Nişanlıyla konuşulacak konular?

Konu sahibi ne sormuş gelen cevaplara bak ya biri sabahlıyorum demiş biri kocammmmmm demiş bir u güzel kokuyor demiş evlilikten iş bölümünü kadınlara saygılı mı ev işinde yardımcı olur mu finansal dengeleri çocuk sahibi olmaya bakış açısı hayalleri ileride nasıl bi hayat sürmek istediği hobileri ortak noktalarınız vssss

Görücü usulü olsa bile nişanlanmadan bir flörtleşseydiniz bir süre tanışma süreci olsaydı keşke. Yani normalde insan sevgilisiyle ne konuşayım diye düşünmez direkt konuşulur.
sizin durumunuz daha çok tanışma süreci gibi sanırım.
Tanımaya yönelik konular konuşabilirsiniz. Hayat görüşü, dini siyasi bakış açıları, sevdiği müzikler filmler, gezdiği yerler, arkadaşları, işi okulu gibi gibi.

Sabah kadar konuşuyorduk garibim uyuya kalıyor ertesi gün nöbete gidiyordu.Ben her telden konuşursun bazen aklıma takılan konularda fikrini alırdım.Sen ne düşünüyorsun diyerek tepkisini olcerdim.Dugune yakın acayip stresli idi bir de kv her şeyi abartmasa iyiydi Düğün yakın değilse günlük konuşup fikir alışverişinde bulunabilirsiniz

Evet görücü usulü ve yeni nişanlandık birbirimize tam alışamadık daha
Neden böyle bir şey yaptınız ki?
Görücü usulü anlamında demiyorum, tanışma süresinin içine nişanı neden aldınız?
Salgın ve yasaklar nedeniyle isteseniz de bol bol gezemeyecektiniz zaten ( kızını aşırı kısıtlayan bir aileniz varsa çekinmelerine gerek yoktu yani).
Tanımadığınız bir insan ile nişanlısınız, garip değil mi bu?
Tanışma süresini uzun tutsaydınız, uzun uzun telefonda konuşurdunuz.
Beklentilerinizi, planlarınızı, umduklarınızı konuşurdunuz.
Siz şimdi adamı mı tanıyacaksınız, kendinizi mi tanıtacaksınız, aileyi mi tartmaya çalışacaksınız, kendi ailenizin sınırlarını mı belli etmeye çalışacaksınız, hangi birini yapacaksınız?

Tanışmayı uzun tutsaydınız, anlaşamayıp ayrılmanız kolay olurdu. Şimdi içinde yaşadığınız çevreye göre "nişanlandı ayrıldı" dedirtmeyiz diyen bir sülaleniz varsa kendinizi yaktınız.

Sizin için belki geçtir, belki yazdıklarım sizin aileniz için geçerli değildir, bilemem, başka birisine fikir olsun, kendini yakmasın diye yazdım açıkçası.

Böyle bir soruya da ne yazılır bilemedim. Bakışıp duruyorum forumla kaç dakikadır Bunun yazılı bir kuralı mı olur yav, içinden ne geliyorsa öyle konuş.

Ya çok hayranlık duyuyorsunuz birbirinize hata yapma korkusundan geriliyorsunuz ya da çok kapalı büyütüldünüz her ikinizde karşı cinsten çekiniyorsunuz.İletişim kendi kendine akar normalde oturulup düşünülmez ki ne konu bulsak diye.Sanırım birbirinizi iyi tanımıyorsunuz.Tanımadığım bir insanla evlilik yoluna girecek olsam onu tanımak adına o kadar çok sey sorarım ki.Konu bulamamk ilginç geldi bana.

Birbirinizi tam olarak tanımadığınız için konuşacak konunuz daha fazla olması lazım mesela ilişkinin ilk zamanları insanlar kendilerini karşı tarafa anlatma hevesi olur, sürekli eğlenceli anılarını anlatır, samimi arkadaşlarından akrabalarından bahseder. Gün içinde yaşamış olduğu sıkıntılı, eğlenceli ve ilginç olayları anlatır. Nişanlı olduğunuz için geleceğe dair planlar konuşulur mesela nerede oturacağız, ev büyük mü olur küçük mü. Eşyaları hangi model alırız ne renk alırız hangi marka alırız, balayına gidermiyiz gidersek nereye gideriz. Çocuk istiyor muyuz (bu konu önemli burada bununla ilgili çok konu açılıyor) düğün takımızla yatırım mı yaparız yada öylece mi saklariz. Düğün mü yaparız yada nikah kıymak yeterli mi gibi

Merhaba herkese, evlenmeden önce nişanlıyla ne konuşulmalı, nasıl sorular sormalı?
Nişanlıyım fakat doğru düzgün konuşamıyoruz ne konuşacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Ne zaman boyle birseyi kendime sorsam fark ederimki karsimdakiyle konusmak icin caba gosteren taraf ben oldugumun farkina varirim.Sohbet ilermemiyordur cunku karsi taraf ya sohbetin ilerlemediginin farkinda degildir ya da sizin sohbet acmaniza alismis ya da biseyler tukenmeye rutine oturmaya baslamistir.Ve genelde de tuketen taraf degil tukenen kisi arastirmaya baslar acaba konuscak ne konu bulsam bu sohbet neden ilerlemiyo ya su konuyu diyeyimde burdan konu yurur diye.Bu adamin yapisinin yani cok konusmayi sevmeyen ve beceremeyen bir adam olma ihtimalinide dusunmek lazim.Ilk basta herkes iki uc buyuk beden bir sekilde caba gosteriyor ve rutine otursugunda da asil tanima asamasi o zaman basliyor.Sunu soylemeliyimki bazi insan konusmayi sevmez bazisi asiri ilgiyi sevmez bazisi uzerine dustukcede geri geri durur.Nisanlilik analiz donemi bence.Esinizi en iyi taniyacaginiz ip uclarinin bulundugu zaman.Sahsen ben iliskiye farkli bakiyorum.Konuscak konu aramamali cunku konuscak konu bitmemeli ama iste durum surda basliyoki karsilikli olarak sohbet yurur.Bakin mesajlarina sohbet kapatici mi devam ettirici mi mesajlar.Eger sohbet kapaticiysa siz naparsaniz devam etmezki sohbet.Bi yone cekebilirsiniz sadece belki konusulanlar onu su an geren konulardir.

Yani nişanlıyken daha çok konu oluyor aslında konuşulacak.. Eşyalar istekler vs fln . Ev tutma kısımları koltuk takımı aileler neyden rahatsızsan tatlı dille gerekirse sert dille uyarmalar:) bol bol gezmek tadını çıkarmak. Nişanlıyken bol bol atar gider yapıyordum ben haklı olduğum durumlarda tabi sonrası zaten iyilik güzellik işte beklentilerden bahsediyorsun fln filan zaten evlendikten sonra durum değişiyor ama benm eşim en azından neyi sevip sevmediğimi öğrenmiş oldu

K
Merhaba herkese, evlenmeden önce nişanlıyla ne konuşulmalı, nasıl sorular sormalı?
Nişanlıyım fakat doğru düzgün konuşamıyoruz ne konuşacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Kendi ailen hakkında kötü birşey soyleme evlenince hep geri sana dönüyor

Bir çok uzun zamandır birlikteyiz. Birbirimizi tanıdığımız için sohbetlerimiz günlük olağan sohbetler oluyor.
"Ne yaptın, nasılsın", iş ve gelecek planları, yeni izlediğimiz bir film-dizi, eşya işleri vs... Bunlar dışında spesifik örnekler gelmedi aklıma ama çenemiz durmaz genelde. İlla ki konuşacak bir şey buluruz.

Sizin de önce konuşup, konuştuklarınızdan memnun kalırsanız nişanlanmanız gerekiyordu normalde. Tersten başlamışsınız niyeyse.
O zaman birbirinizi tanımaya yönelik konular açın. Ama bunlar "hangi yemeği seversin, en sevdiğin renk ne" tarzı sorular değil, hayata, ilişkilere dair fikirlerini, kadına bakışı, kadın-erkek rolleriyle ilgili fikirlerini öğrenebileceğiniz konular olmalı.
Nişanı da kısa tutmayın ki bunları ayrıca gözlemleyebilecek zamanınız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…