Nişan nişanlıyken sizinde babanız herşeyinize karışıyormuyduu:(

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

XtUrkiyem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
608
1
kızlar artık delirmek üzereyim ve şu an cok doluyum şimdi yine babamla tartıstık ya nişanlımla bır arada olunca babam bunu kaldıramıyo ya anlamıyorum neden böle yapıyor dini nikahımız oldugu halde basbasa olmamıza ızın vermıyo günah dıyo babam aslında cok medeni bı ınsan ama nıe böle yapıo anlamıyorum 5yıldır bırlıkteyız zaten bu zamana kadr bı cok sıkıntılarla geldık yok kımse bılmesın görmesın tam nısanlandık rahatladık dedık sımdıde babamın bu hareketlerı cıktı yok nereye gıdıosun bıde fazla bulusmuyoruz bıze gelıyo annemlerle oturuoz cok bunaldım artık daha evlenmemıze 7ay var dayanamıorum artık kızlarr yardım edın ne yapmalıyım ve babamın bu hareketlerınden nısanlımın haberı yok kendısı cok alıngandır of offsenağlama

canım benim babamda aynısını yapıyor medeniyetle alakası yok bence babam bana açık açık söledi seni kıskanıyorum dedi bence senin babanda aynısını yapıyor kızlarını babalar paylaşamaz zaten babana biraz hak ver canım ben babamı üzmemeye çalışıyorum evlenince nede olsa nişanlın hep senin olıcak babanı kırma sakın derim biz onlar için çok önemliyiz ben babama hak veriyorum sende böle düşün derim

canım haklısın ama bezen öle kötü oluyorumki susuyorum içime atıyorum zoruma gıdıyor böle yapması içime atmaktan bıktım artık

ben nişanlıyken babam gözünün üstünde kaşı var diye takardı eşime.evin içinde yürümesine bile kızardı düşün artık.oluyo işte babalar yapıyo bu hareketleri.üzülme arada kalıyosun biliyorum çok kırılıyosun ama baba işte bi tanecik kızını paylaşmak istemiyo...

bende nişanlıyım benımde babama arada esiyorlar vay efendım neden dısarı cıkıyormusuz haftada bi pazar gunumuz var düşünün artık neden ayrı odada oturuyormusuz odaya sürekli küçük kardesım gelır türlü türlü bahanelerle babam gönderiyor tabi...nişanlımı çok seviyor istiyor ki aile saadeti içinde hep beraber oturalım benim başımdada var canım ama paylasamıyor babam beni biliyorum evin tek kızı oldugum için çok düşer üzerime bi dedigimi iki etmedi işe gıtmeden sabah gelir öper beni işten geldigi zaman kesin çikolata yada sevdıgım ne varsa getirir kızamıyorum o yüzden sürekli gözleri doluyor evlenip gidicem diye nişanlanınca o kadar çok anladım ki ailemin degerini belki en güzel nişanlılık günlerimi degerlendiremiyorum babam yüzünden ama olsun hiç önemli degil şuan nişanlılıgın degil ailemin yanıında olmanın tadını çıkartıyorum bi daha misafir olarak gelebilecegim için

bende aynı şeyleri yaşadım
15 aydır nişanlıyım
20 güne kadar düğünüm olacak babam halen eve gecikince kızar
nişanlımla oldugumu biliyor neden böle yaptıgını söyledi
benim kendimi agırdan almam gerekiyormuş
tabi dinlemedim
insan hayatında kaç kere nişanlılık dönemi yaşayacak ki bundan mahrum kalayım
sen ailede ihmal etme nişanlınıda tabi kendinide bu dengeyi kurabilirsen bence çok daha iyi olacak

hangi birini yazayım ki ama ben fazla takmıyorum bütün babalar böyle bunu biliyorum sende takma fazla evlendiğimizde bugünleri ararız.....

ooooooooo
hic sorma ben nisanliyken babam deliriyordu resmen bizi hic yanliz birakmadi mubarek ne evde ne disarda gezerken illa yanimizda biri olcakti, ya annem ama sag olsun onlar onden giderdi
ya kardeslerim yada baska biri ama yanliz kalamadik desem yeridir
ama kendisi nisanliyken habire gezmisler annemle,
istedigi yere gitmisler ama bana gelince olmaz yasakti
simdi sukur bitti e olsun demi artik dort senelik evliyiz artik biraksin dimi yakami

demekki bi bende yokmuş böle baba:) napcaz artık evlenene kadr katlancaz Allah sabır versinn

abooo hele bnimkisii sorman kizlarr :) bnde bu sene yaz nisanlandim yurtdisinda yasiorum nisanlimda tr de tabii cok kotu ya boleee neyse iste iyiki msn varr ama varya msn e giriom nisanlimla konusmak icin adam kosuo yanimda oturuo ya hiç ozel konusamiozzz simdi kiyamam git diye diyemiom :) kalio bizle beraber :)

abooo hele bnimkisii sorman kizlarr :) bnde bu sene yaz nisanlandim yurtdisinda yasiorum nisanlimda tr de tabii cok kotu ya boleee neyse iste iyiki msn varr ama varya msn e giriom nisanlimla konusmak icin adam kosuo yanimda oturuo ya hiç ozel konusamiozzz simdi kiyamam git diye diyemiom :) kalio bizle beraber :):dance:

Babalar kıskançtır canım unutma.Ne kadar kültürlü veya eğitimli olurlarsa olsunlar, biricik kızlarını yabancı bir erkekle paylaşmak onlar için kolay olmasa gerek yerimseniben.
Bak 5 yıl geçmiş 7 ayın kalmış.Biliyorum bazen sabrının tükendiğini hissediyorsundur ama ilerde evlenince keşke babamı kırmasaydım dememek için biraz alttan al derim ben.Hem babanı hem nişanlını idare etmeye çalış yerimseniben

Kızlar benim nişanımada daha var sözlüyüm size nişanlıykende böyle yapıyolarsa ben nişanlanıncada böyle olcak demektir.Sözlenmeden önce daha rahattım.Hayatımda biri olduğunu ve ciddi düşündüğümü geçen sene kışın babama söyledim yalan olmasın dedim yazın gelsinler yüzük takalım dedi sonra nişan olur dedi (maddiyat yüzünden nişanı erteledik)söz yüzüklerini taktık 26 temmuzda şimdi dışarı çıkmak için binbir bahane bulmaya çalışıyorum zaten haftada bigün görüşüyoruz ondada öğlen 14:00 de buluşuyosak akşam 19:00 da evde olmak şartıyla.şimdide nişan nezaman olcak diyo kendimizi ilkbahara ayarladık eşya aldık borç ödüüyoz.bazen evlensekde rahatlasam diyorum.

arkadasim benim babamda böyleydi, annem diyordu bana baban kizim kiskaniyor kolay degil kizi evlenecek hic kolay degil diyordu ama inan zaman gecdikce düzelecek kolay degil onun icin gül gibi kizini elinden alyiorlar:)

canım bizlere çok iş düşüyor iki tarafıda idare etmek zor gerçekten ama babalarınıza da kızmayın onlar bizim kötülügümüz için bişey istemezler keşke babam bugün hayatta olsaydı ve bana karışsaydı ben görüşemeseydim nişanlımla yeterki babam yaşasaydı bugünler de geççek biraz daha sabredelim çok zor olsa da sabretmek zorundayız ailelerimizi kırmamaya çalışalım hepimize Allah sabır versin

babalarınızın kıskanç olduğunu hala bilmiyormusunuz dert ediyorsunuz kaydirigubbakcemile

bencede bunun medeni olmakla bir alakası yok. benim babamda sevgiliyken hiç bişey demiyodu gezip eglenmemize ama nezman isteme ve nişan oldu babam artık başka bi insan oluverdi. resmen dünyayı dar etti nişanlıma bişey demiyodu bana takmışdı kafayı.. hatta abartıp şimdi banyo yapmanın sırasımı diye tartıştıgımızı bilirizz..ozaman çok kızıyodum babama ama şimdi hak veriyorum onca sene gözünden bile sakındıgı kızı artık başkasının olucakdı onun sendromunu yaşıyodu herhalde adamcagız...

merhaba bende nısanlıyım nısanlım ıstanbulda ama ayda yılda bı gelıyo aılesı artovada bız pazarda gelınce bazen kalıyo varya annem ıdare edene kadar bıtıyo onlarında haklı oldugu noktalar var ne yazıkkı bızım yasadıgımız ortam ve cevremız bunu kaldırmıyo onlarda o baskının altında ole davranıyo msn adresımı verıyorum bende tokatlıyım arkadas olmak ıstersen XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX canını sıkma

Son düzenleyen: Moderatör:
ayyyyyynnnıııııııııı babam nişanlım izmire taşındı 6 ay burda kaldı burnumuzdan fitil fitiiiil geldi. yanyana otursak tansiyonu çıkıyordu şimdi aşkım geri gitti babam rahat ama ben onu çok özlüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…