Nişanlımın ailesi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

disardayagmurvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2016
608
313
Merhaba öncellikle okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Nasıl anlatsam bilemiyorum gerçekten. Nişanlımla 3 yıl sevgili kaldık gerçekten birbirimizi çok sevdik. Ailesini tanıyodum. Ama içli dışlı değildim pek. Nişan aşamasında aileler tanıştı. Şimdi eşim sürekli beni ailesinin evine çağırıyor. Gitmek istemediğimde küsüp bana günü zehir ediyor. Sürekli çağırıp mecbur bıraktığı için soğudum gerçekten. Ailesi düğün için beni sıkıştırıp duruyor yok 4 tane çocuk yapcakmışız yok düğün saçma sapan buldukları yerde olsunmuş yok gelinliği almak saçmaymış kiralasamıymışım sürekli bana bi ayar verme yoklama peşindeler alttan alttan. Gerçekten çok sıkıldım geceleri boğuluyorum düşündükçe ne yapmalıyım sizce cidden çok karasızım

İnsan nişanlıyken nasılsa evlenince de öyle derler. Nişanlılık bir evlilik aşaması değil, evleneceğiniz insanı tanıma aşaması. Bunu bilerek hareket edin. Nişanlınızın ailesi değil ama nişanlınızın davranışları belirleyici olmalı eğer ilişki üzerine düşünecekseniz. Ailesini ön planda tutuyorsa ve size dediklerine hiç aldırış etmeden onları haklı buluyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir. Sizi elbetteki çağırabilir ama sizin gittiğiniz kadar o da sizin ailenizi ziyaret ediyor önemsiyor mu, o da önemli. Bir de küsüp darılması kesinlikle olgun bir davranış değil unutmayın. Evlilik yetişkin bir insanın vermesi gereken bir karardır. Her şeye küsüp darılmak ise çocukcadır. Bunları sorgulayın sonucta henuz evli değilsiniz.

Bence nişanlın ile konuş eğer baktın olmadı düşün biraz ve çünkü evlendikten sonra genellikle çoğu erkek daha beter oluyor gözlemlerime göre kafan karışmış belli kararını iyi düşün sonuçta evlilik bu

Son düzenleme:
Ailenin surekli gidip gelmeni sorun ettiğini söyle. Nasıl olsa kısa bir süre sonra aynı çatı altına gireceksiniz. Çocuk olayına da takılma herkes biseyler talep eder. Gelinlik konusunda tavrını koy ama maddi durumları el vermiyor ise zorlama önemli olan ikinizin mutluluğu. Sen onun ailesini değil nişanlının tutumuna bak. Şimdiden ses çıkarmayan evlenince çok baş ağrısı yapar.

Nikah olmadan böyle gidip gelmek bizde hoş karşılanmaz de. Çocuk konusuna gelince kısmet de geç ama takılma. Gelinlik ve düğün salonu konusunda isteklerini net şekilde belirt derim.

Nişanlına ailesiyle söylüyo olabilir mi ?
Hadi çağır konuşucaklarımız var gibisinden

Sende nişanlını çağır babanda desin benim kızım kiralık gelinlik giyemez dandiri dunduri yerde düğünü olamaz engüzeli onun olacak diye

Ağızları kapanmış olur

ay şimdiden böyleyse evlenince iyice yapışır ailesine gibi geldi. sizi ezdirecek bir tipse zararın neresinden dönerseniz kardır. burada bir sürü insan bu sebeple boşanıcam diye başlık açıyor. çok iyi düşünün derim.

Çocuk olayına takılmayın, o tamamen Allah'ın bileceği şey, he deyin geçin. Zırt pırt da gitmeyin, size saygı duymazlar ve çok muhabbet tez ayrılık getirir. Ayrıca sizi bu kadar çağırıp çağırıp ne konuşuyorlar ki? Dertleri muhabbet kurmaksa, dediğim gibi çok muhabbet tez ayrılık getirir. Yok o değil de şu şöyle olsun bu böyle olsun diye size ültimatom vermekse hiç o topa girmeyin, bu konuları ailemle görüşün deyin. Annenizin babanızın karşısında konuşsunlar küçük salon tutarız, yok gelinliği kiralarız diye. Siz niye muhatap oluyorsunuz ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…