Nisanlim ve Ailemin anlasamamasi

Onlara siz benim bohçama ne koyuyorsunuz da bu kadar talebiniz var diye sorun sadece. Yatak odası takımı ile mutfak gereçleri alıyorlar diye memur adamdan evler arabalar isteme hakları yok.
ailem bana evlilik oncesi araba aldi ve bahsettiginiz her kiz tarafinin yaptigi seyleri yapti ve taki yaptilar. “ben istemezken sizin istemeye hakkiniz yok,mutlulugumu yuvami kurmami engelliyorsunuz” diyorum her seferinde aileme. dedigim gibi bugun ailemle konusup ciddi bir adim atacagim

Net konuşulmayan her şey devam eder
Nişanlılık sürecini idare edecek aileleriniz değil siz ikinizsiniz mesela sadece sen de değilsin .

Ben nişanlımdan böyle şeyler istemiyorum bu devir de ev alabilen insan sayısı 3 falandır herhalde bu şekilde benim gelecek hayatımı etkiliyorsunuz günün birinde sizin yüzünüzden oldu diye başınızda konuşurur dururum kararınızı verin …
Diyeceksiniz ?
tam olarak buna benzer bir konusma vardi aklimda,bu aksam ailemle konuyu sakince konusup gerekirse karsima alacagim.

ailem bana evlilik oncesi araba aldi ve bahsettiginiz her kiz tarafinin yaptigi seyleri yapti ve taki yaptilar. “ben istemezken sizin istemeye hakkiniz yok,mutlulugumu yuvami kurmami engelliyorsunuz” diyorum her seferinde aileme. dedigim gibi bugun ailemle konusup ciddi bir adim atacagim
Siz araba aldıysanız karşıdaki de araba getirir bu makuldür. Araba hiçbir zaman evle kıyas edilmez. Piyasadan haberi yok ailenizin sanırım.

Daha seneniz dolmamış, ilk ilişkiniz, ne bu acele? Aileniz nişanlınızı beğenmediği için böyle isteklerde bulunuyor olabilir mi? Zamana bırakın acele etmeyin, ailenizi karşınıza almayın sakın. Hele kaçmak falan, çok pişman olursunuz.

Enerji çalışması nedir?
Yok yaa bazı aileler böyle oluyor çevremde gördüm

Lafım size değil, siz makul düşünüyorsunuz ama böyle her şeyi isteyen kız ve ailesinin, kızlarının malum bölge altın kaplama mı acaba? 🥴

Bizim gelinin biriside böyle, aileside aynı. Baba evinde çulda oturan kız, bizden ev, araba, altın, komple eşyanın en lüksünü istedi. Avanak kardeşim dur diyemedi, zavallı 75 yaşındaki babam, halen onların borcunu çalışarak ödüyor. Gelinde sadece kendini aldı geldi. Şu an ev de g*t büyütüyor, çalışmamak için hiç bir manisi yok.

Ben, ne eş ailesine, ne kendi aileme yük oldum. Her şeyi kendimiz yaptık. O zaman ekonomi bu kadar Allah bullak değildi, şimdiye oranla daha kolay atlattık, mal mülk sahibi olduk.

2 öğretmen maaşı ile borçsuz, kirada hele çocuk olursa ancak ortalama yaşarsınız, lüks bile değil. Buna ilave olarak düğün borcu vs. Olursa toplamanız çok zor.

Hayır yani gencecik öğretmen (insan) nasıl ev, araba sahibi olabilir bu devirde? Dolayısı ile aileniz, ailesinden talep ediyor. İnsanlar, evlenmeyi bilecek yetide olan bireyler için neden borçlansın?

Zaten gençlikleri, şimdiki hayatları için çabalamaktan geçmiş, geri kalan ömürlerini çocuk için tüketsinler. Hı eğitimdir vs. Harcasın eyvallahta, neymiş efendim paşa evlenecek, saraydan kız çıkacak ve bir de ona bakacaklar.

Aileniz çok düşüncesiz ve bencil bir aile. Nişanlınız çok haklı ve daha fazla bu aileye maruz kalmayın. Ya çok sert şekilde dur diyeceksiniz, ya da gidip nikah kıyacaksınız. Eğlence istersenizde makul bir eğlence yapın. Ailenize meydan verirseniz nişanlınızdan olursunuz.
İyi yazmıssınız da, ilk paragrafdaki betimlemeniz size de cirkin gelmiyor mu? Kadın cinsini aşağılıyor bu cümleler, sadece belirli bir amaç için mi yuva kuruyor insanlar, bunu 4 ayaklı canlılar için bile kullanmaktan ar ederim😑

Nisanlinizdan eminseniz ciddi manada koca yetişkin insansanız ailenize rest cekebilirsiniz.Altin bosaninca alınıp baba evine geri donenlere sorarsanız hangisi daha önemli huzurlu sevgi dolu aile olunan bir ailemi eşyanın en güzelinin olduğu kavga kıyamet sonunda o eşyaların yarı yarıya bolusulup herkesin yoluna gittiğini bir evlilikmi.Ailenizin tavrını aşırı itici buldum.Genrlde aile yanlısı tavsiyeler veririm sevgili anneniz evlenirken kayinbabasi onun üstüne ev yapıp ağırlığınca altın vermismi.Hayir siz peri padişahının kizimisiniz giderken hanlar hamamlar mi gotureceksiniz.Yada sizin başka türlü bir hunerinizmi var kimsenin bilmediği Maddi denklik önemli sizin maliniz mülkünüz varsa karşı tarafın hiç yoksa farklı yorum yaparım Madem eşitlik diye konuşuyoruz isteklerde eşit olmalı Alttin sahibi olmak için evlenmeye gerek yok çok seven altını çalışır çabalar koluna boynuna takar zaten Evlilikte değeri altın belirlemez sevgi anlayış şefkat değer bilme anlaşma belirler.Aldatilan kadinada kocası hediye alır durur mesela alsinda oyalansin sussun diye.Bu değer vermek mıdır.O yüzden bence siz bir karar verin bu düşünce ile siz yoldal kalirsiniz yada umdugunuz mutluluğu hayat size o yoldan elde edemeyeceğiniz net gösterir.Herkese gösterir

Nisanlinizdan eminseniz ciddi manada koca yetişkin insansanız ailenize rest cekebilirsiniz.Altin bosaninca alınıp baba evine geri donenlere sorarsanız hangisi daha önemli huzurlu sevgi dolu aile olunan bir ailemi eşyanın en güzelinin olduğu kavga kıyamet sonunda o eşyaların yarı yarıya bolusulup herkesin yoluna gittiğini bir evlilikmi.Ailenizin tavrını aşırı itici buldum.Genrlde aile yanlısı tavsiyeler veririm sevgili anneniz evlenirken kayinbabasi onun üstüne ev yapıp ağırlığınca altın vermismi.Hayir siz peri padişahının kizimisiniz giderken hanlar hamamlar mi gotureceksiniz.Yada sizin başka türlü bir hunerinizmi var kimsenin bilmediği Maddi denklik önemli sizin maliniz mülkünüz varsa karşı tarafın hiç yoksa farklı yorum yaparım Madem eşitlik diye konuşuyoruz isteklerde eşit olmalı Alttin sahibi olmak için evlenmeye gerek yok çok seven altını çalışır çabalar koluna boynuna takar zaten Evlilikte değeri altın belirlemez sevgi anlayış şefkat değer bilme anlaşma belirler.Aldatilan kadinada kocası hediye alır durur mesela alsinda oyalansin sussun diye.Bu değer vermek mıdır.O yüzden bence siz bir karar verin bu düşünce ile siz yoldal kalirsiniz yada umdugunuz mutluluğu hayat size o yoldan elde edemeyeceğiniz net gösterir.Herkese gösterir
bu kisma katilmiyorum. ben ailemle ayni goruste dusuncede degilim, yani ben ne altin icin evleniyorum ne ev ne araba. ben yalnizca nisanlimla yuva kurmak istiyorum,ayni cati altinda yasamaktan baska bir beklentim yok. bugun ailemle konusacagim,dedigim gibi gerekirse karsima alacagim.

Ben size demedim ailenizin dusuncesine yazdım aslında siz sonuçta çıkar yol arıyorsunuz bu işlerde kimse kırılmasın olmuyor eminseniz nisanlinizdan resti çekin diyorum benim fikrim bu .Sonra ailem haklıymış yapmasaydim olmasın aileyide nisanliyida tanıyan sizsiniz.İyi düşünüp bir karar alıp uygulayın hoca yada cakralarda değil iş sizin kararlı olup konusmanizda etkilenmeden duygusal ajitasyonlardan

Ben size demedim ailenizin dusuncesine yazdım aslında siz sonuçta çıkar yol arıyorsunuz bu işlerde kimse kırılmasın olmuyor eminseniz nisanlinizdan resti çekin diyorum benim fikrim bu .Sonra ailem haklıymış yapmasaydim olmasın aileyide nisanliyida tanıyan sizsiniz.İyi düşünüp bir karar alıp uygulayın hoca yada cakralarda değil iş sizin kararlı olup konusmanizda etkilenmeden duygusal ajitasyonlardan
tesekkur ederim,bana ithafen yazdiginizi dusundum. kesinlikle oyle, umarim daha fazla yipranmadan ailemide karsima almama gerek kalmadan cozulur bu durum ama gerekirse onuda yapacagim.🙏🏻

Aile eğer damat adayı sizi üzecek karakterde biriyse haklıdir evlilik erkense haklidir iki yetişkinin parası hiç yoksa haklıdır eğitim sürerken oluyorsa kötü aliskanliklar varsa şiddet eğilimi vs.Yads karşı aile çok uygun değilse vs yoksa iki kişi iş güç varsa ortada uyum sevgi karakter oturmuş durumda ise iki madfi şey için haklı değildir

Aile eğer damat adayı sizi üzecek karakterde biriyse haklıdir evlilik erkense haklidir iki yetişkinin parası hiç yoksa haklıdır eğitim sürerken oluyorsa kötü aliskanliklar varsa şiddet eğilimi vs.Yads karşı aile çok uygun değilse vs yoksa iki kişi iş güç varsa ortada uyum sevgi karakter oturmuş durumda ise iki madfi şey için haklı değildir
sorun yalnizca maddi,nisanligimin bir bagimliligi yok cok sukur bu zamana kadar siddet acisindan tek bir hareketini agresifligini gormedim. zaten benimde zoruma giden kisim bu,ben bu kadar eminken ailemin maddiyattan dolayi onumuze tas koymasi. her sey birlikte yapilir,zamanla yavas yavas halledilir ama ben bir daha boyle bir sevgi yasayamam umarim bunu aileme artik kabul ettirebilirim.

Benim annemde aynı şeyleri yapmıştı.ben sadece sevmek sevilmek istiyordum.en sonunda karşı taraf bana paracı paragöz dedi.bu evlilik olsa bile en ufak kavgada adınız paragöz olacak.bir iğne bile isteseniz senin derdin para diyecekler.aşk bitiyor zamanla sevgide bitiyor.ilk aşklarda unutuluyor.aileler arasında problem varsa huzurlu bir evlilikte olmuyor maalesef.nişanlınız ve ailesi sabrediyor belliki ve sabredilen şeyler bir gün gelir patlar maalesef.

Ya anne babanın cogu zaman evlılık konusunda dedıgı cıkıyor dıye dusunuyorum. Sızın goremedıgınız seylerı aılenız ve cevrenızdekıler goruyordur nısanlınızıda tanıyan cevrenızdejı arkadas dost vs gıbı kısılerın fıkrı ne aılenızle aynı yondemi acıkcası bende evlenmeden knce sızın gıbı dusunuyordum aılemın gereksız engel olma cabaları varmıs gıbı esım ve aılesı cok cok masum ıyıler gıbı goruyordum ıkı yıl gectı ve aılemın ne kadar haklı oldugunu gordum tabıkı herkes aynı olmaz ama mısal araba almıs aılenız sıze erkek tarafından fazlasını beklemelerı olay gıbı geldı sızın kullanılacagınızı mı dusunuyorlar arabanızı aılenıze ıade edıp evlenmeyı teklıf edın bırde mesela umarım hayırlsıı olur aceleye getırmeyın derım suan dusundugunuzle altı ay sonrakı fıkrınız arasında baya fark oluyor zamana bırakın altı yedı yıl olmus bır yıl daha gecsın sızı kendıme cok benzettım benımde 7 yıllık ılıskımdı evlendım aılemın sozune geldım malesef ya sızınkı oyle olmaz umarım

Ailenizin gönlü olmadan evlenirseniz, ilk aile içi geçimsizlik olduğunda "biz istememiştik" diyecekler

Belki evlenseniz bile daha başka sorunlar çıkaracaklar, düğün zamanı, bebek vb gibi konularda

Bunlara hazır olarak evliliğe karar verin
Zaten 6 yıldır tanıyorsunuz nişanlızı
Vakti gelmiş ,meslekler ele alınmış
En kötü ihtimalden bakarsak olaya , boşanma gibi durumlarda, zaten kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceksiniz

Hangi kararı verirseniz verin hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🤲

Aileler çok gorusmesin varsın kavga olmasın onun anne babası sozinkilerle nikah kiymayacak İnsanlar birşeyi unutur oldu evlilikte ana tema iki kişinin huzurlu aile olması evlatların mutlu olması.Yoksa ben kahve okey arkadaşı dünür bulmaya evlendirmiyorum evladımı.Bence nisanlinizdan eminseniz arkasında durun.Annenizin haklı olmadı için kendi evlilik seçiminin muhteşem olmasi gerekir.Ben sizin yaşınızı işinizi bilmiyorum sadece bir yetişkin olarak aldığınız kararların arkasında durmalısınız Mutluda olabilirsiniz mutsuzda bu karara bağlı kişinin iki kişinin karakterine bağlı altına değil.Hic paramız yok aile evlendirip bizi gecindirecek deseniz evlenmeyin derdim Bosananlarda altın alınmadığı için ev alınmadığı için bosanmiyor zaten hem ben evladıma evi evlenmeden veririm üzerine ev verecek olsam Ki damat girmesin yada gelin.Ne bileyim evlenip ayrılıp evin yarısını almayacagini yani iki taraflı düşünmek lazım Beraber ev almanıza destek olmak isterse aileler ilerde ne güzel.

Ay bide başlığı okuyunca aklıma ne geldi hangi gelin kayınvalide ile iyi anlaşıyor birbirine bayılıyor .Konuları okuyun bir 😂Sizin nişanlı ile ailem çok iyi anlaşıyor deseniz şaşarım zaten 😁

Ne enerji calismasi ya kafanizmi guzel ben istiyorum evleneceğim sizin istekleriniz benim degil ister kabul edin ister etmeyin rezil ettiniz beni diyip cikin gidin evlenin yani kimse sizin ailenizi memnun etmek zorunda degil sacma sapan enerji calismasi yapacaginiza net olun ve ailenizin cenesini kapatin cok itici yazik karsi tarafa

İyi yazmıssınız da, ilk paragrafdaki betimlemeniz size de cirkin gelmiyor mu? Kadın cinsini aşağılıyor bu cümleler, sadece belirli bir amaç için mi yuva kuruyor insanlar, bunu 4 ayaklı canlılar için bile kullanmaktan ar ederim😑
Keşke insanlar, hayvanlar gibi olabilse. Burdaki kasıt, sonuçta diğer her bölgeyi görebiliyoruz ve bir orası kalıyor, hani bizden farklı mı acaba? Diye mecazi anlamda. Bizim uzuvlat etten, onlarınki altın mı ki bu kadar değerli anlamında.

Keşke insanlar, hayvanlar gibi olabilse. Burdaki kasıt, sonuçta diğer her bölgeyi görebiliyoruz ve bir orası kalıyor, hani bizden farklı mı acaba? Diye mecazi anlamda. Bizim uzuvlat etten, onlarınki altın mı ki bu kadar değerli anlamında.
eger benim boyle bir talebim olsa evet tamam kurabilirsiniz bu cumleyide benim nisanlimdan ne bir taki ne ev gibi absurt isteklerim var boyle cirkin bir betimleme yapmanizi hakedecek bir davranisim oldugunu dusunmuyorum

X