Nişanlanmış…

Şimdi size desem ki, bu ilişkiden öğrendikleriniz ne oldu?

Bana bir sürü madde sayabilirsiniz, ki zaten konunuzda birçok ders var zaten yazmışsınız.

İşte bu şahıs, tam olarak o saydığınız maddeler için sizin karşınıza çıktı. Bunları size öğretmek için. Dersinizi aldıysanız bu sınav biter. Biz bu dünyada hem öğretmeniz hem de öğrenci.

Ah vah etmenin size hiçbir katkısı olmaz. Bunu da bırakırsanız şahane olur.

Yine de evlendiler yani. Keşke yazmasaydın kıza.
Hayatımda ilk kez intikam aldım
Aslında çocuğa da söyledim “adam gibi gel karsıma anlat ne oldu ne zamandır var sonra çek git nişanlı adamla zaten baska işim olamaz “ diye
Baktım kendince beni oyalıyor kızı bayağı çabalayıp buldum. Bir sosyal medya hesabından yazdım bakmıyor hikayelerimi izliyor. Başka hesaptan yazdım cevap vermiyor. Ben de fotoğraflarımızı attım ; engeli bastı
Pişman da değilim dönsün evliliği ayağıma dolansın diye dua ettim hep, dayısı bana yazdı nihayetinde
Benım istediğim bu kadardı evli evine…
Şimdi baba olmuş, dayısı aileyle yaşamasınlar diye ev almış… bazı hayatlar çok iyi ya

Hani akrabayla evlenen falan duydum da 12 günde nişan yapanı da bana denk geldi. Kızı güne kadar da ciddi ciddi hiç görmemiş

Ben kıza anlattım durumu
Ikısı birden beni engelledi
Güzelim beni değil nişanlını engelleyecektin diyecektim demedim :KK70:
Ve kızın ne adını ne de yuzünü paylastı bir elden kızı buldum

Düğünden 3 ay sonra kız köye döndü
Kayınpederi yani dayısı bahw yazdı falan ne olaylar
3 ay sonra niye döndü kız?

3 ay sonra niye döndü kız?
Kayınvalidesi her şeye karışıyormuş yani halası… yatak odasına giderken bile izin almaları gerekiyormuş. Dayısı bana yeğeni için şeref yoksunu dedi. Ertesi gün kızı geri vermişler koca evine ama

Kız da bebek gibi , ilahiyat mezunu, zengin aile kızı
Oğlan da habeş maymunu ve fakir; bana çok karekterli dediler diye görüşmüştüm

bi arkadaşım ayrılık hakkında şey demişti
ayrılmak demek seni başkalarına bırakıyorum, artık başkasının olmakta özgürsün demektir demişti
ne doğru bi laf
2 sene geçmiş sizinki biteli, 2 sene içinde başkasından etkilenmemek anormal olurdu zaten
e sen de başkasıyla berabersin şu an. ben anlamadım sorun nedir ?
ayrılık olduysa 1 gün sonra da hayatına birini alabilir, 2 sene sonra da. çok normal
aşık olmak, birinden etkilenmek çok anlık bişey. çok an meselesi
sadece 10 dk içinde bi başkasına gönlü kayabilir bi insanın
özellikle de boştaysa. yani 2 sene falan diye laf kalabalığı yapma boş yere

Aileyi bir kenara bırakıyorum. Bu çocuk benim aşkımdan ölen ben bundan sonra hiç kimse ile olamam yalnız ölürüm diyen bir kişi 2 sene içinde nasıl böyle bir karar alır

Ayrılırsak bir daha kendime gelemem diyen eski sevgilim ayrıldıktan 2-3 sene sonra evlendi arada :) Çok takmamak lazım yaşanması gerekiyormuş yaşanmış bitmiş.

Kayınvalidesi her şeye karışıyormuş yani halası… yatak odasına giderken bile izin almaları gerekiyormuş. Dayısı bana yeğeni için şeref yoksunu dedi. Ertesi gün kızı geri vermişler koca evine ama

Ya bunlarda böyle. İyisini el niye kapsın kötüsünü el niye bilsin derler. Elin iyisinden kendi kötümüz iyi derler. Yani onlar yazık olarak bakmıyor.

Dayısı size niye yazdı ne yazdı?

Dayısı size niye yazdı ne yazdı?
Çocukla hala ilişkim varmış dedi
Hatta söyle başlıyordu. “Senin içinde bizim içinde çok önemli şey var beni ara “
Gece 2ye doğru yazmıs
Sabah 5 de yazın dedim
Numarasını attı
İsterseniz yazın aramayacağım dedim

…len hala ilişkin varmış yazmış çocuğun adını yazıp

Kız söyledi muhtemelen çocuk ayrılmak istemiyordur diye düşünüyorum
Engelliyim bu arada asla iletişim kurmadık ben kıza yazdıktan sonra

Ben ondan önce nişanlandım zaten 2 ay oldu ben belirttim zaten ben ona hiç bir zaman evlenmem demedim bu lafları belirten ağlayan kendisiydi

Irmik gercekten nisanlandin mi? Bu konuda hic konu acmadin mi yoksa ben mi gormedim? Gercekten nisanlandiysan mutlu oldum senin adina ama ben bu duruma neden inanmadim ki acaba ya?

Irmik gercekten nisanlandin mi? Bu konuda hic konu acmadin mi yoksa ben mi gormedim? Gercekten nisanlandiysan mutlu oldum senin adina ama ben bu duruma neden inanmadim ki acaba ya?
Allah Allah neden ki acaba djdjjf. Erkek taklidi bile yapmış birine neden inanmayasın acaba?

Selam kızlar

Geçmiş nickim irmikhelvası olarakta geçmiş ilişkim için açtığım konuları çoğunuz bilirsiniz. Hatta şuan benimde ciddi giden bi ilişkim var ve evlilik düşünüyoruz dediğimde herkes geçmişte anlattığım ilişki mi diye ufak çaplı bir korku yaşamıştı. Her neyse dün bir arkadaşım vasıtası ile haftasonu nişanlandığını öğrendim bana fotoğrafları atmış. Gayet güzel bir kız. Ve gülmüş mutlu görünüyor. Ben kendi adıma duygusal anlamda ilişki anlamında birşey hissetmedim. Fakat ben öyle şaşırdım ki kızlar size anlatamam kendimi kandırılmış hissediyorum. Benim annemin vefat ettiğini anlattığım sene ayrılmıştık biz annesi benim ailem hakkında ileri geri konuşmuştu annesi seni kandırıyordur İstanbul’a getirmek için hasta numarası yapıyordur ablası kandırıyordur vs vs. Nişan fotolarının altında canlarım falan yazmış kızla instagtamdan takipleşiyor. Beni 6 senelik ilişkide bir kere bile takip etmedi mesaj atmadı benim attıklarıma cevap atmadı annem ölünce aramadı.

Aileyi bir kenara bırakıyorum. Bu çocuk benim aşkımdan ölen ben bundan sonra hiç kimse ile olamam yalnız ölürüm diyen bir kişi 2 sene içinde nasıl böyle bir karar alır henüz yaşı 30 bile değil. Bana 35-40 dan sonra yalnız kalırsam belki birini düşünürüm diyordu. Yani beni nasıl unuttuğunu geçtim ben ona hiç bir zaman ben senden sonra başkasıyla evlenmem diye bir cümle kurmadım ama o çokça bunu kurdu beni buna inandırdı. Ve 2 sene içinde nişanlanmış yazında muhtemelen evlenir. İsteme videosunda gayet mutlu.

Kızlar yani bilmiyorum 6-7 senem koca bir kayıp gibi hissediyorum giyemediklerim gezemediklerim. İçimde kalan kısıtlandığım herşey. Annemle gidemediğim tatiller. O denize izin vermediği için kültür turuna gitmem sadece annemle. Bunları düşündükçe kahroldum.

Ha kendi nasıl bir kız bulmuş derseniz nişan fotosunda gördüğüm kadarıyla saçı açık ama giydiği elbise uzun kollu ve uzundu boydan. Yaka dekoltesi de yoktu. Artık nasıl biridir normalde bilmiyorum ama dediği lafları 1-2 sene içinde yutan bir insan ona eminim tatillerde de bana olduğundan ılımlı davranır.

Herkes için hayırlısını diliyorum bana burda akıl veren herkese teşekkürler. Erkeklerin dediğine güven olmayacağının ne büyük kanıtını yaşadım. Kaybettiğim iş fırsatlarını ailemle geçiremediğim deniz tatillerini bana verdiği şiddet içeren ve psikolojik zararları sadaka olarak kendisine bırakıyorum. Bu yazıyı da burda benzer durumları yaşayan arkadaşlara örnek olması için yazıyorum. Size defalarca onu savunduğum için çokça özür dilerim. Hani bir 5-10 sene sonra beni içinde öldürdüğüne inanıp artık hayat bunu gerektirdiği için çocuk için falan evlenmiş olsaydı bunu anlardım ama henüz 29 yaşında birine anlam veremiyorum. İnanmayın kimseye yolunuza bakın sevgiler.
çocuğun adı f ile mi başlıyor?

Ben ondan önce nişanlandım zaten 2 ay oldu ben belirttim zaten ben ona hiç bir zaman evlenmem demedim bu lafları belirten ağlayan kendisiydi
E siz ona karşı hiç bir umut vermemissiniz üstüne nişanlanmıssınız adam ne yapacaktı ? Belki size kötülükleri olmuştur ama artık aşmanız gerekiyor bana şunları şunları demişti nasıl nişanlandı laflarını bırakın. Erkeklerin her dediğine inanmaman gerektiğini öğrenmiş oldun. Hayatında bir nişanlın varken bizim burda bu konuyu konuşmamız bile doğru değil aslında...

Hayirli olsun irmik. Nasil biri? En onemlisi gercekten seviyor musun? Benim bildigim irmik tekrar ayni hatayi yapmamak icin konu acar, fikir alirdi ama nisan cok ani oldu herhalde.
Buraya artık o kadar da konu açmıyorum beni çok yanıltıyor gunces. Psikologumla seanslarım devam ediyor bir çok arkadaşımdan da olumlu fikirler aldım. Kendi ailemden de. Zaten evlenceğime dair bir konum vardı burada.

X