Nişanlandım ama içime sinmiyor

ben yurtdışına gideceğim orda çalışacağım eşim bir iki sene çalışamayacak.Ben ne yapmalıyım ailurophile ailurophile hem mantığıma hem duygularıma hitap etmesi gerekiyor :) ben çalışırsam bir dönem ,eşim çalışmazsa mantığa uymadı bak gördün mü 🥹🥹

Sen iki sene boyunca aylarca yanında maaşsız bir herifi nasıl yanında tutacaksın? Sen kariyerinde ilerlerken o yerinde sayacak. Bence sen 2 seneliğine boşa onu, işe girince tekrar nikah kıy.

Bizden beklentiniz ne o zaman? Ciddi soruyorum bunu, aradaki finansal açıklığı kapatacak halimiz yok.
Ayy şu konulara bizden beklentiniz ne yazanlara aşırı ayar oluyorum. Ya burası forum. Forum. Telli Baba değil ki. İnsan sırf dertleşmek için de yazar. Sonuç almak için yazmıyor ki. Konuşmak iç dökmek belki sesli düşünmek..neden her konuda jüri veya yargıç gibi hissediyorsunuz kendinizi. Gün sonunda herkes yine kendine göre davranacak. Sizden akıl aldı diye kullanmak da zorunda değil. Nedir bu tavır sanki borç aldı geri vermedi gibi.

Ayy şu konulara bizden beklentiniz ne yazanlara aşırı ayar oluyorum. Ya burası forum. Forum. Telli Baba değil ki. İnsan sırf dertleşmek için de yazar. Sonuç almak için yazmıyor ki. Konuşmak iç dökmek belki sesli düşünmek..neden her konuda jüri veya yargıç gibi hissediyorsunuz kendinizi. Gün sonunda herkes yine kendine göre davranacak. Sizden akıl aldı diye kullanmak da zorunda değil. Nedir bu tavır sanki borç aldı geri vermedi gibi.
Bu kadar sinir olmanızı gerektirecek bir şey yok ya forum burası forum😶 kapatıp işinize dönmenize bakar. Dertleşeceğimiz bir konu da yok ki "hadi bir küçük açıp gelecek maddi makasınıza içelim" diyelim. Akıl almak için açmış ama verdiğimiz akılları beğenmedi, ölmeye de gömmeye de gelmiyor 🤷

Aynen böyle anlayabilen birilerinin olması çok güzel.Çocukluğumdan beri bugünler için çalıştım didindim emek verdim hala da vermeye devam ediyorum.Doğal olarak bunca emeğin boşa gitmesini istemiyorum.
Emekleriniz zengin koca bulmak için miydi?

Kimseyi küçümsemek için demiyorum yanlış anlaşılmasın ama hiçbir eğitimi kariyeri olmayan ev kızları bile ne evler arabalar istiyor liste uzar da gider.
Küçümsüyorsunuz hatta olmayan gelirinizle nişanlınızınkini kıyaslayıp onu da küçümsüyorsunuz.

Ben daha iyi bi hayat standartı istiyorum diye linç edildim şaka gibi 😆Diyorum ya eminim beni linçleyenlerin içinde de gayet maddi kriterleri olarak evlenen kişiler de var. Başkası olunca eleştirmek kolay.
Evli değilim ama evleneceğim kişi haliyle en az 10-15 küsur yıldır çalışan olur. Parasını neye harcamış, yatırımı var mı diye sorgularım ama ev ve araba olmadan asla demem.

Kendi hayat standardınızı kendi kazancınız belirlesin o zaman. Geliriniz az olacak ki hayat standardınız düşecek. Niye başka bir alana yönelmediniz?

Hep beraber toplanalım mı :) bizden beklentisi konu sahibi ile aynı düşüncede olmamız bu konu bir yere varmaz
Aksine çoğunluğun beni onaylamamasına sevindim.Eğer benim acaba dediğim şeyler onaylansaydı bu benim için daha yıkıcı olurdu.Bazı yorumlar gerçekten düşüncelerimin olumlu anlamda yumuşamasına neden oldu.

Gayet net şekilde zengin koca aradığını yazdın? Hayatına alacağın adamdan maddiyat beklentin var. Nişanlını çulsuz görüyorsun.
Evet maddiyat beklentim var ama okumuş belli bir konuma gelmiş çoğu insanın denklik konusunda böyle bi beklentisi var.Benim erkek arkadaşlarımın bile evlenmeyi düşündükleri kişilerden beklentileri var.Bir kadın olarak eşimden beklentim olması doğal değil mi? Bu arada derdim aşırı zenginlik değil ,denk olmak arada aşırı fark olmaması.Mantıklı olanın da bu olduğunu düşünüyorum.

Evet maddiyat beklentim var ama okumuş belli bir konuma gelmiş çoğu insanın denklik konusunda böyle bi beklentisi var.Benim erkek arkadaşlarımın bile evlenmeyi düşündükleri kişilerden beklentileri var.Bir kadın olarak eşimden beklentim olması doğal değil mi? Bu arada derdim aşırı zenginlik değil ,denk olmak arada aşırı fark olmaması.Mantıklı olanın da bu olduğunu düşünüyorum.

Nişanlınla yeni tanışsan eyvallah bak cidden haklısın deriz.

Ama maaşını alana kadar, dereyi geçene kadar adama aşkım cicim. Şimdi ? Çulsuz herif oldu gözünde. Seven insan bunu düşünmez asla düşünmez.

Sen gayette aşırı zenginlik, para mülk bekliyorsun.

Elbette beklentileriniz olabilir ama bu bugünün konusu olamaz işte. Şimdi eşim 10 seneden fazladır benim hayatımda, bu saatten sonra denklik konuşulması absürt olmaz mı sizce de? Koca koca yıllar geçmiş.

Dediğiniz gibi yakınlarımın objektif bakamadığı bi konuda başka insanlarla dertleşmek içimi dökmek onların fikirlerini öğrenmek için yazdım.Yanlış da düşünüyorsam doğru da düşünüyorsam farkına varayım diye.

Bu kadar sinir olmanızı gerektirecek bir şey yok ya forum burası forum😶 kapatıp işinize dönmenize bakar. Dertleşeceğimiz bir konu da yok ki "hadi bir küçük açıp gelecek maddi makasınıza içelim" diyelim. Akıl almak için açmış ama verdiğimiz akılları beğenmedi, ölmeye de gömmeye de gelmiyor 🤷
Verdiğiniz akılları beğenmedim değil, gereksiz ve haddinden fazla eleştirileri beğenmedim diyeyim.

Merhabalar.Öncelikle açtığım konuyu okuyup yorum yapacak herkese şimdiden teşekkür ederim.4-5 senelik bi birliktelikten sonra 7 ay önce çok büyük bir hevesle severek nişanlandım.Ben doktorum nişanlım da özel sektörde bi firmada iyi sayılacak bi pozisyonda çalışıyor.Önceleri maddi açıdan birbirimizi denk görürken ne yazıkki benim mesleğime başlamamla aslında öyle olmadığını fark ettim.Nişanlılık sürecinde memleketlerimizin de farklı olmasının da etkisiyle benim isteklerimin(ki öyle abartı isteklerim de olmamasına rağmen) karşı tarafa fazla geldiğini hissetmeye başladım.Ailesinin maddi durumu da iyi olmadığı için neredeyse her şeyi nişanlım halletmeye çalışıyor ve maddi sıkıntıları daha düğün sürecine girmeden yansıtmaya başladı ne yazıkki.Düğün sürecine girince de sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.Bu durum beni gerçekten çok huzursuz ediyor.İçime sinmeyen bi şekilde evlenmek de istemiyorum.Kalben doğru bir tercih yapmış olduğumu düşünmeme rağmen mantıken doğru bir tercih yapamadığımı düşünüyorum.Mesleğimde daha da ilerlediğimde aradaki bu maddi farkın daha da açılacağını ve sorun olacağını düşünüyorum.Çünkü benim bugünlere gelmek için verdiğim emeklerin de boşa gideceğini düşünüyorum.Bu düşünceler çok rahatsız ediyor.Bu konudaki düşüncelerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dipnot: ailesi de kendisi de çok düzgün karakterli insanlar asla o insanları üzmek istemiyorum.Nişanlım elimden geldiğince isteklerimi yapıp beni mutlu etmeye çalışan birisi.

Bu arada senin zoruna giden büyük ihtimal nişanlının ailesinin krediler çekip siz evleneceksiniz diye paraları dökmemeleri. Siz şuan nişan yaptınız, daha nişanda kim bilir o abartı olmayan isteklerin neleeer. Düğün takıları ve istediğin ev için eşyalar için isteklerin olmayacak diye carlıyorsun.

Keşke gerçekten kendini yetiştiren emek veren biri olsaydın, paranı biriktirip evlenseydin, keyifle istediğini kendin alsaydın, ama belliki gözü tok biri değilsin.

Maddi açıdan da belliki siz denk bir ailesiniz. Ortalama aileleri olan insanlarsınız. Sen sadece daha düzgünce kariyerine başlamadan kendini firevun sanıyorsun.

İyi niyetli olsan, nişanlını kullanmayan biri olsan, sen zaten nişanı yapmazdın, süre verirdin ilişkine. Ama sen şuan bizden "kızım sen doktor olacaksın daha iyisini bulursun bırak bu çulsuzu" yazmamızı bekliyorsun. Bu da iyi niyet değil.

Verdiğiniz akılları beğenmedim değil, gereksiz ve haddinden fazla eleştirileri beğenmedim diyeyim.
Ben tekrar ediyorum: bu ilişkide gelecek yok. Evlilik öyle bir şey ki binbir türlü halini görüyor çiftler birbirinin aynı ev içerisinde. Siz bu adamı her koşulda severim diyebilir misiniz? Bence hayır.

X