Nişan karmaşası

Yani şöyle olay nişanlınızın işi. Erkek tarafının misafirleriyle alakalı birşey değil ki. Karşılaştırma yapılması saçma.O yüzden sizin de misafirleriniz gelemiyorsa kendilerini ona göre ayarlasınlar. Nişanlınız para kazanmak zorunda. Misafir hatrı ile nişan olmaz. Gelmezlerse gelmesinler

İşte herkes ikiye bölünmüş durumda bir kısım sizin gibi düşünüyor bir kısım da bir günde para kazanmayı versin kız alıyor torba değil diyor. Annemde biz öyle yetim gibi kimse olmadan mı oturucaz diyor. Karşı tarafta düğün var para lazım düğün öncesi çok zor olur bu bizim için diyor. Ay herkes bir şey diyor ya

Annen haklı.

Bende taraf tutmamak adına daha doğrusu o öyle gozukmemek adına iki tarafın konuşup karar vermesini daha sağlıklı buluyorum şu an için. Hani taraf olur olmaz der ona bir şey diyemem ama en azından ne, ne kadar olur konuşup tartıp ölçsünler bu daha sağlıklı olacak gibi duruyor.

Hiç mi kimse gelmiyor böyle sizin tarafınızdan haftaiçi olursa

Şehir dışında bir nişana ben de hafta arası gidemem. Çocuğun okulu var,ben çalışıyorum,eşim çalışıyor. Sadece bir aileden 3 kişi mağdur olacağına damat bey mağdur olsun nişan hafta sonu olsun bence. Ya da hafta içi gelemeyecek olanları gözden çıkarın gitsin. Karar yine sizin. Ama hafta arası hiçbir cemiyete katılmayan benim gibi tonla kişi vardır yani onu diyeyim. Burada garip olan nişanlınızın bir günlük kazanç için hafta sonunu verememesi. Bu tarz düşünen adamla evleneceksiniz,yarın tüm aktivitelerinizi hafta içi yapmak zorunda kalacaksınız. Nişanlınızın kafa yapısı değişmeli,özel bir gün için para kazanç lafı edilmez.

Amcam kendi işini yapıyor bir şekilde yolunu bulup gelebilir diye düşündüm ki amcamin nasıl yaşadığını açıkçası çokta bilmiyorum ne yalan söyleyeyim
Eee adamda hafta içi muhtemelen çalışıyor olacak. Koca adayınızın kendi nişanları için yapmadığı fedakarlığı siz neden kendi akrabanız yapsın diye bekliyorsunuz. Yapacağınız şey basit, akrabalarım gelemediği için annemler hafta içini kabul etmiyor diyeceksiniz bitecek. Eğer erkek tarafı bunun için tatsızlık çıkaracak ise zaten, sizin iş sizin verdiğiniz tavizler yüzünden yürüyor dur. Bu tür organizasyonlar hafta sonu yapılır yani annenizin dediği doğru olduğu halde siz karşı tarafı korumak için annenizin kalbini kırmayın. Kaldı ki bu konuşmayı yapmak için araması gereken kişi anneniz değil. Eş adayınızın ailesi, sizden haber göndermek yerine kendileri usule uygun olarak annenizi doğrudan aramaları daha önce üstün körü konuşulan tarihi netleştirme konuşması yapması gerekiyordu. Sevgiliniz ve ailesinin manipülasyonuna gelip annenizi yok yere üzmeyin. Ne yapsın anneniz onlar adam yerine koyup doğrudan aramamışlar bile bu konuda o mu insanları arasın.

Son düzenleme:
Anneniz haklı.. Kız evi naz evidir. Bir zahmet bir hafta sonuda çalışmasınlar, fedakarlık göstersinler. Cumartesiden nişanı yapıp dönsünler pazar günü yine çalışsınlar.
Kaldı ki nişanı siz yapıyorsunuz, önemli bir şey olmadığı sürece sizin verdiğiniz tarihe ayak uydurmaları gerekir.
Tavsiyem ise aileleri çok araya sokmayın, siz sevgiliniz ile oturun güzelce konuşun o da ailesini ikna etsin. Siz niye arada kalıyorsunuz. Sevgiliniz çabalasın birazda.

Sevgilime durumu daha şimdi anlatabildim. O da zaten tam ne olduğunu anlamadi benim başta olduğum gibi. Şu an için o da benimle hem fikir önce aileler konuşsun çıkar nokta bulamazlarsa ben olaya el atarım şimdi birde ben işin içine girip ortalığı iyice karıştırmayayım dedi

Aslında anneniz haklı gibi. Kendi işiymiş zaten bir gün çalışmayınca birşey olmaz. Bir konuşsunlar bakalım inşallah güzel bir şekilde orta yol bulunur
Bakalım şu an tüm durum onların konuşmasına bağlı umarım hızlı ve sorunsuz bir şekilde tatlıya bağlanır bu konu

Yahu benim annemi üzmek gibi bir niyetim yok yapsın zaten istediğini bundan yana da bir sorunum yok. Benim takıldığım konu her şeyi netleştirip tamam dedikten sonra neden bir anda durumlar buna evrildi yani gerek var mı bu gerginliklere. Yapalım tamam d

Umarım aileler kendi arasında halletmeye çalışırken daha da çatışma olup, zora girmez olay. Anneler evlatlarının söylediklerini, yaptıklarını unutuyorlar ama karşı tarafın ailesinin yaptığı, söylediği şeyleri kolay kolay unutmuyorlar.

Amcan ile bağın olmayabilir ama babanın vefatı ile onun olmaması dahada anlamlı hale geliyor annen başından sona haklı herhangi bir misafir değil amcan ve baban vefat etmiş.

Umarım öyle bir sıkıntı yaşamayız. Ama şimdi gidip erkek arkadaşım konuşsa bu seferde gelin dün bizimle konuştu bize tamam dedirtemeyince oğlanı yolladı üstümüze olacak ondan dedim en mantıklısı onlar konuşsa daha kolay olur

Kudra baba vefat etmiş katılmasını istedikleri kisi öz amca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…