Nişan karmaşası

Amcan ile bağın olmayabilir ama babanın vefatı ile onun olmaması dahada anlamlı hale geliyor annen başından sona haklı herhangi bir misafir değil amcan ve baban vefat etmiş.
Yoo bağım olmaması gibi bir durumum yok. Ben amcamın garip triplerini garipsiyorum. Ben nişan takmam dedi başta biz başkasını ayarlayinca trip attı. Gün önemli değil ben orada olacağım dedi günü söyledik bu sefer yok ben gelemem dedi. Tamam amca orta nokta bulalım dedim yok ille de pazar olursa gelirim dedi. Yani ben sana yardımcı olmak için elimden geleni yapıyorum bende 3 yaşında şeker alamamış çocuk gibi davranmasan mı?

Bu arada kendi nisani için bunu dile getiren aile ve aday ile ömür boyu haftasonu program yapmayı unutun şimdiden belli etmişler
Yani şöyle bu haftasonu durumunu ben çok dert etmiyorum çünkü benimde standart hafta sonları izin yaptığım bir işim yok. O yüzden hafta içi plan yapılmış haftasonu yapılmış bunlar beni çok dusundurmuyor belki o taraftan bakınca garip geliyor olabilir ama bilemiyorum

Ben olsam nişan tarihimi değiştirmem. Konuşulmuş, karar verilmiş. gelen gelir, gelmeyen gelmez. sonradan fikir değiştirmek hoş değil. en başından olsa bu konuşmalar anneniz haklı olurdu ama karar verdikten sonra haklı olmuyor.

Yapmayın siz bilirsiniz. Ancak ilerde bu kafa ile çok üzülürsünüz. Düğüne kadar tonla iş var. Kaldı ki tarihi anneniz netleştirmemiş. Onunla bu konuda bir görüşme yapılıp kesin tarih belirlenmemiş. Siz aracı kullanılmışsınız. Bunu yapanda anneniz değil, eş adayınızın ailesi. Bu işlerde olması gereken bellidir. Kız hiç araya sokulmaz doğrudan nişanlı adayınızın ailesi annenizi arayıp netleştirmesi gerekiyordu. Kaldı ki nişanı kız tarafı yapacağı için onlara uyan tarih belirlenir. Ancak nişanlı adayınızın ailesi gayet kesin konuşmuş. Üstelik bu bildirimi yaparken de sizi kullanmışlar ancak anneniz sizin üzerinizden olumsuz cevap verince siz gene kadına yüklemişsiniz. Sizin ailenize söz hakkı tanımamışsınız ki. Burada olay tarih de değil tavır önemli olan. Evlilik de sürü sorun çıkar sıkıntı olur. Kendi nişanında sizin için fedakarlık yapmayan adam ve ailesi size o zaman ne yapacak. Kaldı ki kimse size gidin oğlanın ailesine çemkirin demiyor. Çok akrabamız yok gelmek isteyenlere de tarih uymuyor, hafta sonu istiyorlar, ben nişanımda kendi sevdiğim aile bireylerimi yanımda görmek istiyorum diye güzel bir dille söyleyeceksiniz nişanlınızın ailesi ya da kendisi bunun için sorun çıkartacak tavır alacak ise bir kere daha düşünün bu işi bence. Sizin burada üç dört sonraki konu başlıklarınız gözümün önüne şimdiden gelmeye başladı.

Sanırım bir karisiklik oldu. Bu konuda beni aracı olarak kullanan annem oldu başlangıçta. Annem bana dedi ki git onlarla konuş 15inden sonra herhangi bir tarih olur diye söyle dedi bende gittim söyledim. Hatta o zamanda anneme dedim ki neden karşılıklı konuşup halletmiyorsunuz ben arada gidip geliyorum sürekli. O da git sen söyle dedi bende konuştum. Benim derdim anneme yüklenmek ya da karşı tarafa yüklenmek değil. Annemde tavrını ve tepkisi ortaya koyabilir ki yanlış gördüğü bir şey varsa koysun da ama bunu benim üzerimden yapmamalı iki tarafta.

Anneniz belli ki amcanızın gelmesini önemsiyor. E amca dükkanımı kapatamam diyorsa o da haklı. Sonuçta nişan sahibi bile dükkanı kapatmayayım demiş. Sonuç olarak nişan annenizin evinde yapılacaksa anneniz tarihi belirler. Ama tabi ki kararını değiştirdiyse arayıp kendisi şartları anlatmalı. Amca önemli gelmesini istiyorum dediğinde yok derlerse o zaman gerilir durum. Şimdilik gereksiz br mevzu gibi duruyor.

Valla bugün konuşacaklar değişir değişmez şu an için bir şey diyemiyorum iki tarafında farklı talepleri var ve ben bunu çözemem yani onların konuşması gerekiyor

Amcamın gelmesini bende önemsiyorum gelsin de isterim. Ama amcam her dediğime benden çok gelinlik yapıp naz yapınca benimde hevesim kaçıyor. Adım kadar eminim ki günü ayarlayinca bu sefer nişanı neden bana kestirmiyorsunuz diyecek. Ama onun içinde değişiklik yapamam kusura bakmasın

Amcanızın bir önemi yok bence. Önemli olan Annenizin gönlü. Onun dışındakileri çok önemsemeye gerek yok. Yine de tabi ki sınırı bir yerde çekmeniz gerekir. Yoksa çok arada kalırsınız. Gereksiz gerginlik çok artar.

Yahu benim için günün hiçbir önemi yok yeter ki ortalık karışmasın böyle saçmasapan muhabbetlerden. Ama gel de anlat işte
Zaten burda mesele gün değil, siz görmuyorsunuz meseleyi. Nişanlıniz ve ailesi kendi bildiğini okuyor. Nişan,düğün bunlar haftasonu yapılır genel olarak. İnsanlar yakınlığına göre bu tür davetlere katılmak için dahi işini gücünü bırakır. Ki burda işimi bırakamam diyen bizzat nisanlancak kişi ve ailesi.
Ya çok aşıksıniz ya çok evlenmek istiyorsunuz ,. meseleyi göremiyorsunuz

Dediğim gibi annenizin değil onların araması gerekiyor. Size onlara söyle dediğinde onlar adam gibi annenizi arayacaklardı. Hatta annenizin size söylenmesine gerek bile kalmadan erkek tarafının araması gerekiyordu. Burada kız ailesi nişan tarihini konuşalım diye aramaz. Üstelik başınız sağolsun babanız vefat etmiş, bir anneniz var büyüğünüz olarak. Bu durumda erkek tarafının buna ekstra dikkat etmesi gerekiyor. Sonuçta anneniz tek başına organize etmesi gerekiyor, yanında aile büyüklerini istemesi çok normal. Siz karşı tarafın dolduruşu ile annenize yükleniyorsunuz yapmayın ilerde üzülürsünüz.

Sizi çok uzerler böyle...

Herkes kırılmasın diye bende kırılmak istemiyorum günün sonunda bakalım hayrolsun başka hiçbir şey demiyorum öylece bekliyorum şu an

Bakalım bugun konuşmadan çıkacak şeye göre sekillenecek bence durum. Şimdi benim yapacak bir şeyim kalmadı insanları arayıp şimdi yoo banane böyle olacak diyemem sonuçta

Onların araması konusunda bende hem fikirim ama neden yapılmadı onu da anlamadım annesi haftada 1 kere en az annemi arıyor ama bu konuyu konuşmadan kapatıyorlar vallahi benim kafam almıyor

Annen işgüzarlık yapıyıor

Evet, düşününce size katıldım. Araya mesafe girince kız tarafı daha anlayışlı olmalı.

Onların araması konusunda bende hem fikirim ama neden yapılmadı onu da anlamadım annesi haftada 1 kere en az annemi arıyor ama bu konuyu konuşmadan kapatıyorlar vallahi benim kafam almıyor
Bakın aslında kendiniz de farkındasınız yapması gereken kişigerekeni yapmamış siz neden dertleniyorsunuz. Anneniz ne desin nişan tarihi konusunu açmayan kadına nişan tarihi konusunu kendi mi açsın. Bakın bir insanı aileyi her dediği olduğunda gerçek yüzünü göremezsiniz. Annenizin isteği babanızda olmadığı için gayet mantıklı ve makul, bunun için erkek tarafı sırf haftasonu cirosu için sizin ailenizle ters düşecek ise siz bu evliliği bir defa daha düşünün. Anneniz o gün babanız yanında olmadığı için eminim bir yanı hep buruk olacak. Şimdi babanızın yakın akrabaları da hafta sonu olduğu için gelmezse iyice morali bozulur. Para için bu özel gün yüzünden annenizin canını sıkmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…