Nişan karmaşası

Yani karar elbette sizin ama ben bu kadar rijit tutumu olan bir aile ile yapabilir miyim emin değilim. Bence anneniz son derece haklı . Allah gecinden versin cenazeleri olsa " yok bizim hafta sonu en çok para kazandığımız gün , biz cenazeye katılamaz mıyız diyecekler " . Nişan , düğün vb gibi özel durumlar bir kere olan şeyler bence birgün kapalı kalsa dükkanları zarar etmezler. Bu konuda sizi arada bırakmaları yanlış olmjş

En iyisi nişanlanızla baş başa verip karar verin kendinizi ifade edin . Aksi takdirde konu uzayacak gibi görünüyor. Ne demiş ünlü düşünür Şeyma Subaşı " Sen pizza değilsin herkesi mutlu edemezsin " 😊
Annem annesiyle konuşmadan önce nisanlımla konuşsam mı yoksa ailelerin konuşmasını mı beklesem acaba dünden beri bunu düşünüyorum çünkü su an için onun hiçbir şeyden haberi yok

Annem annesiyle konuşmadan önce nisanlımla konuşsam mı yoksa ailelerin konuşmasını mı beklesem acaba dünden beri bunu düşünüyorum çünkü su an için onun hiçbir şeyden haberi yok
Önce nişanlınızla konuşmanız daha iyi olur. Çünkü aksi bir durum sizi savunamaz ailesine karşı

Yani bende amcam gelsin isterim tabi ki hatta dün amcamlarla da konuştum dedim o zaman konuşayım karşı tarafla en azından cuma gününü ayarlayıp orta noktayı bulalım böylece iki tarafında gönlü olsun. Ama bu seferde amcam yok cuma da olmaz olursa anca pazar günü diyor. Neden diyince benim kendi iş yerim kapatıp gelemem diyor. E karşı tarafta aynı şeyi söylüyor şimdi ben aranızda kim dükkan kapatacak kavgasına mı gireyim? Amcamlar da onlar dükkanı kapatmadigi için erkek tarafına çok bencil, sadece parayı düşünüyorlar vs diyor annemde bunları duydukça iyice yükseliyor ama iki tarafta aynı şeyi yapıyor aslında.

Nişanımı amcam zamanında takmak istemedigini dile getirdiğinden zaten başka bir aile dostumuz takacak diye anlaşmıştık ki onu da anlaştıktan sonra amcam son dakika ona da bozuldu. Açıkçası ben tüm plan programımı birileri bozuluyor diye değiştirmek istemiyorum

Anladim ben sizi iyice. Herkes sanki kendi nisaniymiscasina simariklik yapiyor. Sizin gonlunuzden kimi eylemek geciyorsa onu eyleyin. Kimseyi eylemek istemiyorsaniz, herkese rest cekin, kimse sizi dusunmuyor belliki. Resti cekin gelen gelsijn, gelmeyen dugune katilir cok cani isterse.

Uzulmeyin, bu mutlu gunlerinizi kendinize dar etmeyin. Hayirli olsun bu arada, mutluluklar dilerim.

Anladim ben sizi iyice. Herkes sanki kendi nisaniymiscasina simariklik yapiyor. Sizin gonlunuzden kimi eylemek geciyorsa onu eyleyin. Kimseyi eylemek istemiyorsaniz, herkese rest cekin, kimse sizi dusunmuyor belliki. Resti cekin gelen gelsijn, gelmeyen dugune katilir cok cani isterse.

Uzulmeyin, bu mutlu gunlerinizi kendinize dar etmeyin. Hayirli olsun bu arada, mutluluklar dilerim.
Kesinlikle öyle. Açıkçası ben sadece bu günler için mutlu olup nişanımda ne giysem, saçımı nasıl yapsam diye düşünüp günün sonunda eğlenip günü kapatma taraftarıyim. Kim hangi günü beğenmemiş neden o dükkanını kapatıyor da diğeri kapatmıyormuş inanin hiç hiç düşünmek istediğim şeyler değil. Ama şu an için herkes kendi istediği olsun istiyor. Sonumuz hayrolsun bakalım..

Çok teşekkür ederim çok daha güzel mutluluklar sizi bulsun inşallah 💮

Kızlar merhaba benim Aralık ayında nişanim olacak ben ailemden başka bir şehirde ama erkek arkadaşım ve ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum böyle olduğu için nişan ailemin yaşadığı şehirde hatta evde olacak. Açıkçası kafamı bulandıran şeyler var. Ben nişan tarihimi elbisemi kiralayacağımdan önden kararlaştırmak istedim ve iki tarafa da bunu sorduğumda tamam dediler. Sonrasında erkek arkadaşım kendi işini yaptığından ve asıl işi haftasonu yoğun olduğundan ailesi de nişanı hafta içi bir gün yapalım iki tarafı da zor duruma sokmayalım dedi ve bu durum benim için sorun olmadı, sorduğumda benim ailem içinde sorun olmadığını söylediler. Ama sonrasında bir kaç kişi hafta içi nişana katılamayacağını bu sebeple hafta sonu olmasının daha iyi olacağını söylediler ve ortalık karıştı. Bu sefer benim annem beni arayıp "sen onların her dediğine tamam diyorsun, kendini ezdiriyorsun, böyle yüz verirsen tepeme çıkarlar" vs bu gibi konuşmaya başladı ve nişanın pazar günü olması konusunda işi inada bindirdi. Ne kadar anlatsam da durumu anlamakta istemiyor zaten.

Yani şimdi ben bilemiyorum insanların istediği şey açıkçası bana oldukça makul ve anlaşılır geliyor sonuçta işleri var ve asıl para kazandıkları günlerde işi kapatmak istemiyorlar. Haliyle önümüz düğün paraya da ihtiyaç var. Ama annemin bu inadını anlamış değilim henüz konuşmadılar ama annem bir kaç güne arayıp konuşmayı planlıyor. Bu durum beni oldukça gerdi çünkü sadece nişan günü için tatsızlık yaşansın istemiyorum ama annemi de durduramıyorum. Bana bir akıl verin nolur iki arada bir derede kaldım. Olayı ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama annemin yaptıkları bana yanlış geliyor :KK43:
Bu bu kadar buyutulecek bisey mi ya. Gecen hafta kaynimi nisanladik. Kiz da oglan da butun gun calistilar. Isten sonra kuaforu vs hallettiler. Aksam 7 de diil de 8 de basladi organizasyon. Isteyen geldi isine gelmeyen gelmedi kmseye sormadilar hangi gun olsun diye niye bu kadar herkes her isin icinde ki

Önce nişanlınızla konuşmanız daha iyi olur. Çünkü aksi bir durum sizi savunamaz ailesine karşı
O halde önce ona durumu açayım öncelikle belki onun aklına başka bir yol gelir veya ailesiyle konuşup bu konu uzamadan çıkar yol bulur. Çünkü kendisi asla benim dediğim olacak kafasında bir adam değil aksine bana her zaman benim damat oluşum önemli değil sen gelin oluyorsun senin istediğin olacak sen günün sonunda mutlu olacaksın ki bende senin mutluluğunla mutlu olabileyim diyen biri. Keşke aileler de bu kadar ılımlı olabilse :KK43:

En iyisi burdur bence zaten düğünler hafta sonu oluyor ona katılırlar. Düğünü de hafta içine alalım diye diretirlerse bilemem tabi😅
Onun içinde işte şu an bunu hafta içi yaparsak o dönem sizin istediginiz gibi oldu ama bu konuda o kadar anlayışlı olamayız diyip hop düğünü haftasonu yaptırma planım vardı. Şu an planlarım denizde bir sandal.... 😅

Bu bu kadar buyutulecek bisey mi ya. Gecen hafta kaynimi nisanladik. Kiz da oglan da butun gun calistilar. Isten sonra kuaforu vs hallettiler. Aksam 7 de diil de 8 de basladi organizasyon. Isteyen geldi isine gelmeyen gelmedi kmseye sormadilar hangi gun olsun diye niye bu kadar herkes her isin icinde ki
Vallahi büyüyormuş bende anlamadım. Bir anda herkes her şeye dahil oluverdi. En son gece yengem ben annene hazırlıkta yardım edecektim ama siz böyle yapıyorsunuz diye dovunuyordu 😪

Vallahi büyüyormuş bende anlamadım. Bir anda herkes her şeye dahil oluverdi. En son gece yengem ben annene hazırlıkta yardım edecektim ama siz böyle yapıyorsunuz diye dovunuyordu 😪
Yenge bi s.. git deseydin. Nisanda ne hazirligi yapiyolar. Oglan evi kutu kutu pasta borek yaptirir yaninda icecegi vs. Isinize gelirse bi cay verirsiniz gelmezse ne hazirligi olacak nisanda

Yenge bi s.. git deseydin. Nisanda ne hazirligi yapiyolar. Oglan evi kutu kutu pasta borek yaptirir yaninda icecegi vs. Isinize gelirse bi cay verirsiniz gelmezse ne hazirligi olacak nisanda
Annem bir kaç hazırlık yapacaktı ikramlık onlara yardım edecekmiş. Ben önden gideceğim zaten yardımcı olurum ne olacak. Vallahi garip garip işler bu daha başlangıç bakalım daha neler göreceğiz

Kızlar merhaba benim Aralık ayında nişanim olacak ben ailemden başka bir şehirde ama erkek arkadaşım ve ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum böyle olduğu için nişan ailemin yaşadığı şehirde hatta evde olacak. Açıkçası kafamı bulandıran şeyler var. Ben nişan tarihimi elbisemi kiralayacağımdan önden kararlaştırmak istedim ve iki tarafa da bunu sorduğumda tamam dediler. Sonrasında erkek arkadaşım kendi işini yaptığından ve asıl işi haftasonu yoğun olduğundan ailesi de nişanı hafta içi bir gün yapalım iki tarafı da zor duruma sokmayalım dedi ve bu durum benim için sorun olmadı, sorduğumda benim ailem içinde sorun olmadığını söylediler. Ama sonrasında bir kaç kişi hafta içi nişana katılamayacağını bu sebeple hafta sonu olmasının daha iyi olacağını söylediler ve ortalık karıştı. Bu sefer benim annem beni arayıp "sen onların her dediğine tamam diyorsun, kendini ezdiriyorsun, böyle yüz verirsen tepeme çıkarlar" vs bu gibi konuşmaya başladı ve nişanın pazar günü olması konusunda işi inada bindirdi. Ne kadar anlatsam da durumu anlamakta istemiyor zaten.

Yani şimdi ben bilemiyorum insanların istediği şey açıkçası bana oldukça makul ve anlaşılır geliyor sonuçta işleri var ve asıl para kazandıkları günlerde işi kapatmak istemiyorlar. Haliyle önümüz düğün paraya da ihtiyaç var. Ama annemin bu inadını anlamış değilim henüz konuşmadılar ama annem bir kaç güne arayıp konuşmayı planlıyor. Bu durum beni oldukça gerdi çünkü sadece nişan günü için tatsızlık yaşansın istemiyorum ama annemi de durduramıyorum. Bana bir akıl verin nolur iki arada bir derede kaldım. Olayı ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama annemin yaptıkları bana yanlış geliyor :KK43:
Kendi nişanı için birgün izin alacak.İsveren idare edebilir.Gerekirse yıllık izin alsın.Ben öyle yaptım.Annende haklı herkes gelemeeyiz diye sitem edince birde akıl veren olmuştur.

Kendi nişanı için birgün izin alacak.İsveren idare edebilir.Gerekirse yıllık izin alsın.Ben öyle yaptım.Annende haklı herkes gelemeeyiz diye sitem edince birde akıl veren olmuştur.
Yahu iş zaten kendi işi onlar sadece bizden haftasonu yoğun oldukları için düğün önü bizi de çok zora sokmadan hafta içi yapsak dükkanı o zaman kapatsak olur mu dediler. O zaman için benim ailemde olur dedi. Ona göre de bir tarih kararlaştırıldı. Şimdi amcam kendi dükkanını kapatmak istemediği için hafta içi gelemem, onlar haftasonu dükkan kapasın diyor annemde buna karşılık gün değiştirelim diyor

Nişan tarihime ben ve erkek arkadaşım karar verdik. Ailelere uygun mu diye sorduk, o kadar. Bence buna iki kişi karar verilmeli, gelecek olan davetliler de buna ayak uydurmalı. Böyle olmasa/olamasa bile, nişan organizasyonu için erkek tarafı ayak uyduran taraf olmalı daha çok.
Çoğuna katıldım son cümle hariç. Herkes erkek tarafı ayak uydurmalı demiş ama bu konuda bence öyle değil. Başka bir şehire gelecek olanlar erkek tarafı. O yüzden onlara biraz daha müsamaha gösterilmeli. Kız tarafı kendi şehrinde olacak, maksimum bir gün harcayacak nişana. Erkek tarafı gitmesi gelmesi en az iki gün belki üç gün. Tamam kız evi naz evi de mantıksız nazlar da yapmamak lazım. Bir davetli gelemiyor diye bu kadar diretilmez.

Bizim oralarda kız tarafının verdiği tarihe uyulur.
Ben şugün sen bugün müsaitim denmez
Çok yakın akraba söz konusuysa o zmn anlayış gösterilir

Bizim oralarda kız tarafının verdiği tarihe uyulur.
Ben şugün sen bugün müsaitim denmez
Çok yakın akraba söz konusuysa o zmn anlayış gösterilir
Zaten aşağı yukarı öyle oldu. Başlangıçta annem onların da işi zora girmesin diye 15inden sonra herhangi bir gün olur ona göre git konuş dedi. İnsanlar da haliyle hafta içi bir gün seçti annemde duruma tamam dedi. Ama dün son anda bir şeyler oldu ben elbisemi gösterirken amcam ben gelemem dedi. Annemde bu sefer onlar bize uymuyor bencillik yapmasınlar pazar günü olacak ben yarın konuşacağım dedi ve durum öylece ortada kaldı

Onun içinde işte şu an bunu hafta içi yaparsak o dönem sizin istediginiz gibi oldu ama bu konuda o kadar anlayışlı olamayız diyip hop düğünü haftasonu yaptırma planım vardı. Şu an planlarım denizde bir sandal.... 😅
😂

Nişanlınızla birbirinizi üzmeyin de gerisi tırt. Aileler her şeyi karman çorman ediyor olan gençlere oluyor. Ailelerin karışıpta sorun çıkmayan evlilik öncesi dönemler çok azdır heralde

😂

Nişanlınızla birbirinizi üzmeyin de gerisi tırt. Aileler her şeyi karman çorman ediyor olan gençlere oluyor. Ailelerin karışıpta sorun çıkmayan evlilik öncesi dönemler çok azdır heralde
Valla bakalım bende şimdi iki ailenin konuşmasını bekliyorum umarım sakince atlatabiliriz tüm bu süreçleri

X