Nişan atmalımıyım?

Evet ve sürekli findik topla köye git gel olucak ben esimle rahat olmak istiyorum ve ozgurlugume düşkün bir insanim bilezik konusunda dese ki bana kizim bizim durumumuz yok öpüp basimin üstüne koyarim ama bunlar her konuda dut yemiş bulbul
Ayrıl ne bekliyosun? Reçber misin ırgat mısın? Off

istanbulda oturmayacakmısınız samsundaki eve niye olur dediniz anlamadım ben..
ev almak istemeyebilirler kirada oturursunuz ev almak zorunda değiller ki size..

Samsundaki eve rahat ederiz orada yasariz diye tamam dedik ama 5 ay gelip kalacaz deliklerinden vazgectim

Biz ilimizde İstanbul da oturuyoruz caliaiyoruz asgari ucretten hallice maaş aliyoruz bilezik konusunu acmiyorum bile artik tabiki darildim ama suanki konu o değil hic umursamiyorlar

Eee samsundaki eve giderim neden dediniz o zaman

Gerekirse onu satın peşinat yapalım kredi çekelim vs deseniz anlarım da bu aşamada Samsun da ne işiniz var

Istanbul da ev biraz ütopya değil mi 500-600 bin en ucuzu

40 a yakın yaşım var tüm birikimim o kadar anca çıkar ki geçerlî mesleğim var

Bu durumda çalışır kirada otururuz demek en makulü değil mi

Asgari ücretten hallice iki maaş ile evi de döşedik düğün de yaptık zamanında hatta kendime set gelinlik vs de aldık ailelerden de çöp dahi beklemedik

Bunlar ütopya değil

Yaptık biliyoruz huzur istiyorsanız beklentiye gitmeyin

Eee samsundaki eve giderim neden dediniz o zaman

Gerekirse onu satın peşinat yapalım kredi çekelim vs deseniz anlarım da bu aşamada Samsun da ne işiniz var

Istanbul da ev biraz ütopya değil mi 500-600 bin en ucuzu

40 a yakın yaşım var tüm birikimim o kadar anca çıkar ki geçerlî mesleğim var

Bu durumda çalışır kirada otururuz demek en makulü değil mi

Asgari ücretten hallice iki maaş ile evi de döşedik düğün de yaptık zamanında hatta kendime set gelinlik vs de aldık ailelerden de çöp dahi beklemedik

Bunlar ütopya değil

Yaptık biliyoruz huzur istiyorsanız beklentiye gitmeyin
Mantıklı ben kendim antalya da doğdum büyüdüm bu gidişle toplicam tasi taragi oraya yerlesicem nisanlimida takicam koluma ama nisanlimla da t detayli konusamiyor yarin konusucam

Ev almak kolay mi ya? insanlar bir ev almak icin bir ömür calisiyor. emekli ikramiyesi bile yetmiyorken ev almaya... nasil da bu kadar kolay sart kosulabilir? ulkede evlenirken cocuguna ev verebilen aile emin olun milyoner istisnalardir. ha sizinki onlardan biriyse bilemicem

Ev alamam desin o zaman kimse agizlarini bantlamadi ki

Nişan atmalık bir durum yok bence ortada.
Eğer iki şehirde de işinizi yapabilecekseniz, nasıl bir iş bilmiyorum ama şehir seçme imkanınız varsa bence kesinlikle aileden uzak olmalı o şehir. Gerekirse uygun fiyatlı bir eve kiraya çıkarsınız ama kafanız rahat olur. O 5 ay dedikleri belki 5 ayla kalmayacak, şimdi 5 ay diyorlar belki ki o bile uzun süre.
Evlilikte iki kişi bir olup bir hayat kurmak üzerine beraber savaşmalı, sorunları beraber aşmalı içine aile sorunları dırdırı girmeden. Sırf kira vermeyelim düşüncesiyle onların yanına yerleşmeyin bence. Ne kadar uzak o kadar iyi.

Arkadaşlar herkes ev almak zorunda değil demiş ama bende farklı bir bakış açısı sunmak istiyorum.

Eğer insanların durumu yoksa kimse kimsenin gırtlağına ev diye çökmemiş. Öbür oğlana alınmış evin ortak bütçesinden diğerine alınmaması haksızlık olmaz mı? Yada şöyle diyim hepimiz evladımız için diyerek çalışıp birikim yapmıyor muyuz? Ben bir evladıma ev alim öbürüne almıyim olmaz. Madem durumları kısıtlı. O oğlanın oturduğu ev satılıp parası ikiye bölünüp bölüştürülebilir. İsteyen üstüne ekler kendine ev alır. Ki burda öyle bir durum yok. Ellerine para geçmiş, üstelik ilçede boş duran bir ev var.

Ben şahsen param olduğu halde evladımı kiraya oturtmak istemem. Size ev almak zorunda değilim de demem.

Ha bunun için ayrılmak olmaz. Ama her yıl maaile gelip 5 ay bende kalacaksa işte sorun orda..

Direk ev'mi istediniz :KK57: bu yetmezmis gibi birde altin istenilmis.. belki sizin isteklerinize karsilik verecek durumlari yoktur.. siz nisanlinizin cebine bakiyorsunuz heralde.. ayni evde yasama konusunda haklisiniz tabikide ama maadiyatta bu kadar takilmaniz hic hos degil..

Nişan bozulursa hediyeler ve altınlar iade edilir mi?

Nişanlılık dönemi eğer evlilik harici sonlanırsa birbirlerine verilen alışılmışın dışındaki hediyelerin iadelerini isteyebilirler. Nişan yüzüğü dışındaki tüm hediyeler alışılmışın dışındaki hediyeler olarak sayılır.Ve yüzük harici hepsi istenebilir.Bu tarz davaların en geç 1(bir) yıl içerisinde açılması gerekir. Nişanlıyken hediye edilen eşyalar hakkındaki yapılacak her türlü işlemi merak edenler için Avukat Fuat Volkan Bilgehan Kadınlar Kulübü TV'de yanıtlıyor.

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri, sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye desteklerinizi bekliyoruz. Sizleri yakından ilgilendiren videolarımızla sizleri sitemize davet ediyoruz. Kadınlar Kulübü olarak sitemize ve sosyal mecralarımızı takipte kalmaya ne dersiniz :)

talepleride hep erkek tarafı karar vermiş cok pasif kalıyorsun galiba iş işten geçerse daha zor olur baştan önlem al yani kız evi naz evi herşeyi yaptır ayrı otur vs.. bunlar senin hakkın.

X