nisan annesine sorulariniz varmi:)

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
43
kizlar hepinize slmlar. 35 haftalik ve gunleri sayan sabirsiz bi nisan annesiyim. sizlerden azicik dha tecrubeli sayilirim:) sormak istediginiz sorulariniz varsa memnuniyetle yardimci olmaya calisirim....

cunku bende hep mart ve subat annelerine soruyordum:))

hepinize kolay gelsin allah yardimcimiz olsun

Sevgili ozturyu az kalmış bebişine kavuşmana inşallah sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alırsın..Benim merak ettiğim şeker testin nasıl çıktı ve kasılmaların başladımı ?? Çünkü son aylara doğru anne karnında doğum kasılmalarına benzer kasılmalar oluyormuş..Sen bunları hissedebiliyormusun??

Aha bende geldim bir nisan annesi daha.Seker konusunda tum sorulari alabilirim cunku suan siki bir diyet programindayim ve gozetimdeyim.Deneyimlerimi paylasabilirim.

Yaşasın nihayet tecrübeli birini buldum :))

Merak ettiğim doktor diyet listesimi veriyor yoksa şunu yeme bunu yeme mi diyor..Eğer öyle diyorsa benim için çok daha zor..Çünkü önümde liste olmazsa yapacağım diyet bana pek inandırıcı gelmeyecek beni zorlamayacak gibi hissediyorum..

Süt yoğurt ve peynir, tuz ayarlaması da yapıyorlar mı? Ayrıca diyet yaparken vitaminde kullanıyormusun ben hala Gyno kullanmaya devam ediyorum..

Bu arada diyete başladıktan sonra kaç kilo aldın anniş adayı.?

Canim sen niye stres yapiyorsun yapildimi seker testin yapildaysa kac cikti?

Neyse ben genede sorularini cevapliyim :))

Benim doktorum bana diyet listesi verdi.Gunluk yiyeceklerim ve yemiyeceklerim.Ve ona harfiyyen uyarsam azcik acta kalsam sekerim duzene giriylsun kizima feda olsun.

Sut yogurt hep onlarin lightini yiyorsun iciyorsun.Peynire birsey demiyorlar.Ama az yagliyi yesen daha iyi olur.Tuzuda tabi seker icin olmasa bile tansiyon ve hamilelik icin mecbur kisacaksin.

Diyet yaparken vitamine devam ediyorum.Sorun olmuyo yani.

Diyete baslamadan once 6 aya kadar 9 kilo aldim ve bu coktu.Ne zamanki sekerim cikti ve diyete basladim 1 kilo aldim sadece 6 hafta icinde.Ve suan 33 haftaya dogru gidiyorum 9 ile 10 kilo arasi gidip geliyorum.

Birde seker olcme aleti verdiler gunde 6 kere sekerimi olcuyorum parmaklarimdan kan aliyorum ve kaydediyorum.

Birazdanda seker diyetine uymadiginda neler olur onlari anlatirim :)

Canım 50 lik yüklemede şekerim 160 çıktı inşallah cumartesi 100lük yükleme için gitcem ama bu arada ben 29+3 günlüğüm ve bu zamana kadar 17 kilo aldım..Belki bu kilolarım yüzünden şeker çıktı ama iştahım çok fazlaydı ve kendimi durduramıyordum..Doktorumda kilom için hiç yorum yapmadı..Son gidişimde plesanta sıvısı biraz fazla dedi doktor..Onu da araştırdım şekerden olabiliyormuş ve açıkçası bu beni korkutuyor.

Canim benim sekerimde 160 cikti.Ve dedigim gibi cok siki bir gozetim sureciyle devam ediyorum hamileligime.Sende cok dikkat et aman birsey olmaz deme.Musait bir zamanda bebek ve senin icin ne kadar zararli onlari yazarim.Cunku cogu insan dikkat etmiyo.Birsey olmazzz diyip gozardi ediyo.Kilolarla alakasi yok canim bu arada.Benim eltim 30 kilo aldi onda cikmadi ben 10 kilo aldi bende cikti.Umarim seninde kontrol altina alinir sekerin yoksa insulin ignesi vuruyorlar.Insallah hersey yolundadir....

oo bizim kızlar (nisan anneleri ) büyümüşlerde bilgi dagıtıyorlar. a.s. ne güzel herşeyi paylaşmak yadımcı olmak . mayıs anneleri ALLAH sizinde yardımcınız olsun... :teytey:

oo bizim kızlar (nisan anneleri ) büyümüşlerde bilgi dagıtıyorlar. a.s. ne güzel herşeyi paylaşmak yadımcı olmak . mayıs anneleri ALLAH sizinde yardımcınız olsun... :teytey:

Ne sandin oznurum resmen 8 aylik olduk tecrubeli sayiliriz.Bende hep okurdum subat mart annelerinin sayfalarini.Bugun bize yarin onlara demi :))

kesinlikle aslında ççoook güzel bişey insanın aklına takılan şeyleri başkalarındada görünce paylaşınca içi rahatlıyor. evet mayıs anneleriyle ve diğer anneler'e bilgimiz yettikçe yardımcı oluruz.

canim seker testim cok sukur iyi cikdi insallah sizinkilerde iyi cikar hic kafaniza takmayin. benim kasilmalar bayadir var bazen bir anda bisey batiyormus gibi oluyor ve hemen geciyor. bide bebek buyudukce tekmeleri daha kuvvetleniyor o zmaan caniniz baya yaniyor ama sonra geciyor dert etme yani....bunlar dogal seylermis:)

biz tesekkur ederiz ama kimse bisey merak etmemis:)) ne guzel demekki herkesin herseyi yolunda cok sevindim bunaaaa:))

annişşşşş süpersin bacuuuum ya:)
ya bende sürekli sizin sayfalarınızda gweziniyom itiraf ediyorum ön bilgi toplıuom
kıslar bugün öğlen kendimden geöçtimmmm yarım ekmekle bi sürrü kahvaltılık yedi
mideme oturdu çok fena((((((
oysaki kaç gündr azcık ekmek yiyodum kilo almiyim diyeeeeee
siz siz olun çok yemeyin çok beter ağrıyo
özturyu annişş sizdede oluyomu
bide kaburgama biniyo bu velettttttt

Arkadaşlar ben kaç kilo aldığınızı merak ettim..

Yani gerçekten anlattıkları gibi son aylarda daha mı çok alınıyor yoksa dikkat edilirse yine 2 kilo 2 kilo mu gidiyor?

valla ben 30. haftaya kadar superdım ama 30 dan sonra bebek artık kılo almakda hızlandıgından dogal olarak anneyıde hızlandırıyo. ben 35+2 yım suanda ve 11-12 arasında gıdıp gıdıyorum

bu son 5 haftada aldım butun kılomuama ılgıncdır kı son bı haftada hıc kılo almadım. doktorum bundan sonra en fazla 13-14 ıle bıtırıcegımı dedı hamılelıgımı hatta belkı kızım dayanır hemen dogmazsa 38 den sonra 2 kılo verebılırmısımde:)) bakalım gorucezz

hehe superim demi ama oyle valla ilk zamanlar haftalik incelerdim kizim neresi gelisti ne oldu kac kilo oldu falan Allahtan simcik ayari buldumc:1rolleyes:

kaburrga konusunda canim cok dik oturma yani one dogru ben o zaman bilemiyordum ve resmen kaburgalarim yara gibi aciyordu.

fazla birden de yeme azar azar sik sik ye yoksa midene otururve mide yanman olur.

hepinize saglikli gunler diliyorm hamisler :) Allah hepimize kolaylik versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…