nisan annesine sorulariniz varmi:)

hehe superim demi ama oyle valla ilk zamanlar haftalik incelerdim kizim neresi gelisti ne oldu kac kilo oldu falan Allahtan simcik ayari buldumc:1rolleyes:

kaburrga konusunda canim cok dik oturma yani one dogru ben o zaman bilemiyordum ve resmen kaburgalarim yara gibi aciyordu.

fazla birden de yeme azar azar sik sik ye yoksa midene otururve mide yanman olur.

hepinize saglikli gunler diliyorm hamisler :) Allah hepimize kolaylik versin :nazar:

amin canımcım inş sağ salim kavuşacaz yavrularımıza
tavsiyelerin için sağol canım uyacam a.s.

Özturya,Anişadayı,prm.öznur....ilginiz için teşekkürler...a.s.

Bebişimin haftasından dolayı aslında bende bolca nisan anneleri sayfasında geziniyorum..:)
Ama yinede görmemiş olabilirim,size bir sorayım..Benim meleğim ciğerime cok baskı yapıyor,(sağ gögsümün altı),ameliyat ağrısı gibi bir ağrı oluyor,ayakta cok duramıyorum ,aralıklarla dinlenerek yürüyorum,baskıyı artırmamak için az ve sık yemeğe çalışıyorum ve çoğunlukla sola yatıyorum..

sizde böyle birşey varmı?Ağrıyı hafifletmek için başka neler yapıyorsunuz?

bendede aynısı var canım bebekler buyudugu ıcın baskı yapıyor olmalı yuruyus tavsıye edıyorum basta batıyor ama sonra rahatlıyorsun

Bebişimin haftasından dolayı aslında bende bolca nisan anneleri sayfasında geziniyorum..:)
Ama yinede görmemiş olabilirim,size bir sorayım..Benim meleğim ciğerime cok baskı yapıyor,(sağ gögsümün altı),ameliyat ağrısı gibi bir ağrı oluyor,ayakta cok duramıyorum ,aralıklarla dinlenerek yürüyorum,baskıyı artırmamak için az ve sık yemeğe çalışıyorum ve çoğunlukla sola yatıyorum..

Ayperincim bende o göğüs altında batma 6. aydan beri var.. Son zamanlarda da ayakta fazla kalınca kasıklarıma çok ağrı geliyor bazen yürüyemiyorum. Ama yinede yürüyüş yapmaya çalışıyorum kendimi zorlamadan.. Ama yatma konusunda son derece beceriksizim..Gece sürekli uyanıyorum bi o tarafa bi bu tarafa dönüp duruyorum.. Yatakta dönerkende ağrım oluyor aslında kasıklarımda falan. Belki nefes tekniklerini bilsek bu kadar zorlanmayız..

benim ilk gebeliğimde olmuştu son aylarda sol tarafımda ağrı da böyle acı gibi bişey doğumdan sonrada baya sürdü.sanırım bebeğin boyuyla alakalı diye düşünüyorum uzun boylu olcaksa bebeğin ayaklarını oraya uzatıyo olabilir.a.s

Vallahi kızlar tuhaf birşey bu,sandelyede bile otururken 3-4 dk sonra sağa sola kıvranmaya başlıyorsunuz..benim hep sağ sırt bölgem,sağ gösümün altı coğunlukta oluyor..dr başı şuan sağ gögüs altının orda dönmedi bu nedenle ciğerlerine baskı yapıyor dedi..dedi ama yapacak birşey de yok dedi..sola ağırlıkta yat,cok ayakta kalma falan dedi..o kadar..

İşin kötüsü cevremdede böyle 2 örnek var..son aylarda baskıdan ciğerleri şişen birde yine baskıdan dolayı vücudu alerji olan ve bebekleri 8.ayda alınan arkadaşlarım...inş böyle sürmez..:KK43:

benim ilk gebeliğimde olmuştu son aylarda sol tarafımda ağrı da böyle acı gibi bişey doğumdan sonrada baya sürdü.sanırım bebeğin boyuyla alakalı diye düşünüyorum uzun boylu olcaksa bebeğin ayaklarını oraya uzatıyo olabilir.a.s

yaseminciğim dr baştan beri uzun olacak diyor canım onunda etkisi varmış.. doğru düşünüyorsun a.s doğana kadar sola yatık halde kıvranacağım anlaşılan..:)

bendede aynısı var canım bebekler buyudugu ıcın baskı yapıyor olmalı yuruyus tavsıye edıyorum basta batıyor ama sonra rahatlıyorsun

abuaslı,yürümeye calışıyorum ama kısa bir süre sonra karnımda kasılma ve gögüs altımda batma daha fazla oluyor..kendimi bu sefer eve atıyorum canım ..:KK43:

Canim bende cok oluyordu artik boyle kaburgalarim agrisindan cigere yaptigi baskidan fenalik gelirdi.Resmen masaj yapardim o bolgeme ama simdi cok iyi artik olmuyo.Sanirim asagi dondugu icin ve gittikce asagi dogru indigi icin artik yukari fazla baski yapmiyo.Ama simdide kizimin ayaklari geziyo orda ama ilk zamanlardaki gibi sikinti vermiyo.Tek tavsiyem cok one dogru egilmeyin oyl e oturmayin sirtiniza yastik koyun ve dik oturmaya calisin.Ne kadar egilir ve kambur durursaniz o kadar agri yapiyo.Bir kac hafta sonra insallah sizlerde rahatlarsiniz.Allah hepimizin yardimcisi olsun kislar.Hepinizi opuyorum..

kizlar bende de oluyordu devmali once bebegin basi sag gogsumun altindan oldugundan bide hafif yaniyordu. sonra kizim dondu bu sefer ayaklar o kisma geldi daha kotu oldu. bi tekme atiyo benim direk sag tarafin kopuk vaziyette. bende hep sol tarafima yattim ve sabrettim ama suanda baya gecdi diyebilirim. senin biraz daha vakte ihtiyacin var. insallah ters bisey olmadan atlatirsin sende..

hersey bebekler icin diye dusun hamileliginin keyfini cikar bence

kizlar bende de oluyordu devmali once bebegin basi sag gogsumun altindan oldugundan bide hafif yaniyordu. sonra kizim dondu bu sefer ayaklar o kisma geldi daha kotu oldu. bi tekme atiyo benim direk sag tarafin kopuk vaziyette. bende hep sol tarafima yattim ve sabrettim ama suanda baya gecdi diyebilirim. senin biraz daha vakte ihtiyacin var. insallah ters bisey olmadan atlatirsin sende..

hersey bebekler icin diye dusun hamileliginin keyfini cikar bence

ozturyu benimde bebeğim ters ve sağ göğsümün altında kafasını sürekli hissediyorum senin bebişin ne zaman döndü :emir_bebek:

X