nisan anneleri oruç tutabilecek misiniz?

munise19

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
208
3
41
kızlar geçen sene hamileliğim ramazan ayına rastladı tutamadım.şimdide emziriyorum.sütüm şimdi bile az yetmiyor obur kızıma. sürekli karpuz ve su içiyorum.ek gıda verme dedi doktorumuz.bu sene de oruç tutamazsam seneye 30+30=60 günü nasıl tutarım.acaba gece boyu kompostu içsem sütüm artar mı? aksilik ki günlerde çok uzun.eskisi gibi kısa olsa zorlanmazdık.tutacak olan var mı aranızda?

Canım,bende sadece emziriyorum ve en azından 6 aylık olana kadarda emzirmek istiyorum.bu nedenle bu sene tutamıycam malesef...çünkü sürekli su içme ihtiyacı hissediyorum.havalarda sıcak.

bende tutamıycam.bebıslerımız emdıgı ıcın gun boyunca bol bol sıvı tuketmemız lazım,sadece sahurda alınan sıvı yeterlı olmaz bence.ben zaten 45 kıloyum.bırde oruc tutarsam nolur bılmıyorum :))

bende tutmucam çünkü bebişlerimiz daha 6 ayı doldurmadılar anne sütüne devamm edicemm sıvı almak çok önemli

ben tutmayı düşünüyorum konum itibariylede burda günler kısa.sütüm yeterli değil oruç tutunca bilemiyorum nekadar yetecek ama denicem tutmayı hamileliğimde bende tutmadım şimdide tutamassam 60 eder seninki gibi bilmiyorum ama zorlanmadıkça tutarım

hadi kizlar yapmayin bu kadar ramazanda sapasaglam yiyip tutmayan dolu sizin kucaklarinizda emanetleriniz var Allah onlari size iyi bakin diye emanet etti ya sutunuz kesilirse kuzucuklarda mi tutucak oruc onunuzdeki yillarda tamamlarsiniz buyume evreleri sutun kalitesine ihtiyaclari var bence tutulmamali benim ingilteredeki cocuk dr musluman misirli sordum Allahin su emziren halinle senin orucuna ihtiyaci yok once en onemli gorevini tamamla dedi gayette hakli buldum

kaldiki sadece siviya degil proteine vitamine karbonhidrata bircok mineralede ihtiyacimiz var 1700kalori alip 6ogun az SIK SIK yemeliyiz 2,5lt sivi lazim

geçen sene bende tutmamıştım ama bu seneAllah kısmet ederse tutmayı düşünüyorum en azında denerim kötüleşirsem gerçektende hem bebek hemde benim için zor olursa tutmam ama denemeden de direk tutmamazlık yapmayı düşünmüyorum

arkadaşlar hamilelere ve emziren annelere oruç tutmak farz değil.lütfen minik yavrularınızın günahına girmeyin daha çok küçükler.artık diğer ramazanlarda biraz biraz tutup 60 a tamamlarız.

ben aranıza yenı katıldım bana hos geldın dıyen yok:dben tutcagımm mamakla takvıye yapacagım napalım ek gdalara da baslıyacam emzırcem 5.ayın ıcınde sızce fıkrım nasıl arkadaslar

benım yazdıgım bı anda kaboldu neden ben tutacagım nmamla takvıye yapacagımm ek gıdada verecegım sımarık kızıma

bence yanlis oruc emzirene farz degil o bebek sut yetmez yada sutunuzun doyurucu ozelligi azalinca huzursuzlanip agladikca dili agzi olmayan bir melegin duzeni bozuldumu sevap kazanmis olmaniz sizi mutlu edip iciniz mi rahatliycak Allah o bebegi anneye emanet ediyor 1yil daha tutmamakla sanirim cehennemlik olunmaz

kızlar ksin karar vererek tutmıcam demeyin ben bir kaç gün tutup bakıcam sütümün yetip yetmediğine ona göre karar vereceğim inanın sonradan tutmak çok zor oluyor yaaa

Bende gecen sene hamilydi tutmadim.Bu sene tutacam insallah birakinca bi daha tutulmyor.Zaten sütüm yetmedigi icin mamada veriyorum.Meyve ezmeside yiyo insallah sorun cikmaz.:enbuyukkk:

kızlar oruçken emzirmemek gibi bişey duydunuz mu yani oruçlu kadın emzirirse oruç bozuluyor mu kafam karıştı yaaaaa

oruçlu anneler nasıldı bugün rahat tutabildinizmi?
ben gayet rahat tutum çok şükür inşallah bundan sonrada böyle devam eder :)

X