nisan anneleri doktorunuzla konuşup hangi doguma kara verdiniz?

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
kızlar hangi doguma karar verdiniz?
bebeginiz dogum pozisyonunu aldımı?

ben sezeryan diye düşünüyorum dr. tam bişey söylemedi. daha var dedi ama benim yüzde olarak agırlıgım sezeryamdan yana üff aslında kafam çooook karışık. ama bebegimde baş aşagı inmiş normal dogum pozisyonunu almışş. kafamçokkarıştı

canlarım benim kızım hala dönmedi ayakları aşağıda
dr bu gidişle dönmeyecek diyor rahatı yerinde diyor:)
o yüzden böyle giderse sezeryan olacağım
sağlıkla gelsin bebişlerimiz yeter...

Yurtdışında normal doğumda ısrar ediyorlar vardır bir hikmeti mantığıyla,normal doğuma meylettim sonunda:)
Bebeklerimiz için hayırlısı ne olacaksa Allah onu nasip etsin inşallah.

Allah izin verdigi surece catlasamda patlasamda normal dogum yapicam insallah :roflol:

bende normal doğum istiyorum ama bizim kızımız doğal yoldan olmadı.aşılam ile oldu.doktorumda tedaviyle olan bebkleri riske atmka istemediğimizden sezeryan tavsiye ediyoruz diyor ama sen illa normal istersen engel olan olmaz diyor.ne yapacağımı şaşırdım.hayırlısı bakalım

Tabiki en sağlıklısı normal doğum olduğunu söyliyip duruyor uzmanlar.Bundan 50 yıl sonra da böyle olucak diyorlar.Benim daha önce gerçirdiğim sağlık sorunlarımdan dolayı sezeryan olmamı gerektiren bir rapor hazırladılar.Ancak ben eğer böyle bir sorunum olmasaydı normal doğum yapardım.

Benimde sezeryan olucak.epiduralli sezeryan şeklinde doktorumla konuştuk..hayırlısı:)

cumartesi kontrolümüz var bakalım doktorum ne diyecek ama normal istiyorum kesinlikle hepimiz için hayırlısı artık...

hepimiz için hayırlısı neyse o olsun kızlar bende bugünlerde bebeğimi kaybetme korkusu başladı sizdede varmı yoksa ben çokmu takıntılıyım doğum konusunda epidural anestezi ile ağrısız normal doğum istiyorum ama kısmet inşallah ööle olur

canlarım benim kızım hala dönmedi ayakları aşağıda
dr bu gidişle dönmeyecek diyor rahatı yerinde diyor:)
o yüzden böyle giderse sezeryan olacağım
sağlıkla gelsin bebişlerimiz yeter...

merhaba canim,
sen merak etme daha doguma bayagi var, benim doktorum bebekler son anda bile dönebilirler dedi. Yani su anda basi asagida olsa bile tekrar dönebilirmis, tabii bunun terside olabilir. Zira bebeklerin dönmeleri icin henüz yeterince yer varmis karnimizda. o yüzden normal veya sezeryan dogum olup olmadigi önceden söylenmesi pek dogru olmaz dedi doktorum. Hersey son anda belli olur dedi. Arti bebek dogru pozisyonda olsa bile ve annenin cabasina ragmen bebek gelmezse yine sezeryan olabilirmis. Isin kisasi Allah neyi nasip etmisse onu yasicaz. Bebegin pozisyonu dogru olacak, sanci gelecek, rahim acilacak, bebekte isticek anca o zaman normal dogum mümkün.

Saglikli olsunlarda önemli degil.

arkadaşlar benimde normal doğum olacak.inşallah bir sorun çıkmazsa tabi.son anda ne olur bilemeyiz.benim bebişim daha dönmedi ayaklarını ya yukarda yada sol tarafımda hissediyorum.

eminecim zaten tam olarak anlayamazsın dr utrasyonla baktıgında anlayabilir yada palpasyon dedigimiz elle muayeneyle anlaşılabilir. ama sen ayaklarını yukarıda ve sol tarafta hissediyorsan bebegin dönmüş olabilir. ama en sağlıklısı kontrole gittiginde dr sorarsan sana söyler.

ben doktoruma doğum yöntemini seçme konusunu kendim açtım doktorum tebessüm etti ve dedi ki ; tıbben müdehale gerektirmedikçe normal doğum olacağını söyledi.. yani seçme hakkı vermedi , ve benim bebişim oooo 1,5 ay öncesinden beri doğum pozisyonunda bekliyor. Bakalım hayırlısı olsun .

Nil Misra Dr Devlet Hastanesinde Ise Secme şansi Verilmiyor Normal Yaptiriliyor Fakat özeldede Bazen Dr Sectirmiyor Ama Işte Dediğim Gibi Dr Bagli Dogum Secme Olanagin.

kızlar ben sezeryan olucam sırf korkumdan acaıp bır dogum korkum var cok kılo aldıgım ıcınde nefessız kalır korkusu basladı,kendımı dogururken dusunemıyorum,14 nısanda bebegımı sezeryanla alıcaklar

canım benn de çok korkuyorum normal dogumdan:1shok:

kizlar benimki epiduralli noraml dogum olcak insallah, kizimla ben bu konuda simdilik kendimizi guclu hissediyoruz:))

allah herkese yardimci olsunnn

bu hafta sonu cumartesi dr rendevum var bakalım ne diyecek ben epiduralli normal doğum istiyorum sezeryan kesinlikle istemiyorum inşallah doktorumda benle aynı fikirdedir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…