Doğuma Hazırlık Nidilat ve adalat kullananlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Gunde 3 ile basladim 1 hafta daha sonra 4e cikti, ondan 2 hafta sonra 6ya ve son hafta 8e cikti
Nidilat sanırım değil mi ? Artık piyasada bulunmuyor adalat kullanıyorum ama sanırım aynı. Günde 2 kullanıyordum bu hafta 27.haftaya girdim ve sıklaştı toplanmalar rahim ağrıları vs. 30u görecekmiyim korkusu başladı
Maşallah 35 çok güzel bir hafta inşallah bizlerede nasip olur

Nidilat adalat nidicard muadil evet ayni.
Benim duzenli olmasina ragmen 35i gordum daha ileriyi goreceksin eminim. Bugun sancilarim cok iyi durumda dedigim gun bile nst de 100u goruyodum ben ciddi sancilarim vardi ama cok buyuk tavsiyem sanci kasilma aninda 500 ml suyu bir anda ic cok faydasi olacak ve en az 4 lt su gunde benim 6 ltyi buluyordu su yuzde 50 engelledi dogumu inaniyorum cunku acile gittiginde verdikleri serum normal su doktorum siddetle tavsiye etti su su su baska dusmani yok sancinin diye

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için şuan her tecrübe o kadar kıymetliki. Su tükemimi arttıracağım.
Son olarak sancı hissettiğiniz andaki durumu tarif edermisimiz ? Ben her toplanmayı kasılma olarak görüyorum. Ayağa kalktığımda karnım taş gibi oluyor mesela. Ara ara karnımda sertleşmeye rahim ağrısıda eşlik ediyor. Bunlar sancı ve kasılma değil mi ?

Toplanma seklinde oluyor evet hatta siddeti yuksek olanlarda sıcak basmasi yuzde kizarma sanki kan beyne toplanir gibi bi hic tam tarif edemiyorum, makatta sanci belde sanci ama cok ciddi sancilar bunlar aglatacak kadar. Henuz bunlari yasamadiysaniz daha dogum icin epey vakit var demektir

Teşekkür ederim Çok şükür doğum sancısı boyutunda yaşamadım henüz ilk doğumumu 23 haftalıkken yapmıştım malesef o son sancıyı tecrübe ettim inşallah uzun bir süre daha gerçekleşmez

İnaniyorum ki en az 36yi gorecek minik kus

Ben de geçtiğimiz hafta 4 dk da bir tutan kasılmalar nedeniyle hastanede 2 gece yattım. Nst 175 i bulmuş. Doktorum hayretler içerisindeydi, çünkü yoğun bir acı hissetmiyordum sadece bi toplanma kasılma hissi vardı. Nidicart kullanıyorum şuanda güne 4 tane. İlaç saati yaklaştığında bile kasılmalar inanılmaz sıklaşıyor. İlaca rağmen en az 1 saatte bir kasılıyorum ben. Umarım biraz daha dayanabiliriz. Sağlıkla gelir erkenci kuşlar. Buarada dupaston da kullandırtıyor doktorum

Duphaston ne için veriliyor
Bilemiyorum, 23. Haftada başlayan kasılmalarla vermişti. O gün bugüngür içiyorum. Benim merak ettiğim bu nidicart çarşamba günü bitecek. Bitiminde iki iğne yazdı onu olucam bir hafta arayla. Bitince doğum başlar mı diye korkuyorum

İğne bittiğinde riskli haftamız geçmiş oluyor şuanda bile haftanız çok iyi maşallah hiç problem yaşamazsınız Allahın izniyle içiniz rahat olsun. Ben şuan 27.haftamdayım 30 a ayak basacakmıyım korkusuyşa geçiyor günlerim inşallam 35 i görürsek bayram ederiz

Hiç bilmiyorum planlı bi şekilde gelir inşallah minik

İnşallah görürsünüz. Düzenli ilaç hiç kalkmadan yatış inşallah görürsünüz
Hiç bilmiyorum planlı bi şekilde gelir inşallah minik
İnşallah

Nasıl oldunuz? Nidilata devam mı ?

Arkadaşlar bu nidilat göğüs ağrısı falan yapıyormu çok ağır geliyor bana göğsüm ağrıyo nefesim kesiliyor baş ağrısı yapıyor birde topuğum şişti omu yaptı bilmiyorum ama

Arkadaşlar bu nidilat göğüs ağrısı falan yapıyormu çok ağır geliyor bana göğsüm ağrıyo nefesim kesiliyor baş ağrısı yapıyor birde topuğum şişti omu yaptı bilmiyorum ama
Benim elim ve ayaklarım şişiyor, kalbim deli gibi çarpıyor sanki boynumdan atıyor gibi. Bir de bacaklarım pembeleşiyor. Maalesef yan etkileri çok fazla. Minişler için dayanıyoruz işte. Ben günde 8 tane almaya başladım yeniden bi de

Daha önce kullanıp bırakıp yenidenmi başladınız ben daha 22 haftalık gebeyim uzun bi yol var umarım geçer günde 3-4 kullan dedi 3 kullandım ama az geldi sanki karnım sert hala sizin az kalmış Doğuma Allah kurtarsın inşallah

Doktor bişey dedimi bu şişlikler için sakıncalı değil değilmi
4x1 kullanıyordum ama sancıları devam ediyordu. Dün dayanamadım sancı hissine ek baskı hissi gelince doktor hastaneye çağırdı baktı yine düzenli sancılar var 4x2 yapalım dedi iki günlüğüne. Benim sorunum sertleşmeden çok doğum sancısı çekiyor olmam. İnşallah sizin de haftanız bu haftaları görür Tüm yüreğimle dilerim bunu.

İnsanlar asla anlamıyor, diyolar ki bilmem kim 3-6 ay yattı sen de dayan diyorlar. Ama bu kasılma-sancı ile yatmak başka bişey. Bacaklarım tutmaz oldu hergün kasıl kasıl. Allah yardımcımız olsun.

Buarada doktor şişmelere olur dayan bebeğin büyüsün onun için dayan diye motive ediyor.

Allah razı olsun çok sağolun,aynen kimse anlamıyor 6 ay yat diyenleri iki gün yatırsan patlarlar başkasına konuşması kolay tabi çekmeyen anlamıyor rabbim sabır versin hepimize sonu güzel olsun inşallah sağlıkla alalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…