"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

Bende inanıyorum %100 düşünce gücüne. Mesela benim onlarca kez yaşadığım şey, o gün kimi görmek istersem ya da göreceğime inanırsam kaçarı yok, illaki görüyorum.

Deneyimli ablalarım bi kitap tavsiyesi istiyorum sizden:KK24:
Neyi düşünürsen onu yaşarsın olayına inanıyorum sanırım :KK31:Hayattan dahada zevk almak adına bi kitap okuyup bunu geliştirmek istiyorum..Önerileriniz??:KK17:

Neyi düşünürsen onu yaşarsın olayına inanıyorum sanırım :KK31:Hayattan dahada zevk almak adına bi kitap okuyup bunu geliştirmek istiyorum..Önerileriniz??:KK17:

adı aylin bana hayattan zevk almayı öğreten kitap:KK3:

"Deneyimli abla" mıyım tartışılır :) Ama ben bu konuyu ilk 13 yıl önce akaşa yayınlarının "%100 düşünce gücü" isimli kitabından okuyup öğrenmiştim. Küçük örneklerle başlar ve gitgide örnekleri daha büyük (daha ciddi konular) olur. Her bir bölümü okumayı bitirdiğinde de bölüm sonunda toparlayıcı cümleler yazılıdır. Bu da aslında o bölümü okuyup sindirdiğin zaman beynine yerleşmeye başlamış olan düşüncelerin cümleleştirilmiş halidir. "Beynine yerleşmek" derken de kimse seni hipnotize etmiyor bu arada :) Zaten okudukça aslında bu inanışın/felsefenin (adına ne derseniz) doğru olduğunu fark ediyorsun. Sonra basit konular üzerinden kendi hayatında denemeye başlıyor insan, sonra da görüyor ki yazılanlar doğru. Ondan sonra da konuya olan inancın ve yoğunlaşmanla doğru orantılı olarak yaşadıkların/ yaşamak istediklerin alıp başını gidiyor.

Ben o kitabı tavsiye ederim sana, hem ilk başlangıç için kafa karıştırıcı olmaz. Hem de okuması sıkıcı değil, aksine zevklidir.

"Deneyimli abla" mıyım tartışılır :) Ama ben bu konuyu ilk 13 yıl önce akaşa yayınlarının "%100 düşünce gücü" isimli kitabından okuyup öğrenmiştim. Küçük örneklerle başlar ve gitgide örnekleri daha büyük (daha ciddi konular) olur. Her bir bölümü okumayı bitirdiğinde de bölüm sonunda toparlayıcı cümleler yazılıdır. Bu da aslında o bölümü okuyup sindirdiğin zaman beynine yerleşmeye başlamış olan düşüncelerin cümleleştirilmiş halidir. "Beynine yerleşmek" derken de kimse seni hipnotize etmiyor bu arada :) Zaten okudukça aslında bu inanışın/felsefenin (adına ne derseniz) doğru olduğunu fark ediyorsun. Sonra basit konular üzerinden kendi hayatında denemeye başlıyor insan, sonra da görüyor ki yazılanlar doğru. Ondan sonra da konuya olan inancın ve yoğunlaşmanla doğru orantılı olarak yaşadıkların/ yaşamak istediklerin alıp başını gidiyor.

Ben o kitabı tavsiye ederim sana, hem ilk başlangıç için kafa karıştırıcı olmaz. Hem de okuması sıkıcı değil, aksine zevklidir.

hatta bu kitabı dönem dönem tekrar okumak lazım...:KK31:

lise 1 ya da 2 en yakın arkadaşımla hayal kuruyoruz üniversiteyi nerde okuruz ne yaparız filan.O ben İzmire gideyim dedi ben de dedim Ankaradan çok uzak olmasın konya olsun.Bölümümüzü filan da konuştuk.Neyse zaman geçti.O kıl payı Ankarayı kaçırdı, ben de Eskişehiri kaçırdım hem de yerleşme sonuçları belli olana kadar kesin gözüyle bakarken.Şimdi o İzmirde ben Konyada o zaman hayal ettiğimiz bölümlerdeyiz :KK31: İlk zaman konuşmayı birbirimize hatırlatıp şok olmuştuk :KK23:

adı aylin bana hayattan zevk almayı öğreten kitap:KK3:
ben kişisel gelişim için bi kitap sormuştum :KK17:ama saolun yinede
Ama ben bu konuyu ilk 13 yıl önce akaşa yayınlarının "%100 düşünce gücü" isimli kitabından okuyup öğrenmiştim.

evet tamda böyle bişey aramıştım:KK1:başlangıç için çok sıkmayan bi kitap..Çok teşekkür ederim en yakın zamanda okumaya başlıyorum

İsteklerimizin gerçekleşmesi için sadece istediğimiz şeyi düşünmek değil;
"tüm benliğimizle" istemek,
olacağına gerçekten inanmak
ve son olarak da biraz oluruna bırakmak gerekiyor bence.

Umarım hepimiz istediğimiz şeylere kavuşuruz :)

Hayatımı etkileyen iki önemli kitap var. Tabi baska kitaplarda oldu ama bu iki kitap benim ilk göz ağrılarım. Birisi %100 Düşünce Gücü - Jack Ansigton diğer Olumlu Düşünmenin Gücü - Norman Vincent Peale kesinlikle tavsiye ederim hafif kitaplar.

Herkese olur bu fakat bazıları farketmez. Ben de 8. sınıfa kadar farketmiyordum.

8. sınıfa kadar matematik dersine sempati duymayan bir insandım, çünkü çalışsam da olmuyordu fakat 8. sınıfa başlamadan önce bir kişisel gelişim kitabı okumuştum. Kitapta başarmak istediğiniz şeyi yapamayacağınızı düşünüyorsanız bile her gün aynaya bakıp "başaracağım" deyin diyordu, çünkü sesli söylediğimiz şey istemesek bile bilinç altımıza işliyormuş.

Bende "matematiği seviyorum" dedim her gün.Bir süre sonra dediğime inanmaya başladım fakat faaliyet yoktu (birinci sınav 39) Daha da uzun bir süre sonra yapamadığım matematik konularını yapmaya başladım (ikinci sınav 55) sene sonunda matematik aşığıydım (86)

Bunun çalışmakla ilgisi yok, çünkü önceden matematiğe daha çok çalışıyordum. tamamen düşünceyle ilgili. Ne düşünüyorsan o olur.

Kesinlikle bu düşünceye bende katılıyorum
yaşadığım en basit örnekleri anlatayım
kızımı çişe alıştırıyorum
dedimki dışarda şükür kimsenin yanında işemedi dedim pat diye 1 saat arayla 2 kez işedi
sonra dedimki allahtan yatağıma işemedi malum minderi felan nasıl temizlerim sonuç ilk fırsatta yatağıma işedi
başka bi gün dedimki yerdeki döşeğe işemedi allahtan 1-2 saat sonra ona işedi :))))))))))))))
bende hasta bezlerinden aldım yatağımıza serdim çünkü yatak odasında emzirip uyutuyorum
dedimki hasta bezinin olmadığı yere yapmasın bide 5 dk sona o tarafa yaptı
sonra başka bi gün ablamlar biyere gidecek abla dedim meteeoroloji uyarıyo çok yağmur yağacakmış gitmeyin
hayır dedi kesin bi tavırla biz gidicez ve dönünce akşama yağacak
cidden böyle oldu
sona eşimle bi yere gidecektik 70 km uzakta
o hep motorla gidelim diye tutturdu ben arabayla gidelim dedim ama beni ikna etti zorla ve motorla gitmeye karar verdik
ama içimden bi his arabayla gidicez diyordu kendimi mototrla giderken hissetmiyordum
ve kapıya indik gitmek için motordan vazgeçti eşim arabayla gittik
sonra kuzenimin kulağı çok fena ağrıyodu iltihaplanmış bi gün beni aradı ağlıyo ağrıdan acile gitmiş canını çok yakmışlar
korkma dedim sabah kalkacaksın ve kulağında hiç ağrı kalmamış geçmiş olacak dedim çok kararlıydım ama
gerçektende geçmiş
ben kesin bir tavırla söylenenlerin gerçekleştiğine çok inanıyorum nt olarak akılve kalben inanınca cidden hemen oluyor

Bence de doğru..

Birebir çok şey yaşamadım belki ama..

Şöyle etrafıma baktıkça ' Allah dağa bakar kar verir ' dediğim çok olmuştur..

Milleti kıskanan , kendi durumuna şükür etmeyen , mavisi var ama neden pembesi yok deyip duran , sürekli başkalarına özenen tiplerin hiç mutlu olamadıklarını gördüm..

Ama haline kanaat edipte öyle çok ta büyük şeyler istemediği halde sürpriz bi şekilde önüne çok güzel şeyler sunulan kişiler de gördüm..

Rabbim herkesin gönlüne göre veriyor gerçekten :KK16: Herkesin gözü boyanabilir ama O'nun asla..

neyi düşünürsen onumu çağırırsınmı , yoksa ALLAH başımıza gelecekleri kalbimizemi düşürür bence 2. YARADAN yaşayacaklarımızı kalbimize aklımıza düşürüyor kesinlikle
benimde hislerim çok güçlüdür bazen kalbimden geçenler dilime gelir ve kalbime doğanda herzamanda olur ama istem dışı olur durduk yere hadi düşüneyim de olsun değil
neyse bende bir kaç örnek vereyim benden 3 yaş büyük kuzenim ben lise sondayken 2. kez sınava hazırlanıyordu birgün kazanamazsam ne yaparım 2. girişim bu sene kesin kazanmalıyım dedi bende ona daha önce hiç düşünmeden boşver kazanma gelecek sene beraber aynı üniversiteyi kazanırız ne güzel olur dedim hatta bana kızdı aman ALLAH korusun dedi ve kazanamadı
bir sonraki sene aynı üniversiteyi kazandık 4 sene beraber aynı evde hayatımızın en güzel günlerini yaşadık sınavı kazandığında ilk söylediği şey inanmıyorum sana demişti
(bu arada belirteyim bu olay eski sınav sisteminde olmuştu o zamanlar sınavdan önce okulları seçiyorduk aldığımız nota göre okul seçemiyorduk)
başka bir örnek daha vereyim sevgilimden olaylı şekilde ayrılmıştım , çok ama çok üzülerek ve üzerek terk etmiştim aradan 7 ay geçti o kadar çok özlemiştimki ama arayamıyordum gidemiyordum başka şehirdeydi o kadar kötü terk etmiştimki aramaya yüzüm dahi yoktu , bir gün beni bugün arıyacak diye kalbimden geçti 2 saat sonra tamda bogaz köprüsünün üzerindeyken aradı ve aşkım özledim seni dedi film gibiydi

birkaç örnek de benden .
lisede ing.öğretmenlerime hayrandım . hem kıyafetlerine hem duruşlarına vsvs. hem de 2.dil biliyor olmaları beni çok hayran bırakırdı. ing. öğretmeni oldum.:KK51:
2. genç kızken hep evlencem hemen boşayacağım adamı derdim. ( niye böyle birşey dediğimi de hatırlamıyorum).ilk evliliğim 1 yıl sürdü.:KK53:
3. şuan oturduğumuz evimizi almadan önce hep internetten resimlerine bakardım hayran hayran ( ki o zamanlar ev almamıza imkan yoktu.)kendimi hep o evin içinde hayal ederdim.şimdi bizim evimiz oldu.:KK53:
4.tüp bebek tadavisine bile başlamadan önce içimden 'ikizlerim olsun bari de onların sayesinde zayıflayayım 'dereim içimden.şimdi ikizlerim var ama zayıfladım mı HAYIIIRRRR :KK52:

2 ay kadar önce Aykut Oğut'un evrenden torpilim var isimli kitabını okudum. İnanılmaz etkilendim. Arkasından onun 2. ve 3. kitaplarını da okudum. Çekim yasasından bahsediyor.
Düşüncelerimizin hayatımıza şekil verdiğini söylüyor. yaşadığımız herşeyi düşüncelerimizle çektiğimizden bahsediyor. Dili son derece akıcı. tavsiye diyorum. Kitabı okuduktan sonra kendi hayatımı düşündüm. gerçekten birçok şeyi hayatıma kendi düşüncelerimin çektiğini gördüm. Örneğin üniversiteyi bitirdikten sonra uzun süre iş aradım; fakat bulamadım. Bütün gün evdeydim. Annemle sık sık tartışırdık. Boşluktan öyle bir noktaya geldim ki, depresyona girdim. Sürekli birşeylere takar oturup ağlardım. annem bunların boşluktan kaynaklandığını bir işim olsa hepsinin geçeceğini söylerdi. Ve kendi kendi şunu söylediğimi çok net hatırlıyorum. öyle bir işim olsun ki, başımı kadıramayım. İşim bütün zamanımı alsın, başka hiçbir şey düşünemeyim. Gerçekten de kısa süre sonra bankada çalışmaya başladım. o kadar yoğundu ki, başımı bile kaldıramıyordum. erkenden çalışmaya başlıyor gece bazen 24.00 kadar çalışıyordum. Banka inanılmaz yoğundu. Şimdi düşünüyorumda bu durumu aslında ben yaratmışım.

kızlar garıp ama her zaman babamın kalp krızı gecırecegını dusunurdum adamın herseyı normal olmasına ragmen gecırdı

X