"Neyi düşünürsen onu çağırırsın"...Bunu yaşayan var mı ?

bu konuda sana kesinikle katılıyorum.hep korktuğun başına gelir derler ya evet korkmak çağırmaktır.negatif değil de pozitif düşünceler içerisinde olursak hayatımızda o yönde şekillenir inanıyorum buna.ve şükretmek en çok fayda sağlayan şeydir bir insana,olumlu cümlelerle şükredin bol bol.istediğiniz gerçekten istediğiniz gerçekleşir bende çok şahit olmuşumdur ama olumsuz ne düşünürseniz başınıza gelir örn:
önemli kişilerin katıldığı, sunum yapacağım toplantımın olduğu bir gün işe giderken etek ceket takımımı giydim,saçım makyajım herşeyim mükemmel,toplantıdan 10 dakika önce söylediğim şey ''sunum bitene kadar çorabım kaçmasa bari''... sunuma başladığım 10.dakika da çorabım kaçtı.....şaka gibi ama gerçek.bunun gibi milyonlarcasını yaşadım.ama insan zihnine engel olamıyor kötü fikirler olumsuz olaylar ya şöyle olursa böyle olursa diye beynimizde dönüp dolaşıyor ama tam tersine çevirmeliyiz zor ama alışsak iyi olur.

yazdıklarınızı okuyunca bir düşündümde evet zaman zaman benimde başıma geliyor düşündüklerim fakat hiç genelleme yapmamıştım hayatımda.. Düşündüklerimizede dikkat etmek gerekiyor demekki..

ağustosun sıcağında işe nasıl gidip gelicem, o yoğunluktaki hastanede nasıl çalışıcam diyip işe gitmek istememeyi düşünürken
talihsiz bi kaza sonucu bacağımı kırdım ve işe gidemedim

bu bahsetmiş olduğun iki konuda aslında ısrarla istemenin ve elde etmenin negatif bişey olduğunu asla göstermiyor canım.
sonucta araba kullanan100 kişiden 90 ı böyle küçük kazalar yaşar.kaldı ki senin kaza yapıp araban tamamem pert olsa o zaman derim cok istemenin sonu kötü.
diğer verdiğin örnekte de çocuğu cok seviorsun ve astım hastası oluyor.evet astım kötü bişey ama Allah korusun ölümcül vs. değil.
Öyle bir anlatmıssın ki çok istedim ama sonları kötü oldu!
hayır sonunda bişey olmamış,herkesin basına gelebilecek bazı sıkıntılar bunlar.
bilemiyorum belki de bakış açısı farklılığı bu olsa gerek...

Duru kullanıcısından alıntı
Arkadaşlar bu secret denen abuk olay tamamen dinimizi yıkmaya çalışanların oyunudur sakın inanmayın
Çook geniş bi açıklaması var.
Allah istemezse biz hiç bir şeyi düşünerek yapabilecek güce sahip değilizki sakın böyle düşünmeyi aklınızdan bile geçirmeyin bu şirktir yani en büyük günah..
Lütfen bilinçlenin arkadaşlar ya uyumayalım
o pisliklerin istediği de bu

arkadaşım sana biraz katılıyorum biraz katılmıyorum.evren yasası,evrenden iste falan filan evet bu doğru değil.ama burda işaret edilen şey evren derken bizim inancımıza göre yüce allahtır.bunu anlamak hiç de zor olmasa gerek.bu ve benzeri kitaplara özünde hep iyi düşünceyi çağrıştırır.ki bencede oldukça doğrudur.çok sevdiğim ve mevlananın da güzel bir sözü vardır.gül düşünen gülistan olur.bu basit ama özünde çok incelikler barındıran söz benim hayat felsefem olmuştur.düşünerek hiçbir şeyi yapabilecek güce sahip değiliz demişşsin.öyleyse yaşamamızın da bir anlamı yok.istememizinde,olumlu yaşamaya çalışmamızında.bizler allahın bize vermiş olduğu,en önemli olan düşüncelerimizle ve elbetteki allahın da yardımıyla kötü olayların üstesinden gelebiliriz.insan düşüncelerinin toplamıdır.kötü düşünen insan kötü birisi,iyi düşünen insan iyi birisidir.iyi yada kötü biri olmamızı asla allah istememiştir.bizim düşüncelerimizin sonucudur.özet olarak ben bu tür kitapları severim.içlerinden almam gerken ne varsa hepsini almaya çalışırım.zira diğer dünyada kötü düşüncelerimiz için bile hesaba tutulacağımızı düşünüyorum..

cnm aslında düşüncelerin bir dercede doğru.ama farkında olmadığın bir şey var.evet sen siyah arabayı istedin ve aldın.ama daha sonrasında onu sakınmaya çalışırken hep bilinçaltına onunla ya kaza yaparsam düşüncesini sabitledin.ve bu düşüncenin sana geri dönüşü kaza yaptın.diğerleri içinde aynı şey geçerli.istekler hırsla ve panikle istenmez.istekler en saf duygularla istenir.canı gönülden.yani aslında bu çok kapsamlı bir konu.başımıza gelen her olay kader değildir.kader denilen olgu her an her dakikimız yazılı olan bir şey değildir.az sonra ayağın takılacak düşeceksin falan böyle bir şey değildir.kader mutlaka vardır.ama bir çoğumuzun sanıdığı gibi değildir.eğer öyle olsaydı yaşamamızın bir manası kalmazdı...

ALLAH ÇOCUGUNU EMANET GİBİ SEV,MALINI EMANET GİBİ SEV,HİÇBİRŞEYİ ALLAHTAN ÇOK SEVME..ALLAH SENİ ONUNLA İMTİHAN EDER.. der.. bunu bir yerde daha duymuştum ve çok inanıyorum buna.

[SUP][/SUP] uçabilmeyi kuşlar gibi hür tenime değen rüzgarın yaşadığım herşeyi geri de kalan tüm kötü anıları silmesini aşağıya indiğimde bir kuş gibi hafif

Ben de inanıyorum buna. Çünkü ne düşündüysem o oluyor. O yüzden hep iyi düşünmek lazım.

ben isteklerimi kağıda yazıp saklıyorum.
resimlerle anlatıyorum isteklerimi. sonra o kağıdı bulduğum zaman isteklerimin olduğunu görüp şaşırıyorum.
tekrar geçen gün yazdım isteklerimi. inşallah gerçekleşir. buna ihtiyacım var.

canım o da güzel aslında çok güzel hemde
bende yapmak isterdim öl ama YA BİRİ BULUP OKURSA?
ANKSİYİTE İŞTE

daha dün yaşadım.misafirlerim gelecekti.onlara tatlı ikramını eski tabaklarda mı yoksa yemek takımının tabaklarında mı yapsam kararsız kaldım.içimden bir ses "eski tabakları kullan yoksa oğlun kırar" dedi.hatta onun kırması gözümde bile canlandı.sonra bir şey olmaz ya diyerek yemek takımının tabaklarını kullandım ve sonuçğlum bir tabak kırdı.

Ben çok inanıyorum buna ya çok örnek var bende
Mesela ben jeep tarzı arabaları çok beğenirdim ve kendimi hep araba kullanırken hayal ederdim tesadüf sevgilimin öyle arabası vardı ve bana o arabada araba kullanmayı öğretti :) sonra ben ergenlik zamanlarımda amerikan kliplerde blackberry telefonları görüp çok beğenirdim ve geçenlerde annem bana hediye olarak aldı ki bianda oldu resmen çektim yani :)
Birde mesela lisede kimi aklımdan geçirsem ay yok bu bana teklif etmez desem gelip etti ve hiç şaşmadı gerçi hiç birinide kabul etmedim o ayrı çünkü utangaçtım :)
Ama buaralar hep negatif seyler hayal ediyorum elimde olmadan bir türlü engel olamadım enerjimi değiştirmeye calısıyorum korkutuyo beni.

bende genelde ne istersem oldu çok şükür bugüne kadar canım.
ama yaşadığımız olaylar bizi negatif düşünmeye sürüklüyor.

Bende dün akşam düşündüm bu konuyu arkadaşlar.
Sevgilimi daha önceden tanıyordum ben mesela. Hoş biri olduğunu aklımdan geçiriyordum o kadar. Ona karşı sevgi, aşk gibi beslediğim duygular yoktu. Ama son zamanlarda tek bir düşünce oluşmuştu onunla ilgili kafamda. O benden hoşlanacak, beni beğenecek! Beraber olup olmayacağımızı hiç hayal etmedim, sadece bana ilgi duyacağını düşündüm hep. Geçen nisan ayında bir gün görecektim onu, evde hazırlanırken güzelce giyindim, makyajımı, saçımı yaptım ve hep beni beğeneceğini düşündüm. Zaten ilk o gün düşünmüş o da beni kafasında. Oturmam, kalkmam, güzelliğim onu etkilemiş. Daha sonra temmuz ayında birbirimizden habersiz bir şekilde bir araya geldik. Ne olduysa o zaman oldu ve temmuz 15'ten beri beraberiz. 8 aydır çıkıyoruz.

evet aynen yaşıyorum ben bu durumu .çok ilginç ama şimdi yaşadığın için tuhaf gelmiyor daha önce kafanda çok kurduğun için .

Evet yaşadım hatta sonra ben bile şaşırdım . Ayvalık küçük yer çok fazla da telefoncu yok. Ben de deli gibi iphone istiyorum hepsini geziyorum falan bir tanesinde buldum neyse aldım ama istediğim 3gs idi amda 3g satmş gittim geri verdim 3gs de yokmuş neyse bütün telefoncuları geziyorum arıyorum falan yok en sonra arkadaş dedi bir tane daha telefoncu var oraya gidelim orda vardır belki dedi. Yolda evrenin tüm güçleri benimle olsun inanıyorum telefonum orda beni bekliyor biliyorum ayyy canım az kaldı kavuşmamıza geliyorum beni beklediğini biliyorum falan diye makara yapıyorum. Dedim gidicem adamın cebindeki ıphone u alıcam dedm falan baya güle oynaya gittik. Sonra adam malesef yok dedi. Sonra cebinden çıkardı bunun gibi bişey mi istiyorsun dedi. Evet dedim tam da bunu istiyorum. Tabi dukkandan çıkınca arkadaşım şok oldu adamın cebindekini alıcam dedin ve aldın diye bende baya şaşırmıştım. Çünkü ben makara yapıyordum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…