Nerden girdim bu siteye :)))

merhaba aynı durum bizde de söz konusu 2 yıllık evliyim 1 yıldır istiyoruz olmuyo eşimle dr a gittik tahliller ultrason vs bana sende bir sorun yok dediler eşimde varikosel ve sperm hareket azlığı çıktı.kürlere başladık onu dene bunu dene olmadı dedik aşılama yaptıralım dr a gittik benden rahim filmi istedi çektirdik ve asıl gerçeği öğrendik benim tüplerde sorun çıktı biri yumak şeklinde diğeriyapışık olabilirmiş ameliyat dedi.ilk gittiğimiz kadın prof türkiyede nam yapmış ünlü biri benden rahim filmi istemedi istese 4 ay önce öğrenirdik belkide ameliyat olmuştum şimdiye benden size tavsiye tüm detaylarla muayenenizi olun siz isteyin dr istemezse şimdi ameliyat sıkıntısı sardı beni ALLAH hepimizin yardımcısı olsun....

hislerime tercüman olmuşsun resmen ne zor şeymiş çocuk yapmak yaaaa

heeheeee yazdıklarını okudumm çok doğruu :) çook tatlısınn :))))

walla sorma :) bu ay da adet olursam önumuzdekı ay saldım çayıra mevlam kayıra sloganı ile hareket etmeyi düşünüyorum :)

Nezamandan beri bu konuyla ilgili ilk defa gülebildim diyebilirim.. 1 sene boyunca uğraştım hiç beklemediğim an hamile kaldım veee 3 ay önce düşük yaptım düşükten sonra 2. ayım bu uğraştığım ve yine stresim tavan yapmış durumda ada çayı falan içiyorum stresi azaltmak için
Bende bu ay olmazsa bi dahaki ay senin gibi "saldım çayıra mevlam kayıra" olsun istiyorum ama inş. becerebilirim stres yapmamayı

inşallah en kısa zamanda hamiş kalırız. benım de reglime 1 hafta var. ıkı gun önce dayanamadım kan verdım sonuç 1 mi ne çıktı.

moralim bozuldu

Sana katılıyorum canım hiç bizim annelerimiz eskiden böyle uğraşmamışlardır sanırım. O soğuk kış gecelerinde birlikte olup birde soğuk suyla yıkan, gece vakti ısıtırsan kaynana farkeder derdi amma sıkıntılı olmuştur onlar için. Biz sıcacık doğalgazlı, sıcak sulu evlerimizde eskilerin deyimiyle gelinin ayağı sıcacık olsun ki çocuğu olsun gibi o dönemlere göre lüks içinde yaşıyoruz yinede olmuyor. Her ay olacakmıyım diye bekle o ana kadar bekliyorum ama öyle bir şey ki umut bile vermiyor saati saatine regl oluyorum. Bu ay da umut ediyorum, umut hiç bir zaman bitmeyecek.

canım söylediklerinde haklısın.kesinlikle kafaya takmamak lazım gerçekten etkiliyor ama sana tavsiye olarak şunları söylemek isterim, kesinlikle hergün ilişkiye girme sperm kalitesi düştüğü için faydası olmayacaktır sperm sayısının çok olmasından ziyade hareketli spermin daha fazla olması gerekiyor gün aşırı 1 veya 2 günde bir ilişkide bulun zaten spermler rahimde 24 saat canlı kalıyorlar ama yumurtlama günlerini takip etmelisin bu önemli elbette nasip kısmet ama çabasızda olmaz ben eşim için incir kürü kullandım çok faydasını gören olmuş bizde çok şükür faydasını gördük başladıktan 2 ay sonra hamile kaldım ( kuruinciri zeytinyağında 1 gece bekletip sabah ve yatarken yedi hergün) rabbim isteyen herkese nasip etsin ....

altı gün üst üste ilişkiye mi girdin yok artık. naptın sen ya.drlar bir gün arayla ilişkiye girin, sperm biriksin diyorlar.her gün ilişki yaşarsan olmaması normal geldi bana.10-12-14-16-18.günler dene yada 9-11-13-15-17.günler dene.inşallah yakın zamanda hamile kalırsın...

yahu gün aşırı denedım olmadı bide üst üste deneyım dedım ne var bunda :) biliyorum elbette spermın kalıtesının düştüğünü

ama deneyım dedım belkı olur umudu ile :) oda olmadı zaten. umudum eylüle kaldı

allah saglıklı sıhhatlı kucagına almayı nasip etsın ınsallah canım.. Senın adına cok sevındım

mrb benım 2 tane kızım var ıkısınede korunurken kazayla hamıle kaldım korunurken artı hemen tuvalete kosarak artı hemen yıkayarak neyse aradan 8 sene gectı 3.yu ısteyerek yapmak ıstıyorum 2 aydır deneme bos yumurta takıbı felan hıkaye adet bıtınmınde baslıycan canın ısteyınce yapcan yoksa bı gorev gıbı olursa olmuyor takma sal gıtsın olur işallah

tmm arkadaşım ben direk yıkancam ve wc ye koşcam saldım çayıra mevlam kayıra :) heyyyyoooottttttt

deneriz bakalım inciri bizde belkı bızede faydası olur.. Rüyamdada regl olduğumu falan görmüştüm + olaraktan da beyaz güvercınler martılar falan :) dedım aha sinyal geldı ben bu ay hamıleyım ama rüyalarım da yalan oldu :)

arkadaşımm sana canı gönülden katılıyorum..yazın okurken benim bir kaç ay önce yazdıklarım geldi aklına..aynen senin gibi bende çocuk düşünmezken eşim korunuyor hatta bazen ne olur ne olmaz diye ben bile d.kont.hapı alıyodum sanki en ufak bişeyde hamile kalınır zannediyodum..aynen filmler malesef :)sonra yavaş yavaş bebek planları yaklaşırken iş yerimdeki arkadaşlarım "bak o işler zor öyle hemen olmaz bek ben çok uğraştım"diyince ben"anaaa noluyooo yoksa bende mi öyle olucam dedim" al işte attık bilinç altına korkuyu..velhasıl ben planları yaptım çocuğun doğumu özellikle kendi ve eşimn doğumun tarihi olan nisan ayına gelsin,sonra iş yerimden alıcam ikramiyeleri hesaplayıp en uygun ne zaman olması gerektiğini hesapladım bide ramazan ayında olursa (ramazan ayıne girecektik) daha iyi olurr dedim niyet ettim dua ettim haydi bismalahhh diyip koca ramazan ayında bir defa ,eşimle ,hayatımda ilk defa korunmasız birlikte olduk..ama beni görsen sanki hamile kaldım gibi ağır modlar,mide bulanmalar hatta ve hatta günlük alıyım gün ve gün yazayım tipleri kitaplar....vs...öyle ya kesin hamile kaldım borumu ....ay sonu gelipde regl gelince bende hayal kırıklığını düşünün...tabi demişlerdi arkadaşlar hemen olmaz diye..nasıl olmaz.nisan ayında çocuk doğacaktı ama ama ramazanda bitti tühhh...hemen kendimi gooogle attım ..hamile nasıl kalınır en uygun zaman diyince bundan sonraki beş cümlemin en az 3 de geçicek olan ovulasyon kelimesini gördüm...ve malununz kendimi bu klüpte buldum..aman allahımmm denizde deryaaaa..birsürüü insan birsürü deneyim ve hepsininde hemen olmuyo, resmen mucize ,kaç yıl bekleyenler,yöntemler,ayaklar havaya modları..ya bir kere ben eşimin yanında ayaklarımı kaldıramam yok yastık..bir romantikliğimiz var sonucta:)öyle ayaklar altına alınırmı diye düşünen ben ...bir kaç ay sonra eşimin beni ayaklarımdan tutup silkeler hale geldik:)..velhasıl bu klübe girince anlatılan tüm yöntemleri bir bir her ay denedim....ama ne yöntemler...soğan kürleri---incir kürleri---keçiboynuzu---kasık masjı--enjektör yöntemi- dualar-meryem suresi -gün aşırı il,şki-hergün ilşişki- zaten gt.sitesinden her ay aldığım ovulasyon kitleri-gebelik kitleri sayesinde kargocu bile hatta g.t sitesinden aldığımkişi bile "abla hala olmadınmı hamile "diye bir msj bile atacak kıvamdaydı...ayaklar havada modu ..eşimin beni ayaklarımdan tutup sallaması..sbaha kadr bekliyip duş almama...elma yağı sürme..vs..ha dr gittik .rahim filmide çekildim..bir problem çıkmadı eşimde sadece morflj.bozuk çıktı ondada 1 yıl bekleyin dedi..bekledik tabi..ama dediğim gibi boş değil...bide kafaya takmama modu..evet onuda yaptım kafaya takmadım(güya) hatta eşimle hiç birlikte olmadım..eşim dediki o ay "canım hiç ilişkiye girmeden çocuk olmaz tamam bebek yapmak tatamamen mucize ama bu kadarınız bekleyemeyiz..bu mucize sadece Hz.Meryeme verilmiş sadece" sıklımıştım arkadaş ne yapayım ..bu kluptende ayrıldım bir ara "arkadaşlar ben buraya katıldıkça burdan çıkmıyorum artık hesap kitap yapmıycam elvedaaaa "diyerekde ayrıldım..sen öyle san..gene uzak kalamadım..veeee artık sona yakşıyoduk ..1 yıl dolmak üzereydi..artık havadaki bacaklar yere inmeye, hemen duş almaya başlanmıştı....ilişki sayısıda azalmış ovulasyon kitleri ve gebelik testleri yerinde orkidler stoklanmaya başlanmıştı..inancım azalmıştı..arkadaş herşeyi denemiştim ben..olamamıştı..artık bir yıl oluyu ve biz tatile çıkıyoz dönünce tedaviye başlıycaz..ha bu arada ben bu klupte tüp bebek yöntemleri aşılama onlarda uzmanlaşmaya başlamıştım..yeni ilgi alanım buydu..birde ne hikmetse ilgi çektiği için bebek beşiklerine merak salmıştım (level atladım) park yatakmı iyi olur yoksa büyüyen tip mi diye:) ve malumunuz ramazan ayı gelmişti.. çocuk yapma fikri dedim ya biz beceremedik artık dr ların yönetimye olucaktı ama ramazan bitsin tatil yapalım sonra yni eylül ayına....
ve ramazan ayında eşimle sadece 2 ilişki oldu..çocuk için özel çabayla değil:) bide tam ramazan öncesi regli olmuştum..ramazanın sonuna doğru reglim gelicekti..ama istiyodumki reglim geciksin ramazan orucunu tam tutayım....
ve reglim gecikti..ben ramazan ayını firesiz kapatıyorum diye sevinirken aslında içimde başka şeyler oluyomuş:) hamileymişim ...şaka gibi.....
ve beni düşünün...ilk öğrendiğimde neler hissettiğimi...evet ben dua etmiştim ramazan ayında olsun diye..ve tam bir yıl sonraki rmazan ayında olmuştu..Üstelik kısmetse Allah tamamına erdirise nisan doğumlu.

ne yöntemler ne tarihler lneler neler bir yıl....

tek bir gerçek vardı ki "dua"..edilen dular geri çevrilmiyo arkadaşlar..ama şöyle "bizim için hayırlı zaman ne ise işte o zaman" ve iyikde öyle..biz beceremeyiz....

siz duanınız edin etmişsinizde zaten... bırakın tarihleri testleri yöntemleri..(yapması zor biliyorum) Rabbimize bırakın sadece....En iyi planlayan bizim için hayırlı olanı planlamıştır zaten...bekleyin bir gün er yada geç duanızın kabul olduğunu görcelsiniz..

biz sahip olmaya değil Şahit olmaya geldik..Rabbimizin büyüklüğünün merhametinin dualarının kbl ediinin şahidi olalım ...

hepinizi öpüyorum...duayla..(en hayırlı zamanda hayırlısını versin Rabbimiz hepimiz için..)

Canım ne güzel yazmışsın.. tıpkı benim gibi içten ve samimi.. İlk öncelıkle senı tebrık edıyorum.. Rabbim gönlüne göre vermiş..Çok şükür. senin adına gerçekten sevindim.. Hayırlısı ile kucağına almak ta nasip olsun inşallah..
Darısı benim ve tüm isteyenlerin başına olsun inşallah.. ayak dikme, şu bu hepsi fasa fiso dediğin gibi seninde... hiç umulmadık anlarda geliyor bu sıpişler :) ne gusel. benımde hıc ummadığım bır anda gelır ınsallah ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…