Nerden girdim bu siteye :)))

girlpapisko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2013
73
2
Merhabalar.. Bu forumu yaklaşık 3 aydır takip ediyorum ve nihayetinde bugün üye olup sizinle biraz dertleşmek istedim.

2 yıllık evliyim. 3 ay önce bebiş çalışmalarına başladık. Anam ne zahmetli iş.. O işi yap, yarım saat ayakları havada dik, belinin altına yastık koy, ojeleri çıkar, duşa gir, nevresimi değiş, belimin altındaki yastığa akan spermleri yıkamak için çıkar,makineye at,yeni yastık kılıflarını geçir. saça fön çekkk :) ohohohoooo...
Şimdi ilk ay ki denememizde tutmadı, ıkıncı ayda ve sanırsam bu ayda tutmayacak..
İşten gelıorum yorgun argın, bazen canım hıc sevısmek ıstemıyor ama ya tutarsa hesabı gün aşırı denıyodum. Olmadı nasip..

2. ay yine durum maalesef. bu ay hiç denemedim desem yeri.. insan üzülüyor olmayınca da hani..İnançları olan insanlarız hepimizde malum.Nasipten öte yol yok ama regl olunca da neden diye üzülüyoruz.

Yumurtlamayı hesaplayamadım sanki ben.. 28 günde bir oluyordum, sonra 23 günde bir oldu, sonra 25 :) otomatik hesaplayıcı açtığımda bile maalesef deneyemezsiniz durum karışık gibi bişiler yazdı :))

Temmuzun 30 unda regl oldum. 4 Ağustosta bitti. eşimle 5-6-7-8-9-10 tarihlerinde ilişkide bulundum

ama hesapladığımda yumurtlama günümle bir alakasının olmadığını görüyorum.. Nasip işte.. Hoca Nasrettin gibi YA TUTARSA.. :)

Şimdiki aklım olsaydı 2 senedir beklemezdim walla. Hiç korunmazdım.. nerden bilim yok yumurtası, yok spermi, yok ovulasyonu yok bilmem nesi.. Türk filmi izledıgımde adam kadına tecavüz edıyor, ne hikmekte hemen hamıle kalıyor kadın. Yahu nerde bunun yumurtlama günü,yok bel altına yastık koyması, yok ayakları dikmesi.. ama galıba bu tarz olaylar hep filmde oluyor : :)

Bence arkadaşlar varya mesela annelerimiz kaç yıllık evliler. Çoğumuzun annesi KAYNANA yanına gelin gitmiş.. Nerde oyle rahat rahat ilişkide bulunmak.. yok dik ayakları yok yastık koy... yok ovulasyon hesapla.... Tamamen kader kısmet bence...

wallla ya üzülmeyelim canımızı sıkmayalım..sonucunda çocuk değiliz ki hiç birimiz.. Yumurtlama gününü geçelim. Okuyorum burda yok karbonata çiş dök kabarırsa hamilesin, yok kirpik top top olmuş hamilesin, yok dizleri yukarı cektım beze geldı elıme hamılenmıyım, yok şu yok bu AAAAAAAAA sıkıldım okuya okuya.. bırde ınsan bi kere okuduğunda bunları etkileniyor ister istemez.. ben mesela kirpik olayını okudum iş yerınde tlf la kendı resımlerımı cekıyorum devamlı kirpiklerime daha yakından bakmak için :)

walla bende çok istiyorum bebısımızın olmasını. olur ama hepımızın olur... herkesden duyduğum takma rahat ol.. anasını satim gel burdakılerı oku oku sonra takma olmuyor işte...
sizlere sesleniyorum canım arkadaşlarım :) bu işin gecesi gündüzüyok.. ovulasyonu movulasyonu yok :) nasip kısmet.. arada canınız gerçekten ne zaman ısterse o zaman takılın esınızle.. bunu bir iş yada bir görev olarak görmeyın..

hepınıze en ıcten sevgılerımı ıletıyor ve YÜCE RABBİMin ısteyen herkese ve bana sağlıklı, sıhhatlı, hayırlı, eli ayağı düzgün bebişler nasip etmesini diliyorum... :))

Selam arkadaşım ovülasyon testlerini denedinmi? Bence denemelelisin yumurtladığın günü bulman için çok önemli bende iki aydır deniyorum ama gelen giden yok o ayrı senin dediğin gibi işte kısmet işi bunlar olacağı varsa bir gecedede oluyor hani filmlerde olurya gerçek hayattada çok rastladım ben öyle olaylara :) iki yıl doğum kontrol hapı kullanmışsın bence git bütün tahllillerini yaptır her bünyede farklı etkiler bırakıyor o haplar. Bizde yeni evliyiz iki aydır deniyoruz ben hap filan kullanmadım sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklarımda yok sabırsızlıktan regl tarihimden 4 gün önce test yaptım negatif insan üzülüyor gerçektende saatlerce ayaklarım havada bekledim bende bu ayda olmazsa tahliller için gideceğiz bakalım erkenden bilmek lazım sorun varmı yokmu

katılıyorum canım sana..burada takıldkça belirtiler arıyorsun..en mantıklısı gün aşırı ilişkiye girmeye çalışmak..
ama onu bile yapamıyoruz..
Allah ne zaman verirse o zaman olacaktır elbet bebiş

Yok ben hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. Çünkü o hapların gerçekten zararlı olabileceğini düşünüyorum. Eşim korundu.. Hiö denemedim ovulasyon testi. annelerimiz babaannelerimiz teyzelerımız onları mı kullanarak hamıle kaldı sankı :)

Gün aşırı ilişki ye girmek te her zaman olmuyor işte. bazen iş yerınde canın sıkılmış oluyor, stresli oluyorsun..Yorgun oluyorsun...
ne bilim ya aslında 1 ay boyunca gün aşırı hiç kaçırmadan ilişkide bulunmak bence işi kolaylaştırır ama uyamıyorum tam olarak maalesef

benim ucgyn kaldi ama hic umudum kalmafi kizlar

arkadaşlar mutlaka yumurtlama gününü hesaplamak filanda gerekiyordur ama en önemlisi Allahın nasip etmesi ben hapla korunuyordum çalışmalara başladıktan sonrada hiç öyle ayaklarımı filan dikmedim hatta ilişki biter bitmez 5 dakika uzanıp kalkıyordum çoğu zaman şimdi hamileyim :) mutlaka Rabbim sizin için doğru zamanı bekliyordur acele etmeyin oluruna bırakın

ay hoşgeldin sefalar getirdin
Allah iyiliğini versin emi?gül gül öldürdün beni,Allahta senin yüzünü güldürsün ne diyeyim...

siteye gelicek olursak,kolay kolay vazgeçemeyeceksin söyliyeyim daha hamiş kalıcan,sonra gebelik takip edicen,sonra doğurucan hoopp anneler bölümüne,sonra hoopp zayıflama bölümüne,sonra çocuk eğitimi,okul bölümü derken bi bakmışsın 2. geliyor,hadi hayırlı olsun hoooppp dön en başa hamilelik belirtilerine

hoşgeldin tekrar

biraz serbest bırakmalısın kendini sanırım. ben düşükle sonuçlanan gebeliğimden önce doktora gitmiştim. doktor rahminde et parçası var öbür adetinde temizlememiz lazım dedi. bende nasılsa hamile kalamam diye serbest bıraktım kendimi. yaptığım tek şey adetin 1. gününden 10. gününe kadar tarçın bal çörek otu ceviz karışımı yemekti eşimede zencefil bal karışımı yedirdim her sabah ve akşam aç karna. ve sonuç hamileydim. ancak 5 ay önce düşükle sonuçlandı. bu ay yine doktora gittim doktor rahminde polip var 10 gün sonra alacağız dedi. bende nasılsa polip aldıracağım diye birliktelikten sonra banyo yaptım hemen. tabi yukarıda belirttiğim karışımı yine uygulamıştım polip var denilince karışımıda bıraktım. doktora gittim doktor polip kaybolmuş dedi. bende tüh dedim değerlendiremedim bu ay boşa gitti. sonuç yine hamileyim Allaha şükür. takmamak için şunu yapabilirsin aslında Allah nezaman nasip etmişse ozaman bebeğin sana gelir. ki ben 3 aydır deniyordum ve 2 saat yatıığımı bilirim önceki aylarda. ama rabbim kısmet ederse ediyor işte. bol bol dua et hiç inancını yitirme

birde yumurta takibini bırak. o strese sokar insanı. adetin 9. gününden 20. gününe kadar gün aşırı ilişki yeter. birde görev olarak görürsen rahimde spermi geri tepen negatif bir elektiriklenme oluyormuş. spermle yumurta buluşsa bile döllenme olmuyormuş. bunuda doktor demişti

Ayyy cook hossun canim tebessumle okudum yazini :) hosgeldin :) bende 2 senelik evliyim bu bahsettiklerini hep yaptim ama olmadi henuz..biz hic korunmadik ustelik..bende kesinlikle senin gibi dusunuyorum.yok yumurtlamaymis yastikmis yatmaymis hepsi hikaye..zamani gelecek arkadas onu bunu anlamam ! insallah bizim icinde o zaman gelmistir yada en tez vakitte gelir..insan sabirsizlaniyor gercekten :)
Hayirlisi hakkimizda..

biz 6.5 yıllık evliyiz ve takriben 4 yıldır bebiş istiyoruz ama olmadı. dr. a gittik bende bir sorun çıkmadı ama eşimde sperm azlığı ve hareket azlığı var. fakat dr. tedavi gerektirecek bir durum sözkonusu değil bebeğiniz olur ama zaman ve sabır gerekir gençsiniz bekleyin bir süre dedi. bizde sabırla bekliyoruz bebişimizin geleceği zamanı. bazen ümitsizliğe kapıldığımızda oluyor ama genede kendimizi toplayıp yolumuza devam ediyoruz. dilerim en kısa zamanda isteyen herkes hayırlısıyla bebişlerine kavuşur :)

bu kadar güzel anlatılır yanlız değilmişim demek bende aynı senin durumundayım ve 10 aydır takip ediyorum burayı. 10 aydırda cocuk düşünüyoruz ama olmuyor gelmiyorr ne kadar zormus bebek yapmak her yolu deniyorum ne okuyorsam ama her ay aynı cok yoruldum(( bakıyorum bugün yazmaya karar verdim ama nereye ne yazıcam aslında yazmak istediklerimi sen yazmışsın girlpapisko arkadaşım..

Eğlenerek birbirimize destek olalım istiyorum :) karalar bağlarayak değil :) bakın size bisi anlatim.. Çokk eskiden çalışmış olduğum iş yerine temizliğe gelen bi kadın vardı Reyhan abla :) o zamanlar 8yaşında bir kızı vardı. 2. çocuğu istiyordu ama eşi şiddetle istemıyordu. geri çekilme yöntemi ile korunduklarını anlatıyordu bana. Hatta o kadar arsız dı ki bi gün çalışma masamda çalışırken kimsenin olmadığı bir anı gözlemleyip şlappp diye pantolonunu indirip küçük reyhanı gösterdı bana :) ne alaka anlamadım bende :) neysem bu kocasıyla ilişkiye girio, eşi boşalıyor ama peçetenin üzerine.. sen al peçeteyi, koy şeyinin üzerine ve kadın hamile.... inanılır gibi değil dimi kızlar ? nerde bunun ovulasyonu, nerde ayakları dikmesi, nerede sperm yumurtalığa ulaşsın dıye çaba sarfetmesi :) hey gidi reyhan abla hey. nerde acaba el alsaydım keşke kadından yahu :)

:))) işte kısmet başka bişi deil herşeyin bir zamanı var nekadar uğraşırsan uğraş nafile:) her yolu denedim yaa yok yok yok ... daha ne yapıyım diye takip ediyorum hani başka bi yolu varsa diye:)) söleyin biliyim:)))

Olur olur inşallah. yahu kızlar istanbulda olan bır arkadaşım var. aynı zamanlarda evlendık. aynı gelınlıkcıye gıttık :) hatta çocuğumuza aynı anda yapalım dedık.. neysem ben buna hesapladım verdım ovulasyonu kız ılk denemede hamıle.. ankarada olan bı arkadaşım var. daha bır senelik evli.. benımle aynı zamanda çocuk yapmak ıstıyordu..dedım kı ben bu ay korunmayacam. düşünüyorum artık sende korunma, senın ovulasyon tarıhın bu calıs bacım dedım :)kız o ay hamıle kaldı. gel gör kı terzı kendı söküğünü dıkemıyormus demekkı :)

hiç sabah sevıstınmı ben denemdim walla. işe zor yetısıyorum. benım koca benden gec çıkıyor evden.. ben cıktıgımda o uyuyo oluyor.. kalk hadı ıkı sevıselımdem ıse gıdecem de demek olmuo bı keresınde esprı olarak sabah 6 da kalkıosun canım dedım neden dedı ? SEVİŞMİYAKMI LOO dedım uyuyom kızım ben alla alla dedı belkı sabah olsa ıse yararmı bılmıorum walla

arkadaşım o bir tek senin başına gelmiyor çevrem hamile dolu.... benimle aynı anda evlenen sonra evlenen dolu dolu nası hemen yapıyorlar anlamıyorum:))

yok bi onu denemedim yaa ben şimdi tatildeyim bana kolay ama kocacıkk o sıkıldı ya bi de sabah yapalım dersem yanarız:) bu ay ovulasyon testi kullandım 12 13 14. günler her gün yaptık yumurtlamayıda yakaladım gerçi gecen ayda yakalamıştım o yuzden biraz dinleniyoruz ama o sabah işinide denemek lazım sabah 6 da en iyi dimi okumustum

arkadaşım o bir tek senin başına gelmiyor çevrem hamile dolu.... benimle aynı anda evlenen sonra evlenen dolu dolu nası hemen yapıyorlar anlamıyorum:))

walla ablama sordum bacım regl bitişinden hemen sonra yapıştır dedı tık yok. bende anlamıyorum açıkçası. doğurgan bır aıleyız üstelik :d ablamın ikizlerı falan oldu :) nazlandı bu sıpalar ama dımıııııı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…