nelere aşerdiniz =)???

meryemyilmaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
189
5
hamişleeeerrr....nelere aşerdiniz bakiiiimmmm başınızdan geçen küçük komik maceralarınızı paylaşırsanız sevinirim :icecream:a.s.

arkadaşlar ben dogru dürüst bişi aşermedim, bilenler varsa türkiyenin birçok yerinde starbucks cafe var, starbucks'ın beyaz çikulatalı mocha'sını aşerdim uzun bir müddet, ama adanada starbucks olmadığı için malesef içemedim:KK43:((
bir de tiramisu aşerdim, ama onu kendim yapıp yedim büssürü ve şuan 16 kilo almış durumdayım:))

Ben De Kalamar Aşerdim Zaten çok Severdim Bulmasida Kolay Bereket Bak şimdi Yine Canim Istedi:)ama öyle Filmlerdeki Gibi Gece Yarisi Eşimi Kaldiripta Hiç Bişi Aratmadim şansli Kociş Doğuma Kadar Aratsammi Ne Yapsam Diyede Düşünmüyor Deilim Hani:))))

Kızlar ben franboazlı pasta aşerdim ,ilk bi pazar sabahıydı inanmıcaksınız belki ama eşimle sırf bu yüzden kavga etmiştik ve eşim çarpıp kapıyı çıkmışıtı. Sonrada kışın ortasında karpuza aşerdim ama bu sefer bulup getirdi küçücük karpuza dünyanın parasını verdik...

ben şubat ayında karpuz aşerdim cd de gördüm ama rüyalarıma girdi marketlere ev numaramızı bıraktık gelirse arayın diye en sonunda 1 hafta sonra getirmiş marketin biri ayvadan biraz büyüktü kıpkırmızı ve çok tatlıydı 20 ytl vermiştik ama 2 sene önceydi

benım daha yenı hamılelıgım ama karpuz aserdım sagolsun kayınpederım almıs gecen aksamda dondurma canım cektı esım aldı sımdıde bogazlarım sıss cok kotu bır haldeyım gırp oldumm

ben 3 aylık hamileyken rüyamda şeftali gördum...gece bir kalktım gozumun önunde şeftaliler dönuyor...sabah eşime dedim...kayseride aramadıgımız yer kalmadı...yok bulamadık...aradan 1-2 gun gecince babamla bir markete gittik..orda gördum....kilosu 28ytl idi...2 tane aldık...10ytl civarı ödedik...ama nasıl bişi varya dipfrize atmıslar ordan çıkarıp satıyorlar...ne tat ne koku hiç bişi yok...bir parça böldum bidahada ellemedim ama hala hevesim gecmedi...2 aydan felan çıkar heralde normalleri...ozaman doya doya yiyeceğim...bide şubatın ortasında canım dondurma istedi onu allahtan heryerden bulabiliyoruz aldım ve yedim...

ben çok fazla şey aşermedim. çok fazla turşu istedi cnm sürekli evde bulunduruyorum. birde 2 gündür kavun istiyodu canım o kadar.

arkadaşlar bende normalde erigi çok severim ama hamileligimin başında kendimi hazırladım kesinlikle istemeyecegim nasıl olsa hamileligim süresince çıkacak.ama iki gün üst üste rüyamda badem çaglasını gördümm onuda çok severim ama bir türlü bulamadık neyseki memlekette çıkmış annem 2 kere kargo ile gönderdi artık çıktıda ilk zamanlar bitmesin diye az az yiyordum.birde ilk zamanlar patates püresi çekmişti.

bende ilk hamile olduğumu bilmeden canım öyle bir zeytin çekiyorduki anlatamam ki zeytinde öyle çok sevmem ama tansaşa hızlı adımlarla zeytin almaya gidişim vardı ağzım sulana sulana işte o anı unutamam:))

Hamileliğim boyunca ne varsa yedim, toplamda 23 kilo aldım ama tek ocak ayında kiraza aş erdimsırnaşık şey Ve doğal olarak hiçbir yerde bulamadık. Vişne verdiler kafi gelmedi. Neyse mart ayında sosyetik marketlerde çıktıda bir nebze rahatladım. Ama mayıs ve haziran ayında toplam 5 hafta her akşam yemek yemek yerine 500 gramdan fazla kiraz yedim. Eğer çekirdek çöp ile uğraşmasaydım doğurana kadar yerdim. ( Bu arada bu 5 haftada kiraz sayesinde 4 kilo vermiştim. Demek aşermesem 27 kiloyla doğuma gidecektim.kafamçokkarıştı)

BEN HİÇ BİŞEYE AŞERMEDİMM BAKALIM 26 GÜNÜMÜZ VAR BİŞEYLERE AŞERİCEMMMİ AMA KORKUDAN CANIM ÖLE BİŞEYLERE AŞERMİYOR BU GÜNLERDE YANİ ANLAYACAGINIZ HAMİLELİK BOYUNCA BİŞEY İSTEMEDİ CANIM fisfisfis

bir de ben acaip rulokat yiyorum yaa,hem de paket falan değil, silindir kutuda olanlarını 2 oturuşta bitiriyorum

hamişleeeerrr....nelere aşerdiniz bakiiiimmmm başınızdan geçen küçük komik maceralarınızı paylaşırsanız sevinirim :icecream:a.s.
canımcım merhaba
ben bir sabah uyandım kayınvalidemlerdeyiz,kayınvalidem kahvaltı hazırlıyoooorrrrr
buzdolabını açtı kapağından gözüme kocaman bir et bulyon paketi takıldı üzerinde kocaman bir löp et resmi var.aman allahımm o ne!!!
hemen hayal kurdum o eti alsam,hafif dilimleyerek mangala atsak piştikten sonrada üzerine karabibe ve tuz serpsek birazda yanık olceeeeek
sonra paylaştım evdekilerle dolaptaki bütün etler döküldü arasından hayalimdekine bezer bir parça seçtim ve doğrrrru pikniğeee.....
yedim tabi yemedim yutttummm
akşam eve geldim test yaptık HAMİLEYMİŞİMMMM:nazar::nazar::nazar::teytey:

kızlar aşerme tamamen psikolojikmiş, doktor arkadaşlarım söledi

Megilaracım bende bunun psikolojik olduğunu duymuştum daha önce ama yaşarken hiçte öyle olmadığını anladım..Vücudun neyin eksikliğini hissediyorsa onu istiyor..Mesela ben durduk yerde turşu istedim ki hiç o kadar düşkün değilim..Mısırın her türlüsüne aşerdim..Ama bu psikolojik falan değildi "hani eşime naz yapayımda gitsin alsın" şeklinde bir duyguda değil..Resmen bilinçaltında yerleşen bir canavarmışta hamilelikte ortaya çıkmış gibi birşey..Çok değişik bir şey ve ben tam 2 ay aşerdim..sonrasında da dönem dönem aşermelerim oldu..Zor bir durum..

ben ilk hamileliğimde nelere aşerdiysem 8 yıl aradan sonra ikinci hamileliğimdede aynı şeylere aşeriyorum tavuksuyuna bulgur pilavı:) erik kiraz şeftali çağla önde gelenler arasında:)

:) ben Kısın ortasında Dondurma Aserdım ve uzum Aserdım uzumuhala bulamadım :) Patronum cok cekıyor benden ılk hamılelıgımde hıc bır sey asermıyordum Suan ıse tam tersı =)) Cok masraflı bı cocuk bu dıyorlar :)Daha neler neler aserıyorum bu duruma kayın valıdem cok kızıo kızdıgı noktada su Arkadaslarımın sevdıgım ve aserdıgım seylerı bana getırmelerı.. :) cok aıp Dıo bana solesen ben yapmazmıyım dıo :) ( Ofs ama kayınvalıdecım senı yormak ıstemıom aslında :p )

X