NEDEN YIKTI YUVAMI...NE ISTEDILER BENDEN.

Senin cocuklarin uzerindeki etkinligini boyle azaltiyolarsa ayri bi eve cikamaz misin kizinla nice?
Hem caresiz hissetme, Allah var, O'nun izniyle her sey duzelecek, az daha sabir, bol dua..
Eski esin olacak herife de, bosansaniz da anne baba sorumlulugunun devam ettigini, cocuklari ilerde hic toparlayamayacaginizi, sana karsi cocuklari kullanip psikolojilerinin icine etmemesini soyle, belki babalik damari baskin gelir de vicdan yapar, biraz anlar..
Bu arada bir de uzmanla gorus bence, cocuklara karsi bi yaklasim belirleyin beraber.. Kimseye soylemek zorunda degilsin ayrica destek aldigini..
Rabbim yar ve yardimcin olsun, feraha cikarsin tez zamanda..
Canim ben zaten kendi evimde yasiyorum.ailemle degil.

Şu konuda oğluna hiç mi hiç kızmadan sadece onun için endişelendigini kızın içinse endişe duymayıp sadece kızdığını gördüm. Hiç kızını kaçıracaklar diye endişelenip gece onunla yattın mı mesela? Genç kız olmuş ve yapılan ayrımın gayet farkında, tavrı bu yüzden. Önce bunu düzeltmelisin.

Diğer yandan insanlar senden boşanmış olduğun için değil devamlı olumsuz olduğun, negatif enerji yaydığın için uzaklaşıyor olabilir. Sen pozitif ol, hayata biraz umursamaz biraz da gülerek bak yanında her daim birileri olacaktır.
Evet cnm kizim icinde kotkardim.ortaokul bitene kdr okula ben goturup ben getirddimmmm...cok detayli yazamiyorum cnm.istwyim.hastalar geliyor.

Çok zor bir durum.
Allah yardımcınız olsun.
Çocuklarınız da sizin gibi yeni hayatlarına adapte olmaya çalışıyorlar.
Onlar için de zor ve demek ki kendi iç dünyalarında kopan fırtınaları bu şekilde dışarı vuruyorlar.
Kızınızın tavırlarında,kardeşiyle kendisi arasında yaptığınız ayırımın etkisi olabilir.
Kendinizi biran önce toparlayın.İlk boşanan siz değilsiniz ve bu dünyanın sonuymuş gibi davranmaktan vazgeçin.
Pozitif olun,çocuklarınızla aranızdaki iletişimi güçlendirin,onlarla farklı etkinlikler yapın.
Düzelecektir mutlaka ama bu biraz da size bağlı.

Bir gun kizim ,okuldan cikti dersaneye gitti.dersane cikisi ariyorum acmiyor telefonunu.en son acti artik.enesleyim.onlarin evdeyim.nasil yaaaaa d3dim.yazilim var ders calisiyoruz.cabuk eve gel dedim.teli kapatti.annemi aradim sena nerde dedim...hiii eneslerde onun matematigi iyi calistiriyor.......ne diyorsun yaaaa dedim.yok cok geri kafaliymisim.ne varmis......sen ki bizi komsuya gondermeyen kadin bu ne......????
Onlar boyle arka ciktiklari icin kizim beni dinlemiyor.
Yaziklar olsun ayni benim annemin tarzi.terbiye etmiyorsun der.bisiy soylerim sikma cocugu der cocuk beni dinlemez en iyisiuzak tutun ben oyle yapiyorum artik.cok zor isiniz sabir dilerim

Onlarin yaninda aglamiyorum..bayramda bodruma gidecegim.kizim calisiyor.ogluma bu gun sordum benimle gelirmisin.ben cok mutlu olurum....hayir dedi.oglum normalde de yani babasi varkende bir yere gitmeyi istemezdi.kendi arkadaslariyla burda vakit gecirmek isterdi.ama cok isterim benimle gelmesini.
Etrafta anne ogul gorunce hep agliyorum.oglum yasindaki cocuklara asiri duygusal bag kuruyorum....onlara sarilmak istiyirum.ben oglumu yusufumu cok ozledim.

Dağıldım resmen :KK42::KK42:
Allah yardımcınız olsun...

kızlar bu yaşlarda anneye tepkili oluyor nedense, boşanmana bağlama bence, ama başında baba olmaması onu daha başına buyruk yapmış olabilir, kardeşi gelince onu kıskanıyor da olabilir
oğlun için pes etme, görmeyen görmesin, çocuklar büyüyüpte benim için şunu şunu yapmadın anne diyemesinler derlerse bin kat üzülceksin çünkü
oğlunun akıllı telefonu vardır, sosyal medya hesapları vardır, oralardan sürekli iletişim halinde ol derim özel mesajlardan, teknoloji çağı çocukların günlük alışkanlıklarına yakın olmak lazım, bu sizi yakınlaştıracaktır
telefonu açmama, mesajlara cevap vermeme falan bütün ergenler de oluyor bazen, şu gps uygulamalarından yükleyebilirsiniz telefonlarınıza, en azından kim nerde görür için rahat eder

Kizina hic kizma....acilip sacilip giynmeyi makyaji sevgiliyi asil simdi yasanir...
Ogluna olan tutkun zaten sacmalik...
20 yildir baskalari icin yasadin simdi kendine don ve sadece kendine bak
Zaten o zaman otomatikmen hayat ve insan iliskilerin düzelir....

Yaziklar olsun ayni benim annemin tarzi.terbiye etmiyorsun der.bisiy soylerim sikma cocugu der cocuk beni dinlemez en iyisiuzak tutun ben oyle yapiyorum artik.cok zor isiniz sabir dilerim
Annwmin yuUnden kizmla hic bir iliski kuramadim.kizim kucuktu ona ayakkabi alirdim.annem derdimi sen ne biluyon almayi beni adam yerine koyup goturmezsin....kizimda onun yaninda simarir bazen giymezdi o ayakkabiyi...

Oglum 14 yasinda.ben ona o kdr duskundum ki burda anlatsam bana pisikologa gidin derdiniz.gece onunla uyurdum ya kacirirlarsa diye.....oglumda gelmek istemiyor....cunku babasini cok dinliyor.oglum bendeyken ona da bana da istediginde gidip geliyordu.fakat velayeti aldi.cocugu yollamadi.mesela benim kapimda oynarken iglumu aliyor telini kapattiriyor...fakat oglum baba ne yapiyirsun anneme soylemem lazim demiyor.cunku ben onu 1 dk kaybetsem kriz geciririm.eski kocam vunu bildigi icin yapiyor.....peki iglum sen biliyorsun benim mahvolacagimi neden buna izin verdin.
Neden bana cemkirdigin gibi babana cemkirmiyorsun dexigimde cevap yok.

Oncelikle 14-18 yaşındaki iki çocuğun birbirine sarilip opmesini, sevgi dolu davranmasini beklemeyin, cooook nadir olabilecek bisey o, 25 inden sonra gorun siz onlari.
Peki cocuklariniz esinizi hic suclamiyorlar mi?
Benim amcamla yengem benzer sekilde bosandilar, çocuklar da bu yaslardaydi, kardesleri ve cocuklari dahil kimse adamin yuzune bakmiyor 10 yil oldu, ben dahi yolda gordum selamini almadim, babaya bu kadar tepkisizlikleri de garip, kocaman bilincli cocuklar cunku, hic demiyorlar mi bir kadin ugruna bizi mahvettin...

Annwmin yuUnden kizmla hic bir iliski kuramadim.kizim kucuktu ona ayakkabi alirdim.annem derdimi sen ne biluyon almayi beni adam yerine koyup goturmezsin....kizimda onun yaninda simarir bazen giymezdi o ayakkabiyi...
Ayni seyler nerdeyse yasadiklarimiz.daha dun kavga ettik.cocugumdan vantilatoru esirger elekrik gitmesin diye benim aldiklarimi asagi gorur kendisi 1 liralik dondurma alirsa iyi.kizim 5 yasinda suan baktim ikilemde kaliyor uzak tutmaya basladim siz gec kalmissiniz ama yinede duzelir yumusak davranin biraz onun sevdigi seyleri yapin doner cocuk mutlaka

Kizim 18 oglum 14...
Babasi kizimi velayeti bana ve4digi icin dersaneden aldi...calisip odedim. Bir kitsp yuzu acmadi.sevgilisiyle geziyor.istedigi saatte geliyor.bunu yapan ailem.....annemm her seyin suclusu.bu senede yazdirdim dersaneye...5 bin odiyecegim.ama hic bir tezekkur takdir yok....veya saygi.....bitti gitti.cocuklarimida kaybettim.
Canim ya 14 yasindaki cocuk niye tesekkur etsin dershaneye su kadar odedin diye. Cocuk daha. Babam annem sagolsun universite icin gonderdiler dershaneye hic tesekkur falan etmedim. Aklima gelmedi. Ileride kendi cocugumu da gonderecegim tesekkur beklemiyorum gorevim zaten devrin egitim kosullari neyse onu cocuguma saglamak. Seni biraz hassas gordum ama normal bence o kadar sey yasadin. Yalniz cocugun ders calismasi lazim 14 yasinda ne sevgiliyle gezmesi. Kisitla demiyorum ama bir seyler yapman lazim. Ergenlerle mucadele de bir sanat. Benim cok deneyimim yok bu konuda arkadaslar yonlendirir umarim

Canim ya 14 yasindaki cocuk niye tesekkur etsin dershaneye su kadar odedin diye. Cocuk daha. Babam annem sagolsun universite icin gonderdiler dershaneye hic tesekkur falan etmedim. Aklima gelmedi. Ileride kendi cocugumu da gonderecegim tesekkur beklemiyorum gorevim zaten devrin egitim kosullari neyse onu cocuguma saglamak. Seni biraz hassas gordum ama normal bence o kadar sey yasadin. Yalniz cocugun ders calismasi lazim 14 yasinda ne sevgiliyle gezmesi. Kisitla demiyorum ama bir seyler yapman lazim. Ergenlerle mucadele de bir sanat. Benim cok deneyimim yok bu konuda arkadaslar yonlendirir umarim
Kirpicim cocuk 18 yasinda bence kucuk 14 cocuklar karisti sanirim

Kirpicim cocuk 18 yasinda bence kucuk 14 cocuklar karisti sanirim
Cok dogrusun canisi. Ben karistirmisim. Bir nebze rahatladim acikcasi o zaman. Bir zahmet okulu kazansin oyle gitsin sevgilisiyle bulusmaya. Anneye de yazik ama kiz hissediyor muhtemelen annenin diger kardese duskunlugunu. Tepki biraz da ondan. M Manap

Son düzenleme:
Ayni seyler nerdeyse yasadiklarimiz.daha dun kavga ettik.cocugumdan vantilatoru esirger elekrik gitmesin diye benim aldiklarimi asagi gorur kendisi 1 liralik dondurma alirsa iyi.kizim 5 yasinda suan baktim ikilemde kaliyor uzak tutmaya basladim siz gec kalmissiniz ama yinede duzelir yumusak davranin biraz onun sevdigi seyleri yapin doner cocuk mutlaka
Sen de cok dogru yapiyorsun. Kizini sevmeyen torununu sevmez bence tamamen gostermelik.

Her gece aglamaktan sabah,carpintiyla uyanip ne oldu yuvama bittimi,gittimi....oglum nerde....biz ayrildik mi şaskinligiyla ugrasmaktan yoruldum.

Iyi bir işim, maasim var ama bunlar bana yetmiyor.oglum haftada bir geliyor.babasi benimle ablasiyla gorusturmuyor.oglumda eglenneyi sevdigi icin babasiyla.onada cok duskun.oglym babasindayken oglum icin agliyirum.oglum geldigi zamanda o puslik adami hatirlayip agliyorum.

Kizim beni dinlemez oldu.istedigi gibi eve girip cikiyor ...sen kimsin edalarinda...benim cabami gayretimi kimse gormuyor.yoruldum.....cok yoruldum.
Bu gun oglum geldi...bir bucuk saat oncede kizim geldi.oglum bir bazada ben bir bazada uzaniyiruz.kizim kardesine ne bir opme ne bir sarilma veya hatir sormakgibi hic bir sey ne yapti ne dedi .....kalk orasi benim yerim uzanacagim dedi .o da tm dedi.ben şok.oglum saygilidir.ben neden kardesine hosgeldin diyor opmuyirsun....neden ordan kaldiriyirsun dedim.çit yok.
Bitmis bir aile var.olsek aglayanimiz yok.sanki her kez bizim ayrilmamizi beklemis.her kez mutlu.bir tek ben agliyorum.
kızın ortamı boş bulmuş özgür kız edalarında...istediği gibi at koşturacak..

X