NEDEN YIKTI YUVAMI...NE ISTEDILER BENDEN.

Cocuklarim mutsuz degiller.bazen bencillik yapip neden ayrildik diye uzulmuyorlar diye sacmaliyorum.ama yokkkk.
Kizim acilip sacildi.daha nasil daha ne kdr acik giyinip pilsinkler makyajlar yapabilurim.cunku artik kimse bana karisamaz.karisirlarsa aneanneme giderim.

Iglum ise cocukluktan bu yana asir derecede bir yerlere gitmek, oyun oynamak ,eglenmek....hatta hep derdi yemek icnek olmasa hep oyun olsa...ana okulu ve irtaokul ogret.enleri dahi bana hep derlerdi bu co uk ne kdr oyunu seviyor.....asiri.hayat oyundan ibaret.her cocuk sever ama bu baska bir sey ....

Hangi çocuk annesi babası boşandıktan sonra kayıtsız kalıp eğlencesine devam edebilir ki?
Kızınız size karşı gelerek yaşadığı şeye isyan ediyor, tepki gösteriyor aslında.
Asilik yaparak, size bir nevi yaptığınızı ödetiyor. Bunu nasıl görmezsiniz?
Oğlunuz ise size çok yabancı davranıyormuş.
Bunlar sebepsiz değil. Bastırıp dile getiremedikleri fakat davranışsal olarak açığa çıkan tepkiler bunlar.
Kendinize bir iyilik yapın. İyi bir terapist bulun. Bu acizlik değil aksine hala bir umudunuz olduğunun göstergesi.
Terapi aldığınızı kimseye söylemek zorunda da değilsini, çocuklarınız dahil.
Çocuklara gelince kızınıza karşı çok eleştirel olmayın.
Yoksa bir süre sonra sıkılıp sizi görmezden gelmeye başlar.
Önce arayı düzeltin disiplini sonraya bırakın.
Onun dilinden konuşun
Meraklı olun fakat bitmek bilmeyen sorular sormayın. Kısa ve öz olun. Mutluluğunu paylaşın
Temaslı şakalar yapın kısacası samimiyet kurun.
Yavrum neden böyleyiz kızım niye yapıyosun gibi cümleler kurarsanız alacağınız cevap üüüüfff yeeeaaaa tarzı olur :KK51:
Aşırı ilgi de özellikle ergen kişisini bunaltır ona çocuk muamelesi yapmayın, arkadaş olun.

Herşey düzelecek :KK200:

Kızınız tam da deli çağında. Belki bosanmaniza üzülmüyor gibi duruyor ama o da böyle dışa vuruyordur kim bilir.
Bence kızınızın yaptıklarına karşı çıkmayın sürekli uyarmayın baskı kurmayın.
Arkadas gibi olun onunla, uyum sağlayın. Hatta siz de onunla süslenin bazen.
Erkek arkadasiyla tanışın. Sizi kendine öyle yakin görsün benimsesin ki ananesi falan gelmesin aklina.
Bi seye dertlendigi zaman size rahatca anlatabilsin. Onu kazanmaya bakin.
Ilerde emin olun kiymetinizi anlayacak.

Oğlunuz zaten tam da ergenlik döneminde. Benim erkek kardeşimle yaşıt. Annem babam ayrı değil ama erkek kardesim evde annemin yüzüne bakmaz pek. Sürekli telefon, bilgisayar, arkadaslar, mesajlasmalar. Annemle beraber gezmek istemez.
Bence yaşlarının getirdiği bi durum bu.
Erkek kardesim anneme bize çemkirdigi zaman artik annem takmıyor bile, "cemkirik ergen basladi gene" diyip geçiyor.

Bunlarin hepsi geçici. Siz güçlü olun. Biraz da kendinizi mutlu etmeye bakın, arkadas edinin, onlarla vakit geçirin, kendinize bakın, makyaj yapın, arada bi kızınızla kuaföre gidin. Hayatinizi değiştirin bu sizin elinizde.

Kizim 18 oglum 14...
Babasi kizimi velayeti bana ve4digi icin dersaneden aldi...calisip odedim. Bir kitsp yuzu acmadi.sevgilisiyle geziyor.istedigi saatte geliyor.bunu yapan ailem.....annemm her seyin suclusu.bu senede yazdirdim dersaneye...5 bin odiyecegim.ama hic bir tezekkur takdir yok....veya saygi.....bitti gitti.cocuklarimida kaybettim.

Sevgilisiyle gezer yaşı müsait buna o yaşlarda normal.
Sevgilisiyle tanışın.
Arkadaşın dediği gibi birlikte kuaföre gidin
Şu sana yakışır ne dersin gibi yorumlarda bulunun
Erkek arkadaşını eleştirmeyin, sevmeseniz dahi gözünüz sadece üzerinde olsun, bırakın o görsün yanlışını.
Birlikte dedikodu yapın:KK19:

Bir gun kizim ,okuldan cikti dersaneye gitti.dersane cikisi ariyorum acmiyor telefonunu.en son acti artik.enesleyim.onlarin evdeyim.nasil yaaaaa d3dim.yazilim var ders calisiyoruz.cabuk eve gel dedim.teli kapatti.annemi aradim sena nerde dedim...hiii eneslerde onun matematigi iyi calistiriyor.......ne diyorsun yaaaa dedim.yok cok geri kafaliymisim.ne varmis......sen ki bizi komsuya gondermeyen kadin bu ne......????
Onlar boyle arka ciktiklari icin kizim beni dinlemiyor.
Senin cocuklarin uzerindeki etkinligini boyle azaltiyolarsa ayri bi eve cikamaz misin kizinla nice?
Hem caresiz hissetme, Allah var, O'nun izniyle her sey duzelecek, az daha sabir, bol dua..
Eski esin olacak herife de, bosansaniz da anne baba sorumlulugunun devam ettigini, cocuklari ilerde hic toparlayamayacaginizi, sana karsi cocuklari kullanip psikolojilerinin icine etmemesini soyle, belki babalik damari baskin gelir de vicdan yapar, biraz anlar..
Bu arada bir de uzmanla gorus bence, cocuklara karsi bi yaklasim belirleyin beraber.. Kimseye soylemek zorunda degilsin ayrica destek aldigini..
Rabbim yar ve yardimcin olsun, feraha cikarsin tez zamanda..

Son düzenleme:
Kesinlikle katılıyorum.
Kardesleri birbirine, kizinizi size düşüren; sizin ogul sevginiz bence.

Babanın sorumsuzlugu , annenin yalnızlığı , ailesinin müdahalesi , ergenliği , hepsi bunun üzerine tuz biber oluyor.

Konu sahibi için hiç kolay değil , dile kolay 20 yılı hiçe saymış adam. :KK43:
Üzücü, çok kırıcı.

Allah kolaylık versin. Biraz daha büyüsün , sizi çok iyi anlayacaktır, emin olun. Sabredin.

Ancak Oğlunuza olan bu düşkünlüğünüzü kızınızdan saklayın.

Kızınız umursamaz gibi gorunsede bence herşeyi içine atıyor.

Bazen en büyük tepki tepkisizliktir bazende giyim kusamdaki her aykırılık ciddi bir tepkidir.

Lütfen kızınızı bir uzmana götürün. Önce tamamen dökülmesi lazım kızınızın. Içindeki zehirleri dökmeli ki ici temizlensin.

Birde oğlunuza olan aşırı bag(ım)liliginiz.. Kızınız tarafından farkedilmisse ki öyle görünüyor, size karşı ciddi şekilde öfkeli olabilir.

Çok üzüldüm durumunuza.

Eğer istanbuldaysanız iyi bir terapist önerebilirim.

Allah yardımcınız olsun.

Buda geçer ancak siz kendinize de dikkat edin cunku siz sağlıklı olun ki evlatlarinizin basında olabilesiniz.

Oncelikle sakin olun. Obur konularınıza da baktim. Yuvam yıkıldı bilmem ne modundan kurtulun zira adam sizi aldatmış zor günler yasatmis. Simdi ise kurtulmussunuz. Artik acı cekmeye bir son verin. Çocuklara bağlı olmak ayrı bağımlılık ayri. Oglunuza duyduğunuz şey ikincisi maalesef. Kızınız icin siz ustune gittikçe o inat edecek. Psikologa gidin uzmana danisin neler yapılır sorun. Kolaylıklar diliyorum

Kızınız biraz büyük sanırım. Size tepki olarak böyle şeyler yapıyor olabilir. Erkek olan da küçükse olan bitenin farkında değildir. Siz güzel pozitif yaşamaya bakın, her şey olacağına varır.

Bence siz çocukların tavrında takacak yer aramışsınız. Bunlar yetişkin insan değil ki akşam kardeşini görünce sarilsinbopsun hoşgeldin özlemişim seni desin.

Ha 18 yaşındaki dershaneyi boşlar, sevgiliyle takılır. O problem.ama iste yine yaşına göre normal tavırlar. Ben de o yaşta aynen öyle yapıyordum. Tek farkı ben istediğim saatte girip çıkamazdım.

Kızınıza üniversitenin ne kadar farklı, güzel eğlenceli olacağından bahsedin. Özendirin yani.

Oglum 14 yasinda.ben ona o kdr duskundum ki burda anlatsam bana pisikologa gidin derdiniz.gece onunla uyurdum ya kacirirlarsa diye.....oglumda gelmek istemiyor....cunku babasini cok dinliyor.oglum bendeyken ona da bana da istediginde gidip geliyordu.fakat velayeti aldi.cocugu yollamadi.mesela benim kapimda oynarken iglumu aliyor telini kapattiriyor...fakat oglum baba ne yapiyirsun anneme soylemem lazim demiyor.cunku ben onu 1 dk kaybetsem kriz geciririm.eski kocam vunu bildigi icin yapiyor.....peki iglum sen biliyorsun benim mahvolacagimi neden buna izin verdin.
Neden bana cemkirdigin gibi babana cemkirmiyorsun dexigimde cevap yok.

Ikisine de yoklarmis gibi davran umursama konusma tersle. Bak nasi koşuyorlar senin pesinden anne anne diye.

Oglum 14 yasinda.ben ona o kdr duskundum ki burda anlatsam bana pisikologa gidin derdiniz.gece onunla uyurdum ya kacirirlarsa diye.....oglumda gelmek istemiyor....cunku babasini cok dinliyor.oglum bendeyken ona da bana da istediginde gidip geliyordu.fakat velayeti aldi.cocugu yollamadi.mesela benim kapimda oynarken iglumu aliyor telini kapattiriyor...fakat oglum baba ne yapiyirsun anneme soylemem lazim demiyor.cunku ben onu 1 dk kaybetsem kriz geciririm.eski kocam vunu bildigi icin yapiyor.....peki iglum sen biliyorsun benim mahvolacagimi neden buna izin verdin.
Neden bana cemkirdigin gibi babana cemkirmiyorsun dexigimde cevap yok.
Baba muhtemelen dolduruyor oğlunuzu. Bak annen bıraktı gitti bizi vb cümleler kuruyor olabilir. Sanki daha önce iftira atmıştı bu adam size,herşey beklenir yani.
Sizde babasına karsi doldurmayın,babası hakkında konuşmayın. Size iyice hınçlanmasın.
Kızınız daha büyük,alın karşınıza içinizi dökün,dertleşin. Zamanla sizi anlayacaktır diye düşünüyorum.
Allah yardımcınız olsun.

Bunca şey olurken sen neresindesin bu olaylarin?
Kizinin eve gec gelmesinden annen suclu.
Oglunun gorenemenden eski kocan suclu.
Sen düzeltmek icin bir sey yapiyor musun?
Kontrolu neden ele almiyorsun?

Bir yorumda ogluma cok duskundum gece birlikte uyurduk ya kacirirlarsa diye demissin. Peki kizin bu iliskinin neresinde?
Belki yillardir onda bazi seyleri eksik biraktin. Anne kiz iliskisinin temelini sen attin bunu unutma.

Onlarin yaninda aglamiyorum..bayramda bodruma gidecegim.kizim calisiyor.ogluma bu gun sordum benimle gelirmisin.ben cok mutlu olurum....hayir dedi.oglum normalde de yani babasi varkende bir yere gitmeyi istemezdi.kendi arkadaslariyla burda vakit gecirmek isterdi.ama cok isterim benimle gelmesini.
Etrafta anne ogul gorunce hep agliyorum.oglum yasindaki cocuklara asiri duygusal bag kuruyorum....onlara sarilmak istiyirum.ben oglumu yusufumu cok ozledim.
Sabah sabah gözlerim doldu içim acıdı
Allah yardımcın olsun arkadaşım, inşallah bu kötü günlerini atlatırsın, çocukların kıymetini anlar
Allah evlatlarımızı bizden hiç ayırmasın :KK43:

Şu konuda oğluna hiç mi hiç kızmadan sadece onun için endişelendigini kızın içinse endişe duymayıp sadece kızdığını gördüm. Hiç kızını kaçıracaklar diye endişelenip gece onunla yattın mı mesela? Genç kız olmuş ve yapılan ayrımın gayet farkında, tavrı bu yüzden. Önce bunu düzeltmelisin.

Diğer yandan insanlar senden boşanmış olduğun için değil devamlı olumsuz olduğun, negatif enerji yaydığın için uzaklaşıyor olabilir. Sen pozitif ol, hayata biraz umursamaz biraz da gülerek bak yanında her daim birileri olacaktır.

Silkelen ve kendine gel onlar senin çocuklarn kızının yaşı kaç bilmiyorum ama önce kızından başla ve ipleri eline al çocuklarını ve kendini toparlamak senin elinde eski eşini unut ve çocuklarına odaklı bi hayat kur. Yapamicagin bişey değil

Siz ve çocuklarınız mutlaka bir aile terapistine gitmeli.
Eski eşinizle konuşun lütfen ortak karar alın.
İmkanasız değil bunu yapmalısınız!!!

X