Neden evlilik

Senin söylediğin o yaşlılar 70-80 yasindakiler, ama 45-50 yaşlarındaki yalnızları dusunmelisin....

Diana bence sen erkeklere olan ofkeni bu sekilde yansitiyorsun..ama degisen birsey olmaz.birsure boyle takilinca .birgun gececek...begendigim msj inin gerceklik payi var ama bunlari dusunmek cok iyi degil..

Sizi şimdi anladım, Siz diyorsunuz ki, ben evlenmeden once şunu düşündüm "evet dersem 30 yıl bu adamla sevisecegim, sevisebilir miyim peki? Evet deyip" ikna olup evliliğe adım atmissiniz..Belki o adamla 30 yıl sevisebileceginizi dusunmeseydinizn, 30 yıl sevisebilmeyi düşündüğünüz baska birini tercih edecektiniz...Sizin mevzunuz farklı biraz...Cunku şu cümleler arasında fark var "30,yıl boyunca aynı adamla sevişilmez ki" cumlesi farklı, bu cümleden ara ara farklı adamlar da olmali manası da çıkıyor...

"Evlenirsem artık hep bu adamla beraber olacam" ona göre vereceğim kararı on kere düşünüp, en sonunda o adamı tercih etmek ile "bir ömür sadece bir adamla mi geçer" cümleleri farklı...sizinki ilk cümle ve cok doğal, çünkü evet dediğiniz zaman artık bir ömür boyu hep o adamla beraber olacaksınız, onun için elbette bu kararı alırken çık düşünmüş olmanız cok doğal

Evlilik için böyle düşünmüş olmanızdan dolayı size hak veriyorum..biz de zamanında Abine kız baktığımızda neden karar verirken cok zorlandığını sorduğumuzda , bize "bu yola girersek artık ömür boyu bu kişi ile beraber olacağım, onun için bırakın da biraz dusuneyim, çünkü tek tercih yapacam ve ömür boyu onunla olacağım" diye düşünüyordu, senin düşünce yardımla aynı, tek tercih yapacan ve ömür boyu o tercihle yaşayacaksın, elbette ki cok düşüneceksiniz....Ama konu sahibinin cümlesi biraz farklı algılanıyor....sanki tek adamla ömür mu geçer ara ara başkaları da olmali manaları da çıkıyor

Herkes 30 yıl sevişilir mi ? cümlesine takmış...burda ironi var...niye bu kadar takıldınız ki...zaten 30 yıl insan aynı performansta olamaz...

Evlilik zor bea...erkek sadece işte çalışır evine gelir ikiseksen oh mis mis...kadın çalışır evine gelir mesayisi bitmez yemek içmek temizlik onda ee bir de bebeyede o bakar...yoq bir daha bu şartlarda asla...

Bekarlık güzel...halimden memnunum..

Evlen de gör. Toplumumuzun erkeklere verdiği değer takdire sayan ama kadinsan herseyi yapmak asla şikayet etmemek zorundasın. Sen ayakkabisini çevirmezsen çeviren bulunur diyen bir nesil var. Ne yazık ki genç kızlarımız bile aynı fikirdeler. Benim gibi düşünen birisi olması da güzel

Evliliği düşünmemek!
Fıtratına aykırı mutlaka düşünüyorsundur ama farklı durumlar vardır.

Eleştiri ve kınama olarak almayın kesinlikle ama bu tür düşünenler karşısına zengin, kariyerli ensesi kalın bir adam çıkınca evlenebilmek için can atıyor...

Diana bence sen erkeklere olan ofkeni bu sekilde yansitiyorsun..ama degisen birsey olmaz.birsure boyle takilinca .birgun gececek...begendigim msj inin gerceklik payi var ama bunlari dusunmek cok iyi degil..
Erkeklere öfke mi ? Tüm yazıdan çıkardığınız bu ise , algınıza sağlık .

İroni ...aynen , Ama sx kelimesi geçen cümlede kelime cümlenin önüne geçiyor !

Evliliği düşünmemek!
Fıtratına aykırı mutlaka düşünüyorsundur ama farklı durumlar vardır.
fıtratmı taklitmi ? İnsanın yaşamda ne tecrübesi varki fıtrat olsun , hiçbirimiz gelip bu hayatı yaşayıp gitmedik .. Hepimizin bizden evvelkilerin yaptığını doğru kabul edip yapıyoruz , hatta bunu öyle yapıyoruzki yan mahalleye gelin gitse yüksek yüksek tepeleri söylüyoruz ? O arabanın, yurtiçi uçuşları olmadığı , gelinlerin kayınbabalarının yanında çocuklarını sevmelerini şımarıklık görüldüğü dönemdeki anadolu kültürünü , mantığını anlamadan türküyü kopyalayıp şekilde bugünde entegre ediyoruz ? Burada neden evlilik diye soru kipi olan bir konu başlığı nın altına , biri erkek düşmanı, diğeri özgürlükçü , öteki evlilik düşmanı ... Derken evliliği istemeyen fıtrata gelmiş dayanmış ...

Bir gun oyle biri cikar ki ; karsina cikan butun yanlis erkekleri siler ve evlenmek istersin. Zaten o zaman kirli coraplari da dusunmezsin. Kader , kismet bu isler belki o kisi yarin karsina cikacak , belki de hic cikmayacak.

Herkes gibi ol, kalıpların dışına çıkma, sorma, sorgulama.. Farklılığa tahammül yok. Alternatif yaşamlar olabileceğini görmek istemiyor insanlar.

Seni bilmem ama ben bukemedigim eli opmuş durumdayım...Aslında kafanı çok yorma diye. .inanki az kafa yormak daha iyi...Ama gücün varsa düşün tabi..Bugünün kalmadığı zamanlar olacak..

İstersen fıtrat olsun istersen taklit olsun insanlar 5000 yıldan beri evleniyor. Eee tabi sonra zorunluluk haline geliyor. Hiç kimse hiç kimseye evlilik baskısı yapmaz yapmamalı ama geçsin bi on sene 20 sene ben hala aynı düşüncedeyken senin fikirlerin değişmiş olacak. Hodri meydan
İletişimi koparmayalım senin fikirlerinin değiştiğini görmek istiyorum çünkü..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…