Neden evlilik

Hiç bir erkeğe evlilik gözüyle bakamıyorum , mesela hoşlanıyorum , konuşmak sohbet etmek hoşuma gidiyor , güzel hayal kuruyorum , evlilik hayaline geldimi ? Yakışıklı ama boş beyinli , yada cimri , çapkın , sorumsuz , görgüsüz ! Güzel bi aşk yaşanır evlenilmez diyorum . Öyle dediğime bakmayın kendime yakıştırıp flörtte edemiyorum . Evlilik bana tırsınç geliyor , 30 sene aynı adamlamı sevişeceğim? Gün gelir sıkılırsam , olaki başka birinden hoşlandım ? Seda sayan gibi boşanıp duracakmıyız :/ bir evin içinde erkek hayali bana zul , yük gibi geliyor ,hergün yemek hazırlamak , yatağını toplamak , duşu yıkamak , tuvalet kokusu ! Mıç mıç her dakika .. Ama çocuk sahibi olmak aile olmakta istiyorum .30 tane kediyle hasır şapkayla yaşamak hedeflerimde yok . Sperm bankasından çocuk sahibi olmak ! Çocuk babasını sorsa arasa . Niye ben normal kızlar gibi düşünüp aşık olamıyorum /: neden ? Hem pastam dursun hem karnım doysun , deveyide gütmek istemiyorum diyardanda gitmek , napcam ben .

evli olduğum halde yazdıkların beni korkuttu :) öncelikle evlenmeyi isteyecek kadar kimseyi sevmediğin için evlilik hayali kurmuyorsun. O insan karşına çıkınca zaten evliliğe doğru ilerliyor ilişki. Ben 30 yaşında evlendim, eşim karşıma çıkmasaydı hala bekar olurdum, çünkü evlenmeyi düşünmüyordum ve evlenmek için asla evlenmezdim . Bekarken çok mutluydum evlendim yine çok mutlu şekilde hayatım devam ediyor. Sevgilimle aynı evde yaşıyor gibiyim, zaten hitap ederken de sevgilim diyorum hala. Eşimle işleri beraber yapıyoruz, kimsenin işini yapmak olarak bakmadım evliliğe ve benimle işlerini yaptırmak için evlenecek olan zihniyette biriyle evlenmezdim. Orası ikimizin evi, yapılacak temizlik , yemek ikimizin evinin işleri. Çamaşırları beraber asar toplarız, birimiz yerleri süpürür diğer arkadan silerek gelir, işimizi bitirip gezmeye gideriz. Evlilik oturunca bir süre sonra sevdiğin insandan, ona benzeyen beraber büyüteceğiniz çocuk isteği geliyor. Yani sizin için tek sorun evliliği düşündürtecek , hayata ve evliliğe bakışınızın aynı olduğu adamla henüz karşılaşmamış olmanız

:KK50::KK50::KK50::KK50:
İstersen fıtrat olsun istersen taklit olsun insanlar 5000 yıldan beri evleniyor. Eee tabi sonra zorunluluk haline geliyor. Hiç kimse hiç kimseye evlilik baskısı yapmaz yapmamalı ama geçsin bi on sene 20 sene ben hala aynı düşüncedeyken senin fikirlerin değişmiş olacak. Hodri meydan
İletişimi koparmayalım senin fikirlerinin değiştiğini görmek istiyorum çünkü..

:KK69::KK69::KK69::KK69:
Yaşa da gör.
smileys-marriage-233709.gif

Eger dusundugunuz gibi bir evlilik yapacaksaniz evlenmeyin zaten, okurken icim sisti o ne oyle kolelik gibi.
9 yillik evliyim camasiri birlikte asar birlikte toplariz. Birimiz evi supurur digeri siler, yemegi ben yaparsam pilavi esim yapar falan filan. Her firsatta gezer tozar tatil yapariz. Oncesinde 4 yil sevgiliydik evlenince hicbir sey değişmedi.

fevet fitratla vok alakasi var...ıtratmı taklitmi ? İnsanın yaşamda ne tecrübesi varki fıtrat olsun , hiçbirimiz gelip bu hayatı yaşayıp gitmedik .. Hepimizin bizden evvelkilerin yaptığını doğru kabul edip yapıyoruz , hatta bunu öyle yapıyoruzki yan mahalleye gelin gitse yüksek yüksek tepeleri söylüyoruz ? O arabanın, yurtiçi uçuşları olmadığı , gelinlerin kayınbabalarının yanında çocuklarını sevmelerini şımarıklık görüldüğü dönemdeki anadolu kültürünü , mantığını anlamadan türküyü kopyalayıp şekilde bugünde entegre ediyoruz ? Burada neden evlilik diye soru kipi olan bir konu başlığı nın altına , biri erkek düşmanı, diğeri özgürlükçü , öteki evlilik düşmanı ... Derken evliliği istemeyen fıtrata gelmiş dayanmış ...
Evet fitratla ilgisi var...Kadın erkeğe meyilli, Erkek ise kadına meyilli olarak yaratılmış....Sehvetin varlığı zaten iki cinsin birbirine meyilli yaratıldığını gösteriyor....Hatta daha açık söylemek gerekirse, cinsel organların şekline baktığınızda iki cinsin de birbirine uyumlu ve meyilli şekilde yaratildigini görürsünüz...

Sizin sikintiniz evlenmekte degil, sizin sikintiniz evlendikten sonra toplumun kadına yüklediği sorumluluklarda.Yoksa fitratiniz evlenip yuva kurmaya aile olmaya ve erkeklere meyilli bir yapıda.....Hatta evlenmeyip,herhangi bir cinsellik yaşamadığı halde , sevgilisinden ayrılan kızların uzulmesinin sebebi de, fitratlarinin bir erkekle mutlu olmayı istemesinden kaynaklanıyor...yoksa cinsellik yaşamadığı halde evli olmadığı halde , ayrılınca neden uzulsun ko

Evet fitratla ilgisi var...Kadın erkeğe meyilli, Erkek ise kadına meyilli olarak yaratılmış....Sehvetin varlığı zaten iki cinsin birbirine meyilli yaratıldığını gösteriyor....Hatta daha açık söylemek gerekirse, cinsel organların şekline baktığınızda iki cinsin de birbirine uyumlu ve meyilli şekilde yaratildigini görürsünüz......

Hatta birgün aynanın karsisinda kendi vücudunuza bakarsanız, hem fizyoloji olarak hem anatomik olarak,annelik için yaratıldığınizi görebilirsiniz...Mesela, goguslerinizin erkeklerinkine oranla daha büyük olmasi, süt veriyor olabilmeniz, ondan sonra her menstruasyon döneminde bir yurmurta oluşturmaniz, sizin vücudunuzun doğurmaya ve anneliğe programlandigini gösterir....Bu dediğimi inkar etmek için, vücudunuzu inkar etmeniz gerekir...

yanlis anlasilmasin ben size evlenin veya evlenmeyin demiyorum, sadece fıtratın ona meyilli olduğunu söylemek için yazdım...

Feyza hangi konudaki yorumuna baksam hep aynı şeyi düşünüyorum nedense..
Sen ve fetva ların feyza..
Yanlış olduğunu düşündüğün bir yer varsa düzeltelim , Ama ben burda fetva vermedim, insan kendi fizyolojisine ve anatomisine baktigginda görür demek istedim...Nasıl ki aslanın dislerine ve penceleirne bakan biri derki bunlar parçalamak için yaratılmış...Aynen bunu gibi

Yanlış olduğunu düşündüğün bir yer varsa düzeltelim , Ama ben burda fetva vermedim, insan kendi fizyolojisine ve anatomisine baktigginda görür demek istedim...Nasıl ki aslanın dislerine ve penceleirne bakan biri derki bunlar parçalamak için yaratılmış...Aynen bunu gibi
Bu anlatım tarzındn pek hoşlanmadım ' nasılki den sonraki cümlenin devqmı .. Sohbet havası olumuş .

Bu anlatım tarzındn pek hoşlanmadım ' nasılki den sonraki cümlenin devqmı .. Sohbet havası olumuş .
Yani demek istiyorsun ki Aslana bakan aslanın disleirni ve penceleini gören parçalamak için yaratılmış der....Aynen bunun gibi Kadın Anatomisi ve Fizyolojisine bakan,bu annelik için doğurmak için programlanmış der, demek istedim...daha önceki yorumlarda da bahsetmisim zaten....Kadın anatomisine bakınca ,bu doğurmak için annelik için programlanmamis diyebilir misiniz ? Ayrıca her iki cinsin organlarina, anatomi ve fizyolijilerine bakarsanız ,birbirleri için yaratildiklarini anlarsınız demek istedim.....Sıkıntılı olan cümle varsa soyletin onu açıklayayım...

ewlılıgın ıyı yanlarını ve kotu yanlarını bır kagıda yzıcak olsak hangı taraf daha agır basar

Yani demek istiyorsun ki Aslana bakan aslanın disleirni ve penceleini gören parçalamak için yaratılmış der....Aynen bunun gibi Kadın Anatomisi ve Fizyolojisine bakan,bu annelik için doğurmak için programlanmış der, demek istedim...daha önceki yorumlarda da bahsetmisim zaten....Kadın anatomisine bakınca ,bu doğurmak için annelik için programlanmamis diyebilir misiniz ? Ayrıca her iki cinsin organlarina, anatomi ve fizyolijilerine bakarsanız ,birbirleri için yaratildiklarini anlarsınız demek istedim.....Sıkıntılı olan cümle varsa soyletin onu açıklayayım...
Doğurma kabiliyeti verilmiş ama anneliğe programlı olan hayvanlardır onlar her yıl belli sayılarda düzenli olarak ürerler . Programlama böyledir . İnsanda doğurma kadının iradesine verilmiştir , insan yaşam koşullarına , eğitimine göre sayısını belirler ,iradesini kullanır hatta Japonya , almanya da doğurmadan yaşamı tercih etmiş kadınlar var .bu söylem tarzını belli bir yazarından kitaplarından alıyorsunuz ' nasıl ki aslan ' vs. İnsanla hayvanı çok şeyde mukayase edebilebilir ! Ama programlı doğmaz , kadını mahalle baskısı ile programlarsınız !

Doğurma kabiliyeti verilmiş ama anneliğe programlı olan hayvanlardır onlar her yıl belli sayılarda düzenli olarak ürerler . Programlama böyledir . İnsanda doğurma kadının iradesine verilmiştir , insan yaşam koşullarına , eğitimine göre sayısını belirler ,iradesini kullanır hatta Japonya , almanya da doğurmadan yaşamı tercih etmiş kadınlar var .bu söylem tarzını belli bir yazarından kitaplarından alıyorsunuz ' nasıl ki aslan ' vs. İnsanla hayvanı çok şeyde mukayase edebilebilir ! Ama programlı doğmaz , kadını mahalle baskısı ile programlarsınız !
İster dogurursunuz ister dogurmazsiniz bu size kalmış birsey, ben demek istedim ki Kadın. Dünyaya gelmiş olduğu teçhizat ile anne olmaya aday olarak gonderildigini söyledim....Ayrıca o yazar kimmiş merak ettim :))

ewlılıgın ıyı yanlarını ve kotu yanlarını bır kagıda yzıcak olsak hangı taraf daha agır basar
Muthissin aslında tüm mesele bu, elbette evliliğin de bekarligin da. Olumlu ve olumsuz tarafları olacak, siz kafanızda tartarsiniz hangisi size mantıklı gelirse....

X