Neden evlilik

İşte benim kafalar. Evliliği bir tek şu yolla tasvip ederim o da gerçekten sevdiğin biriyle Vaktini güzel geçirdiğin biriyle olmak bir de özgürce sevişmek :)

Tanıştığı her insana potansiyel sevgili, koca gözüyle bakanlara inat seni destekliyorum.
Çok yerinde bir durum. İdealist olmak böyle zamanlarda çok önemli.

tüm yorumları okumadım ama yıl olmuş 2014 kadınlar en iyi eğitimi almaya çalışıyorlar kariyer yapıyorlar ama hala evliliğe yemek yapmak temizlik yapmak gözüyle bakıyorlar. sanki kadının göreviymiş gibi.

öyle bir şey yok. eskiden kadınlar çalışmıyormuş da ev işleri tamamen kadının göreviymiş. şimdi öyle bir şey yok. kadın hem işte çalışacak hem evde. erkek de eve gelip yan gelip yatacak. yok öyle dünya. böyle evliliğin elbette çekilmesi zor.

ev işleri ortak yapılacak. hem maddi hem ev işi anlamında çocuk olduğunda çocuğun sorumluluğu da eşler arasında eşit olacak hayatın yükü birlikte paylaşılacak. evlilik hayatta iyi günde kötü günde yanında olacak birinin olmasıdır, çocuğunuz olduğunda aile olmaktır bana göre.

ama evlilik kumardır, evlenirsiniz kötü biri çıkar uymazsınız o zaman da boşanırsınız. dünyanın sonu değil. evlenmek ne kadar normal bir olaysa boşanmak da öyle.

ben de evli değilim, evlilik meraklısı hiç değilim. 25 yaşındayım. ne adam gibi yemek yapmışlığım ne temizlik ne ütü hiçbir şey yapmışlığım yoktur. ortaklaşa dahi yapalım desek benden bir şey çıkmaz. bir de üşengecim. ayrıca erkeklere aynen güvenim yok.

ama evlenmem demiyorum. doğru zamanda doğru kişi çıkarsa karşıma neden olmasın diyorum. evlilik de hayatın bir rengi. düğün nişan planlamaları, gelinlik seçimleri bile hayatın bir rengi. olmazsa da boşanılır gözüyle bakıyorum.

aslında tamamen kadar kısmet diyorum ya olacağı varsa olur zaten. sen de akışına bırak bence.

Vallahi her şey monotonlaşıyor. Düşündükçe sıkılıyorum. Bekarım yalnızım on numarayım. İstediğim zaman evi temizliyorum ki o da ayda yılda bir istediğim zaman yemek yapıyorum ki o da ayda yılda bir. İstediğim zaman sabah erken kalkıyorum ki uppsss o da ayda yılda bir.o_O:p:KK22:

X