Neden evlilik

O bekarete onem vermeyen arkadaslar gun geliyor bunu kavgada yüzüne vuruveriyor valla...ayrica sizin esiniz mükemmel olabilir ama biz genelden konusuyoruz...cok medeni olarak gördüğünüz dunyanin en prestijli universitelerinde okumus bir adamdan ikinci el kadin deyimini duyunca nasil bir ulkede yasadigini fark ediyorsun..bu arada bunu bana soylememisti bu zat ..başka kadinlar hakkinda konusmustu...siz iyisiniz esinuz iyi diye bazı seyleri gormezden gelemezsinuz..biz burda konusurken istisnai durumlara saygimuz var zaten...neden kocalarinizi savunmaya gectiniz.anlamadim..iki elestiremicek miyiz erkek milletini yok artik...

Benim esim inan ki mukemmel degil, hic alakasi yok. Benim ondan oyle bir beklentim de yok zaten. Ben burda esimi ya da erkek milletini savunmuyorum. Kadinlari elestiriyorum. Adam kadina ilk gunden hakaret ediyor, her sekilde kisitliyor, makyajina, kiligina, kiyafetine karisiyor daha ilk gunden. İliski boyunca 2. sinif insan muamelesi gosteriyor.. Sonra kadin geliyor basliyor dert yanmaya
-Vay biz kadin milleti soyle cekiyoruz.
-Vay ben soyle magdurum.
-Vay boyle eziliyorum.
Ezdirme kardesim, ezdirme kendini. Kadin dediginin gururu olacak, prensipleri olacak. Gerektiginde erkegin kicina tekme atmayi bilecek. Diploman var mi? Var. İsin var mi? Var. Paran var mi? Var. Eee o zaman ne bu 'Erkek olsun, camurdan olsun kafasi?' Bu tip hemcinslerime kiziyorum ben. Erkeklerin bugun eger popolari bu kadar kalkmissa bunu sebebi koca meraklisi, gurursuz kadinlardir. :)

Benim arkadaslarim oyle bu meseleyi yuze vuracak insanlar degiller. Vizyonu genis, az bucuk kulturlu erkek zaten 'Her sevgilim bana versin ama karim bakire olsun.' seklinde sig bir anlayisa sahip olmaz.

Tamamda burda yazanlarin hic biri o dedigin guruptan degil...o grup zaten evlenucek adami buluyor ve evleniyor sonrada çekiyoe bir sekilde...biz bunun nedenini konusuyoruz..bekar kadina toplumsal baskidan konusuyoruz.bu baskiyi hisseden kadin guvenli tarafa gecmeye calisiyor.ben burda bu kadinlara kizamiyorum...ben kimseyi sallamam ama herkes ben degil....en basitinden yediginiz ictiginiz bir giden arkadaslarinuz bile evlenince sizle görüşmek istemiyor tehlike goruyor cunku karsisindakini...bekar kadina baski vat dul kadina baski var.ben istanbulda yasiyorum daha buyik bir sehiri var mi bu ulkenin bilmiyorum...bunu bende görüyorum...bosanan arkadasinla gorusmeyen onu yalnızlığa iten yine biziz..ee sonra cikipta cekmesinler demek kolay ...o is bu kadar kolay yürümüyor..birde su var beni kiskaniyor seviyor çünkü mantigindan bir kurtulsunlar artik..kendimden ornek vereyim beni deli gibi kisksnan biri vardi hayatımda..ama bunun sevgiyle ilgisi yoktu...ben turk kadinini cok naif buluyorum buda araerkil toplumun sucu..kadin bile kadini korumuyor erkeklerin bunu yapmasi nirmal....

Ayy kuzum ustune alinmis...seninki cok cici tamam..birsey demedik sana...

Neden üstüme alınayım ki yazdıklarım gayet genel şeylerdi. Cevap veremeyip neden üzerime alındığımı söylüyorsunuz? Size göre erkeklerin hepsi kadınları hor görür, parasını elinden alır, karısını çalıştırır kullanır, aldatır, döver bla bla bla.. Ama çevrenize bakın hiç mi yuvasında mutlu insan yok size göre çocuklarıyla eşiyle kendi yağıyla kavrulan, iki kişinin çalışmasıyla birikimiyle ev kuran ki bunun tadı da hiçbirşey de yok erkek mükemmel olmalı diye bir düşüncemiz de yok o zaman hemcinslerimizi de erkekler eleştirir değil mi biz mükemmel miyiz ben mükemmel değilim mesela elbette karşı tarafa eksilerim vardır ama iki taraf karşılıklı bunu pekala tolere edebilir. Biz burada evliliği tartışıyoruz ve ben evet kendi şahsım adıma çok eşlilik yaşamaktansa tek erkekle 30 sene sevişim ve o kişi eşim olsun isterim yuvam olsun isterim. Eşime yaptığım yemek de ev işi de bana ağır gelmez neden gelsin ki hayatı paylaşıyoruz biz seçimlerimiz de başarılı olursak sorun olmaz da siz neden kendi evlilik karşıtı düşüncelerinizi insanlara empoze etmeye ve kendinizi haklı çıkarmaya bu kadar uğraşıyorsunuz. Siz evlenmeyin siz çocuk sahibi olmayın siz sperm bankasından çocuk sahibi olun bize ne ama burada yaptığınız hala evliliği ve tek eşliliği savunan insanlara inatla evliliğin kötülüğünü erkeklerin kadınlar için düşman olduğunu anlatmak ama vazgeçin bence her neden bilmem mutlu evliliklere, yuvalara çocuğunu kucağına almış bir eliyle de eşinin elini tutan, evi için çalışan giymeyip giydiren yediren erkeklere tahammülünüz olmadığı neden acaba siz elde edemediğimiz için mi mundar diyorsunuz nedir bu erkeklerin topunu kötü çıkarma isteği arzusu?

Benim arkadaslarim oyle bu meseleyi yuze vuracak insanlar degiller. Vizyonu genis, az bucuk kulturlu erkek zaten 'Her sevgilim bana versin ama karim bakire olsun.' seklinde sig bir anlayisa sahip olmaz.
Hayatta kimse adina konusma kardesim...tecrubelerin sınırlı belli..tecrubeli bir kadin asla kimse adina konusmaz...benden sana tavsiye...bana bunlari soyleyen adamada kimse konduramaz disardan bakinca ama ben yasadim ben gördüm...

Yazin cok uzun okumadim bile...cunku gereksiz..biz herkes demedik..bizimde babamiz senelerce calusti dudindi ailesi icin.gördüğüm en anlayisli insan...kisisellestirme konuyu...once okudugunu iyo anla.herkes demedik..geneli dedik...iyi insanlar tabiki var ...

Ayy sperm Bankası demis..kuzum ihtiyacim yok .bulurum 5 dakikada erkel dolu...

Ha iste ben de bunu diyorum zaten. Ama bu baskilara kulagi kapamak gerek.
O dediginiz kadinlar agir Kezban. Ve ne yazik ki bu tip huylar -evlenince bekar arkadaslarla konusmayi kesme vs.- yalnizca Turk kadinlarina has. Bu yuzden zaten bana kalirsa Avrupa'da dayak yeme sampiyonuyuz.
Bu tip ezik ruhlu kadinlarla arkadas da olmamak gerek. Nerden anlayacagiz deme bu hatunlar hemen kendilerini belli ederler her hareketlerinden.
Avrupa Avrupa diyoruz da Avrupa da bir zamanlar Turkiye gibiymis. Ama kadinlar orada az dik durmuslar da toplumsa esitsizlikler aza indirgenmis. Bizim Turk kadinlarinda nerde o cesaret? Aci ama gercek bu.

Son düzenleme:
Hayatta kimse adina konusma kardesim...tecrubelerin sınırlı belli..tecrubeli bir kadin asla kimse adina konusmaz...benden sana tavsiye...bana bunlari soyleyen adamada kimse konduramaz disardan bakinca ama ben yasadim ben gördüm...

Ben zaten kimse yapmaz demiyorum ki ama yapmayan da dolusuyla erkek var bunu diyorum.Biri de en yakin arkadaslarimdan birinin kocasi. Harika bir ciftler. Muhabbetleri, birbirlerine verdikleri deger, eglence anlayislari... Gezerler tozarlar bulduklari butun firsatlarda. Hayatimda gordugum en sevimli ciftler. Adam boyle seylere zerre deger vermiyor, zaten kendisi de toplumsal degerlere gore yasayan biri degil. Bizimle Kadinlar Gununde yuruyuse gelirdi mesela. Kiz kardesinin sevgilisinden haberi var mesela. Muhabbeti de baya iyi cocukla. Kiz kardesine 'Adam gibi biri cikmadikca sakin evlenme' diyor. Hani oyle kiz kardesim bir an once evlensin de adimiza leke dusurmesin olayi yok. :)

Ayrica ben kime evlenmeyin dedim yahu...bu koca sevdalilarinin hismina ugradim...neyi empoze ediyorum....bu neyin öfkesi tamam senin kocan cici..

Bana mıydı bu laf? Ben kimseye evlen demem hatta tam tersi konu sahibesine diyorum ki : Istemiyorsan evlenme. Baskilara da kulagini tika, hayatini yasa. :)
Evlilik bana kalirsa dunyanin en sisirilmis balonu. :)

Bir suru kuru gürültü yapti gitti biri..koca bulamiyorsunuz dedi bize
Sen bul bacim bana bak manken gibi kizim valla isimde var mis gibi altimda arabam..bir yanimda keko eksikk onuda senn bul..
:)))bence burada bırbırımızle didişme degıl bırbırımıze destek olmalıyız sorunlarımızı konusmalıyız goruslerımızı uygun bır dille aktarmalıyız

Bana mıydı bu laf? Ben kimseye evlen demem hatta tam tersi konu sahibesine diyorum ki : Istemiyorsan evlenme. Baskilara da kulagini tika, hayatini yasa. :)
Evlilik bana kalirsa dunyanin en sisirilmis balonu. :)
Hayir tatlim sana demedim...dejavu mu ne o diyor kadinlara evlenmemeyi empoze ediyirsunuz diye...belkide bekar kalip kocasuni kapicaz diye korktu ..

Bende İspanyol erkekleri kadınına zarif davranıyor diye duydum... kadın erkegiyle nasıl kışkırtıcı danslar ediyor...aslında erkek kadınıyla desek daha dogru gelir...o dansı o kadınlara yaptırdıgına göre vardır bi hikmeti...wuhuuuu

Bir suru kuru gürültü yapti gitti biri..koca bulamiyorsunuz dedi bize
Sen bul bacim bana bak manken gibi kizim valla isimde var mis gibi altimda arabam..bir yanimda keko eksikk onuda senn bul..

zerrincim emin ol koca arasaydın bu forumda olmazdın...kendine alternatif sitelere girerdin...işte farklı düşünmiceksin...vur agzına al lokması tiplerinden olman lazım...düzene boyun egmelisin...çogunlugun evli oldugu bir toplumda bunlar aykırı geliyor insanlara...

Ayni adamla sevismek nedir ya kocamdan baskasi igrenc gelir bana senin fikrin ilginc geldi güldüm yahuu hahaha SEN HIC ASIK OLMAMISSIN..UMARIM OLURSUN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…