Neden evlilik

Ben Avrupa'da yasiyorum, burda da durum farkli degil. Bombos iliskiler dedigim gbi, ya cinsellik ustune, ya yanimda biri olsun yalniz kalmayayim ustune , kadinlarin bazilari aman calismayayim adamin parasini yiyeyim biri kirami yiyecegimi odesin kafasinda.......alem cildirmis yuvarlaniyor.

Dediginiz gibi isindim mi, bakisini gulusunu sevdim mi yok, kadin memur mu, maasi var mi, var o zaman tamam ben bununla rahat bir hayat yasarim diye dusunuyor erkekler. Dagi delen Ferhatlar , collere dusen Mecnunlar yok artik, statuye, maas cekine bakan adamciklar var sadece. Anadolu erkeginin soyu bence de tukendi.

Gercekten ask diye bir sey yok artik, erkekler sevdiginin gozlerinde kaybolmak istemiyor, maasi garanti olan kadinlarla olmak istiyor.

Bu ne yahu evliliği me kadar basite indirgiyorsunuz nedir istediğiniz bir erkekle birlikte olup sonra ondan sıkılıp hoop öbürüne sonra ondan da sıkılıp diğerine gitmek mi bu mu sevgi bağlılık anlayışınız. Evlilik denen kurum bana göre gerekli size göre olmayabilir ama bunu genellemek hoş değil insan kendine yakışanı, görüşlerinin birleştiği en önemlisi kalbinin çarptığı insanı bulunca zaten birbirini dengeler olduğu gibi kabul eder. Çocuğun babasını bilir, siz güvende hissedersiniz kendinizi. Ne demek 30 sene aynı adamla sevişemem. Çok eşliliği savunuyorsunuz demek ki ama ben mesela şahsen böyle bir şey istemem tek kişiye ait olmak isterim anlaşmam ayrılırım belki o ayrı ama direkt evlenmede ay bir erkeğe ait olamam demek saçma hep genç kalmayacaksınız yaşlanınca yüzünüze vücudunuza bakılmaz gale gelince ne yapacaksınız koskoca bir yalnızlık kimse olmayacak o zaman etrafınızda. Sizi bedenen değil yürekten seven insanı bulduktan sonra evlilik yuva kurmak çok güzel bir şey.

konu ilginç bi hal almaya başladı ama bence bu sibel baksana dün katılmış hemen tuvalet muhabbeti

Tabii ki kuşkun mu var yoksa evliliğe öcü gözüyle bakan başka kim olabilir neyin korkusu onu da anlamış değilim. Hayır kendisi ne düşünürse düşünsün de erkekleri genellemek, evlilikleri genellemek, yok taştan ekmeğini çıkartan kalmadı da filan da tabi hiç çalışan erkek yok ya hepsi yan gelip yatıyor kimse mutlu değil hiç bir erkek evladına eşine bakmıyor, herkes aldatıyor herkes kötü, tüm erkeklerim köküne kibrit suyu vs.. Ay valla nasıl teoriler bunlar. Şunu kabul etmeliyiz öncelikle evet erkeklerin iyisi de var kötüsü de aldatanı da var, şiddet uygulayanı da ama bunlar var diye evliliğe tüm erkeklere cephe almak nedir ki kadınlarda da var hemcinslerimiz de yok mu o zaman erkekler de tüm kadınlara aynı yaftayı yapıştırsa konu sahibinin hoşuna gider mi. Sepette bir elma çürük diye hepsi çürüktür diye çöpe mi atıyoruz? bu hayatta erkeklere de ihtiyaç var bunu kabul edelim sadece seçimi iyi yapmak, iyi gözlemlemek lazım bu zamanda evet kadının geliri de önemli çünkü tek gelirle de ev geçinmiyor ne yazık ki artık. Hayır konu sahibinin yani sibelin ki bunu hepimiz biliyoruz, ne alıp veremediği var erkeklerle.

Ben bir sene avrupada kaldim.ordaki sorun benim yasadigim bolgede erkeklerin escinsellige egilimli olmalari.bana oyle birisi denk geldi..bide orda evlilikten once mutlaka cinsellik yasaniyor.tabi sen benle yasadin bak herkesle demek yasarsin diye dusunenler yok.yadirgayan yargilayan yok..
Ondan ordakiler daha rahat...ama lacka iliskide cok tabi..ama yinede orda buranin kizlari iğrenç diyen bir erkek goremezsin.turk erkekleri bazilari turk kadinini cok asagiliyor neden bilmiyorum..eziklik piskolojisi sanirim..yabanci bir erkekle deneyebilirsin aslinda ..ben birinle gorusmustum oda eşcinsel cikti oda ayri konu neyse....iyi evlilikler yapanlarda var..ben cok kisa kaldim istedigim gibi biri cikmadi karsima..

Ayy kuzum ustune alinmis...seninki cok cici tamam..birsey demedik sana...

Vallahi bizim erkekler neden bizim kadinlari kezban vs diyip asagiliyor ben de cozemedim. Sonucta hepimiz ayni genetikten geliyoruz, biz cirkinsek onlar da cirkin; ayni kulturden geliyoru, biz kezbansak erkekler de keko.

Denedim diyeyim, maalesef onun da sevgi/ask hakkinda bir fikri yoktu sanirim.

Var tabi, benim oldugum yerde gercekten efendi, kibar, yakisikli, kulturlu, cok cok iyi adamlar var. Ne yazik ki gerzek olan benim, el ustunde tutan adamlar yerine bu hayvanogluhayvana asik oldum. Keske ben de bahsettigimiz erkekler gibi, cikarlarimin yattigi biriyle olma aklina sahip olsaydim. Keske sevecegim adam yerine zengin adam arasaydim, hayat cok daha kolay olurdu.

Oyle yapma iste..sana deger verene deger ver...benim burda begenebilecegim kapasitede erkek bile yok düşün...

Vallahi gonul nerde agzina s...cak olan varsa gidip ona konuyor Kalbin attigi yerde mantik bitiyor benim icin.
O zaman zamana birakkk.....ama kimseyi kendinden cok sevme..
Surda erkekleri iki elestirelim dedik hemen avukatlar konuyu basti..yok anacim bu erkeklerin sirti yere gelmez bu ulkede....

evlenmek için evlenilmez, o insana bağlılık sevgi gibi hisleri besleyemiyorsan artı besleme isteğin de yoksa, uzun süre aynı insanla olmanın hayalini kuramıyorsan henüz evliliğe hazır değilsindir demektir, yaşın da önemli değil belki de 35 yaşında hazır olacaksın, belki de hiçbi zaman. boşanmak için evlenilmez zaten , sırf çocuk yapmak için de..

Teşhise gülmeden edemiyeceğim . İlahi çk güldüm Allah ta seni güldürsün

Ya Diana yanlis anlama dediklerinde haklilik payi var da ben niye bunu kendine dert edindigini anlayamadim. Evlenmek istemiyorsan evlenmezsin, zorlayan yok. Ekonomik ozgurlugu olan bir kadin istedigi hayati istedigi gibi yasar. Bu kadar basit. Ben de toplum normlerini kale almiyorum, yasamak istedigim yerde, yasamak istedigim kisiyle yasiyorum. Istedigim meslegi, sectim, istedigim iste calisiyorum, istedigim gibi giyiniyorum. Bu kadar basit.Bir yandan toplumun normlarini dikkate alip, bir yandan da buna isyan etmek bana garip geliyor. Dikkate almazsin olur biter. Okuma yazmasi dahi olmayan Allahin unuttugu bir koyde yasayan bir kadin su dediklerini deseydi o zaman hak verirdim, uzulurdum. Ama guclu, bagimsiz, parali bir kadinin bunlardan sikayet etmemesi gerek. Ezilen kadinlar kendileri izin verdikleri, ya da baska careleri olmadigi icin eziliyorlar. Kendini ezdirmeyen bir kadini hicbir erkek ezemez. Kadinlarin artik su 'Magdurum da magdurum' ayaklarini birakmasi gerek. Ben ezilmiyorum, istedigim hayati istedigim sekilde yasiyorum. Bu kadar basit. :)

Aynen yuva değil şirket kurmak istiyorlar ! Aşk değil rahat etmek istiyorlar ! Mutlu değil gösteriş yapmak istiyorlar ! Aile maneviyatı yoksa , manevi tatmin yoksa , herşey bu kadar çıkara döküldüyse ben neden özveride bulanıyım ! Erkeği rahat yaşatmak içinmi...

mesela yazıyı biraz okusak ve anlasak nasıl olur ,

Yok ya açıkçası ben o kavramları aşalı çok oldu.
Yani takmazdım zaten
Evet ilkim eşim ama bunun genç yaşta evlenmemle alakası var
Bir diğer konu vardı öpüşmemiş erkek diye
Orada erkeğin değer verdiği, aşık olduğu kadınla evlendiği iddia ediliyordu
Bence erkek kadının kendi kriterlerine uygunluğuna bakıyor evlenmek için
Benimki yürümedi
Çünkü genel geleneksel kurallara uyabilen biri olamadım
Şimdi biri atlayıp lafı yanlış yere çekmesin diye açıklıyorum en azından eşim böyleydi
Kadını boyunduruğu altında isterdi, ben de yumuşakbaşlı biri değilim napayım

Evet mağduruz , iki kültür arasında sıkıştırılan kadın ! Avrupamı anadolumu ! Ekonomik özgürlüğe gelince erkekler ve toplum avrupai ! Cinsel özgürlük derseniz anadolu ! Evlilikte kadın estetik , maaşlı olmalı avrupai , ev işi yapılacaksa anadolu ! Biz işi beraber yapıyoruz diyen kadınları tek kalemde geçiyorum tüm yemeği yap salata müşterek , ütü, çamaşır , dolap tüm evin ağır yükü kadında ama süpürge gibi tabağı mutfağa taşıma gibi hafif işlerde müşterek .. Ezerler ' manevi yine ezerler ! Herkes yanlızlıkla tehdit eder , tecrit eder yine ezerler ! Canın istediği gibi yaşasan ne olur ? Aile maneviyatı olmadıktan sonra ! Evlensen ne olur aile maneviyatı ortadan kalktıysa ! Ünvanlar evleniyor insanlar kurumsallaşıyor !

O ezilen kadinlarin problemi. Siz niye bunu dert ediyorsunuz ki? Ben evliyim. Bizde temizlik 'ortak' yapilir. Yemek isini ben daha cok ustlenirim ama olmasi gereken de bu zaten cunku esim benden fazla calisiyor, ben haftanin 5 gunu calisiyorum o 6 gunu calisiyor,mesaileri daha uzun. Kahvalti sofrasini beraber hazirlariz vaktimiz varsa, yoksa kahvaltilik gevrek yeriz. Yani bizimki adil bir anlasma. Ben kendimi ezdirmiyorum, ezdirmem, ezdirmedim, ezdirmeyecegim.
O cinsellik mevzusu da, her erkek bekarete onem vermez, benim esim onem vermiyor hic, bircok erkek arkadasim da onem vermiyorlar. Bircok kiz arkadasim istedikleri hayatlari yasiyorlar. Siz de yasayin. Ufak bir yerde mi yasiyorsunuz? Buyuk bir sehre tasinsaniza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…