Neden Evlenmeliyim?

S

sedaakyildiz

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sedaakyildiz
Neden evlenmek gerek nicin herkes evleniyor istisnalar vardır tabide önemsenmicek kadar bukadar kişi neyi görüpte evleniyor bana bi anlatın lüfen :icecream: ben niye göremiyorum bu düşünceyi aptalmıyım neyim laelaelaelaelae :eek:

Bence evlenmek gerekmiyor.Hatta eşim karşıma çıkana kadar evlenmeyi düşünmüyordum:))Ne doktorlar ,ne mimarlar, ne bankacılar istedi de evlenmedim :))

Bence; bir insan gerçekten kendisinin ve yanındakinin sevgisinden,saygısından,anlayışından,hoşgörüsünden ve gelecek beklentilerinden(maddi-manevi) emin değilse hiç evlenmese daha iyidir.:smiley-cool:

İnsanlar niye evlenir ? Çünkü kız çocukları küçüklükten bu düşünceye şartlanır ,belli bir yaşa gelince evde kalmamak için evlenmeyi düşünürler veya ailesi sorumluluğu kocaya vermek adına kızını evlendirmek ister, namusu ile telli duvaklı gelin olsun ister :kızgın: Biz böyle yetiştik ,bu nedenle üniversitede okurken evlendim çünkü annem nişanlı kız evde olmaz düşüncesindeydi .Güç bela üniversiteyi bitirdik .Ama şimdiki gençler ve genellikle aileleri çok daha bilinçli ve akıllı .Kızım bana evlenmenin niçin gerekli olduğunu sorduğunda aslında böyle bir zorunluluk yok diyorsam da ,günün birinde ben ve babası bu dünyada olmadığımız:çok üzgünüm: zaman yanlız kalmaması bir ailesi olması için evlenmesi gerektiğini düşünüyorum a.s

İnsanlar niye evlenir ? Çünkü kız çocukları küçüklükten bu düşünceye şartlanır ,belli bir yaşa gelince evde kalmamak için evlenmeyi düşünürler veya ailesi sorumluluğu kocaya vermek adına kızını evlendirmek ister, namusu ile telli duvaklı gelin olsun ister :kızgın: Biz böyle yetiştik ,bu nedenle üniversitede okurken evlendim çünkü annem nişanlı kız evde olmaz düşüncesindeydi .Güç bela üniversiteyi bitirdik .Ama şimdiki gençler ve genellikle aileleri çok daha bilinçli ve akıllı .Kızım bana evlenmenin niçin gerekli olduğunu sorduğunda aslında böyle bir zorunluluk yok diyorsam da ,günün birinde ben ve babası bu dünyada olmadığımız:çok üzgünüm: zaman yanlız kalmaması bir ailesi olması için evlenmesi gerektiğini düşünüyorum a.s

evet bu güzeldi yalnızlığı açarsak diğer yorumlarımızda daha iyi olabilir a.s.

geçenlerde bu konuda okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum. ağzımda kocaman bir gülümseme bıraktı........

Neden Evlenilir?!

Kadınlar için
Eşiniz sayesinde dosta düşmana sizi de beğenen, isteyen biri olduğunu gösterdiniz en sonunda.

Belki yıllarca uğraşıp didinseniz de elde edemeyeceğiniz bir statüye nikâh cüzdanıyla bir anda kavuşuverdiniz.(nedense kimileri statü sahibi olduklarını zannediyor:))

Bozulan musluk, sallanan sandalye bacayı, gevşemiş vidalar, vs. için eve tamirci çağırmanız gerekmez, eşiniz hepsini halleder.

Eşyaların yerini değiştirmek istiyorsunuz; hepsi de çok ağır. Kim taşıyacak onları? Tabi ki de eşiniz!

Pazar günü şöyle arabayla dolaşmak istedi caniniz. Özel şöförünüz eşiniz emrinizde.

Eskiden futboldan nefret ederdiniz. Eşiniz sayesinde yeni bir tutkunuz oldu.

Gece evde yalnız kalmaktan, hırsızdan, uğursuzdan korkuyorsunuz; esiniz gönüllü "bodyguard''iniz.

Eşleriniz olmasa en yakın arkadaşlarınızla kahve içerken kimi çekiştireceksiniz?

Alışverişe gittiniz, evin erzağını düzdünüz.Torbaları taşımak centilmen bir erkek olarak eşinizin görevi.

Geçiminizi temin etmek için çalışmanıza gerek yok. Bunu sizin yerinize eşiniz yapıyor nasıl olsa.

Erkekler için

Akşam yorgun argın eve geldiğinizde, annenizinki kadar lezzetli olmasa da sizin için hazırlanmış yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz.

Çamaşırlarınız yıkanır, ütüleriniz yapılır, eviniz temizlenir... ''Gak'' deyince temiz çamaşır, ''Guk'' deyince temiz çorap verilir elinize; daha ne olsun?

"Pembe dizi'' leri duyardınız da ne olduğunu bilmezdiniz. Esiniz sayesinde öğrendiniz, hatta hoşunuza bile gitmeye başladı.

Dükkân dükkân dolasıp kendinize gömlek, kravat seçmekten nefret ederdiniz.

Şimdi sizin yerinize bunu eşiniz yapıyor. Gerçi en son aldığı sari üzerine yeşil çizgili gömlek sizi hiç açmadı, ama neyse.

Hem Kadınlar Hem Erkekler için

Kavga etmek de bir ihtiyaçtır. En yakınınızda kim var bağırıp çağıracağınız? Esiniz!

Başarısızlıklarınıza, mutsuzluklarınıza fatura edeceğiniz biri olmalı hayatınızda. Esiniz bunun için biçilmiş kaftan.

Kimseye kendinizi yeniden ifade etmek, beğendirmek zorunda değilsiniz. Eşiniz sizi sizden daha iyi tanıyor, rahatınıza bakin!

Sizi kimsenin kiskanmadigini düşünün. Kendinizi ise yaramaz biri gibi hissetmez misiniz?

Eşiniz sizi tez günde bu duygudan kurtaracaktır, hiç üzülmeyin!

Yaşınızı başınızı aldınız, bugunkü görünümünüzle eş bulmanız biraz zor. İyi ki zamanında evlenmişsiniz, eşinize dört elle sarılın.

(alıntıdır...)

geçenlerde bu konuda okuduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum. ağzımda kocaman bir gülümseme bıraktı........

Neden Evlenilir?!

Kadınlar için
Eşiniz sayesinde dosta düşmana sizi de beğenen, isteyen biri olduğunu gösterdiniz en sonunda.

Belki yıllarca uğraşıp didinseniz de elde edemeyeceğiniz bir statüye nikâh cüzdanıyla bir anda kavuşuverdiniz.(nedense kimileri statü sahibi olduklarını zannediyor:))

Bozulan musluk, sallanan sandalye bacayı, gevşemiş vidalar, vs. için eve tamirci çağırmanız gerekmez, eşiniz hepsini halleder.

Eşyaların yerini değiştirmek istiyorsunuz; hepsi de çok ağır. Kim taşıyacak onları? Tabi ki de eşiniz!

Pazar günü şöyle arabayla dolaşmak istedi caniniz. Özel şöförünüz eşiniz emrinizde.

Gece evde yalnız kalmaktan, hırsızdan, uğursuzdan korkuyorsunuz; esiniz gönüllü "bodyguard''iniz.

Eşleriniz olmasa en yakın arkadaşlarınızla kahve içerken kimi çekiştireceksiniz?

Alışverişe gittiniz, evin erzağını düzdünüz.Torbaları taşımak centilmen bir erkek olarak eşinizin görevi.

Geçiminizi temin etmek için çalışmanıza gerek yok. Bunu sizin yerinize eşiniz yapıyor nasıl olsa.

Erkekler için

Akşam yorgun argın eve geldiğinizde, annenizinki kadar lezzetli olmasa da sizin için hazırlanmış yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz.

Çamaşırlarınız yıkanır, ütüleriniz yapılır, eviniz temizlenir... ''Gak'' deyince temiz çamaşır, ''Guk'' deyince temiz çorap verilir elinize; daha ne olsun?

"Pembe dizi'' leri duyardınız da ne olduğunu bilmezdiniz. Esiniz sayesinde öğrendiniz, hatta hoşunuza bile gitmeye başladı.

Şimdi sizin yerinize bunu eşiniz yapıyor. Gerçi en son aldığı sari üzerine yeşil çizgili gömlek sizi hiç açmadı, ama neyse.

Kavga etmek de bir ihtiyaçtır. En yakınınızda kim var bağırıp çağıracağınız? Esiniz!

Başarısızlıklarınıza, mutsuzluklarınıza fatura edeceğiniz biri olmalı hayatınızda. Esiniz bunun için biçilmiş kaftan.

Kimseye kendinizi yeniden ifade etmek, beğendirmek zorunda değilsiniz. Eşiniz sizi sizden daha iyi tanıyor, rahatınıza bakin!

Sizi kimsenin kiskanmadigini düşünün. Kendinizi ise yaramaz biri gibi hissetmez misiniz?

Yaşınızı başınızı aldınız, bugunkü görünümünüzle eş bulmanız biraz zor. İyi ki zamanında evlenmişsiniz, eşinize dört elle sarılın.

(alıntıdır...)

ben evlenirken bu niyetlerde degildim ama sanki bu yazi simdi beni ve esimi anlatiyo :smiley-cool:

Neden Evlenilir?!

Kadınlar için

Erkekler için

(alıntıdır...)

evet sizede teş.. ederim böyle net şeyler istiyorum a.s.

.......açıkçası benimde aklımda bunlar yoktu evlenirken.....:))

yalnızlık Allah'a mahsustur derler ya, işte insanın doğasında var yalnız kalamamak. yaradılışı gereği kendine bir hayat arkadaşı seçiyor .zaten erkek ve kadın , her anlamda birbirini tamamlayan cinsler.

işin tabi birde çocuk boyutu var. sağlıklı ve temiz bir nesil için evliliği zorunlu görenlerdenim...ha çocuk niyetin yoksa o ayrı tabi...ama sevdiğim adamla (hani derler ya )aşkımızın meyvesi olsun diyorsan ,o zaman evlilik şart....

Aslında yalnızlığı çok seven biriyim.
Hatta evdekiler bir yerlere gitseler de evde şöööyle bir tek kalsam dediğim zamanlar çok olur.
Liseden beri tek hayalimdi yalnız yaşamak taki aşık olana kadar.
Ben sevdiğim için evleneceğim bu yüzden nişanlandım.
Nişanlıma bile söylüyorum ben sevmesem hayatta evlenmezdim diye.

Arkadaşlar bence evlenmenin en gerekli olduğu şey çocuk! bir kadın yaşamı sürecinde mutlaka anne olmalıdır. tabiki Allahım nasip ederse o duyguyu tatmayı ben anne olduktan sonra evliliğin bana verdiği en güzel hediyenin bu olduğunu gördüm tabiki çocuk olsun diye de önünüze çıkan ilk insanla evlenin demiyorum tabiki size uyum sağlayacak biri olması lazım iyice ölçüp tartmanız lazım
Evlenmenin bir diğer gereğide ileriki yaşlarda herkesin kaçamayacağı şey yanlızlık!
gençlik dönemlerinde insanların ailesi yanında olur birçok arkadaş edinir gezer eğlenir oh ne güzel şeymiş bekarlık der birde yaşlılığınızı düşünsenize bir evin içinde yapayanlız konuşacak sohbet edicek bir insan yok çocuk sesi yok torun sesi yok bence arkadaşlar gençliğin vermiş olduğu o toz pembe dünyaya kapılıp evlilikte neymiş özgürlük gibisi varmı demeyin belki size kötü evlilik örnekleri denk gelmiş olabilir ama okadar güzel okadar mutlu evliliklerde var ki artık cahil insan devri kapandı çoğunuz iyi insan kötü insan ayırımını yapacak eğitime ve akıla sahipsiniz Bence doğru insanı bulduktan sonra evlilik çok güzel bir kurum hele annelik tarifi olamazyerimseniben

evliliğe gereklilik diye bakmamak lazım..nice bekarlar var..insan neden evlenir??sevdiği kişiyle beraber mutlu yaşamak,aile olmak,anne baba olmak,yaşlanmak için evlenir..hayatını düzene sokmak için evlenir..evlilik büyük bir sorumluluktur herkes beceremez evliliği..kader kısmet meselesi evlilik..herke alnına yazılanı yaşar..bende evlenmicem diyordum ama eşimi tanıyınca ben ondan başkasıyla evlenmem dedim..şimdide kızım bize ben evlenmicem diyor ve ben hı hı deyip geçiyorum..allah hayırlı yazılar yazsın hayırlı insanlarla karşılaştırsın..yalnızlık allaha mahsusutur...

Bilmiyorum ki ! Neden evlenmelisin ?

Yalnız kalmamak için mi ? Üremek için mi ? Biriyle uyumak için mi ?
Mutlu olmak için mi ? Sevdiğin için mi ?

Bilmiyorum gerçekten... Evlilik bir gereklilik mi?
Evlenmeli misin ?

Bukadar düşünmek niye?
Sevdiğin biri varsa, onunla yaşlanmak istiyorsan evlenirsin...
Sevdiğin biri yoksa.........

Evlilik şart değil...Evlenmeden de güzel bir hayata sahip olur insanlar...
Neden evlenmeliyim ?
Bilmiyorum ki hakikaten arkadaşım ben sana sorayım neden evlenmelisin...

Evlenmiş olmak için evlenilmemeli .Öncelikle mutlu olmak için evlenilir.Sevdiğin insandan bebeğin olsun diye evlenilir.Onunla acı tatlı her şeyi paylaşmak ,ondan başkasını hayatınıza sokmak istemediğiniz ,onun sizi tamamlamaya en yakın ,en ideal kişi olduğunu düşündüğünüz için evlenilir.

Evlenmiş olmak için evlenilmemeli diye düşünenlerdenim
Galiba hala o yüzden evli değilim :bbo:
Beni sevmeyecek saymayacak anlamayacak biriyle hayat geçirmek istemem
Bu özellikleride pat diye nasıl anlıcaz onuda bilmiyorum
Çokmu istiyorum bilmemki:kahve: Sonuç hep
"Aradığınız kriterlerde bir sonuca ulaşılamadı" oluyor :dance:

Evlenmiş olmak için evlenilmemeli diye düşünenlerdenim
Galiba hala o yüzden evli değilim :bbo:
Beni sevmeyecek saymayacak anlamayacak biriyle hayat geçirmek istemem
Bu özellikleride pat diye nasıl anlıcaz onuda bilmiyorum
Çokmu istiyorum bilmemki:kahve: Sonuç hep
"Aradığınız kriterlerde bir sonuca ulaşılamadı" oluyor :dance:

vallahi ya nekadar zor istediğin birini bulmak dur ben bunu yeni konu başlığıyla acayım kısmetın yolunun buluruz hehe :KK70:

Bence; bir insan gerçekten kendisinin ve yanındakinin sevgisinden,saygısından,anlayışından,hoşgörüsünden ve gelecek beklentilerinden(maddi-manevi) emin değilse hiç evlenmese daha iyidir.:smiley-cool:

a.s. kesinlikle katılıyorumyerimseniben

Neden evlenmek gerek nicin herkes evleniyor istisnalar vardır tabide önemsenmicek kadar bukadar kişi neyi görüpte evleniyor bana bi anlatın lüfen :icecream: ben niye göremiyorum bu düşünceyi aptalmıyım neyim laelaelaelaelae :eek:

evlenmek kalıplaşmış bir düşünce bence..evli olanlar bi düşünsün çoğunda azda olsa geçmişe özlem vardır.azı gerçekten mutludur bazısıda mutluyum diye kendini kandırır.ne bileyim hayattan beklentilerine yaşama bakış açına bağlı evlilik konusu.mutluysan sorun yoktur bence nerde nasıl hangi konumda olursan ol...hayat bir kez yaşamak için bize verilen şans.bunu kimsenin etkisinde kalmadan sadece kendin için değerlendir..

sadece kızların degil erkeklerin de evde kalma korkusu yasayabildiklerine bizzat sahit oldum ama onlar bizim gibi bunu disa vurmadiklari icin oyle bir dertleri yok zannediliyor...

lakin dikkatli bir dinleyici iseniz evlenmek isteyen erkekler hatta evlenemeyecegim korkusunu yasayanlar bunu sohbetlerinde belli ediyorlar

tanidigim biri var, ben onu evlilige uzak veya dusunmuyordur gibi goruyordum, dedigim gibi erkekler belli etmiyorlar, hayatlarindan memnunMUS gibi yasiyorlar..Iste bu kisi sohbet esnasinda yurt disinda bi yer soyledi orayi gormek istiyormus, e git dediler, evlenince giderim artik dedi ki bunun kız arkadasi bile yok...Burdan bile anlasiliyor yani onlar da kizlar gibi evlenince sunu yapicam bunu yapicam hayalleri kuruyorlar...

X