Neden böyle oldu ?ÖSS engel bize

KIMBERLY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2007
218
0
selam kızlar...derdimi sizinle paylaşmak istedım bana akıl verın lütfn başlıyorum anlatmaya

bundan 9 bucuk ay önceen yakın dostum aracılıyla msnde bi çocukla tanıştım...hiçde msn aşklarına inanmazdım ve çok kızardım ama işte büyük konuşmucksın gerçektende. neyse ..adı fatıh ...msnde sürekli grüşüyorduk bayağı bi derecede mutlaka o girerse msne yada bn girersm hemen birbirimize yazardık... ben yenı bi ilişkidn çıkmıştım artık erkeklere karşı hiç bi güvenım kalmamıştı.. ve kimseyede aşık olamıyordum... fatihe karşıda ne hisstettiğimi çözemıyorudum bi türlü aşk değildi bu .!
bı gün okul çıkışında bi msj geldi bana sizin okulun önundeyım dışarı çık die...bi baktım orda ilk defa yüzyüze görüştük... o gün anlamıştım ona aşık değildim bn içimde sevgide yoktu..çünkü seven insanın içinde mutlaka bi his olurdu yani...

sonra araya yaz tatili girdi... buraya kuzenlerım gldi yurtdışındn onlarla ilgilenmekten fatihi unutmuştum bile aklıma bile gelmıyordu.zaten onunda iinterneti yazın kapanmıştı...

okullar başladı bu netını açtırdı ... benım kuzenler gitti.. artık yine eskıye dönmüştük her dakıka msnde chatleşme... telefonda msjlaşma... bana çok yakın davranıyordu... biliyordum benden hoşlanıyordu her hareketıyle anlaşılıyordu.. resime çok yeteneklıdır... benım portremi kara kalem olark çizmiş...söyleyın kızlar sevmeyen insan böyle bişey yaparmı?
ama ben ondan nasıl uzaklaşıcağıma yol arıyordum...onu kırmakta istemıyordum çok iyi bir insandı...

ama ben böyle düşünürken ne olduysa oldu kendımii fatihe aşık olmuş buldum ... bilmıyorum bu nasıl oldu ona deliler gidi aşık olmuştum..belkıde önceden bişey vardı ama anlayamıyordum... oda bana karşı boş deildi biliyorum... msjlarında süreklı senı düşünuyorum senı özledım demeleri...

çıkmıyorduk ama sankı ikimzde bırbırımızındik... benı bi gun dersanesıne davet etti.. gittim evet onu çok ama çok sevıyordum .. karşımda görunce hissttıklerım bambaşkaydı..tam benım istedıgım ınsandı tam hayyallerımdekı erkek...kaç kere bana bakarken yakaşadım onu... gizli gizli benı gözetlıyordu..bakışları çok anlamlı ve içtendi...

aradan 1 ay geçti artık çıkmaya başladık .. sevgiliydık...sırf o dersanede fatıh var dıe kendım de aynı dersaneye yazıldım... onun sayesınde hiç devamsızlıgım yoktu ve dersane günlerını iple çekıyordum...bi yandanda bana olummlu bı etki yaratmıştı aşkım...

ben hayatımda 2 kişi ile ancak çıkmışımdır. çünkü bırısıne çok zor aşık olurum...zor severim ama sevdiğim zamanda ondan kolayla kopamam .ok zordur...
hiçbi erkekle yaşamadıgımı fatıhle yaşadım ilk kez onunla öpüştüm..ilk kez onun kollarında uyudum...ilk kez onunla geceden sabaha kadr tüm şehri gezdım...onun kollarında kendimi buldum...o yanımdayken sankı hayat durmuş gibi hissedıyordum..butun dertlerımı unutmuş gibi....
herşey çok güzldı güzl gidiyor derken karşıma ÖSS sorunu çıktı

ben lise 3 e gıdıyorum fatıh ise lise 4'e benden 1 yaş buyuk... o bu sene össye gircktı

2.dönem başladı bana karşı bi sogukluk ...msjlarıma cvp vermemeler..telefonunu kuzenıne bırkmalar...buluşalım dediğim zaman herzamn uça uça gelen çocuk bahaneler üretmeye başladı bı anda ..facebookta ilişkisi son vermiş...ne oldunu anlamadım...

bi gun dersane çıkışı konuşmamız lazım dıyerek oturduk.. başladım konuşmaya fatıh bize ne oldu telefonunu kuzenın kullanıyomuş...buluşalım dıyorum her zaman bahane.... suratıma doğru düzgün bakmıyordun...sankı o eskı aşkım gitti yerıne benı istemeyn bırı geldı... dıyerek saymaya başladım ...
artık söz ondydı bana bı açıklama yapmak zorundydı .zaten hep derdi bana aşkım senle bı sorunu olursa ben senın yüzüne dırek söylerım sen bundan hiç şüphe etme dıye..

bana dedikleri şunlar.." bitanem ÖSS'ye şurda çok kısa bı zaman kaldı ona odaklandım...sana hiç vakıt ayıramıyorum..ders çalışmam grek ...biliyorum snde üzüluyorsun ama yapck bişeyım yok..."ara verelım gibi bı konuşma yaptı bana ..başımdn aşağı kaynar sular dökuldu...hemen dedım ben senın ders çalışmana engelmı oluyorum... bana bunu söylesen ben sni hiç rahatsız etmezdım... ayrıca madem böyle olacktı neden sevgılı olduk neden bana teklıf ettın demeye başladm...
oda bilemıyordum ikisini bı arada yürüturum sanıyordum ama olmadı bitanem yapamıorum senıde üzmek istemıyorum dedi... gözlerımden yaşlar nasıl akıyordu... bana gelmiş ağlıyorum dıe bağırıordu... gözyaşlarımı sildim peki sana bi sorum var bana cvp ver istersn sonra artık karşısana çıkmcm...sorum ;aşkım bu sadece bi ara bana bıraz zaman ver ÖSS'den sonra yıne sen benımsın...bu aralar sadece benı idre et.. mi dıyorsun?yoksa herşey burada bitmiştir...artık daha bir araya gelemeyız mi dıyorsun dedim..
suratıma baktı sen neler söyluyorsun tabikide inşaallah ÖSS'den sonra beraberız durmak yok yola devam dedi. bana ve gülmeye başladı o an ona öyle bi sarıldımkı onsuz yapamıcgımı ne kdr acı cektiğimi oda göruyordu..şimdi ise dersanede göruyorum onun yanına gidememek ,onunla eskısı gibi olamamak,bana soguk davranması bana çok koyuyo kızlar inanın depresyona gırdım zaten önceden tedavi görmuştum..şimdi ise tekrar aynı oldum . akşamları saat 8 dedınmı yataktayım veya ağlıyorum...hayatım ders çalışmak ,uyumak ve ağlamakla geçiyorr...artık hiçbişeydn zevk alamıoyrum...onsuzluk bana çok buyuk bi ceza sabredemıyorum..gidip yanına sımsıkı sarılıp onu öpesim gelıyor... bazen canıma kıymak bile gelıyor içimden...ya öss den sonrada bana böyle davranırsa ben neyaparım... onsuz...ya eskısı gibi olmazsa böyle devam eder mi sizce ne olur bana yardım edın :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

öss yi bahane etmiş gibi geldi bana.
yani tabii ki bu dönemde derslerine odaklanmak isteyebilir,seninle çok fazla ilgilenemeyebilir ama bu soğuk davranmasını gerektirmez.
bence kendini boşuna üzüyosun,ağlayarak ve üzülerek eline hiç bi şey geçmeyeceğini sen de çok iyi biliyosun.her şeyi akışına bırak,arama ve sen de onunla ilgilenme.ve öss den sonraya umut bağlama.sınavdan sonra duruma göre bakarsın.eskisi gibiyse ve sen de eskisi gibiysen tabi,devam ederiniz.yok olmuyosa dünyanın sonu değil.unutma ki kimse senden değerli değil.

Böyle sacmalık mı? olur.
Aaaa sevgilim şuan yanımda olma sınavım var sınavımı etkilersin:nazar:
sınavım bitsin kaldıgımız yerden devam.
Kanal mı? ki kaldıgınız yerden devam ediceksiniz.
Dizimiki kaldıgınız yerden tekrar başlıcaksınız.
2 gün sorna biriyle kol kola gezmezse nolim:nazar:

Sen kendi acından baksana.
Sevgilin aşkın olan kişi sana sınavın için büyük bir destektir.
Ondan ayrı olmak asıl sıvanının sorunlu gecmesi demek değilmidir:icecream:

Bekleme onu yoluna devam et derim.
Giden kişi geride bıraktıgı şeyi tekrar bulabilicekmi?
Yada giden kişiyi eski halinde bulabilcek misin?

Ha birde şu geldi aklıma
Üniversiteyi kazandı. tercihlerini bulundugun şehrin dışında yapıcaktır.
Giderkende aşkım bitanem üniversite bitsin kaldıgımız yerden devam ederizde der:nazar:

ya varya yanımda olsanda seni bi güzel dövsem aklın başına gelirmikiii

azcık dik dur karşısında seviyosanda sev ama içinde yaşa acınıkendini küçük düşürme on akarşı güçlü durki ne kaybetmek üzere oldugunu anlasınn

hem varya böle bir durumda ara verşlmez en fazla gün içinde sürekli görüşülmez sabah akşam olarak yarlanmır yada ne bileyim
bak sen seviyosun gözün biey görmüyor o ise öss için seni terk ediyorrr
aklını başına al lütfennn sende kendini öss ye var sana da az vakit var erken kalkan erken yol alır

neler geçiyor hayattaaa unutmaaa eskiye bakk

fransada öss varmıydı??
tabiki öss ye girecek hayatını bu şekilde şekillendirecek.sen ne istiyorsun sabahlara kadar gezin eğlenin sonra okumasın hemen evlenin..
canım daha yaşın kaç sende aşk hayatına gösterdiğin ilgiyi öss ye versen senin için çok daha iyi olur kanımca:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:

Böyle sacmalık mı? olur.
Aaaa sevgilim şuan yanımda olma sınavım var sınavımı etkilersin:nazar:
sınavım bitsin kaldıgımız yerden devam.
Kanal mı? ki kaldıgınız yerden devam ediceksiniz.
Dizimiki kaldıgınız yerden tekrar başlıcaksınız.
2 gün sorna biriyle kol kola gezmezse nolim:nazar:

Sen kendi acından baksana.
Sevgilin aşkın olan kişi sana sınavın için büyük bir destektir.
Ondan ayrı olmak asıl sıvanının sorunlu gecmesi demek değilmidir:icecream:

Bekleme onu yoluna devam et derim.
Giden kişi geride bıraktıgı şeyi tekrar bulabilicekmi?
Yada giden kişiyi eski halinde bulabilcek misin?

Ha birde şu geldi aklıma
Üniversiteyi kazandı. tercihlerini bulundugun şehrin dışında yapıcaktır.
Giderkende aşkım bitanem üniversite bitsin kaldıgımız yerden devam ederizde der:nazar:

tam destek arkandayım anamm aynen katılıyorumm seven insan bunu yapmaz önceden seviyor olabilr ama degişmiş sevgidi ama belliki fazlada üzülmeni istemiyor dala vere yapmış

Fransız Eğitim Sistemi

Fransa�da zorunlu eğitim 16 yaşına kadardır. PRE-ELEMENTARY LEVEL Fransız okulları eğitime 2 yaşından itibaren başlamaktadır. Yaş aralığı 2-6 olan grup Pre-Elementary Level olup bu yaş grubundaki öğrenciler ilkokula başlamak için hazırlandırılırlar. ELEMENTARY SCHOOL (Ecole primaire) 6-11 yaş arası; basit okuma yazma ve matematik becerilerini geliştirir. SECONDARY SCHOOL (Ecole secondarie) 10-14 yaş grubu arası; bu seviyede artık dili çok iyi derecede kullanma, yeni bilgiler edindirilmesi ve mantıksal çözümler uygulama, gözlemsel analiz ettirme, yazı geliştirme, Orta eğitim ayrıca öğrencileri özel liselere hazırlamakta ve bunun için �Brevet des colleges� sınavı öğrenciler tarafından alınmakta. HIGH SCHOOL (Lycee) 15-18 yaş arası grubudur.Toplam 3 sene sürmektedir. Başlıca uzmanlık bölümleri Literature (L), Maths (S), Economics (ES), and Management (G) Liseler aynı zaman BACCALAUREAT diplomasına hazırlamakta, bu diploma üniversitelere giriş için istenilen ileri düzey bir eğitimdir. ÜniversiteLER Fransa�da toplam 87 tane devlet üniversitesi bulunmakta...Bu rakamın için

yani, fransada öss felan yok ya arkadaş gerçek şehrini belirtmiyor yada bizle kafa buluyor :1no2:

seldo bende aynı şeyi düşündüm önce fransada öss var mı diye fisfisfis
canım neden üzülüyorsun ki bence haklı bir nedeni var,senden bıktığı için yada hayatında biri olduğu için uzaklaşmıyor ki a.s
ben çok abartılı buldum zaten sınav haziranda değil mi,çocuk tabiki streslenecek,çalışsın üniversiteye girsin.buluşalım dediğinde kaçmalar felan demişsin,canım şurda 4 ay kalmış,çocuk ders çalışmaya çalışıyor,zaten dersanede az çok görüyosunuz birbirinizi,sevgilin açıklamada yapmış bence kötü şeylerde düşünme artık.şahsen aynı durum benim başıma gelse,bende erkek arkadaşın gibi davranırıdm

neden hayatını bu yaşta bir erkeğe endeksliyorsunki?? fatih senin hayatının %90'nını kaplamış gibi neden bukadar aciz bukadar kendini ona bağlı ve onsuz yapamicağını ona hissettiriyorsunki?? heleki bu yaşta nedir bu tutku bu bağlılık bu körü körüne aşk?? bence biraz silkelenmen lazım mantıığını kullanman gerek .... ne o üniversite zamanıda ara verelim dönmemi bekle 4 sene yada 2 senemi dicek?? sonrada askere gider bu ve yine ara verirsiniz ve aynen şöyle der dönünce durmak yok yola devam.. peki hangi yolaa??

Konuyu Toplam 11 Kullanıcı okuyor. (10 Kayıtlı kullanıcı ve 1 Misafir) kimberly nerdesin canım?

lise 3'e gittiğine göre en fazla 17 yaşındasın herhalde.
açıkçası bu yaşta birlikte uyumalar; geceden sabaha kadar gezmeler biraz fazla geldi bana -ki ben acayip geniş bi insanımdır-
şimdiden bunları yaşayınca sonraya ne kalacak?
herşey zamanında güzel kanımca ve bunların henüz zamanı değil gibi.
kanın en deli aktığı zamanlardasınız çünkü.

neyse konuya dönelim..
seni 17 yaşında farzettiysek, erkek arkadaşına da 18 yaşında diyelim.
iki şık var;
birincisi; tamamen geleceğini düşünüyor, gerçekten kendini derslerine vermek istiyor. zira geceden sabaha gezip iyi bir ders performansı göstermesi pek mümkün değil.
ikincisi de sınavı bahane etmiştir.

ama ne olursa olsun yalvaran taraf niye olasın. daha genceciksin, karşına kimler çıkar.
gidene kal deme..

edit: yaş tahminlerini Türk Eğitim Sistemi'ne göre yaptım :roflol:

Son düzenleme:
Canım ya öncelikle sen rahat ol bence...
Çünkü yazdıklarından şunları çıkardım:

1- Erkek arkadaşın seni seviyor...
2- Sorumluluklarının bilincinde bir insan (Şİmdi ders çalışması gerektiğini biliyor)
3- Her insan ders ve aşkı beraber yaşayamaz,ikisine aynı anda odaklanamaz..
4- Erkek arkadaşın da zaten bunu dile getirmiş
;
bilemıyordum ikisini bı arada yürüturum sanıyordum ama olmadı bitanem yapamıorum senıde üzmek istemıyorum dedi...
5- Malesef ÖSS çok önemli bi sınav ve çok iyi bi çalışma gerektitiyor...
6-Ve son olarak da;

sen neler söyluyorsun tabikide inşaallah ÖSS'den sonra beraberız durmak yok yola devam dedi
Biraz sabredeceksin, üzüleceksin tabiki ama sonra devam edeceksiniz...
Ortada aldatma yok, kırma yok, sadece geleceğini düşünen ve düşünmesi gereken bi erkek var...Böyle düşün oldu mu tatlım...

Canım ya öncelikle sen rahat ol bence...
Çünkü yazdıklarından şunları çıkardım:

1- Erkek arkadaşın seni seviyor...
2- Sorumluluklarının bilincinde bir insan (Şİmdi ders çalışması gerektiğini biliyor)
3- Her insan ders ve aşkı beraber yaşayamaz,ikisine aynı anda odaklanamaz..
4- Erkek arkadaşın da zaten bunu dile getirmiş
;
bilemıyordum ikisini bı arada yürüturum sanıyordum ama olmadı bitanem yapamıorum senıde üzmek istemıyorum dedi...
5- Malesef ÖSS çok önemli bi sınav ve çok iyi bi çalışma gerektiriyor...
6-Ve son olarak da;

sen neler söyluyorsun tabikide inşaallah ÖSS'den sonra beraberız durmak yok yola devam dedi
Biraz sabredeceksin, üzüleceksin tabiki ama sonra devam edeceksiniz...
Ortada aldatma yok, kırma yok, sadece geleceğini düşünen ve düşünmesi gereken bi erkek var...Böyle düşün oldu mu tatlım...

Sen de sadece onu düşünmek yerine ÖSSye odaklansan hiç fena olmaz.. Erkek arkadaşın gayet mantıklı davranmış, şunun şurasında ne kadar kaldı ki sınava...
Ben de lisedeyken erkek arkadaşımla ayrılmamıştık ama özellikle farklı dershanelere gitmiştik ve okul dışı görüşmeleri kesmiştik... Sadece ayda 1 gün görüşüyorduk.... Sonuçta bu oun geleceği, akşadan sabaha sevgilisiyle gezmek yerine geleceği için önemli bir adm olan ÖSS ye çalışmayı tercih etmiş, ben olsam bende aynını yapardım... Kim olsa aynısını yapardı, yada yapılması gereken bu....

Canım daha yaşın çok küçük bu şekilde birisine hayatını adamak doğru değil. Tamam doğru olabilir ÖSS zamanı herkes kabuğuna çekilip deli gibi ders çalışmak ister. Bunu çoğu kişi yaşamıştır. Ama ya sonrası nolcak. Kazandı diyelim bu seferde derslerini bahane edip seni üzebilir. Daha yaşın çok küçük biraz boşvermeye çalış. Sende derslerine odaklan en güzel yerleri kazanmaya çalış. Hayatına kimler girer kimler çıkar. Unutulması en imkansız olanlar bile boşverilebiliniyor. Biraz sende çıkar onu hayatından hem tuhaf öss bile olsa arada bir görüşmenin bir engel olabilceğini düşünmüyorum... Kendini bu bekleme aşamasında ona daha fazla bağlayıp kendini yıpratma...

kk'nın dedektif hatunları yine iş başında sanırsam kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
hakkaten fransada öss var mı
niye sallıyosun arkadaşım yaşadığın yeri
fransada öss olsa yeni değişcek öss sistemi için ingiliz yada batı usulü derler mi
bilmem benim kafam karıştı
ayrıca olaya değil gittik yine olmaması gereken bir yere takıldık ya
kutluyorum hepimizi bende dahil :jeyyar::jeyyar:

okulunuzu bitirip elinize işinizi almak sizin aşkınızdan daha önemli olmalı...
aşkla meşkle karın doymuyor...
bi müddet onu bırak sınavına hazırlansın...sende derslerine çalış...

X