Neden Bebeim Olmuyor?

YARENn

ZzUuZzUuMmMm ♥ ♥ ♥
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
2.654
2
merhabalar
1,5 yıllık evliyim.. doğum kontrol hapı kullandım.. 7aydır bebiş istiyoruz ama daha yok . :gitme:
2 aydır kesin hamileyim dedim belirtiler vardı . bu ayda ümitliydim. ama bugün adet oldum. gününde hemde hep geçerdi .
doktora hiç gitmedim. ama adetim bitsin gidicem inşallah önemli bişey yoktur. çok korkuyorum.
bende anne olmak istiyorum, bebişim olsun istiyorum neden olmuyor moralim okadar bozukki . senağlamasenağlama

Canim moralini bozma, insallah birgün gelir de olur. Hapi ne kadar kullandin canim?? Bence sana tavsiyem bir doktora gitmeniz. Olurda bir rahatsizliginiz olur, 7 ay gecmis, ama hapi ne kadar kullandin o da önemli. Hani derler, 1 sene hapi kullanani genelde 6 ay korur diye...sikinti, stres bu tür seylerden dolayi da olmaya bilir. Bi arkadasim vardi, 1 seneye yakin olmadi bebek, hemde hic korunmadilar, ve simdi 2 hafta sonra bebegini insallah kucagina alacak. O da stres ten olmuyordu yani bi sorun yoktu...
Moralini bozma, sabrin sonu selamettir

hapı 10 ay kullandım canım. bilseydim bukadar uzun süre kullanmazdım. ben hemen olursa diye kullandım.
sıkıntı stres var tabikide herşeyi kafama takıyorum ben. bide bebek de olmayınca iice stres oldum. çok mutsuzum.
kafama takmayım dıyorum ama olmuyor yapamıyorum . her ay acaba bu ay hamilemiyim demekten bıktım . bu ay çok dua ettim inşallah olur diye. kendimi kaptırmıştım iice, kesin hamileyim dedim ama yıne yok yıne yok :gitme:

10 ay kullanmissin, bence 6 aydan sonra olmalidir...herkes kendini dinliyor biliyorum kimsenin elinde degil ama etki yapabilir ama gercekten emin olmak icin bi doktora gidin derim ben, ve üzülme artik, insallah birseyiniz yoktur da en yakin zamanda bebisin seninle olur...ama her hap kullananinda böyle olmuyor, mesela tanidiogim bir bayan, 7 ay kullanmis, ve biraktigi ay kamile kalmis...

inşallahh bütün istiyenlerin olsun bebişi.
doktora gidicem bu ay . nasıl tedavi ediliyor biliyomusun ? bide ne diye gitçem bebek olmuyor diyemi ayyy ne kötü yaa senağlama korkuyorum....

Çok haklısın cnm ama ınan psıkolojı Çok Öenmlı hamıle kalmada
bence bı doktora gÖrÜn baksınlar test yapsınlar bı sorun Çıkmaz umarım
relaks ol baŞka Şeyler dÜŞÜn ılgı alanını deĞıŞtır
bebek ıÇın deĞıl sevıŞmek ıÇın ılıŞkıye gır
gÖr bak nasıl olucak hemen
meleĞınızın Çok bekletmemesı dıleĞıyle

çok haklısın cnm ama inan psikoloji çok öenmli hamile kalmada
bence bi doktora görün baksınlar test yapsınlar bi sorun çıkmaz umarım
relaks ol başka şeyler düşün ilgi alanını değiştir
bebek için değil sevişmek için ilişkiye gir
gör bak nasıl olucak hemen
meleğinizin çok bekletmemesi dileğiyle

çok haklısın cnm ama inan psikoloji çok öenmli hamile kalmada
bence bi doktora görün baksınlar test yapsınlar bi sorun çıkmaz umarım
relaks ol başka şeyler düşün ilgi alanını değiştir
bebek için değil sevişmek için ilişkiye gir
gör bak nasıl olucak hemen
meleğinizin çok bekletmemesi dileğiyle

Cnm ya sıtede sorun vardı 3 kez gıtmıŞ demekkı bebeıŞ gelcek bak cevaplar bıle doĞurmuŞ : )

Cnm ya sİtede sorun vardı 3 kez gİtmİŞ demekkİ bebeİŞ gelcek bak cevaplar bİle doĞurmuŞ : )

AYYYYY inşallahhh canım inşallahhhhh :Saruboceq:
adetim biter bitmez doktora gidicem heray böle düşünmektense içim rahatlar inşallah bişey çıkmazda .
sende mi istiyosun bebiş ?

canım okuduğum kadarıyla çok takıyosun ben gibi aynı:kedi: benim evleneli 1 buçuk yıla yaklaştı hiç hap kullanmadım eşim korundu ama 5 aydır istememize rağmen bebişimiz hala gelmedi bende çok takıyorum oyüzden olmadığınıda biliyorum ama elde diil eşim askere gidicek oyüsden bebiş işini bıraktım asker dönüşüne bu ay eşimi mutlu etcem tavsiyem takmamaya çalış Allah gönlüne göre versin inş. hepimiz tez vakitte kovuşuruz bebişlerimizeopuyorumnanaktan

canım bencede kafana çok takma. bu iş biraz psikolojik biliyosun. kafanı nekadar ferah tutarsan okadar kolaylaştırırsın bu işi :) söylüyorum ama bende çok takıyorum. mafoldumben

amiinn canım . sen doktora falan gittinmi peki. ben gitsem mi gitmesem mi kararsız kaldım . bu ay daha sıkı çalışıp olmazsa ölemi gitsem ki. :kedi:
yardımcı olun lütfen kimselere belli etmiyorum çok istediğimi ama içim içimi yiyoo sadece size anlatıyorum senağlama

canım bencede kafana çok takma. bu iş biraz psikolojik biliyosun. kafanı nekadar ferah tutarsan okadar kolaylaştırırsın bu işi :) söylüyorum ama bende çok takıyorum. mafoldumben

bende takmak istemiyorum ama aklım hep orda ( çok zormuş gerçekten. bu kadar zor bebiş olacağını hiç düşünmemiştim bu yüzdende doğum kontrol hapı kullandım . bilseydim hiç kullanmazdım :umursamaz:
Allahım senide bebişine kavuştursun :Saruboceq:

bişey soracağım folik asit kullanıyormusunuz ? ben kullanmıyorumda .
önce kullanılmalı falan die okudumda doktorada gitmezsem bende başlarım

Doğum kontrol hapı asla kısırlık filan yapmaz, etkisi de 6 ay sürmez. 1-3 ay arasında değişir ama daha fazla değil.
Ama yazdıklarına bakılırsa çok stres yapmışsın. Sakın unutma hamile kalma stresi başladığı anda hamile kalma ihtimalin yok gibi birşey. Birincisi; adet düzenin bozuluyor, yumurtlaman şaşıyor, geç ya da erken yumurtlama oluyor. Demişsin hep gecikirdi diye. ışte o gecikmeler filan hep o yüzden. ıkincisi, ilişkiden sonra stresle birlikte yumurta ve spermin karşılaşması için ilerlemeleri sağlayan mekanizma iyi çalışmıyor.
Kafandan atmaktan başak yolu yok.
Bir de daha çok çok yeni. 7 ay uzun bir süre değil. Yaşın 35'in altındaysa doktorlar 1 sene denemeden kısırlık araştırması ya da tedavisi yapmıyorlar. 35'in üzerinde isen de en az 6 ay normal yollarla denemeden hiçbir takibe başlamıyorlar.
Yani şimdi doktora gitsen bile basit bir iki kan testi yapar belki, çok anormal birşey yoksa biraz daha deneyin bakalım diye gönderir.
Tek çaren rahatlamak.
En kısa zamanda dileğinin gerçek olmasını umarım.

bişey soracağım folik asit kullanıyormusunuz ? ben kullanmıyorumda .
önce kullanılmalı falan die okudumda doktorada gitmezsem bende başlarım

Folik asite ben yeni başladım. Onu eczaneden alıp kullanabilirsin. Fazla pahalı birşey değil ki zaten gebelik yoksa SGK ödemedği için cebinden alacaksın her durumda. Ama gebelik öncesi bir doktora görünmekte fayda var. Bebeğim olur mu diye değil, genel sağlık durumu takibi için. Mesela ben gittim geçen hafta kızamıkçık bağışıklığım yokmuş. Aşı olmam gerekiyormuş, ama aşıdan sonra da 3 ay gebe kalmamam gerekiyormuş. Geç gittiğim için çok pişmanım. Şimdi hamilelikte virüs kapma riskini göze almak mı 3 ay daha korunmak mı diye düşünüyorum. Benim yaşım 32 o yüzden biraz acele içindeyim. Uzun srüedir yurtdışındaydım, daha yeni geldiğim için gidemedim gebelik düşünmeden 3 ay önce gidilmesi gereken kontrole keşke gidebilseydim. Sen de git bir doktora ama bebeğim olmuyor diye değil. Bebek düşünüyoruz diye.

Son düzenleme:

canım yaşım 26 . gerçekten çok stres yaptım ben. ama elimde deil işte :gitme:
eşimde öyleydi . borç falan derken şimdi bitti borcumuz eşimde ona sıkılıyodu. ben hem ona hem bebeğe.
bu ay takmıcam streste yapmıcam . elimden geleni yapıcam.
ozaman ben bu ayda olmazsa doktora öyle gideyim. zaten gidince alttan bakılıyomuş şimdide onu düşünüyorum .
adetim 5-10 gün gecikmeli gelirdi. bu ay tam gününde geldi . daha yeni düzene girdi belki. belki bu ay olur kaydirigubbakcemile2

kızamıkçık aşısı ben oldum. 1 ay korun dediler 1 ay korundum .
folik asit kullanmaya başlasam zararı olmaz demi. ablam hamilelikte kullanmıştı önce kullanmamuştı diye biliyorum o yüzden bilgim yok .. doktora gidersem söylerimde bide gitmezsem çook kararsızım çokk :1no2::1no2:

Yok folik asitin zararı olmaz. Ama sen gene de doktora git mutlaka. Daha yeni adet olmuşsun adetin bitiminden hemen sonraki günleri çok ideal doktora gitmek için. Çünkü biraz bekleyince yumurtlama günlerine denk geliyor, gittiğinde hamile misin değil misin belli olmaz ve bazı tetkikler için doktor adetini bekleyelim der. O zaman ikinici iş çıkar.
Muayenede alttan bakılıyor tabi ama bu olacak. Kadınsan bunlar ollcak şeyler. Zaten hamilelik filan olmasa da yılda bir gidip rahim ağzı kanseri için smear taraması yaptırman gerek. Miyom, kist olup olmadığına baktırman gerek. Bu tür şeylerde erken teşhis hayat kurtarır biliyorsun. Erken teşhis sayensinde eşi kanseri yenen biri olarak söylüyorum bunu.
Muayene hiç zor değil merak etme. İlk kez muayene oluyorum dersen zaten doktor sakinleştirir seni. Derin bir nefes alıyorsun, işte herşey bitti. Zerre kadar acı filan yok. Eşinle birlikte olduğunda hissettiğinden daha azını hissediyorsun. Zaten ultarasonla bakılacağı için jel sürülüyor ucuna. Toplam da üç-beş dakika ya sürüyor ya sürmüyor.

çok sağol canım . adetim bitince gidicem doktora . ne var ne yok içim rahatlar en azından gitmezsem yine düşünceler yine stres. ilk defa gidiceğim o yüzden korkuyorum neler oluyor falan bilmiyorumda.
inşallah sende en kısa zamanda hamile kalırsın :teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…