Neden Bebeim Olmuyor?

İnşallah. :)) Ben de 2 aydır başladım işte bu işlere. Yani aslında yurtsışından geleli 3 ay oldu ama ilk ay vücudum çok yorgundu, iklim değişikliği ve dönüşte yaptığımız seyahatler nedeniyle. İkinci ay ben aileme gittim ,eşim izin alamadı. İşte daha bir ay denedik sayılır. Ama buna rağmen bu geçen 3 ay çok taktım ben de. Senin gibiydim, oldu mu olacak mı? Ama silkindim valla. Yoksa bebek olmayacak, olsa bile olana kadar ben kendimi mahvedeceğim, eşime yansıyacak. Toparlandım. Nasılsa gelir istediğinde. Aklıma başka meşguliyetler arıyorum. İşimin temposunu yükseltemeye çalışıyorum. Bir de KK de hamile bölümlerindne uzak duruyorum. Son mesajlar bölümünde senin mesajını gördüm de yanıt yazdım. Yoksa o başlıklara girmiyorum. Çok etkiliyor gerçekten. Hele listeler filan. Tabi hep birbirimize destek olmak için buradayız ama bana fazla geliyor. Arkadaşlar alınmasın.
Öyle yani ben de senden halliceyim. :))) Muayene ile ilgili birşey olursa saoracağın özelden sorabilirsin.

ben çalışmıyorum evdeyim . ama düşünmücem bu sefer. :hulya:
bende hamilelik bölümüne bakmıcam pek. çok kaptırdım kendimi belirtileri okudukça kesin hamileyim dedim iice ümitlendim . ama artık bakmıcam. herkesin farklı oluyo sonuçta.. kendimizi kandırıyoruz sadece.
tmm cnm sağol soracağım olursa bişiyler sorarım :1hug:a.s.

buu dogum kontrol hapııı bencede kısıırlık yapmazz......çünküü tüekiyedede dünyadada kuulan biirsürü kaadın varrr..ve bende bunlardan 1 siiydim..yasmin KUULANIYORUM...1 DÜŞÜK YAŞADIM 2 YIL ĞEEÇTİİİİveeee hapıı bırakıp yarabim izniyleee olurr.inşalahh..

bende yasmin kullandım .. ben hiç hamile kalmadım 7 aydır
sen ne kadar kullandın cnm ve nekadardır istiyosun ?

bende yasmin kullandım .. ben hiç hamile kalmadım 7 aydır
sen ne kadar kullandın cnm ve nekadardır istiyosun ?

YASMİNİİ tam 3 yıldır kuulandım düzenlii bişekilde,sonra bıraktım 2 ay sonra hamileydim..ama 25 haftalıkkken bebefgim ölldüüsenağlamaşimdi tekrara içiyorum..aryıda dah yeni verdim..1,5 ayy olduuu..............

bende bugün gittim dr. bir sürü tahliler istedi 3 tüp kan verdim. pazartesi belli olacak sonuçlar.
folic asite başladık bugün. ama doğum kontrol hapınıda bırakmadım.

:teselli: sen 3 yıl kullanmışsın 2 ay sonra hamile kalmışsın ben 1 sene kullandım hıc bısey yok :gitme:
hayırlısı olsun inşallah sende tez zamanda hamile kalırsın bebişini kucağına alırsın cnm:Saruboceq:

bende bugün gittim dr. bir sürü tahliler istedi 3 tüp kan verdim. pazartesi belli olacak sonuçlar.
folic asite başladık bugün. ama doğum kontrol hapınıda bırakmadım.

sen bebiş istemiyomusun ? doğum kontrol hapına devam ediyomuşsunda. :uhm:

amin canım benim amin....
bak sende kalırsınnn:Saruboceq::Saruboceq:
kalıpta düşürmektendse ozamanı hayırlısııyla bekklemek daha iyyiii bence sabıırrrr:ecrin_bebeklcakk bence hadiiiii kaydirigubbakcemile

amin canım benim amin....
bak sende kalırsınnn:Saruboceq::Saruboceq:
kalıpta düşürmektendse ozamanı hayırlısııyla bekklemek daha iyyiii bence sabıırrrr:ecrin_bebeklcakk bence hadiiiii kaydirigubbakcemile

inşallah inşallaahhhhh
ben hapı kullanırken adetlerim düzenliydi hapı bıraktıktan sonra hep gecikti her ay hamilemiyim dedim. bi bu ay tam gününde geldi . düzene yeni mi girdiki ? senınde böylemiydi ??
belki bu ay olur bebişimm . inşallah ya çok istiyorum artıkk ((

evtt benimde böyle oluuyodu....adetlerim önce çok düzeensizdiii,sonra ara kanamalarım olduuu ayy diyorum 1 ayın içinde 2 kere adet olluydum..ama düzene giriyooooopuyorumnanaktansabıırrrr görceksin baaak....:Saruboceq::Saruboceqlcakkk..............

inşallah bu ay olur inşallah:Saruboceq::Saruboceq:
bide ben çok stres yaptım. bu ay stres yook
herkese nasip etsin kucağına almak bebelerini

slm arkadaşlar bende 3 5 yıllık ewliyim benim adet düzensizligim war polikistikoverbozuklugu war bende gitmedigim doktor kalmadı adanalıyım sürekli klomen weriyordu doktorllar.enson ziyapaşada kadın doguma gittim orada bayram bukana bana klomenle sonuç alamadıgını direk laproskopi olacamı söyledi ve 6 ay süre werdi we tam 6 ayımda hamile kaldım.ama malesef 4 5 aylıkken leke sonucu doktora gittim ve bebegim ölmüş kültaj olarak aldırdım bebegimi şimdi 4.ayım inşallah birdaha kalırım.demek şu ki allahın takdiri herşey onun elinde werende alanda o.allahım herkese saglıklı bebek nasip eylesin .

benim ablam da 9 ay kullandı 7 günlük arada hamile kaldı bünyeye göre farklılık gösterebiliyor d.k.hapları,bende 10 aydır kullanıyorum çünkü dr 1 sene kullan ondan sonra eşin korunsun dedi bana..ben henüz çocuk düşünmediğim için,dr devam et derse kullanmayı düşünüyorum,yani bu durum bünyeye göre farklılık gösterebiliyor...

Kafana takma bak neler oluyor Biyolojik saat mi? Etraftan gizli bir baskı mı? Nedir? Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki: ‘‘Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!’’ Bir bu eksikti! Çocuk kompleksi. Bebek bebek! Benim niye bir bebeğim yok? Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok? Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi? Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi. Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer. Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu. Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim. Şimdi istiyorum... * Da... Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum. ‘‘Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin’’ diyor. Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor. Ne kaybederim ki? Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum. Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim! Böyle yaparlarmış olurmuş... Olmuyor. Gelde takma. Sinir oluyorum. Ben arızalı mıyım? Doktora soruyorum. ‘‘Hayır’’ diyor, ‘‘Denemeye devam edin.’’ ‘‘Emriniz olur Doktor Bey.’’ Devam... Da... Tık yok. Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok. Artık iyice takıntı haline geliyor. Yürek çarpıntısı haline geliyor. Afaganlar basıyor: Neden benim bebeğim olmuyor? Neden benim bebeğim olmuyor? Neden benim bebeğim olmuyor? * Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar. Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar. Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’ Gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ‘‘Tıbben.’’ İyice sinirimi bozuyorlar. Bir de ‘‘Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?’’ diyenler çıkıyor. Çok sevişirsen de olmazmış! Beni tamamen delirtiyorlar. Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum: Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten... Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum. Artık başka bir yaza diyorum... * Ama ben iflah olmaz bir şeyim. Dakika bir, gol bir! Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum. Spor! Bakın, o da çok önemli. En az bebek kadar. Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum. Ona açık davranıyorum: ‘‘Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!’’ Gülüyor. ‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum? Madem hamile kalamıyorum... O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum. Bunun için uğraşırım. Allah sizi inandırsın sadece İstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum. Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum. Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum. Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen... Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum... Ve ve ve.. Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum. * Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım! HAMİŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’ Ayşe Arman Hürriyet

ne kadar güzel anlatmış kendimi gördüm resmen.ben de anne olmak için uğraşanlardandım.2006 da evlendim 2012 de kızım doğdu.doktor doktor gezdim resmen.eşimde varikosel varmış ama engel değil dediler.sevindik.bende prolaktin hormonunda ufak bir yükselme varmış ama engel olmaz normal sayılır dediler,peki dedik.e çabala çabala sonuç yok.en son koyduk kafaya aşılama yaptırcaz.doktor bi 6 ay daha deneyin olmazsa aşılama yaparız dedi.6 ayı doldurmuştukki eşimin 1 yıllığına yurt dışına gitmesi gerekti,beni götüremeyeceği bir durumdu..aradan 3 ay geçti izine geldi.biz artık çocuk fikrini attık ama kafamızdan,son derece rahatız.dönüşte aşılama yaptıracağız dedik konuyu kapattık.denizin ve güneşin tadını çıkartıyoruz,gezip tozuyoruz,gülüp oynuyoruz,çocuklar gibi şeniz yani.eşimin izini bitti,ben evime geldim.anam dedim benim adet gecikti.kan tahlili yaptırdım a bizim kız gelmiş meğer.allah isteyen herkese nasip etsin.az dolaşmadım buralarda,az okumadım bu tür dertleşmeleri..

Ben de senin hamile kalma öykün sanıp okudum :) Güzelmiş... Darısı başımıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…