Ne yapmamız lazım kararsız kaldık

JES

Nirvana
Pro Üye
11 Haziran 2018
17.081
96.829
30
Hepinize iyi geceler kızlar. Ben evlendikten sonra geldim bu şehre 1.5 yıl oldu. Açıkçası insanlara güven konusunda problem yaşadım apartmanda. İlk aylarda aşure yapmıştım gelenek bizde dağıtılır. Güzelce paketledim geziyorum binayı yukarıdan aşağı bana kapıyı açmadı yarısı komşuların. Hatta bir evden ‘açma açma kesin birşey isteyecek yeni geldiler’ diye ses gelince baya sinirlenmiştim. Neyse bu olaydan sonra fark ettim ki apartman da kimse kimseye gidip gelmeyi geç doğru düzgün selam da vermiyor. Alıştık bizde yaşıyoruz kimseye çarpmadan. Şimdi konu ile alakasına geleyim. Kızlar ben akşam çöp atması için eşime kapıyı açtım o indi merdivenden ama ben kapıyı açık bıraktım direk gelsin diye koridordan düşme sesi geldi ne oluyor ya diye bakmaya az kaldı üst kat komşumuz beyefendiyi yan daireden hızlıca yukarı çıkarken gördüm. Nutkum tutuldu. Eşim geldi ben kenarda bekliyorum kapı açık ne oluyor sana iyi misin dedi. Ben hemen hızlıca kapıyı kapattım. Eşime anlattım oda olmaz öyle şey ya komşu komşuya misafirliğe gitmiştir dedi. Bende adamın yalnız olduğunu söyleyince bu çalıştıkları yeri aradı gece mesaisine kalanları sordu yan taraftaki kadının kocası gececiymiş. Sonra üst kattaki hemşire evdedir belki eşini birşey vermeye göndermiş dedik. Kadının araba da kapıda yoktu. Üst kat komşum acilde çalışıyor kadını her sabah görürdüm gece nöbetine filan giderken de denk gelirdi hep. Eşi de zaten eşimle aynı yerde çalışıyor. Yan taraftaki komşuyu pek tanımıyorum ama. Yani mesele şu ben ne yapacağımı bilemedim sanki sorumluluk var gibi üstümde hani ne yapsak bilmiyorum eşim diyor ben yan taraftakini tanırım efendi düzgün adam diyeyim siz corona da misafirlik mi ediyorsunuz yahu diye şakayla durumu dolaylı anlatırım. Ama ben karışmayalım bizi ilgilendirmez dedim. Lütfen doğru yol konusunda yardım edebilir misiniz ? Kavga ayıranın hapsi boyladığı, karısını başka biriyle gören adamın bunu ona söyleyen arkadaşını öldürdüğü bir zaman da doğru adım ne olur inanın zorluk çekiyorum. Eşim bunu görüp saklamamızın ahlaksızlığa alkış tutmak olduğunu söylüyor. Ama tam net de değil belki birşey verdi çıkıyordu ya da ne bileyim ya bilmiyorum gerçekten kafam allak bullak

Bence emin bile değilsiniz kesinlikle karışmayın. Inançlı misiniz bilmiyorum ama peygamber efendimiz birine zina yaptı demek için bile 4 kere bakıp emin olmak gerekli demişti diye hatırlıyorum. Siz ufacık bi saniye gördüğünüzle karışmayın. Varsa bi mesele size kalmadan gün yüzüne çıkar zaten

Sizi ilgilendiren bir şey yok ortada. Üstüne dedektifliğe başlamışsınız. Karışmanız gereksiz. Daha emin bile değilsiniz ki emin olsanız bile karışmayın derim. Ahlaksızlıksa onların ahlaksızlığı alkış tutmak ne alaka?

Bence karışmamalisiniz çok yakin tanıdığınız , akrabanız olur tamam. Ama doğru düzgün görüşmediginiz insanin eşine bunu demek sacma, birde sanki bisey görmüş gibi davranıyorsnz, ben hırsızlık filan mi diye düşündüm , sizin kolidorda ses sandim, is yerini arayıp gece nöbetini sormk filan bunlar ne bos şeyler. Kadini tanımiyorsuniz bile doğru düzgün, adamin neden orda olduğunu bilmiyor ama kötü düşünüyorsunuz. Hic hoşlanmadım davranışlarinizdan

Karismayin, en azindan simdilik. Takipte kalip emin olduktan sonra belki daha net bir ortam olur, ufacik bir mudahale ile birbirlerini bulurlar. Eminmisiniz ben boyle birsey gorsem tamirden ihtiyaca kadar cok sey dusunurdum nasil emin olabildiniz
Böyle yapalım bence de.
Bence emin bile değilsiniz kesinlikle karışmayın. Inançlı misiniz bilmiyorum ama peygamber efendimiz birine zina yaptı demek için bile 4 kere bakıp emin olmak gerekli demişti diye hatırlıyorum. Siz ufacık bi saniye gördüğünüzle karışmayın. Varsa bi mesele size kalmadan gün yüzüne çıkar zaten
Bende ayıbı örtelim dedim de eşim bu ayıp örtmek değil diyor ama ikna ederim zaten
Eşinizin dedigi gibi ima etmekte fayda var sanırim.Gerisini kendi çözsün.Boyle birşeyı komsu bilip de ,ben bilmesem kahrolurdum.
daha ne olduğunu net bilemedik
Sizi ilgilendiren bir şey yok ortada. Üstüne dedektifliğe başlamışsınız. Karışmanız gereksiz. Daha emin bile değilsiniz ki emin olsanız bile karışmayın derim. Ahlaksızlıksa onların ahlaksızlığı alkış tutmak ne alaka?
dedektiflik bunun neresinde ? 2 saat önce olan bir olay daha olayı kavrayamadık. Tesadüfen önüme çıkmış bir olay. Gördüklerimizden sorumluyuz diyerek ahlaksızlığa alkış tutmayalım dedi
Kesin emin değilsiniz şahit yok iftira atmış olursunuz
evet emin değiliz zaten ne olduğunu çözemedik

Bence karışmamalisiniz çok yakin tanıdığınız , akrabanız olur tamam. Ama doğru düzgün görüşmediginiz insanin eşine bunu demek sacma, birde sanki bisey görmüş gibi davranıyorsnz, ben hırsızlık filan mi diye düşündüm , sizin kolidorda ses sandim, is yerini arayıp gece nöbetini sormk filan bunlar ne bos şeyler. Kadini tanımiyorsuniz bile doğru düzgün, adamin neden orda olduğunu bilmiyor ama kötü düşünüyorsunuz. Hic hoşlanmadım davranışlarinizdan
Gecenin ikisi olunca insan sorma gereği duyuyor. Emin olmayıp günah almaktansa emin olmak daha makul boş şey değil bizce. Bu hikayede kötü niyetli olan en son Kişiler biziz. İşte bu sebeple ben eşime karışmayalım demiştim. Çünkü siz gibi düşünen dolu etraf

Bence karışmayın, yapan kurtulmuş söyleyen kurtulmamış diye bir laf var bizde. Ayrıca çok iyi tanımıyorsunuz nasıl bir ilişkileri var bilemezsiniz bence uzak durun şakası bile adamı sinirlendirir hele ki adam zaten biliyorsa

Evde yanliz olsam, ani muslugum bozulsa, elektrikle ilgili birsey olsa, dolap kapagi bozulsa kimseyi cagiramamak gerekiyormus hersey insanlar icin mumkun bence en son dusunmeniz gereken seyi ilk dusunmeyin is yerine kdr aramak fln ne kdr abarti olmus
Bence abartı değil adam ne amaçla orda bilmiyoruz belki evlerine girdi kadın da yoktur birşey çaldı diye düşünerek aradı eşim.

Bence karışmayın, yapan kurtulmuş söyleyen kurtulmamış diye bir laf var bizde. Ayrıca çok iyi tanımıyorsunuz nasıl bir ilişkileri var bilemezsiniz bence uzak durun şakası bile adamı sinirlendirir hele ki adam zaten biliyorsa
Gerçekten haklısınız gelen yorumlarda bile doğru kararın bu olduğunu daha iyi anladım

Bence emin olmadığın gözünle görmediğin bir şeyi gidip söyleme olay öyle değilse sen suçlu olursun ki bu ülkede herkes ayrı çeşit neler olur bilmiyorum. Bence en iyisi karışamamak

X