NE YAPARSAM YAPAYIM KİLO VEREMİYORUM!

Merhaba. Derdim bu aralar büyük kilo veremiyorum.:KK43:

Öncelikle rutinim karbonhidrat kolay kolay tükenmiyorum. 3 öğün besleniyorum. En son yemeğimi 4.30da bitiriyorum. Sonrası çay kahve.
1.5 lt su içiyorum.(arttırmam lazım biliyorum ama iş yerinde sık sık wc olayı sıkıntı olduğu için zor oluyor). Diyetisyene gittim işe yaramadı. Kan tahlillerimi yaptırdım sıkıntı yok anlamadım gitti bunlara rağmen nasıl kilo veremiyorum??
Bazen ne yaparsan yap kilo verilmiyor bende de öyle olmuştu kilomu veremediğimin yüzünden pomem mülakatından elenmiştim şimdi ne diyet ne spor kendi kendine gitti kilom stres daha etkili sanırım çalışıyorum iş ortamını pek sevmiyorum bu etki etti kilo vermemde sanırım , umarım verirsiniz kilonuzu

Bazen ne yaparsan yap kilo verilmiyor bende de öyle olmuştu kilomu veremediğimin yüzünden pomem mülakatından elenmiştim şimdi ne diyet ne spor kendi kendine gitti kilom stres daha etkili sanırım çalışıyorum iş ortamını pek sevmiyorum bu etki etti kilo vermemde sanırım
iştahtan mı kesildiniz

kafaya takınca olmuyor ama insanın elinde de değil ki kilo vermem gerek düşünceleri
Evet cidden ille de kilo vereceğim dediğinde gitmiyor kilo ben o kadar diyet yaptım spor da cabası zar zor bir kilo verirdim şimdi bayağı bir verdim salın bence fazla takmayın umarım verirsiniz kiminde işe yarıyor zayıflamak isteyince zayıflıyor bir tanıdığım kürlerle çaylarla zayıflamıştı ben sevmediğim için o zamanlar yapıp içmemiştim yeşil çay vs içiyor musunuz

Merhaba. Derdim bu aralar büyük kilo veremiyorum.:KK43:

Öncelikle rutinim karbonhidrat kolay kolay tükenmiyorum. 3 öğün besleniyorum. En son yemeğimi 4.30da bitiriyorum. Sonrası çay kahve.
1.5 lt su içiyorum.(arttırmam lazım biliyorum ama iş yerinde sık sık wc olayı sıkıntı olduğu için zor oluyor). Diyetisyene gittim işe yaramadı. Kan tahlillerimi yaptırdım sıkıntı yok anlamadım gitti bunlara rağmen nasıl kilo veremiyorum??
Hareketsiz yaşam tarzınız olduğu için olabilir mi? Bende ofis calisaniyim tuvalet olayi olduğu için şu içemiyorum çok. Kilo vermem yavasliyo mesela eskiden daha çabuk verirdim

Yorumlara bakınca çok şaşırıyorum ama herkes de kendince haklı çünkü beslenme konusunda çok fazla değişik uygulama mevcut. Ben 10 senelik diyetisyenim size kesin olarak şunu söyleyebilirim ki kilo vermek aldığınız enerjinin harcadığınız enerjiden az olması ile gerçekleşir, tabi eğer sağlık probleminiz yoksa ki yok demişsiniz. Mutlaka bir yerde hata yapıyorsunuzdur. Detaylı ve dürüst olacağınız şekilde besin tüketim kaydınız alınıp, analiz edilmeli. Çünkü demekki az sandığınız şeyleri çok tüketiyorsunuz.
Bişey sorabilir miyim, sade türk kahvesi yanında bir parca bitter çikolata yemek sorun olur mu acaba. Diyetteyken bu arada, akşamları da spora gidiyorum ama türk kahvesi ve cikolata bağımliligim var. Azaltmaya calistim bittere çevirdim bir parça bazende iki minik kare parça olarak.

Bişey sorabilir miyim, sade türk kahvesi yanında bir parca bitter çikolata yemek sorun olur mu acaba. Diyetteyken bu arada, akşamları da spora gidiyorum ama türk kahvesi ve cikolata bağımliligim var. Azaltmaya calistim bittere çevirdim bir parça bazende iki minik kare parça olarak.

Türk kahvesi şekersiz olduğu sürece sorun yok. Çünkü kahvenin tek başına enerjisi yok denecek kadar azdır. içerisindeki tek sorun kafein olabilir onun sınırını da 1 fincan ile zaten geçemezsiniz. Çikolata için de şunu söyleyebilirim,
Sizin günlük X kalori almanız gerekiyor olsun zayıflamak için. Yani hesapladınız ve X kaloriyi geçmemeniz gerekiyor diyelim. 1 parça bitter çikolata da 40 kalori olsun. Siz X kaloriyi geçmediğiniz sürece baklava bile yersiniz. Ama baklava yemeseniz iyi olur tabi çünkü 1 tanesinin kalorisi 300 kalori civarında olduğu için kalori hakkınızı hem erken doldurursunuz, hem glisemik indeksi yüksek olduğu için erken acıkırsınız. Neyse konuyu çok dağıtmayım, demek istediğim kalori hakkınız hesaplanır, küçücük bir çikolata yediğiniz gün o hakkınızdan düşülür. Örneğin o gün 1 dilim ekmek eksik tüketirsiniz

evet haftanın en az 3 günü 30 ve ya 45 dk
Vücudunuz bu rutine alışmıştır. Üst üste 4 gün 1 er saat yürüyün tempolu, vücudunuz kırılma yaşayacak göreceksiniz.

Bu yaptığınız sağlıklı kalmak için iyi ama uzun zamandır benzer kilodaysaniz vücudunuzu şaşırtmanız gerekiyor.

Ben de zor veriyordum, iki öğün arada bi öğün ve bu şekilde sporla gayet iyi gidiyor.

konuyu kendim açmışım gibi hissettim :)) çok yakın zamanda geçtim aynı süreçten.standart tahlillerimde sorun yoktu buna ragmen hem kil artışım hem vermem çok zordu. endokrinologa gittim. orda daha detaylı hormanloara kortizon seviyelerine vs cok detaylı bir tarama yapıldı. sonuçlarımı inceleyen ilk doktor sorun yok derken ikinci doktor insülin direncim olduğunu ve ilaç başlaması gerektiğini söyledi. bunun dışında farklı yönlendirmeler de olabiliiyor ama ben bu işin uzmanı bir endokrin doktoruna danışmanızı öneirrim, bir de hareket.

konuyu kendim açmışım gibi hissettim :)) çok yakın zamanda geçtim aynı süreçten.standart tahlillerimde sorun yoktu buna ragmen hem kil artışım hem vermem çok zordu. endokrinologa gittim. orda daha detaylı hormanloara kortizon seviyelerine vs cok detaylı bir tarama yapıldı. sonuçlarımı inceleyen ilk doktor sorun yok derken ikinci doktor insülin direncim olduğunu ve ilaç başlaması gerektiğini söyledi. bunun dışında farklı yönlendirmeler de olabiliiyor ama ben bu işin uzmanı bir endokrin doktoruna danışmanızı öneirrim, bir de hareket.
böyle devam ederse gideceğim kesinlikle

X