Ne yapacağımı bilmiyorum

Nayyerkc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
22
-5
28
Daha önce ki konumu biliyorsunuz işte sabah kalktı eşim 4 te hazırlandı bende artık nereye dedim Ankara’ya dedi..günlerdir konuşmuyoruz konuşalım öyle git git dedim dinlemedi bile 2 gündür çocuğunu bile doğru düzgün görmüyorsun boşanmak istiyorsan niye aynı evdesin benle dedim çocuk için babasız büyümesin diye diyor ama zaten ilgilenmiyor 20 gündür. Neyse tamam diyorum haklısın konu hakkında bıraktım hiç mi iyi gelmedi zaman diyorum yok aksine daha da kinlendim sana diyor.Ben sana güvenemem bitti dedi çekti gitti Ankara’sına nasıl rahatlık bu nasıl vicdan nasıl soğuk kanlılık ben mi çok takılıyorum yoksa suçluluk psikolojisinden mi bu haldeyim bilmiyorum. İyi değilim

Daha önce ki konumu biliyorsunuz işte sabah kalktı eşim 4 te hazırlandı bende artık nereye dedim Ankara’ya dedi..günlerdir konuşmuyoruz konuşalım öyle git git dedim dinlemedi bile 2 gündür çocuğunu bile doğru düzgün görmüyorsun boşanmak istiyorsan niye aynı evdesin benle dedim çocuk için babasız büyümesin diye diyor ama zaten ilgilenmiyor 20 gündür. Neyse tamam diyorum haklısın konu hakkında bıraktım hiç mi iyi gelmedi zaman diyorum yok aksine daha da kinlendim sana diyor.Ben sana güvenemem bitti dedi çekti gitti Ankara’sına nasıl rahatlık bu nasıl vicdan nasıl soğuk kanlılık ben mi çok takılıyorum yoksa suçluluk psikolojisinden mi bu haldeyim bilmiyorum. İyi değilim
Haklısın dediğim konu çocukla ilgisizliği degil , gizli instagram açmış olmam ama ortak kullandığımız bi hesaptı gizli dediğimde sadece kullanma demişti 2 sene öncesi. Bende telefon değiştirdim instagram yüklenince giriş yapmış bulundum bi kaç gün girdim oda gördü sonra 20 gündür ne konuşma ne bi başka birşey yabancıyız

Acaba kocanız bunu bahane ediyor olabilir mi? Daha önceden şüphelendiğiniz durumlar var mıydı?
Yok yani 3 yıldır evliyiz şüphe yaşamadık hiç. Ama hep soğuk yapılı tartışmalarda ve acımasız olurdu küserdi yatak ayırırdı günlerce ve ben artık yoruldum. Bugün akşam gelsin son kez konuşacağım yani konuşmaya çalışacağım çünkü konuşmaz kendisi genelde susar ve yine biterse tabi biterse bitsin dicen ben oda git davayı aç diyecek bende artık gideceğim çünkü günlerdir yoruldum

Evlilik dediğiniz huzur içinde olmalı. Eğer ki bu kadar yoruyor ve demoralize ediyorsa bitmeli.

Birde bu bazı çiftlerde sosyal medya izni oluyor. Ne münasebet evli olsanızda siz bir bireysiniz.

Kendi alanınız olmalı hesaplarınızı karışmamalı.

Neden müsade ediyorsunuz?

Gerçekten ,bir sizin gibi çiftler bana çok garip geliyor bir de ortak hesap kullananlar..

Çok keskin bir adam galiba. Bir şeyi 2. kere söylemiş ve yapılmamış olmasını kendi sözüne saygısızlık olarak görüyor sanırım. Bu kadın sadece instagramı açma dedim ama onu bile dinlemiyor, neler yapar falan diyor herhalde.
Ultra evhamlı, olayı büyüten, dediğim dedik, kinci, isteklerinize saygısız bir adam. Eminim onunla konuşmak çok zordur normalde de. Kızı olmak daha da zor olur herhalde büyüdükçe.
Keşke baştan isteğinizi savunabilseydiniz ama sanırım ne olacak kullanmam diye düşündünüz.
Size küsüp çocuğu cezalandırması zaten babalığını da gösteriyor. Küçük bir şey için her şeyi silen, yakan tiplerden. Hatanız var yalan söylediğiniz için ama acaip irite edici bir adamla evlisiniz. Herhangi bir şekilde bir fikrinin değiştirilebileceğini sanmıyorum böyle bir adamın. Bence zevk alıyor acınızın uzun sürmesinden. Allah yardımcınız olsun.

Bu konuyu salt "instagram kullanmaya izin vermeyen eş" diye değerlendirmemek lâzım. Arkasından iş çevrildiği için bu kadar sert tepkiler verdiğini düşünüyorum ben. Eğer zamanla insta fikrine alıştırsaydınız, ne bileyim şifremi vereyim sana, nelere baktığımı gör falan diye konuşsaydınız belki izin de verirdi. Eşiniz belli ki size güvenmiyor.

Neredeyse bir ay olmuş adam sizi ve çocuğu cezalandırıyor. Siz üstüne düştükçe iyice dozunu arttırıyor. Bence gittiğinde aramayın, geldiğinde de siz konuşmayın ve size davrandığı gibi davranın.
Eşe kızarsın, öfkelenirsin ama kinlenmezsin .
Kendinize bu mutsuzluğu hak görmeyin.

Neredeyse bir ay olmuş adam sizi ve çocuğu cezalandırıyor. Siz üstüne düştükçe iyice dozunu arttırıyor. Bence gittiğinde aramayın, geldiğinde de siz konuşmayın ve size davrandığı gibi davranın.
Eşe kızarsın, öfkelenirsin ama kinlenmezsin .
Kendinize bu mutsuzluğu hak görmeyin.
Günlerdir konuşmuyoruz görmüyoruz birbirimizi ev arkadaşı gibi devam ediyoruz öyle düşün diyor bana evet bugün geldiğinde bitecek çünkü ben bu olayı bu kadar büyütmezdim kızardım bu denli soğumazdım

Çok keskin bir adam galiba. Bir şeyi 2. kere söylemiş ve yapılmamış olmasını kendi sözüne saygısızlık olarak görüyor sanırım. Bu kadın sadece instagramı açma dedim ama onu bile dinlemiyor, neler yapar falan diyor herhalde.
Ultra evhamlı, olayı büyüten, dediğim dedik, kinci, isteklerinize saygısız bir adam. Eminim onunla konuşmak çok zordur normalde de. Kızı olmak daha da zor olur herhalde büyüdükçe.
Keşke baştan isteğinizi savunabilseydiniz ama sanırım ne olacak kullanmam diye düşündünüz.
Size küsüp çocuğu cezalandırması zaten babalığını da gösteriyor. Küçük bir şey için her şeyi silen, yakan tiplerden. Hatanız var yalan söylediğiniz için ama acaip irite edici bir adamla evlisiniz. Herhangi bir şekilde bir fikrinin değiştirilebileceğini sanmıyorum böyle bir adamın. Bence zevk alıyor acınızın uzun sürmesinden. Allah yardımcınız olsun.
Aslımda öyle doğru yazdınız ki evet aşamıyorum ben bu adamı komuşamıyorum olgunluk etsin istiyorum ama karşımda öyle biri yok ki

Eşinize karşı çok güçlü durup doğru bir şekilde kendinize savunursanız normal bir adamsa geri adım atacaktır. Asla üstüne düşmeyin.

Bu konuyu salt "instagram kullanmaya izin vermeyen eş" diye değerlendirmemek lâzım. Arkasından iş çevrildiği için bu kadar sert tepkiler verdiğini düşünüyorum ben. Eğer zamanla insta fikrine alıştırsaydınız, ne bileyim şifremi vereyim sana, nelere baktığımı gör falan diye konuşsaydınız belki izin de verirdi. Eşiniz belli ki size güvenmiyor.
Haklısınız sebep aynı olabilir. Sanırım empati kurdum 20 gün konuşmama olayına. Hiç yoktan bir şey için 3 hafta konuşmadı eşim benimle. Böyle kendini odaya kapatmadı ama iletişim minimumdaydı. Yeter artık deyince konuyu konuşabildik. Aa öyle miydi o dedi inanın cevap olarak. Bu kincilik, konuşmama, bununla cezalandırma olayı. Yoksa çocuğun suçu ne değil mi? Biz çözdük birbirimizi tanıdıkça, konuştukça bu problemi. Ama adamın durumunun fazla abartılı ve sivri olduğunu düşünüyorum elimde olmayarak.

Yani hesaba baksa hiçbir şey olmadığını görecekken, kural koyup bunun tersi yapıldı diye tüm ipleri koparan bir insanla olmak çok zor. Dediğim dedik, kuralcı, despot hatta zorba biri olduğunu düşünüyorum eşinizin. Böyle dandirik bir konudan hayatı size ve çocuğa zindan ediyor. Çekilecek çile değil.

Haklısınız sebep aynı olabilir. Sanırım empati kurdum 20 gün konuşmama olayına. Hiç yoktan bir şey için 3 hafta konuşmadı eşim benimle. Böyle kendini odaya kapatmadı ama iletişim minimumdaydı. Yeter artık deyince konuyu konuşabildik. Aa öyle miydi o dedi inanın cevap olarak. Bu kincilik, konuşmama, bununla cezalandırma olayı. Yoksa çocuğun suçu ne değil mi? Biz çözdük birbirimizi tanıdıkça, konuştukça bu problemi. Ama adamın durumunun fazla abartılı ve sivri olduğunu düşünüyorum elimde olmayarak.
Evet çocuk işi zaten inanılmaz. İnsan çocuğundan 20 gün uzaklaşır mı? Adamın neye kızdığını anlayabiliyorum ama tepkileri bence de aşırı abartılı. Sanki biraz çocuk gibi küsmüş.

İstemediği bir şeyi ısrarla yapmışsınız ama bunun bedeli saçma kusmeler,evlattan uzaklaşmak değil.Esiniz aşırı bencil,bununla evlilik yürümez,medeniyetten uzak, mağara adamı,siz üstüne dustukce bu saçma huyu pekişmiş.Ya adamı öyle kabul edip küs kalarak ömürü tüketecek ya da kendi yolunuza bakacaksınız.

Sen evliliginiz için kırmızı çizgi olan bir durumu iki kez yasatmissin, sizin evliliginizde Instagram kırmızı cizgiyse eşiniz sizden daha az suçlu. Ankara'dan dönmesini bekleyin güzelce ,sakince konusun, hesabi acin eline verin artık ne yapacaksaniz. Ha uğraşamam boşanacak diyorsaniz da esinizi beklemenize gerek yok siz de dava açabilirsiniz.

Eşinizi tanıyorsunuz tanıdığınızı varsayıyorum artık bu kadar köşeli bi adam olduğunu bildiğiniz halde neden kullanmaya devam ettınız? Ciddiye mi almadınız umursamadınız mı? Cezalandırıyor sizi sessizlikle, yalnızlıkla, onsuzlukla..

X