Ne yapacağımı bilemiyorum :(

Tamam dedi hatta ev bakmaya başladı. Madem sen istiyorsun karnın büyüyüp de sen ağırlaşmadan taşınmış olalım dedi.
Hemen kabul etmesi arayışa girmesi olumlu şeyler.
Zamanla denge kurmayı öğrenecektir.
Kafanıza takmakta haklısınız, zaten diğer aile bireylerinin de dikkatini çekmiş. Hallolur zamanla.

Bu arada canım nikin gerçek adın mı bilmiyorum ama eğer gerçek adınsa değiştir bence.sonra tanıdık falan çıkabiliyor.
teşekkür ederimçok haklısı
Bu arada canım nikin gerçek adın mı bilmiyorum ama eğer gerçek adınsa değiştir bence.sonra tanıdık falan çıkabiliyor.
Çok teşekkür ederim haklısınız şimdi hallettim onu da :)

Sevindim senin

Taşınmayı kabul etmesi cok dogru bi karar olmuş. Kabul etmese sıkıntı büyük olurdu. Taşının zamanla rayına oturur bence. Eşin cocuk degil ki bi birey baba olacak. Kendi kararlarını alabilir. Bi yere giderken haber vermesi faln tam bi saçmalık. Araba yokken kv aramasıda aynı şekilde. Tabi sen eşinle saçmalık, zırvalık diye degilde daha sakin yapıcı mantıklı bir şekilde konuş. Herşey yoluna girer bence.
Zaten sorun bunlar sadece. Düşünüyorum ben annemi arayıp anne şuraya gidiyoruz desem bana ne kızım evli barklı kadınsın der. Ortada saçma bir durum var. Sadece emin olmamıştım ama artık net kararımı verdim eşimle konuşacağım sakince.

Hemen kabul etmesi arayışa girmesi olumlu şeyler.
Zamanla denge kurmayı öğrenecektir.
Kafanıza takmakta haklısınız, zaten diğer aile bireylerinin de dikkatini çekmiş. Hallolur zamanla.
Evet kayınbabam kızıyor mesela Kayınvalideme sana ne diyor sürekli. Görümcem de aynı şekilde abla annem abimi aradı ya sinir oldum falan der hep. Taşınmayı kabul etti ikiletmeden tamam dedi inşallah çözebiliriz.

3 büyük hata yapmışsınız;
1)anne sütünden kesilmeyen koca (iş kocanda bitiyo dengeyi kursa sustursa sorun çıkmaz)
2)aile apartmanına taşınmak
3)daha ilk aydan koştur koştur daha oturmamış evliliğe çocuk yapmak

Yapıcağınız tek şey acilen taşınmak, sorunları sıfırlamaz ama azaltır.

Ama onlar tasinsa (buna da inanmiyorum, adam son dakika vazgecer muhtemelen) adam aramalari artdiracaktir rapor vermek icin

Şu yazdıklarınızı 20'li yaşlarımda ben de çekemezdim..
Ama şu an hiç umrumda olmaz. Annesi oğlunu arasın geldiniz mi desin gittiniz mi desin, oğlu annesini arasın gidiyoruz desin geldik desin, desin de desin yani...
Annesi beni seviyor kızlarından ayırmıyor demişsiniz.
Annesi "neden geziyorsunuz" diye hesap sormuyorsa bence "geldiniz mi" demesi merak etmesi hiç sorun olmaz. Klasik anne işte, geldiğimizi öğrenecek içi rahat edecek derim. Benim annem de böyledir. Eşim hiç rahatsız olmaz. Tatile çıkarız arar ne zaman döneceksiniz der, araba süreriz vardınız mı der, içki içeriz sarhoş olmayın der =)) Çok düşünür. Sürekli bizi düşünür. Ne yapalım.. Eğer içinde art niyet yoksa, sizin gezip tozmanıza laf söylemiyorsa sorun yok bence. Biraz geniş olun. Daha çok yenisiniz, bikaç seneye böyle olmayacaktır.
Aslında kafamı karıştıran da bu. Kayınvalidembana karşı öyle iyi ki. Bir derdim olsa dinler, tartışsak haksız bile olsam eşime kızar, kızlarına bişey alsa bana da alır getirir. Ama iş kontrol etmeye gelince o kadar kontrolcü ki eşim yoğun çalışıyor adam bir kez yoruldum desin hemen bizim dışarı çıkmamıza bağlayıp laf sokuyor.Tek başıma alışverişe çıkmış olayım, dışardeyken arasa dışardayım desem şok oluyor,haber vermedim çünkü. İstiyor ki ben de eşim de izin alalım. Anlattığınızla benzer mi bilmem ama bizdeki durum böyle.

3 büyük hata yapmışsınız;
1)anne sütünden kesilmeyen koca (iş kocanda bitiyo dengeyi kursa sustursa sorun çıkmaz)
2)aile apartmanına taşınmak
3)daha ilk aydan koştur koştur daha oturmamış evliliğe çocuk yapmak

Yapıcağınız tek şey acilen taşınmak, sorunları sıfırlamaz ama azaltır.
3 büyük yanılgıya düşmüşsünüz.
1)Eşimin düşkün olması böyle bir sıkıntı olması onun ne kadar dürüst, iyi kalpli,çalışkan, sadık, güven veren merhametli bir insan olduğu gerçeğini asla değiştirmez. Bu sorun onu evlenmeyecek sorumsuz bir koca yapmaz.
2) Taşınma sebebim zorunlu olmamdı. Mart ayında evlendim ve sanırım yasaklardan önceki son düğün benimdi. Taşınma mevzusu gündemde.
3) 7 yıldır eşimle birlikteyim. Her yeri gezdik, her şeyi yaşadık, OTURMUŞ BİR İLİŞKİMİZ VAR. Yine olsa koştur koştur yine çocuk yaparım.
Kararlarıma, eşime, kuracağım aileye çöpmüş gibi eleştiri yapmak yerine gerçek bir tavsiyeniz veya gördüğünüz gerçek bir hata varsa seve seve dikkate alırım. Sonuçta boşanmadığıma göre eşimden bir kaç şey dışında memnunum. Anlamak için çaba sarfettiğiniz için Teşekkürler yine de

Tipik kaynana.. henuz zararsiz..ana kralice benim mood bu..olay burada basliyor..iktidar kime nasip olacak..

3 büyük yanılgıya düşmüşsünüz.
1)Eşimin düşkün olması böyle bir sıkıntı olması onun ne kadar dürüst, iyi kalpli,çalışkan, sadık, güven veren merhametli bir insan olduğu gerçeğini asla değiştirmez. Bu sorun onu evlenmeyecek sorumsuz bir koca yapmaz.
2) Taşınma sebebim zorunlu olmamdı. Mart ayında evlendim ve sanırım yasaklardan önceki son düğün benimdi. Taşınma mevzusu gündemde.
3) 7 yıldır eşimle birlikteyim. Her yeri gezdik, her şeyi yaşadık, OTURMUŞ BİR İLİŞKİMİZ VAR. Yine olsa koştur koştur yine çocuk yaparım.
Kararlarıma, eşime, kuracağım aileye çöpmüş gibi eleştiri yapmak yerine gerçek bir tavsiyeniz veya gördüğünüz gerçek bir hata varsa seve seve dikkate alırım. Sonuçta boşanmadığıma göre eşimden bir kaç şey dışında memnunum. Anlamak için çaba sarfettiğiniz için Teşekkürler yine de
Bende kandemir evlendim bende aynı apartmanda annesi ile yaşıyorum ayni sorunlar malesef bende de var sırf bu yüzden çocuk yapmıyorum aşırı derecede annesine ablasına bağımlı. Onlara sormadan danışmadan hiç bişey yapmaz nereye gitsek nerden gelsem sürekli izahat haber verme çok sinir bozucu bir durum üstelik ben buraya gelin geldim gurbeyteyi. Ailem devrimlerim sosyal çevrem uzakta . Annesine kök ailesine olan bağımlılık hiç düzelmiyor malesef . 2 sene olacak nerdeyse gozlemlerim bu yönde. Değişir diye umut etmeyin annesi ile sürekli birlikteyiz ayrı özel bir alanımız yok eve gelip yatmak dışında. Ablası biraz ötede oturuyor ama sürekli onunla tlf trafiğinde. Buraya gelince ablası zaten annesinden hiç çıkmaz ikisine de bağımlı ben varmışım yokmuşum aklıma gelmiyor onlar var nasılsa. Bu şekilde giden evliliğe çocuk yapilmamali diye düşünüyorum takı sınır mesafe koyana kadar . Onun dışında kötü bir huyu yok ama bu şekilde evlilik yasamak eziyet gibi. Ben 31 yaşımdayım eşim 41 yaşında. Ama hala annesinin memesinden ablasının eteginden düşmemiş ayrılmamış büyüyememiş 😬

bunun tam tersini düşünün 8 sene annemlerle komşu olarak yaşadık. ailem arabanızı göremedik diye bazen sms atardı bazende ertesi gün sorardı. ben çok problem yapmadım. markete gidecek olsam annemlere sorarım, sonuçta yolumun üstü istedikleri varsa almak için sorarım. halen yakın oturuyoruz, sadece arabamızı göremiyorlar garaj farklı yerde şimdi :) çarşıya gittiğimde de sorarız alınacak var mı diye. onlarda bize sorarlar çarşıdan varsa alalım vs diye...

bunları sadece eşime çok çaktırmadım. hesap veriyor gibi de hissetmedim ama...

ses duysa, herşeye karışsa vs. ama sadece sorununuz buysa çok takılacak birşey gelmedi bana.

imkanınız olduğu an taşının. eşiniz de annesiyle adam akıllı konuşsun, tavrını koysun. markete giderken bile anneye haber vermek nedir ya evlisin bi de çocuğun var. sanırsın 9 yaşında çocuk.

X