Ne yapacağımı bilemiyorum :(

Erkekler zor guvenir cunku bir tarafta onu kosulsuz seven ailesi annesi diger tarafta sevdigi karisi sevse de aileden aldigi guveni alamiyor ilk.zamanlarda oonun icin onaylatir hareketlerini buyukler derdi ya hep cocuk yuvayi kurtarir diye her evlilik icin gecerli olmamakla beraber genelde baba olduktan cocukla iletisime gectikten sonra babaligi anlayip cocugunda anneye duskunlugunden guven ancak tanimlaniyor beyinlerinde yani ben hep boylesine denk geldim

Aile apartmanına taşınılmayacağını 5 yaşındaki çocuklar bile biliyor artık.Keşke evlenirken bunu göz ardı etmesiydiniz.çocuğu da hemen yapmışsınız.önce bir ortama göz gezdirip çevrenizdekileri tanısaydınız.şimdi sizin yapacağınız hiç birşey yok.Eşiniz ağırlığını koyacak koyamıyorsa katlanacaksınız.
Yalnız durumu nasıl anladınız bilmiyorum ama 5 yaşında bir çocuk zekasına değil çok daha fazlasına sahibim. Katlanmak zorunda olmadığımı bilecek şekilde yetiştirildim. Eşimle 7 yıldır birlikteyiz. Bundan dolayı istediğim için bebek sahibi oldum ve bu durumdan mutluyum aslında. Anlatmak istediğim (anlayamadığınız) çok farklı bir durum.

Merhaba ben 6 aylık evliyim. Eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyoruz. Kayınvalidem bana karşı çok iyi kızlarından ayırmadığını söylüyor ama sorun çok farklı. Eşimin bir ailesi olduğunu kabullenemiyor. Evlendikten 1 ay sonra isteyerek hamile kaldım. Ben aile oluyoruz dedikçe ısrarla beni düzeltiyor, ailesi biziz diye. Bir yere giderken eşim sürekli annesini arayıp gideceğimiz yeri haber veriyor, biz eve geç gidelim arabanızı göremedim diye arıyor. Kayınbabam ve görümcem Kayınvalidem çok kızıyor ama değişen bişey yok. Bu durumdan o kadar çok sıkıldım ki ne yapacağımı artık bilemiyorum. Bana fikir verebilecek olan var mı :KK43:
Aramıza hosgeldin. Kocan maalesef ki anlamayacak. Hep dıyecek ki bunda ne var sen kötü düşünüyorsun.

Bunun sebebi eşinizin annesine düşkün olması diğerlerine niye normal gelmiyor uyarıyorlar.. Arkadaşımında dediği gibi tek yapabileceğiniz ayrı bi eve çıkmak aile apartmanlarında Boy gösteren başlıca sorunlardan biride bu
Aslında aile apartmanı gibi değil sadece eşimin ailesi ve biz varız başka kardeşler akrabalar vs. yok apartmanda. Ama dediğiniz gibi diğerlerine normal gelmiyor sadece eşime ve annesine çok normal bu durum. Eşim annesine inanılmaz düşkün. Diğer mesajlarda dediğim gibi bir yandan kötü gelin olup aralarına girmek istemiyorum ama tek isteğim sadece denge.

Aynı binayı kabul etmeden önce düşüncektin? Bu olmasa başka bi sorun olur illa ki olur. Aynı yerde olmaz. Taşınmaz mısın?

Aynı binayı kabul etmeden önce düşüncektin? Bu olmasa başka bi sorun olur illa ki olur. Aynı yerde olmaz. Taşınmaz mısın?
Bu dediğinizi inanın çok düşündüm ama Mart ayında evlendim. Pandemi sorunu vardı, zaten büyük ihtimal yasaklardan önceki son düğün benimkiydi. Hiçbir şekilde ev bulamadık,mecbur kaldık. Tahmin ediyorum ki benim mecbur kalmam işlerine geldi. Taşınma konusunu dün konuştuk, bilmem işe yarar mı.

Anneye cok düşkün demişsin bu düzeltebilecegin bişey degil başta farketseydn keske.
Düzeltmek istemiyorum ki zaten. Sadece bir denge kursun istiyorum aralarına girmek istemiyorum. Amacım gelinlik yapmak değil kendi evimin ayrı olduğunu kabul ettirmek. Eşimle 7 yıldır birlikteydik. Ama düşkün olduğunu bilsen de bu durumların bu kadar da olduğunu tahmin edemiyorsun ki anca evlenince görebileceğin bişey bu

Bu dediğinizi inanın çok düşündüm ama Mart ayında evlendim. Pandemi sorunu vardı, zaten büyük ihtimal yasaklardan önceki son düğün benimkiydi. Hiçbir şekilde ev bulamadık,mecbur kaldık. Tahmin ediyorum ki benim mecbur kalmam işlerine geldi. Taşınma konusunu dün konuştuk, bilmem işe yarar mı.
Ne dedi eşin taşınalım diyince?

Erkekler zor guvenir cunku bir tarafta onu kosulsuz seven ailesi annesi diger tarafta sevdigi karisi sevse de aileden aldigi guveni alamiyor ilk.zamanlarda oonun icin onaylatir hareketlerini buyukler derdi ya hep cocuk yuvayi kurtarir diye her evlilik icin gecerli olmamakla beraber genelde baba olduktan cocukla iletisime gectikten sonra babaligi anlayip cocugunda anneye duskunlugunden guven ancak tanimlaniyor beyinlerinde yani ben hep boylesine denk geldim
O kadar güzel ve rahatlatıcı bir yazı yazmışsınız ki teşekkür ederim. Böyle düşünmek istiyorum gerçekten

Düzeltmek istemiyorum ki zaten. Sadece bir denge kursun istiyorum aralarına girmek istemiyorum. Amacım gelinlik yapmak değil kendi evimin ayrı olduğunu kabul ettirmek. Eşimle 7 yıldır birlikteydik. Ama düşkün olduğunu bilsen de bu durumların bu kadar da olduğunu tahmin edemiyorsun ki anca evlenince görebileceğin bişey bu
Düzeltmek derken denge kurmasından bahsediyordum. Burda okuduğum milyon konuda anne düşkünü olup denge kurabilen görmedim malesef. Adamlara göre herşey normal yani. Umarım senin eşin mantıklı davranır ne diyim zor bir durum. Karşına alıp konuş bence. Tepkilerine göre hareket edersin.

Yalnız durumu nasıl anladınız bilmiyorum ama 5 yaşında bir çocuk zekasına değil çok daha fazlasına sahibim. Katlanmak zorunda olmadığımı bilecek şekilde yetiştirildim. Eşimle 7 yıldır birlikteyiz. Bundan dolayı istediğim için bebek sahibi oldum ve bu durumdan mutluyum aslında. Anlatmak istediğim (anlayamadığınız) çok farklı bir durum.
Yook ben çok net anladım durumu.7 yıl çok uzun bir süre.Eşinizin annesine olan bu bağımlı yapısını görmüş olmanız gerekirdi.Tamam siz iyi niyetle bunu kabul etmişsiniz isteyerek çocuk sahibi olmuşsunuz allah herkese nasip etsin ama bu kaynana rahat durmaz iki gün sonra çocuğa da karışır.Huzurlu evin huzursuz olur çocuk için de iyi olmaz bu ortam.Hiç bekleme ev bak çık.Senin iyiliğin için söylüyoruz.Eşine güzellikle anlat durumu.tartışmak çözüm olmuyor böyle erkeklere.Anneside arkadan güç verir genelde.

Düzeltmek derken denge kurmasından bahsediyordum. Burda okuduğum milyon konuda anne düşkünü olup denge kurabilen görmedim malesef. Adamlara göre herşey normal yani. Umarım senin eşin mantıklı davranır ne diyim zor bir durum. Karşına alıp konuş bence. Tepkilerine göre hareket edersin.
Evet ona göre çok normal. İşin garibi annesine de normal. Dediğiniz gibi karşıma alıp konuşup, tepkilerine göre hareket etmekten başka çözüm bulamıyorum

Bu arada canım nikin gerçek adın mı bilmiyorum ama eğer gerçek adınsa değiştir bence.sonra tanıdık falan çıkabiliyor.

Yook ben çok net anladım durumu.7 yıl çok uzun bir süre.Eşinizin annesine olan bu bağımlı yapısını görmüş olmanız gerekirdi.Tamam siz iyi niyetle bunu kabul etmişsiniz isteyerek çocuk sahibi olmuşsunuz allah herkese nasip etsin ama bu kaynana rahat durmaz iki gün sonra çocuğa da karışır.Huzurlu evin huzursuz olur çocuk için de iyi olmaz bu ortam.Hiç bekleme ev bak çık.Senin iyiliğin için söylüyoruz.Eşine güzellikle anlat durumu.tartışmak çözüm olmuyor böyle erkeklere.Anneside arkadan güç verir genelde.
Evet şuanda sizi anladım. Gördüm tabi ki ama sevgiliyken nişanlıyken aile içine bu kadar girmiyor insan, hep dedim ki evet düşkün ama ben aralarına girmediğim sürece sorun yok varsın düşkün olsun dedim. O dönemde bunu asla bilemezdim yani bakkala giderken bile annesine haber vereceğini. Tahmin etsem kesinlikle evlenmeden çözerdim bu durumu. Ev konusu da mecburiyetten oldu. Ve mecbur kalmam işlerine geldi gibi görüyorum ben. Ve karşıma alıp kesinlikle konuşacağım. İyi niyetiniz için de ayrıca teşekkür ederim 🙏

Tamam dedi hatta ev bakmaya başladı. Madem sen istiyorsun karnın büyüyüp de sen ağırlaşmadan taşınmış olalım dedi.
Sevindim senin
Evet ona göre çok normal. İşin garibi annesine de normal. Dediğiniz gibi karşıma alıp konuşup, tepkilerine göre hareket etmekten başka çözüm bulamıyorum
Taşınmayı kabul etmesi cok dogru bi karar olmuş. Kabul etmese sıkıntı büyük olurdu. Taşının zamanla rayına oturur bence. Eşin cocuk degil ki bi birey baba olacak. Kendi kararlarını alabilir. Bi yere giderken haber vermesi faln tam bi saçmalık. Araba yokken kv aramasıda aynı şekilde. Tabi sen eşinle saçmalık, zırvalık diye degilde daha sakin yapıcı mantıklı bir şekilde konuş. Herşey yoluna girer bence.

Şu yazdıklarınızı 20'li yaşlarımda ben de çekemezdim..
Ama şu an hiç umrumda olmaz. Annesi oğlunu arasın geldiniz mi desin gittiniz mi desin, oğlu annesini arasın gidiyoruz desin geldik desin, desin de desin yani...
Annesi beni seviyor kızlarından ayırmıyor demişsiniz.
Annesi "neden geziyorsunuz" diye hesap sormuyorsa bence "geldiniz mi" demesi merak etmesi hiç sorun olmaz. Klasik anne işte, geldiğimizi öğrenecek içi rahat edecek derim. Benim annem de böyledir. Eşim hiç rahatsız olmaz. Tatile çıkarız arar ne zaman döneceksiniz der, araba süreriz vardınız mı der, içki içeriz sarhoş olmayın der =)) Çok düşünür. Sürekli bizi düşünür. Ne yapalım.. Eğer içinde art niyet yoksa, sizin gezip tozmanıza laf söylemiyorsa sorun yok bence. Biraz geniş olun. Daha çok yenisiniz, bikaç seneye böyle olmayacaktır.

X