Ne yapabiliriz, nereye başvurabiliriz?

Geçende de böyle bir konu açılmıştı ordan hatırladığım kadarıyla sanırım önce belediyeye başvurup kağıt dolduruluyormuş sonra onunla karakola şikayete gidiliyormuş.

evet hayatım hem fikiriz kaydirigubbakcemile5 eşimde böyle düşünecektir kesinlikle... İnşallah olay hukuki yollara dayanmak zorunda kalmaz...:Saruboceq: gelişmeleri yazacam zaten sizlere

Geçende de böyle bir konu açılmıştı ordan hatırladığım kadarıyla sanırım önce belediyeye başvurup kağıt dolduruluyormuş sonra onunla karakola şikayete gidiliyormuş.

a.s. İlgin için çok sağol canım... Evet dilekçe falan veriliyormuş sağolsun fırtınanın kızı arkadaşım işin hukuki boyutunu çok güzel açıkladı... Diğer arkadaşlarda akıl verp yol gösterdiler...bakalım artık kızların dediklerini dikkate alacaz, teker teker söylediklerini uygulayacağız ... Komşununda hayırlısı valla :teselli:

Keşke sen benim komşum olsan yaa :içelim:

Keske vallaha gül gibi gecinir giderdik, gerci bende iki tane cadi var onlarda az ses yapmiyor degil yaniyerimseniben

Hayatim herkeze anladigi dilden konusmak lazim, lakin önce hangi dilden anliyor ona göre davranacaksin...

Sen önce bir iylikle dene! He baktin gördün bu dilden anlamiyorlar senden günah gider artik onlarin anladigi dilden konusursun...şakkıdı

canım aynı durumdan ben de şikayetçiyim.üst katımda yaşlı başlı yaratıklar evi nerdeyse başıma indiriyorlar her gün.sinir de kalmıyor tabii.gece yarılarına kadar evde avaz avaz konuşuyorlar.ne konuştukları da belli değil türkçe konuşmuyorlar çünkü.her allahın günü tepemden silkelenirler balkon onların yemek artıkları ve çöpleriyle dolu artık temizlemekten bıktım.birkaç defa bunları kafamızdan aşağı silkeledi uyuzlar.biz defalarca söylendik tavana vurduk defalarca kapılarına gittik güzellikle rica ettik.ama yok değişen birşey yok.en sonuncusunda git nereye şikayet etmek istiyorsan et dediler eşime.aslında alıcaksın sopayı evire çevire yermisin yemezmisin diye girişmek lazım ama ne ben ne de eşim o tarz biri değiliz.
ben sonra işin hukuki boyutunu araştırdım.hukuk bizleri bu konuda hiçbir şekilde korumuyor.bir sürü teferruattan sonra eğer ispatlayabilirsen 50 ytl civarı çookkkk komik bir para cezası veriliyor.değer mi ?değmez.en doğrusu dediğim gibi bir temiz dayak atmak lazım.bunlar mağarada yaşamalı şehirden ve insanlardan uzak tutulmaları lazım.ben bu konuda çok doluyum yani anlıyacağın.
daha önceki evimde üst katımdaki tam bir şizofrendi.sabaha kadar güldür paldır temizlik yapardı tabii uyku olmazdı bizde.neler yaptık olmadı.en sonunda kendi evimizi kiraya verip biz kiracı olarak başka bir eve yerleştik.ama yağmurdan kaçarken doluya tutulduk resmen.işte burda da bunlarla uğraşıyoruz.baharda taşınmaya karar verdim.bu sefer en üst kat olacak başka yolu yok.

Hayatım o kadarcık sesten birşey olmaz yaw kaydirigubbakcemile3 keşke bendede öyle tatlı cadılar olsa başımın üstünde hoplasınlar isterlerse... dediğiniz gibi yapıcaz canım, eşimlede konuştum az önce gürültü devam ederse gidip adam gibi konuşuruz olmazsa diğer yollara başvuracaz bana yapacak başka birşey bırakmayacaklar çünkü öyle olursa dedi... he bakacaz işte canımcığım ama tavsiyeleriniz iyi oldu valla ya:1hug:

ya birde benim eşim normalde sinirli bir insan değil yani adam kafayı yiyecek resmen hayatım... gündüz yapsınlar ne yapacaklarsa ben varkende yapsınlar razıyım ama eşim gelince yapmasınlar artık ya adam 8 de geliyor zaten erkende değil yani... İlk etapta düzgün konuşmayı yeğliyor insan ama dediğinde doğru anlamaz ki bu dangalağın önde gidenleri... üstümdekilerde karı koca sadece bizde önce ses onlardan geliyor sanmıştık adamların günahını almışız ...ay yüzsüz desen yüzsüz bile değiller canım ya ...taşınıcaz ama 2 sene sonra inşallah ... 2 sene daha böyle olursa sonumuzu hayır etsin Allah valla :sm_confused:

merhaba, ayni sey ben ailemle otururken basimizdaydi, gece yarisi kadin cocuguna bagirirdi, tv sesi sonuna kadar acikti, hicbir zaman o tv susmazdi daha neler...Ama yapilacak hicbirsey yok malesef. Cunku laftan anlamiyorlar kesinlikle, guzel soyledik, kizdik olmadi...En sonunda tasindilar da kurtulduk. Sikayet etsen dahi onemli bi yaptirimi olmadigi icin degismiyor bu insanlar..

merhaba canım, benimde olumlu bir sonuç beklediğim söylenemez...ben sadece işin boyutunu uzatmalarını istemiyorum yoksa olay büyüyecek...heleki yapılacak birşeyde yoksa öylece kalakalırız herhalde...İnşallah öyle olmazda bunlarda taşınır giderler, gerçi ev sahibilermiş eşim söyledi az önce nereye kadar ne zaman giderler blinmez... :çok üzgünüm:

bulunduğunuz yerin belediyesine telefon açıp şikayetinizi belirtin...

Bizde bu anlattıklarından 2 adet mevcut ben evsahibiyim ama nedense bizi takan yok onlar kiracı değil ev sahibi gibi davranıyorlar ezilen büzülen ben oluyorum inan evde çıt çıkarmaya korkuyordum eskiden aman rahatsız olmasınlar diye baktım 9 aydır karı koca her hafta sonu kavga ediyor çığlık çığlığa uyardık olmadı aile kavgası size ne dediler en sonunda kapıya polisi getirdik inş kontrat dolunca noterden ihtar çekip çıkarmaya çalışıcaz evden en alt katımız tam facia adam gibi kira vermezler mahalleden her gün şikayet geliyor bu mahallede bu şekilde aile istemiyoruz kapılarından genç erkekler eksik olmuyor diye sabahtan akşama kadar nagır banfır müzik açılır gidip uyarırsın güm diye suratına kapı kapanır çıkın dersin sanane lan ne zaman istersem o zaman çıkarım para vermden bedava oturucam ben bu evde ömrümün sonuna kadar diyen insalara ne yapılır peki artık sinir hastası oldum doğuma kadar avukata vericem ikisinide sanırım tek o halledebilir

valla canım üzüldüm gerçekten, beterin beteri varmış gerçekten...ne demek ya para vermeden istediği zamana kadar beleş oturmak...bizede müstahak işte hayatım eğer aman çıt çıkmasın aman kimseyi rahatsız etmeyelim dersek gelir böyle hödükler bizi bulur..İnşallah sorunun çözülür en kısa zamanda ver avukata gitsin bunlar başka dilden anlamaz...Kiracı oldukları için biraz daha şansın var bu konuda...:teselli:

canım öncelikle Allah sana sabır versin. yaşadıklarımı sana yardımcı olması açısından anlatmak istedim. 1,5 sene apartmandaki anormal insanlarla uğraşmaktan heba oldum :çok üzgünüm: çok şükür ki kiracıydım ve ramazan bayramında o evden taşındım.

bu tip insanlar güzellikten anlamazlar canım. zaten nazik ve anlayışlı insanlar olsalar etraflarına huzursuzluk vermezler. benim üst kat komşumun 2 tane ufak oğlu ve bitmek tükenmek bilmeyen misafirleri vardı. her gece 2 ye kadar ses koşturmaca top oynamalar mı istersin bağıra bağıra yapılan konuşmalarmı istersin. güzellikle kapısına çıkıp rahatsız olduğumu, zaten evde olmadığımı ben geldikten sonra daha dikkatli olmalarını istedim. neyse umursamadılar tabi.

bigün hastaydım evde yatıyordum eşim çıktı apartman kapısı açıkmış belki 10 tane çocuk bir o tarafa bir bu tarafa koşuyormuş. evde muhatap bulamamış düşün yani. neyse bir kaç ay sonra halılarını yıkayıp asmış benim camlarım leke içinde çıktım kapıya konuşmak için çıkmaz olaydım. bana dediki;
'' eeee sizde çok oluysunuz zırt pırt kapıma geliyosunuz nedir bu yaa. benim çocuğum var hanımefendi anlayışlı olmanız gerekir. siz apartmanda yaşamayı bilmiyorsunuz komşuluk bu değil. bir daha kapıma gelip beni rahatsız etmeyin'' dedi. bende evet haklısınız hanımefendi ben şimdiye kadar çadırda yaşıyordum hayatımda ilk kez apartman gördüm kusura bakmayın dedim indim.

yan komşum zira daha beterdi. yatak odamız onun mutfağı ile bitişikti. gece yarılarında bulaşık yıkardı. tangur tungur. kapısına gittim biz erken yatıyoruz komşu nolur 12 den sonra yıkamamaya çalış dedim. aaa öyle bişey yok ben dikkat ediyorum iftira atıyosunuz dedi.

biraz uzun yazdım ama sonuç çözümü şöle bulmuştum. duvara vurmak konuşmak falan boş. sabah işe giderken müzik setine oyun havası cd si koyup sesini açıp evden çıkıyordum. akşam eve gelince kapatıyordum. noldu biliyomusun bu hanım efendilerden ses çıkmamaya başladı. evet beni görünce düşman görmüş gibi akıp söyleniyorlardı ama yapabilecek başka birşeyim yoktu kaydirigubbakcemile3 eğer imkanın varsa bu taktiği uygulamanı tavsiye ederim. onlar ses yaptıkça sen daha çok ses yap. emin ol işe yarıyor :jeyyar:

Merhaba canım, senin yaşadıklarında kötüymüş gerçekten...Ama şu müzik seti olayına bayıldım valla kaydirigubbakcemile3 evet bunlar ancak o dilden anlıyorlar malesef...illaha kafalarının içine böyle şeyler sokmak mı lazım...evet lazım çünkü ancak o zaman anlarlar ve seslerini keserler...iyi yapmışsın canım, ayrıca bu benimde kulağıma küpe olsun müzik setini açıp evden çıkmak hiçte fena bir fikir değil... :dance::jeyyar::sm_cool:

ben denedim bu müzik seti olayını çıtları çıkmadı hatta eşime demişler hiç böyle yapmazdı ne oldu eşimde hiç sizin yüzünüzden çıldırdı müziğe verdi kendini ne oldu hoşunuza gitmedimi demiş:))

:roflol: canım senin komşular iyice arsızmış.
baharcım sende dene bakalım seninkiler napacak kaydirigubbakcemile3

günleri sayıyorum az kaldı şubata şubatta boşalıcak 2 dairede

kızlar bendede var bu sıkıntı.hep son katta oturdum.üst kat komşu derdim olmadı ama hep alt komşularımdan şikayet ettim.bir önceki evimde televizyon sesi,koşturmaca,gürültü gecenini ikilerine kadar,şimdide son ses müzik.bütün apartman sarsılıyor.ne hikmetse akşam 6 dan sonra başlıyor gürültü.bir kaç kez söyledim.bütün gün çalışan insanlarız evimizde dinlenemiyoruz.inanın sinir hastası oldum.ya elimden bi kaza çıkıcak yada polis çağırıcam.başka çarem kalmadı artık.

canım ben çok iyi anlıyorum seni. bazen ağlama krizine girerdim ben. zaten butün gün telefondayım eve gidince televizyonumun sesini çekemiyorum komşular böyle yapınca iyice çıldırıyordum :çok üzgünüm: senin kendi evin değilse sen taşın bari.

polisi çağırmanı tavsiye ederim işe yarıyor tabi birazcık korkusu varsa ilkinde uyarıyorlar bir daha aynı şey olduğunda 50 ytl ceza kesiyorlar en son çare tüm apartman imza toplayıp bu işe son vermeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…