Ne yapabilirim fikri düşüncesi olan ?

Kendi düzeninizi kurmaya çalışacaksınız. Ayrı bir ev vs. yavaş yavaş sınırlarınızı çizip kendi hayatınıza bakacaksınız.

Sizi birinin beğenmesini kendine epey dert edinmiş, niyetini anlayamadım, kıskançlık mı korumacılık mı bilemedim 🙄
Hayır beni kenarına çek güzelce konuş tamam mı millete neden düşmanlık taslıyorsun ki ? Ne olursa olsun gavurda olsa misafir zaten ben evden gittim ben evde yoktum beni sürekli görmedi kimse niye böyle suratın beş karış herkese saldırıyorsun ne oluyor sana beni kimse gelip zorla alamaz zaten sen bana güzelce anlatsan neden olmadığını olmaması gerektiğini söylesen ben zaten uzak durmaya devam ederim

İkidebir hiç abartmıyorum evlenenler ebelerinin bilmem nesini görüyor işte konusu geçiyor şunlar çok mutluymuş diyor biri atıyorum kocasi her istediğini yaparmış hemen diyor ki cicim ayları çocuk olsun görürüm onları ağzından çıkarmıyor asla ya ben senin kadar kafama takmadım bu kadar evlilikten nefret ettiysen hiç bahsetme hiç anlatma anladık evlilik kötü anladık görüyoruz ard arda dile getirmeye gerek yok mesela kendisi evlenmediği için mutlu olduğunu sanıyor aslında hiç değil bana evinde ezen ezene yemin ederim ezen ezene
Çalışıyor musunuz ordan ayrılma tek başınıza yaşama imkanınız var mı? Gerçi ona da karışır gibi hissediyorum ben.

Ne kadar iyi olursa olsun, size yaptıklarını çok tehlikeli buldum.

Bu konuları konuşmanız zaten onun depresyona girmesine sebep olur. Çok tanıdık geldi ve bu bağı gevşetmeniz şart.

Hayır beni kenarına çek güzelce konuş tamam mı millete neden düşmanlık taslıyorsun ki ? Ne olursa olsun gavurda olsa misafir zaten ben evden gittim ben evde yoktum beni sürekli görmedi kimse niye böyle suratın beş karış herkese saldırıyorsun ne oluyor sana beni kimse gelip zorla alamaz zaten sen bana güzelce anlatsan neden olmadığını olmaması gerektiğini söylesen ben zaten uzak durmaya devam ederim
Niyeti iyi olsa dediğiniz gibi sizi bir kenara çeker açıkça konuşur yani ben art niyet seziyorum ama emin değilim tanımadığım biri sonuçta

Ne anlatıyorsunuz ben anlamadım anneniz gibi ama değil.
İlk mesajınızda iki kere evlenmediğini belirtmişsiniz bir kere de değil.
Kimdir,neyinizdir anlamadım sizi kıskanıyor desek değil gibi de.
Neden gelen tüm akrabalar aa evlendirelim diyor sizi birine beğeniyor nasıl bir akraba,komşu ilişkileri onu da anlamadım.
Çok istemiyorsanız görüşmeyin çıkın ayrı eve madem

yüksek ihtimalle sizi büyüttüyse, birlikte yaşıyorsanız size bağlanmış ve evlenip gitmenizden korkuyor gibi algıladım ben.
ama niye eve sizi görmeye sürekli birileri geliyor orayı anlamadım. görücü usulü mü evlilik düşünüyorsunuz?
sonuçta dışarıdan da birini bulabilirsiniz ona da yapacağı bir şey yok artık.
bu konuda biraz mesafenizi koruyun siz de.

Kendi düzeninizi kurmaya çalışacaksınız. Ayrı bir ev vs. yavaş yavaş sınırlarınızı çizip kendi hayatınıza bakacaksınız.
Evden ayrıl mı diyorsunuz yani
yüksek ihtimalle sizi büyüttüyse, birlikte yaşıyorsanız size bağlanmış ve evlenip gitmenizden korkuyor gibi algıladım ben.
ama niye eve sizi görmeye sürekli birileri geliyor orayı anlamadım. görücü usulü mü evlilik düşünüyorsunuz?
Hayır ya sürekli birileri beni istemeye gelmiyor hatta bence az bile yani elin parmakları kadar ben burda size örnek göstermek adına yazdım yoksa öyle çok isteyenim olmadı yanında yaşadığım kadının durumundan bahsetmeye çalıştım zaten 3 kişi beğendi olarak yazmışım genç bir kız için fazla bile değil ki

Onlarda bu sene denk geldi işte. Diğer söylediğim oğlanı da sadece karakter olarak falan beğenmiştim çok ahlaklıydı o kadar laf arasında konuşuyorduk arada şakasına adını söylüyordum durum bu yani

Ne anlatıyorsunuz ben anlamadım anneniz gibi ama değil.
İlk mesajınızda iki kere evlenmediğini belirtmişsiniz bir kere de değil.
Kimdir,neyinizdir anlamadım sizi kıskanıyor desek değil gibi de.
Neden gelen tüm akrabalar aa evlendirelim diyor sizi birine beğeniyor nasıl bir akraba,komşu ilişkileri onu da anlamadım.
Çok istemiyorsanız görüşmeyin çıkın ayrı eve madem
Annem değil anne yarım bana bakan akrabam yazmışım zaten açıkça farklı birşey yazmadım. Akrabalar benim için geldi doğru ama normalde öyle sürekli isteyelim edelim gidip söyleyelim şeyi yoktur benim ben olanlardan yola çıkıp yanında yaşadığım kadının tavrına örnek göstermeye çalıştım hepsini yazınca da sanki herkes beni istiyor gibi algılandı

Ne kadar iyi olursa olsun, size yaptıklarını çok tehlikeli buldum.

Bu konuları konuşmanız zaten onun depresyona girmesine sebep olur. Çok tanıdık geldi ve bu bağı gevşetmeniz şart.
Çok psikolojim bozuldu ben aylar önce arkadaşımla buluşmaya gidecektim ne zamandır çıkmamıştım dışarı kızla kendime çay yaptım içeriz dedim neyden şüphe etti ne oldu anlamadım saatin 10 unda bende dışarı çıkacam işim var dedi halbuki benim peşime takılacak. İkimizde minibüse bindik gidiyoruz aynı yerde indi benimle yollarımız ayrılacaktı ben yukarı o aşağı gidecektik ben yürüyorum yürüyorum tam karşıya geçecem baktım uzaktan beni izliyor beni takip ediyor peşime gelecekti. Beni görünce durdu hemen sağına soluna bakar gibi yaptı aradım onu sana aferin dedim beni mi takip ediyorsun deyince yok dedi kem küm yaptı neyi ne niyetle yapıyor çözemiyorum bazen diyorum kötü düşünme belki güvenmediği için değil ama bilmiyorum

Sizi her türlü kısıtlıyor evlenme, çalışma, vs. bu iyi niyetli bir davranış değil ama
Benim sürekli atanmamı memur olmamı istiyor tamam mı ama istediği de şu namazını kılsın ibadet yapsın eve yardım etsin derslerine çalışsın atansın evlensin. Bu yani öyle çıkıp gezeyim tozayım çıkana kadar illlahlah ediyorum

Çok psikolojim bozuldu ben aylar önce arkadaşımla buluşmaya gidecektim ne zamandır çıkmamıştım dışarı kızla kendime çay yaptım içeriz dedim neyden şüphe etti ne oldu anlamadım saatin 10 unda bende dışarı çıkacam işim var dedi halbuki benim peşime takılacak. İkimizde minibüse bindik gidiyoruz aynı yerde indi benimle yollarımız ayrılacaktı ben yukarı o aşağı gidecektik ben yürüyorum yürüyorum tam karşıya geçecem baktım uzaktan beni izliyor beni takip ediyor peşime gelecekti. Beni görünce durdu hemen sağına soluna bakar gibi yaptı aradım onu sana aferin dedim beni mi takip ediyorsun deyince yok dedi kem küm yaptı neyi ne niyetle yapıyor çözemiyorum bazen diyorum kötü düşünme belki güvenmediği için değil ama bilmiyorum

Biraz baskıcı gibi geldi bana.Sizi sosyal açıdan kısıtlıyor ve kendisine bağımlı hale getirmeye çalışıyor gibi.Acaba kendisinden uzaklaşıp gideceğinizden korktuğu için mi böyle yapıyor diyeceğim fakat sizi de aşırı derecede sıkmış.Bence yavaştan kendinizi sosyalleştirmeye başlayın.Misal iş bulun çalışın.Arkadaşlarınızla vakit geçirin.Elbet sevdiğiniz birisini de bulacaksınız hiç kimse karşı taraf evlenmemiş sende evlenme diye size birşey diyemez.

Sizi her türlü kısıtlıyor evlenme, çalışma, vs. bu iyi niyetli bir davranış değil ama
Öyle yobazlık yapıyor ki
Biraz baskıcı gibi geldi bana.Sizi sosyal açıdan kısıtlıyor ve kendisine bağımlı hale getirmeye çalışıyor gibi.Acaba kendisinden uzaklaşıp gideceğinizden korktuğu için mi böyle yapıyor diyeceğim fakat sizi de aşırı derecede sıkmış.Bence yavaştan kendinizi sosyalleştirmeye başlayın.Misal iş bulun çalışın.Arkadaşlarınızla vakit geçirin.Elbet sevdiğiniz birisini de bulacaksınız hiç kimse karşı taraf evlenmemiş sende evlenme diye size birşey diyemez.
Ben anlamadım valla anlayamıyorum açıkça söylemiyor da mesleğini eline al istiyorum diyor da garip birisi cidden garip neden o kişinin nişanlı olduğunu yalan söylersin banane ben ona mı aşığım ona mı hastayım olsa ne olmasa sürekli istediğini yaptırmaya öyle alıştı ki ne derse yapıyorum başlarda karşı çıksam da yapıyorum yine ama şunu farkettim ki bunca zaman onun istediği gibi yaşayınca da olmuyor aylarca evden çıkmasam canım sıkılıyor desem diyecek ki gel gidelim gezelim gel seni gezdireyim der. O kadar alışmış ki evden çıkmama gelişmeme kimseyle iki sohbet etmeme edince yadirgiyor ben açılınca tuhafına gidiyor

X