Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
biz evlenirken eşim 6 tane bilezik aldı, ailesi bana taktı.
kardeşi de öğrenciydi o zaman, tatlı bi hediye almıştı onu verdi
yakında evlenecek tabi ki bilezik alıp takacağım. onu sevdiğim için
her şey karşılıklı olmak zorunda değil.
sizin durumunuz yoksa çeyrek alır takarsınız.
ama sizi linçleten durum çeyrek almanız yada almamanız değil.
sürekli fesat içindesiniz, yok durumları şöyle böyle,size ne yani?
ayrıca halı almak dünyanın en saçma düşüncesi, düğüne gitmeyin daha iyi
bu kadar saçma bi fikir duymadım.
gerçekte samimi olsanız ve durumu kayınıza açıklasanız sorun kalamzdı ama siz sürekli bir fesat içindesiniz.

Durumunuz olduğu kadarlık takarsınız siz de. Zaten kaynınız da gelin de bolluk içinde yüzmediğinizi biliyordur. Karşı taraf çok zengin diyorsunuz zaten bilezik de taksanız onlarla aşık atamayacaksınız. Ya kayınvalideniz verir onu takarsınız ya da gücünüzün yettiğini. Benim de anlamadığım şu kızın abisinin maaşı bizim 3 katımız demişsiniz. Bunlar evlenince abi mi bakacak onlara neden böyle kıyaslara giriyorsunuz ki?
Evet gercekten, kızın abisinden kime ne, kaynının abisi de eşi oluyor fakat takmasak derdinde

Evet gercekten, kızın abisinden kime ne, kaynının abisi de eşi oluyor fakat takmasak derdinde
yani bi de demiş ki eşinin 3 katı maaş alıyomuş.
hadi 60 bin alıyor olsun adam.
onun da kendine göre ailesi masrafı vardır, sanki geçiniliyor bu devirde o parayla.
bu hesaplara girmesi çok itici

Bütçenize göre birşey takarsınız.. herbirine birer çeyrek taksa 10 bin,o da az para değil..ya da bor kuyumcuya sorun ,uygun bilezik vardır belki.. kirada ve tek maaşlı olduğunuzu biliyorlardır,fazla birşey beklemezler galiba..ben bilezigimi vermezdim..bu kayın işsiz haliyle nasıl evleniyor ki
Kirada oturmayacaklar.Kizin kira geliri de var.Sikinti olmaz gibi gecinmeleri

yani bi de demiş ki eşinin 3 katı maaş alıyomuş.
hadi 60 bin alıyor olsun adam.
onun da kendine göre ailesi masrafı vardır, sanki geçiniliyor bu devirde o parayla.
bu hesaplara girmesi çok itici
10 katı olsa ne olur, Allah kardesi kardeş yaratmış, kesesini ayrı yaratmış, takar takını gecersin, kazanç yarıstırmak buradan cok, nasıl desem, sey gorunuyor, kıskancca:))

Ben olsam el aleme gösteriş olacak diye kenarda duran 2 bileziğimden birini tutup kaynıma takmam.
Üç gün sonra evden çıkarken beş parasız kalınca kaynım yardım etmeyecek sonuçta.
Kadın eşim 17 bin alıyor, ben asgari alacağım diyor. Yani şu durumda ne bileziği?
Ha alacak durumun olsa da takmazdın diyenler var. Orasını bilemem. Ben mevcut durumda mantıklı olanı yazdım.
Abiyim ablayım, el aleme karşı diye diye borca girerek, kendini zorlayarak takı yapmanın sonu iyi bitmez genelde. Ondan sonra sen aylarca kuru ekmeğe talim, kayın ailenin de kulağı duymaz.
Gücüm neye yetiyorsa onu yaparım.
Evden şuan çık deseler bize yardım edecek kimse yok.Ailesi ev durumunu biliyor.Ha seneye olsaydı,seneye burayla devam etseydim.Birşey tabiki takardım.Ben kv de dahil altın için borca girmek istemiyorum. Çünkü kendi bilezigimden satmak durumunda kaldım.Geri koyamadım henüz.

Kirada oturmayacaklar.Kizin kira geliri de var.Sikinti olmaz gibi gecinmeleri
O
O kısımlar sizi pek ilgilendirmiyor durumları filan.
siz tam altın takın yarın öbür gün çocuğunuz olur veya sünnet bir cemiyet olur geri takarlar bişey olmaz ben olsam bilezik değil tam takardım ,size bilezik takmamış olarak baz alın çünkü zaten takılacak olanalrdan birini alıp takmış.
Eşinizde madem kendini kötü hissediyor tam takın size de geri getirirler kv nize de bahsedersiniz bu şekilde.

ayrıca işsiz kalmışsınzı ve dediğiniz aylar içinde iş bulmanız imkansızsa, gerekiyorsa gidip çalışcaksınız.
yüksek mimarım bugün işsiz kalsam ve kartlarım dolu olsa gider mağazada da çalışırım, evde oturup üç bileziği sayıp durmam
Aylarca dediğim şey şubatta işten çıktım.Hazirandi galiba burayla anlaştım.Ama ağustosta işe başladım.Magazada çalışmak kolay sanıyorsun sanırım

Aylarca dediğim şey şubatta işten çıktım.Hazirandi galiba burayla anlaştım.Ama ağustosta işe başladım.Magazada çalışmak kolay sanıyorsun sanırım
tuvaletsiz şantiyede 500 adamın içinde sabah 8 akşam 8 çalışmak kadar zordur eminim.
kolay olmadığı konusunda hemfikirim.saygı duyuyorum emek verren herkese

tuvaletsiz şantiyede 500 adamın içinde sabah 8 akşam 8 çalışmak kadar zordur eminim.
Ben bu süreçte hem görüşmelere gittim hemde haftasonu markette çalıştım.Asgari kadar maaş almadim evet ama en azından kartlarımin asgarisini ödedim.

Bu arada bir markete girdim.Dershane açılana kadar çalışayım dedim.Buraya konu açtım galiba.Ama 2 hafta dayanamadım çıktım.

Ben bu süreçte hem görüşmelere gittim hemde haftasonu markette çalıştım.Asgari kadar maaş almadim evet ama en azından kartlarımin asgarisini ödedim.
durumun asla kolay değil, işsizlik, evden taşınmak, borç harç
ben kendi adıma kenarda kalan son paranı da git kaynına tak demiyorum
sadece kayınvalidene ve kaynına durumunuzu içten bi şekilde açıklayın diyorum. en azından bir çeyrek bari alın

durumun asla kolay değil, işsizlik, evden taşınmak, borç harç
ben kendi adıma kenarda kalan son paranı da git kaynına tak demiyorum
sadece kayınvalidene ve kaynına durumunuzu içten bi şekilde açıklayın diyorum. en azından bir çeyrek bari alın
Çeyrek alırız.Ama eşim Çeyrek o kadar insan içinde ayıp olur kafasında.Kaynim durumu biliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X