Ne renk badana yaptırayım? Resimli

irem-ozge

:)
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
5.435
342
Kızlar salonumun resimlerini ekliyorum. Sizce ne renk boyatabilirim.
Badanaya göre koltuk minderlerimin kılıflarını değiştirebilirim.
Ben turkuaz yada açık mavi düşündüm.
Minderleri de turkuaz kahve yaparım dedim ama pek beğenen olmalı.
Fikirlerinizi bekliyorum.

çok güzedl bu hali.turkuvaz ı zaten çok severim.ışıltılı uvar kağıtları var.bi bak istersen?

Canım kağıt düşünmüyoruz duvarlar saten boya.
Yine saten boya olacak ama renk bir türlü karar veremiyorum.
Evi yapacak Mimar bikaç seçenek oluşturacak bana yarın ama ben yine de kendi seçeneklerim elimde olsun istiyorum.
Yatak odam lila boyanacak.
Ama diğer hiçbiryer belli değil.
En önemlisi de salonumun rengi mafoldumben

bence turkuaz boğar salonunu

biz güz gülü diye bir renge boyattık hafif pembemsi eflatunumsu bir renk
onu tavsiye ederim güzel bir renk

iremcim bu hali güzel. koltuk için koyu kahve tonlarda yastıklar yaptırabilirsin.
yada arka yastık ve oturma minderleri çikolata kahve olabilir diye düşündüm.

Bana sorarsan pencerenin o kısmına çiçekli kağıt gibi bişey yaptır.
Diğer yerleri de yastık kılıflarının renginden boya

benim salonumun duvarları pembe. koltuklrımda fuşya+krem
vitrinimde açık bir renk. sarımsı bir renk.

Güz gülü bu sanırım.

Melodi duvarlar mutlaka boyanacak canım. sıkıldım aynı renkten artık.

Eklentiler

• $m_3102_guz_gulu.jpg
    898 bayt · Görüntüleme: 164
iremcim bu hali güzel. koltuk için koyu kahve tonlarda yastıklar yaptırabilirsin.
yada arka yastık ve oturma minderleri çikolata kahve olabilir diye düşündüm.
iremcim arkadaşa katılıyorum . acık mavı vs yapma ...
bu halide çok donuk olmuş
senin yapacagım şey koyu tonları katmak ama pastel koyu renkler.....
mat fümede hoş olur bence .....a.s

Son düzenleme:
Güz gülü bu sanırım.

Melodi duvarlar mutlaka boyanacak canım. sıkıldım aynı renkten artık.
bu renk güzel duvar için az daha koyu grı olsa daha iyi . minderleride bu renge uygun mat füme yaptınmı oldu bence ...

Son düzenleme:
Bence televizyonun olduğu duvara desenli duvar kağıdı yaptır canım. Üçlü koltuğun olduğu duvarı da duvar kağıdının içinden bir renkle boyat.
Turkuaz veya mavinin hoş duracağını sanmıyorum. Mor, turuncu veya yeşil tonlarını düşün derim ben.

Örneğin duvar kağıdı bunun gibi bir şey olabilir.

Diğer duvarı da bunun içindeki bir renkten boyatabilirsin.

Mor ve siklamen de olabilir.

bence duvarının rengini değiştir duvarda krem koltuklarda krem dümdüz bir oda olmuş.duvarının rengini halının içindeki bi renk var şampanya rengi gibi ona boyatırsan koltuk minderlerini değiştirmenede gerek kalmaz.en azından duvarla halın uyumlu olur.bence çok güzelde olur.benim fikrim tabi.

Duvar rengi kesin değişecek.
Badanam tertemiz aslında ama ben renklerden sıkıldığım için badana yaptırıyorum.

Anuşka abla tv nin duvarına farklı bişiy yaptırıcam hoş olur haklısın. Aynı renk olsa bile duvar sticker alıp o duvarı haraketlendiricem.

sevgili ırem,

mobilyalarınız ve koltuklarınız açık tonda,duvarınızda açık tonda olduğu için renk kombinasyonu oluşmuyor.duvarınızın rengini koyulaştırdığınızda kombinasyon oluşacak.Duvarınızın rengine önerebileceğim en uygun2 renk var. her ikiside halınızda mevcut bir renk.

1. hem perde ve hem halınızda olan (halınızın ortasındaki çiçek) fıstık yeşili açık tonları

2. halınızın en ortasında bulunan peru kahverengisi (hafif portakal rengi görünümünde olan çiçek)

bu iki renken birisini kullandığınızda farkı göreceksiniz.

....bir diğer önerim kartonpiyer olan çiçeklikleri söktürün,onlar çok demode bir görünüm sunuyor.Onların yerine kartonpiyer çıtalarından çerçeve oluşturun ve çerçeve çıtalarını açık tonda çerçeve çıtalarını koyu tonda duvar renginize boyatın

..saygılarımla

çerçeveden kastım ise resimdeki gibi fakat biraz daha enine değilde boyuna kombine ettirin

Yatıklar çok önemlidir kombinasyonda yastıklarınıda yine halındaki 3 koyu renk aralıklarında yapmanı tavsiye ederim.
Bu yastık tasarımı bana ait olan bir yastık

Son düzenleme:
Çok teşekkürler.
Peru kahve çok güzelmiş gerçekten.
Çiçeklikleri kaldırıp çerçeve fikri de harika.
sizin yastık tasarımınız da harika olmuş.
Sanırım bende yastık kılıflarımı tek renk ama halımdaki bikaç renkten tek tek yaptıracağım teşekkürler.

salonun küçükmüş koyu renk boğucu olur bence açık bir mavi hoş olur...kolay gelsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…