ne olur bi bakın

zeynomh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
100
0
44
arkadaşlar aralık 6 da son reglimi oldum, aralık 16 da da yumurlamam oldu. ama hayatımda ilk defa yumurtlama zamanı çok sancı çektim. tam 2 gün sürdü. şimdi benim bildiğime göre yumurtlamadan 14 gün sonra regl olmak gerekiyo. şayet olmuyosan ya gebesin ya stresten gecikiyo ya da kistin falan var. bende de kist yok, doktorum yumurtalıklarımın çok iyi olduğunu söylemişti. yani bu durumda benim 30 aralıkta regl olmam gerekiyodu sonuç olarak, tabi hamile değilsem. ama ben hala regl olmadım. ve iki haftadan fazla bir zamandır kasıklarımda sürekli bir batma ve sancı var. ani oturuş ve kalkışlarda ağrıyo. bir haftadır felaket derece şişkinlik ve gaz sorunum var. ama bugün idrar testi yaptım ve çok net bir şekilde negatif çıktı. acaip moralim bozuldu. ne düşüneceğimi şaşırdım. acaba idrar testi için çok mu erken. nolur bi fikriniz varsa paylaşın çok ihtiyacım var. bütün bunlar psikolojik olabilir mi ya da başka bir hastalığın belirtisi falan? yarın kan testi yaptırcam ama sabaha kadar çok zor dayanırım :çok üzgünüm:

Canım inşallah hamilesindir...kesin sonuç için kan testi yaptırman lazım tabiki..ama yinede çok ümitlenme derim sonra çok üzülürsün..iki hafta geçmiş aslında idrar tahlili nettir ama yinede yanlış çıkabiliyo...yarın inşallah istediğin gibi bi sonuç çıkar canım ..dua edicem senin için...

yumurtlama gününü yanlış tesbit etmiş olabilir misin? adet döngün nasıldı ki? bir hastalık belirtisi olacağını zannetmiyorum. tabii ki dr.a gitmek en doğrusu. ben hamile olduğumu ilk olarak kasıklarıma ani hareketlerde giren sancılardan anlamıştım. en kesin sonuç kan testi, zaten günün gecikmişse kan testinde pozitifse hemen çıkar. Yarın git yaptır ve hayırlı haberler getir inşallah. Herşey gönlünce olsun.

aslında adet döngüm çok düzenli değildi normalde, ortalama 33-35 günde bir anca oluyodum. ama bebek istediğimden beri yani temmuzdan beri acaip bozuldu düzenim. 2 hafta erken olduğum bile oldu. nolur dua edin. yorumlarınız içinde çok teşekkürler.

canım stres yapma,idrar testleri 10 günden önceki gebelikleri göstermez.eger varsa yeni kaldıysan falan göstermez yani.kan testini yaptır rahatla bencede.hadi hayırlısı.
birde birşey soracagım normalde gecikme oluyor mu düzenlimi oluyorsun?
benim mesela hep gecikir o yüzden gcikse bile heyecan yapmıyorum çok fazla.
normalde gecikmiyorsa ve maden kist iltahap falan yok bebiş olabilir.inşşşşşşşşşşşşşş:ecrin_bebek::Saruboceq:

evet normalde da hep gecikir zaten en az 3-4 gün. bu arada eğer hamile kaldıysam şayet ayın 16 sında olmalı. peki bu durumda da idrarda görünmemesi normal midir?

16 sında kaldıgını düşünürsek çıkması gerek.ama emin misin 16 sından sonra da kalmış olamaz mısın yani?

yani bilemiyorum ki yumurtlamam o zaman oldu diye öyle söyledim. açıkçası ondan sonrada takib etmedim vücudumu. nedense o kadar emindim ki hamile kaldığıma

canim 6 sinda adet olduysan 16 sinda yumurtlaman biraz zor. yani 33-34 gunde bir regl oluyorsan 18-19. gun falan yumurtlaman lazim. o da 24-25 i oluyor.

nasil bu kadar eminsin yumurtlamandan? yumurta takibi mi yaptirdin?

canim 6 sinda adet olduysan 16 sinda yumurtlaman biraz zor. yani 33-34 gunde bir regl oluyorsan 18-19. gun falan yumurtlaman lazim. o da 24-25 i oluyor.

nasil bu kadar eminsin yumurtlamandan? yumurta takibi mi yaptirdin?

yok canım yumurta takibi yaptırmadım ama elde uzayan şeffaf akıntı geldi bir de kasık ağrım oldu. aslında doğru söylüyosun ilk defa bu kadar erken yumurtlamam oldu.

selam arkadaşlar kan testi yaptırdım malesef hamile değilim... (((((((((((((((

canım ya üzülme dur daha aylar bitmedi hayatımızda kısmetse...
Adet gecikmen yok muydu?benim 5 gün var adetime...bende kan tahlili yaptırayım diyorum ama gündüz şirketteyim zaten vaktim yok...bekliyim diyorum...ne kadardır istiyorsun bebiş?

ben temmuzdan beri istiyorum. sana da tavsiyem regl günün gelmeden test yaptırma. çıkmazsa çok üzülürsün. bu seferde üzüntüden regl olursun ( off ya herkes stres yapma onun için hamile olamıyosun diyo ama gel de yapma

canim akintiya guvenme. hele ki esinle yakin zamanda iliskide bukunduysan hic guvenme cunku meniyi vaajinal sivin sanabilirsin. meni icerde 2 gun falan vajinal siviyi daha akiskan hale getiriyor. sen gene normal edet zamanini bekle. bugun yarin olman lazim.

cnm bitanem bendede aynı şeyler vardı hamişim sandım kistim tekrar etti çikolata kisti önce bu oluşum için drum gebeliğe hazırlanıyo vücud dedi ancak folikül kistleriyle başladı ve sonunda çikolata kistim tekrar etti dilerim gebesindir

off ya doğru söylüyo olabilirsin gerçekten de önce ki gün böyle bi durum olmuştu. eee peki ben bugüne kadar yumurtlamamı hep böyle takib ediyodum bundan sonra napcam?

ya aslında ben geçen ay doktora gittiğimde yumurtalıklarımın çok iyi olduğunu söylemişti. ama ben bu ay kuru incir kürü diye bişe yaptım. biliyosundur belki yumurtaların gelişmesine sebep oluyo. neyse bende diyorum ki acaba zaten iyi durumda olan yumurtalıklarıma birde incir kürü uygulayarak onları kiste mi dönüştürdüm? çünkü hayatımda hiç yaşamadığım sancılar giriyo kasıklarıma

canim ne yapacagimi var mi? kac gunde bir adet oluyorsun. 33 mu 14 gun gerisi yani 19. gun yumurtluyoisun teorik olarak ama bugunlere kadar elin kolun bagli beklemeyeceksin. hele vajinal akintiya hic guvenmeyeceksin.

reglin bitince 3 gunde bir deneyeceksin. 13.gunden sonra 2 gunde bir deneyeceksin. 18-19-20. gun her gun deneyeceksin.

üzülme canım...olur kafana takma....stres yapıyosan gecikebilir...ben yumurtlama takibi yaptırdığım halde gecikiyor bazen....:1hug:

canlarım iyi ki varsınız. başka hiç kimseye anlatamıyorum bu durumları çünkü
bu arada ben hala regl olmadım ve bu sabah müthiş bi ağrıyla uyandım. tam olarak ağrıyan yeri anlatamıyorum ama karnımın alt kısmının tamamı diyebilirim, yumurtalıklar falan. uyandıktan sonra yaklaşık 2 saat kolumu dahi kıpırdatamadan iki büklüm yattım. sonra yavaş yavaş hafifledi ve ancak ayağa kalkabildim. tüm bunlar benim daha önce hiç başıma gelmedi ve acaip tedirginim.
sizin bi tahmininiz var mı ya da böyle bişe başınıza geldi mi hiç?

merhaba cnm benimde aynı senin gibi oldu geçen ay hastalanmama 4 gün kala sol kasığım çok ağırdı adım bile atamadım acile gittim iğne vurdular 2 gün yattım ama reglim tam zamanında geldi yine niye böyle oldu bende anlamadım reglim geçince yine çok ağırdı bizde 1,5 yıldır istiyoruz inş.bu ay tutar 18 ocağı bekliyorum bende aynı senin gibi çok stres yapıyorum banada yapma diyolar ama elimde değil işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…