ne olur bebegim için dua

melinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2011
1.930
796
Gecen cuma dogum yaptim. Önce cigerlerinde amniyon sivisi kalmis denildi yogunbakima alindi hemde emzirmek icin kucağıma aldigim o anda sanki kalbimi de söküp goturduler. Enfeksiyon denildi suan da zatürre deniliyor ve bebegim solunum cihazina bagli nefes alabiliyor uyutuluyor.

Oyle zor gunler ki her an makinayi birakmasini bekliyoruz umutla o bizim icin buyuk bir adim olacak insallah...

Onu caresiz görmek hastanede birakip eve onsuz gelmek o kadar canim aciyor ki hergun mecburen film cekiliyor ben hamileyken telefon kullanmaya nasil dikkat ettim aman yavruma zarari olur diye radyasyondan...

emzirmeyi annelligi cok sevdim ilk gece agrimdan olsem de bi an uyumadim sevincten hep onu izledim sabah oğlum icin kalktim suslendim tacimi taktim yatagima yattim on dakika sonra yavrumu kucagimdan aldi goturduler.. o an her an gozumun onunde bana bakisi sanki niye ayriliyoruz der gibi caresiz...

simdi gunde bir kere goruyorum sanki bana küsmüş sanki beni bidaha sevmeyecekmis gibi onu ben hasta etmisim gibi hissediyorum. Ya beni unutursa emmezse...

Hic iyi degilim etrafima bakiyorum hastaneye giderken restoranlarda kafelerde insanlar neseli muhabbetli bana o kadar yabanci geliyor ki.. eski hayatim bana cok yabanci geliyor...

Sizlerden cok dua istiyorum ne olur bebegim icin dua edin ne olur.. tez zamanda iyi haberlerini alalim diye sagligana hemen kavussun diye dua edin bizi unutmayin...

Allah acil sifalar versin bebegine, cok üzüldüm, sizede bol sabir. Sizi unutcakmis emmicekmis düsüncesine kapilmayin sakin, bebeginiz hisseder güclü olmaya calisin.

Kızımı dünya ya 34+3 te getirdim. 2.200 gr dı. Vücudun da çok enfeksiyon vardı hemen yoğunbakıma aldılar. Doğduğu hastaneden ambulans ile başka hastaneye götürdüler götürülürken gördüm titriyordu.
Normal insanın vücudun da enfeksiyon sınırı en fazla 12 bin benim miniğimde 36 bindi. Ertesi gün hastaneden çıkıp gittim sadece 3 dakika koca koca camların ardından küvezde gördüm kızımı.
Hiç kucağıma almamıştım.
Eve geldim ağladım eşyaları yatağı boş diye.
Sonra dedim ki niye ağlıyorum bu bizim sınavımız ben iyi olmalıyım kızım hisseder kötü olursam diye daha da bir gram ağlamadım. Hergün gittim ve 1 hafta sonra kızımı bize verdiler.
Dicem o ki hak neylerse güzel eyler. Vardır bir bildiği.
Ben ki hamileyken sular seller gibi kanamam olurdu her seferinde düştü diye gittim doktora o karnımda hareket yapıyordu. Sınav sa sınav elbet geçicek bu günler. Sen güçlü olmalısın emin olki hisseder.
Rabbim yüzünü güldürüp bir an evvel kucağında görmeyi nasip etsin.
Bol bol sütün olsun onun en iyi ilacı senin sütün.

Tuylerim urperdi okurken bana umut oldu yazdiklariniz.. ve cok haklisiniz kendimi toplamam gerek saolun..

Allah acil sifalar versin bebegine, cok üzüldüm, sizede bol sabir. Sizi unutcakmis emmicekmis düsüncesine kapilmayin sakin, bebeginiz hisseder güclü olmaya calisin.

Amin cok saolun iyi ki yazmisim buraya simdiden iyi hissetmeye basladim.

Tuylerim urperdi okurken bana umut oldu yazdiklariniz.. ve cok haklisiniz kendimi toplamam gerek saolun..
Güçlü olmak zorundasın annesi o minik bir savaşçı. Şimdi senin yapman gereken ayva komposto su içmek, kuru incir i sütte kaynatıp sütü ile beraber yemek, boza içmek bunlar çok süt yapar. Hele boza tam zamanı. Bol bol sütün olsun ki ilaç olsun kuzuya.
Benim minik kızım 21 aylık oldu bile. Herşeyi ile yaşıtları ile akran hatta diş fazlalığı Bile var
Dua canım yer gök dua güçlü olup bol bol ya Şafi çekicez
İyi haberlerini bekliyorum.

Evet şimdi daha iyi anlıyorum bazi seyleri. Annemler de benzer seyler soyluyor gunlerdir ama siz böyle yazinca inanilmaz iyi hissettim.
Ben napiyorum cidden ya cok cabuk toparlamam lazim artik.

Evet şimdi daha iyi anlıyorum bazi seyleri. Annemler de benzer seyler soyluyor gunlerdir ama siz böyle yazinca inanilmaz iyi hissettim.
Ben napiyorum cidden ya cok cabuk toparlamam lazim artik.
Anneler yada kv ler yada bir yakınımız söylediği zaman lohusa psikolojisinde olduğumuz için küfür gibi gelir açıkçası bana öyle gelirdi onlar beni anlamıyor yaşamadılar ki diye
Aslında doğru söylerler.
Ve süt en çok uykuda olur, doğru uykuya bol bol süt lazım

Canım dualarım senınle. Bugunler gecer ınş . Gecen hafta arkadasımın bebegı cktı hastaneden 1 ay oksıjnde kaldı zature demişlerdı .. Şimdi cok ıyı hemen toparlıyor cocuklar. Unutucaksın bugunlerı ınş

Dualarım seninle bebeğinle kardeşim güzel haberlerini bekliyorum sakın merakta bırakma

Aynı şey birebir bizimde başımıza geldi oğlum 39 haftalık sezeryanla dünyaya geldi çok şükür . 4200 dü kilosu ve solunumu çok hızlıydı doğduğu gün benim yanıma vermediler bile koklayıp emziremedim yavrumu 24 saat kuvezde serumla beslendi . Tombik bir erkek bebek olduğundan ciğerindeki suyu atamamış denildi. Röntgen çekildi Solunumu normalin çok üstündeydi. Enfeksiyon değeride yüksekti ama gerilemeye başlamıştı. Doğum yaptığım günün ertesi akşamı yanıma getirdiler kuvezden çıkmıştı çok şükür değerleri biraz düzelmekle birlikte emince solunumu çok hızlanıyordu 2 saatte 10 dk dan fazla emzirtmediler. Benim taburculuğum geldiği zaman oğlumu bırakmadılar 72 saati beklicez dediler ciğerlerdeki suyu atması için. Bekledik ama solunum hızında hiçbir düzelme yoktu. 72 saat dolunca kalpten bile şüphelendi doktorki kan testinde enfeksiyon değerinin çok arttığı görüldü. Yoğunbakıma aldılar tekrar 5 gün antibiyotik aldı ve ben bu süre içinde sezeryanli halimle günde 4-5 sefer hastaneye emzirmeye gittim gidemediğimde hemşireler sağdığım sütlerle beslediler. Doğum yaptığım günün gecesi hastane tipi pompayla 3 saatte bir süt sağmaya başladım çok şükür sütüm geldi ve bebeğimi 1 haftanın sonunda değerleri düzelince bize teslim ettiler çok şükür Allahıma
Rabbim sizin bebişide tez zamanda size teslim etsin inşallah size tavsiyem ne kadar üzülseniz bile sütünüzü sağmayı ihmal etmeyin düzenli beslenin yanına gittiğinizde izin veriyorlarsa dokunun sesinizi duyurun . Siz onu atmış orda burda bırakmış değilsiniz mecburiyetten orda şu an yavrukuş o yüzden seni unutmaz sana küsmez annesi kucağına alınca telafi edeceksin zaten bugünleri sevecek öpecek emzireceksin hep böyle düşün . Oğlum çok şükür 5 aylık oldu hala sadece anne sütü alıyor ve şu anda yanımda uyuyor emin ol sizde böyle olacaksınız inşallah
Allahım sana güç kuvvet sabır bebeğinede şifa versin inşallah

Oy kıyamam yavruya. Rabbim şifa versin. Tez zamanda ana oğulu kavuştursun.

Allahım tez zamanda bebeğinize kavuşmayı nasip etsin.Dularım sizinle.

Annemler hergun okuyor evet ben de yapabildiklerimi yapiyorum işte. Ya Şafi ismini sutumu sagarken hep okuyorum özellikle.
Nadir giriyorum. Çok çok dua etcem sana bebişinize. Allah ım uzun güzel Ömür versin. Bi anne olarak yaşadığın şeyleri Anlıyorum. Lütfen yaz güzel haberlerini. Aklım yüreğim duam sizle.

Rabbim şafi ismiyle şifa versin. Dilerim tez zamanda kavuştursun sizi birbirinize.
Olumlu düşünün,iyi olmaya,güçlü durmaya çalışın bu süreçte,bebekler sandığımızdan çok daha güçlü oluyorlar emin olun. Rabbimin izniyle beraber olacağınız,eve geleceğiniz günü düşünün.

Önce sizin yazınızı , daha sonra yorumları okurken , tüylerim diken diken oldu , Gözlerim doldu , çok zor bir durum ama senin güçlü olman Lazım , inan bebişler hissediyor , bebişle anne arasındaki o bağ var ya , işte o bağ o kadar güçlü ki sen nerde olursan ol Minicik kalbi hissediyor, Allah şifa versin biran önce Bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, dualarımız sizinle , tez zamanda sağlıklı haberlerini bekliyoruz , bizi habersiz Bırakma eminim burda okuyan herkesin aklı ve kalbi sizinle olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…