Anket Ne Kadar Hoşgörülüyüz?

Ne Kadar Hoşgörülüyüz?

• Ankete Katılan
    34

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
Çevremizdeki insanlara karşı ne kadar hoşgörülüyüz? İnançlarına , fikirlerine karşı?
İnsanların inançları ve fikirleri onlara olan tavrınızı etkiler mi?
Hoşgörülü olmaya çalışıyor muyuz? Yoksa sadece lafta mı kalıyor? Düşünelim . CADIARZU

Hoşgörülü bir insan olduğumu düşünüyorum...
Kesin ve katı kurallarım yoktur hayata karşı...
İnançlarından ya da fikirlerinden ötürü kimseyi yargılamam, sorgulamam..
Yaptıklarından ve yaşadıklarından ötürüde....
Örnek vereyim ben Allah'a inanan bir insanım...
Ama inanmayanın da düşüncesine saygım vardır, bu kişi benim dostum olabilir...
Düşüncesi onu bağlar beni değil...
Çeşitli fikirler olacak ki hayatta renklilik olsun...
Bir söz vardır;
Herkes benim düşünceme katılmış olsa yanılmış olmaktan korkarım diye...
Ben bu sözü uygularım hayatımda..
Tahammülümün olmadığı tek şey saygısızlıktır...
Saygı olduktan sonra bırakalım herkes kendi cennetine kendi bildiği yoldan gitsin...

Hoşgörülü bir insan olduğumu düşünüyorum...
Kesin ve katı kurallarım yoktur hayata karşı...
İnançlarından ya da fikirlerinden ötürü kimseyi yargılamam, sorgulamam..
Yaptıklarından ve yaşadıklarından ötürüde....
Örnek vereyim ben Allah'a inanan bir insanım...
Ama inanmayanın da düşüncesine saygım vardır, bu kişi benim dostum olabilir...
Düşüncesi onu bağlar beni değil...
Çeşitli fikirler olacak ki hayatta renklilik olsun...
Bir söz vardır;
Herkes benim düşünceme katılmış olsa yanılmış olmaktan korkarım diye...
Ben bu sözü uygularım hayatımda..
Tahammülümün olmadığı tek şey saygısızlıktır...
Saygı olduktan sonra bırakalım herkes kendi cennetine kendi bildiği yoldan gitsin...
Çok güzel bir yorum .Aynı fikirdeyim kaydirigubbakcemile5
Bırakalım herkes kendi cennetine kendi bildiği yoldan gitsin.

insanların ya da kendimizin ne kadar hoşgörülü olduğunu ölçmeye yarayan bir yer kk....

ama bir gerçek var ki, önemli olan kendimizi ne kadar hoşgörülü bulduğumuz değil acaba çevremizdekiler bizi öyle görüyor mu?

insanların ya da kendimizin ne kadar hoşgörülü olduğunu ölçmeye yarayan bir yer kk....

ama bir gerçek var ki, önemli olan kendimizi ne kadar hoşgörülü bulduğumuz değil acaba çevremizdekiler bizi öyle görüyor mu?

Doğru çevremizin düşüncesi de önemli . Özeleştiri yapmak iyidir yine de, olgun insan olma yolunda ne kadar mesafe katettiğimizi kontrol etmek iyidir.
Özeleştiri insanı geliştirir. yerimseniben

Çevre sizinle şekillenir, siz geliştikçe ve olgunlaştıkça hayatınıza giren insanların da kalitesi artar..
Olgunlaşma da hoşgörüyle başlar...
Hoşgörüyle beraber affetmeye başlarsınız çünkü...
Bu da sizi hafifletir...
Gereksiz şeyleri yük edinmezsiniz kendinize...
Şimdi kendini ve etrafındaki insanları bir türlü bağışlayaman, herşey de başkalarını suçlayan insan benim bu söylediklerimden saf olduğum ya da aşırı iyi niyetli olduğumu düşüncesini çıkarabilir.
Ama değilim..
İşte bu nokta da herkesin düşüncesi kendini bağlar derim...
Önemli olan sizin kendi hakkınızda ne düşündüğünüz ve düşündüklerinizi hayatınızda ne kadar uygulayabildiğinizdir...

Ben bazen kendimi bu dünyadan degilmisim gibi hissediyorum.
Hatta bu sözü dün esime dedim biliyormusunuz.
Insanlar git gide daha cok saygisizlasiyorlar birbirlerine ve bu beni gercekten cok etkiliyor.
Oglum icin endiseleniyorum esasinda. Hadi ben bunun farkindayim eger o olamazsa nolur :KK43:

Hosgörüki sayginin basidir oda kalmazsa :KK43:

Neyseki hala cok ama cok hosgörülü saygili insanlar var. Buda beni mutlu ediyor

Sevgilerimle.....

Doğru çevremizin düşüncesi de önemli . Özeleştiri yapmak iyidir yine de, olgun insan olma yolunda ne kadar mesafe katettiğimizi kontrol etmek iyidir.
Özeleştiri insanı geliştirir. yerimseniben

özeleştiri tabi ki de insanı geliştirir ama ben de dahil kim objektif eleştiri yapabiliyor, bunun da farkında olmak gerekir...bak burda da özeleştiri yaptım hehehehehe

ben hosgoruluyum ama karsımdakıler bana karsı hosgurulu olmayınca genelde takmasamda, bazen ölee bi damarıma basıyorlarkı delirmemek elde deil..(dini,siyasi , giyim-kuşam gibi..)
arkadasında dedigi gibi herkesin dini kendine herkes cennetine istedigi yoldan gider.. yanii. .a.s

hoşgörülüyüm.
çevremde çeşit çeşit insanlar var. hepsinin de çok güzel özellikleri var.
inanç ve fikirlerden ziyade kişiliklere önem veririm.
bölücü olmadıkça her türlü fikre saygım vardır.karşımdakinden de aynı saygıyı beklerim.
kişilik olarak da; art niyetli, fesat insanlara hoşgörü gösteremiyorum (cahilliğine veremediğim insanlara karşı).

Bende kendimi hoş görülü bir insan olarak görüyorum ve biliniyorum.
Kimseye karışmam katı kurallarım yoktur. Herkes kendi düşüncesini benimle kolaylıkla konuşabilir tartışmadan.. Kendi halimdeyim genelde..

valla herşeye karşı hoşgörülü olabilirim :1rolleyes:ama :1no2:yapılan haksızlıklara:eek:klava: ATA'ma dil uzatanlara bebeklere ihtiyarlara ormanlara ve hayvanlara yapılan katliyama dünyamızı yok etmek için para için elindekini ardına koymayan savaş canlısı acımasız :mymeka:vicdansızlara karşı hiç hoşgörülü değilim kötükedihüsove kesinliklede hoşgörülü olamam kötükedihüso

valla herşeye karşı hoşgörülü olabilirim :1rolleyes:ama :1no2:yapılan haksızlıklara:eek:klava: ATA'ma dil uzatanlara bebeklere ihtiyarlara ormanlara ve hayvanlara yapılan katliyama dünyamızı yok etmek için para için elindekini ardına koymayan savaş canlısı acımasız :mymeka:vicdansızlara karşı hiç hoşgörülü değilim kötükedihüsove kesinliklede hoşgörülü olamam kötükedihüso

aynen bende bole biseyler yazmayi dusunuyordum cok guzel yazmissin cocuklara yapilan seyler bi de savas icin ugrasan adi mahluklara hic ama hic hosgorulu olamam elimden gelse bogmak oldurmek geliyor ama allahdan korkuyorum maf etmek istemiyorum hayatimi :eek:klava:

Elimden geldiğince hoşgörülü olmaya çalışırım. Ama bazen
insanlar şanslarını o kadar zorluyorlar ki malesef ne hoşgörü kalıyor, ne de anlayış.

aynen üste yazılanlara katılıyorum kendim herzaman hoşgörülü olmaya çalışırım ve karşımdakiden de beklerim ama neyazıkki, bazısına kolum bile çarpsa tahammülleri yok pardon diyorum bön bön bakıyorlar tahammülsüz bir toplumumuz var.....

hosgörülüyüm, hic bir zaman karsimdaki insani kücük görmem...güler yüzlü olup hic kimseni kalbini kirmak istmem, bunu yapanlar var cevremde hatta cok yakinimda bir kisi onada iyi hosgörülü davranip onun böyle yaptigi dogru olmayabilecegini söylüyorum beni anlamak istemiyor cünkü insanlari kücükmü görüyor bilmiyorum, onun hali öyle , ben memnun kalmiyorum onun bu halinden
ama o kadar insan varki hangi birini hösgörülüge davet edebilirsinki?ben cogunlukla hosgörülügümden dolayi kaybediyorum ...olsun bununda mükafatini alirim insaallah birgün.....

Bende hoşgörülüyüm çoğu zaman
Ama bazı şeyler varki asla bunları kabul edemem
Atamıza dil uzatmak
İnsanları küçük görmek
Hayvanlara eziyet etmek
Yaşlılarımıza saygı duymamak
Sokakta kadınlara karşı kaba davranmak
Bu liste uzar gider böyle
Eğer bunun gibi şeyler yaşanmassa bu toplum herkese daha çok hoşgörü gösterir ve sevgi saygı daha çok olur.

X