Ne kadar cocuk olmali?

tek cocuga karsıyım ben, ins allah verırse 2 veya 3 cocuk yapmayı dusunuyorum. Aslında ilk cocuk tek 2. cocuk ikiz olsa cok guzel olursırnaşık şey.

Neyse saka bi yana katılıyorum cogunluga ınsan bakabılcegı kadar cocuk yapmalı. Sahsen benim maddı durumum iyi olursa cok cocuk yapma taraftarıyım.Nedense toplumumuzda cahıl, egıtımsız, maddı durumu yetersız, ve malum bazı kesımler cok cocuk yapıyorlar.Sonra bir suru sokaga atılan, tinerci hırsız olan cocukların sayısı artıyor. Oysa guzel, temız bır toplum ıcın bizim gibi insanların cok cocuk yapması lazım. Benim fikrim bu.

Maddi duruma bakılırsa tek, çocuk açısından bakılırsa iki (tek çocuk olmak sıkıcı, büyüdükçe daha zor, kendimden biliyorum), yaşım ve maaşım elverseydi gönlümde yatan 4. Kalabalık aileleri severim :)

once maddıyata sonrada alabılecegınız sorumluluga gore degısır

ben aslinda cok cocuk olmasinin tarafdariyim ama simdi cocuk yetisdirmek cok zor.hem de yapa bilirmiyim diye bir korkum da var,daha hic cocugum olmadigim icin belkide bu kadar korkuyorum,ama en az iki tane istiyorum,kismet.

cok kalabalik aileleri hep kiskanmisimdir.. evlenmeden esimi tanimadan ønce øyle dusunmuyordum. biz dørt kardesiz, esimin ablalari abileri var, herkes biraraya gelince øyle guzel oluyorki ortam, yigenler de cok, ben cok cocuk istiyorum,ama ozamanda kendimden vazgecmem lazim sanirim..insan okadar cocuga nasil bakabilirki?

birde beni maddi durum kadar bu zamanda cok korkutuyor, neler gøruyoruz disarda 13-14yaslarda bana gøre cocuk sayilan kendilerince genc insanlarin durumu hicte guzel degil, kizlarin gece yarilari boya kupune dønmus suratlariyla disarda dolasmalari falan beni korkutuyor, øzentide var malum..

Yani ben Allah kismet ederse 2 veya 3 tane istiyorum.

Benim iki çocuğum ve. Kız ve erkek, yaşam şartları uygun olsaydı ve doğumlarım problemli olmasaydı iki daha düşünürdüm.

En fazla 3 tane en hayirlisindan isterim..
O da tabii durumumuz ve sartlarimiz el veriyorsa..

Arkadaslar yorumlariniz icin sizlere tek tek tesekkür ediyorum.

Öncelikle Allah cümlemizin cocuklarini bizlere bagislasin.

Benimde bir tane kizim var, 6 yasinda. Bakalim simdilik kardes düsünmüyoruz. Ben calistigimdan dolayi pek cesaret edemiyorum. Zor oluyor haliyle. Ikiniciyi istemiyor deyilim, ama dedigim gibi, is ve ev vede cocuk pek kolay olmuyor. :bbo:

Ama hep söyle dua ederim, Allah daima hayirlisini versin.

Öptüm hepinizi a.s.

Ben hiç istemeyenlerdenim.Ben bu dünyaya çocuk getirmeyi hiççç düşünmüyorum.Bizim şu dönemde sonumuzun ne olacağı belirsiz.Üni oku bitir işsiz kal.vs..vs,Allah bilir çocuklarımızın başına neler gelecek.Geleceklerini ne ümitlerle hazırlayacaz.Neler görecez.Ben hiç düşünmüyorum

Sizce bu zamanda cocuk kactane olmali?

Eskiden cocuk cok yapiliyormus, ama simdi sanki zaman deyisti gibi, galiba ne kadar az olsa daha mi iyi acaba?

Sende benim gibi almanyadan geliyorsun, bilirsin almanlar 1-2 den fazla cocuk yapmadiklari onun yerine evlerine birer köpek alip onlara baktiklari icin soylari hizla kurumakta. Alman devleti cocuk yapmalari icin gittikce cocuk yardimini arttiriyor ama nafile. Türkiyedekiler bu sorunu anlayamaz cünki onlar böyle birseyden cok sükür cok uzak henüz.

Maddi durumum olmadigi icin cocuk yapmamayi düsünmem asla, en kötü ihtimal biraz beklemeyi tercih ederim. Her cocuk kendi kismetiyle gelir. Rahat rahat gezmek ve hayatini yasamak icinde cocuk yapmamak cok sacma geliyor bana. Cocuk dogurmaya henüz cok uzak oldugum halde icimde büyük sabirsizlik ve anne sevgisi var. Allahin verdigi bu mucizeden yararlanmak gerekir.

Bir iki cocuk asla yetmez, en azindan bana yetmez yani. Recep Tayyip Erdoganin dedigi gibi her türk ailesinin en azindan 3 cocugu olmasi gerekir bence.

Bunada katilmadan edemiyecegim, bencillik olur bøle bir dunyaya cocuk getirmek banagøre aslinda, esim ayni seyleri dusunseydi bende bøyle bir karar alabilirdim, ama bakalim Allah hayirlisini versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…