ne boşadım ne affettim.ortada kaldım.

Canim bosanmak kolay degil anliyorum seni. Insanin bir duzeni oluyor, bozmak cok zor geliyor, yeniden bir hayat kurmak, her seyi yeniden planlamak gozunde buyuyor insanin. Risk barindirmayan hayatimiza devam etmek icin beynimiz elinden gelen her seyi yapiyor. Ancak su var, ya affetmelisin ya affetmemelisin bunu sececek olan sensin bizler degil. Kesin bir karar ver ve kendini zorlayarak o yolda ilerle. Bu sekilde arafta yasayarak kafayi yersin, ciddiyim bu belirsizlik insanda bir sure sonra turlu psikolojik rahatsizliklar cikmasina neden olur.
Affettigine karar verdin diyelim, aklina her geldiginde kendk kendini telkin edip kafani bosaltmaya calismalisin. Baska seyler dusun, odak noktani kendini zorlayarak degistir. Sende bu git geller takinti halini almis ayrica surekli gecmisle bugunun arasinda donup duruyorsun. Bu donguyu kirman gerekli.
Affetmedib bosanacaksin diyelim, hemen islemlere basla, kim ne derse desin kulaklarini tika, cok mu mutsuzsun otur gunlerce agla ama o kararinin arkasinda dur.
Neyi istedigini aslinda bilirsin, sakin bir aninda kendini sorgula ben ne istiyorum diye dusun iyice.
Duygulari cok yogun yasiyorsun ya biraz bosvermeyi de ogrenmen gerekli. Hayati kendine neden zindan ediyorsun. Aldatildin diye ben öldüm denir mi mesela. Bak herkes hayatina kaldigi yerden devam ediyor, o ilk kaos aninda yaninda olanlar senle ah vah edenlerin ayda bir aklina ya geliyor ya gelmiyorsundur. Sen de biraz vurdumduymaz olacaksin. Kendini bu kadar bunaltma, ruhunun nefes almasina izin ver biraz. Sana verilen bu yasami bosa ziyan ediyorsun.

böyle yaşayan o kadar çok bayan var ki hiç düşünme kararını verene kadar takıl gitsin....

Aynen 1 yıl olacak hep aynı mod. Eşinin anlattığına göre verdiği tepkilerde bi tuhaf. Ben çocuklara üzülüyorum.

Sizin için ne kadar panikleyip üzülmüştük...
Çocuklarımla intihar edeceğim yazmıştınız.

Hani en son boşanma kararı almıştınız avukata gitmiştiniz..

Biz olması gerekenleri size uzun uzun yazmıştık ...

Çok pardon şu saatten sonra kendi düşen ağlamazzzz...

Afedersen ona her baktığında aklına gecek! Benim gibi......

Düğer konularınızı okudum üşenmeden saatlerce valla çok tutarsız geldiniz bana

Aldatırken ağlamıyordu ama öyle değil mi. İşte bir insan başladığı , yapacağı şeyin sonuçlarını en başında düşünecek .

Vazgeçilmez kocanızla devam edin diyenler olmuş.
Buradan konuşması koca boşaması kolay bize tabi...
Hakkınızda hayırlısı olsun içinizden ne geçiyorsa onu yapın bir an önce evlatlarınız için toparlanın.

Konu sahibinin eski konularını biliyor musunuz
Bu tarz en az 5 konusu vardır bu olay bugunlük bir şey değil
Her seferinde de cözüm kabul etmiyor
Çocukların anne babanın bu davranışları için mahvoluyorlardır
Bir cocuk annesinin babası için ağlarken gözü kör olsun ister mi
Ya da annesi için babasının böyle ucuz kendini rezil edecek davranışlarını görmek zorunda mı
Konu sahibi ne anneliği anlayabilmiş ne de evliliği
Hadi kocası ile tencere kapak da
olan o çocuklara oluyor

benim derdim kocasından boşanması ya da boşanmaması değil kendine bu kadar acıyıp dram yaratması bu arada da çocuklara psikolojik eziyet etmesi-etmeleri.

yoksa bana ne boşanmış ya da birlikte olmuş,kendini düşünmeyeni biz mi düşüneceğiz ki zamanında onun için endişe edip çok dil döktük.

en çok da neye kızdım biliyor musun nice1985 12 yaşındaki oğluna babasının böyle bir yük yüklemesine ve senin bi anne olarak bundan gururlanmana...
onda nelere yol açtığınızın farkında mısınız anne baba olarak, ne kadar sorumsuzsun inanamıyorum yaa
annem babamla sıkıntılı bi dönemden geçerken babaannem ve rahmetli anneannem beni arayıp babanla sen konuş seni çok sever vs diye bana öyle bi sorumluluk yüklemişlerdi ki 17 yaşındaydım insanlar leyla modda gezerken ben babamla nasıl konuşabilirim de annemle aralarını düzeltirim diye kara kara düşünüyordum ve onların problemlerinin bu kadar içinde olduğum için ne yazık ki ciddi güven problemi yaşıyorum insanlara karşı
ve siz daha çocuk yaşta bi erkeğe bu sorumluluğu yüklüyorsunuz
ki benim annem babam abimi ve beni çok uzak tutmaya çalıştılar sağolsunlar onların benim üzerimde bu konuda hiçbi baskısı olmadı Allah için ama diğer akrabalar üstüme geldi buna rağmen etkilendim

Arada kalmanızın sebebi kocanızın sizi aldattığını herkese duyurmuş olması, yaşadıklarınızı herkesin öğrenmis olması, siz eğer aldatmayı kabullenmemiş olsaydınız bu kadar zaman düşünmez boşanırdınız, çocuklar için demeyin çocuklar her şeye sahit olmuş zaten, boşan demem kimseye herkesin kendi bileceği bir durum.

Dediğim gibi hiç kimse duymamış olsa evliliğinize kaldığınız yerden devam edecektiniz, sizi yaralayan aldatıldığınızın duyulmuş olması, birilerinin size gurursuz diyecek olması arafta kalmanıza sebep olan.

Sen ne istediğini bilmiyorsun ki bizden nasıl bir yardım bekliyorsun? Bize desen ki " ben boşanmak istiyorum" , o yönde size yardımda bulunalım ya da " boşanmak istemiyorum" o konuda yardımda bulunalım. Ama sen kararlı değilsin. Biz sana buradan boşan diyemeyiz. Bize düşmez o. Ne konuda yardım istiyorsun bizden?

canının istediğini yap. sonunda mutlu olacaksan kocanın bir daha yapmayacağını düşünüyorsan tükürdüğünü yala. ben affedermiydim? affetmezdim açıkçası. sen affedeceksen de daha çok süründür ondan sonra affet. bir daha yaparsa dönüşü olmayacağını çok iyi bilsin.

Önce eski konularını okuyup öyle yorum yapın bence. Tabii 100 lerce sayfayi okumaya üşenmezseniz. Yorum yazarın çoğu evli. Herkes aldatılmayı hazmedemiyor işte. Kadınlık okuru diye birşey var çünkü. Oğlunun ruh halini bozan. Onun sırtına o yaşta yük bindiren. Çocuklarıma fare zehiri iciricem diyen bir insan kendisi. Bizde doğal olarak boşan dedik. Bunlar olalı 10 ay olmuş hala ayni modda. Ne diyelim o zaman. Sen o evde otur , o adamı gördükçe mutsuz ol. Çocukların da mutsuz olsunmu diyelim?

evlilik de senin yuva da bence tek başına kalıp düşünmeye ihtiyacın var böyle arada kalarak olmaz eşinin eksilerini ve artılarını düşün affedebilir misin dahası affetmek istiyor musun buna karar ver kimse seni yargılayamaz ama bir tavsiye eğer affedeceksen de bu konuyu bir daha açılmamak üzere kapat yeni bir sayfa açıp öyle devam edin hayatınıza umarım en sağlıklı kararı verirsin Allah yardımcı olsun

Zor bi durum Allah yardımcınız olsun
Anlamadığım erkekler ne kadar tutarsız..
hem aldatıp hem yuvam diye ağlayabiliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…