nasıl zayıflarım

Viserion

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
1.440
562
arkadaşlar bundan 4 yıl önce felan 70 kilo kadar vardım boyum 1.60
zayıflamaya karar vermiştim akşamları hiç yemek yemiyordum bazen tüm gün aç kalıyordum ip atlıyordum 400 500 tane sonra 64 62 ye kadar düştüm normal düzene dönmeye başladım 65 e çıktım normal şekilde yiyorum 65 in üstüne çıkıyorum az yemedğim zaman ise aynı kiloda duruyorum ekmek yemiyorum kahvaltı bile çok az çayı şekersiz içiyorum dün de jillan diye bir egzersiz programı var ona başladım şaun ki kilom 69 yine
ama dışardan bakınca herkes aynısın diyor kilo aldığım belli olmuyor galiba

Yemeyerek kilo veremezsiniz, uzun vadede yemeyince verirsiniz elbette ama sonra diyet şeklinde beslenseniz bile kilo alırsınız.

Telefonunuza program indirin öncelikle, yediklerinizin hesabını kalorisini tutsun.
1500-1700 civarı alınan kalori zayıflamaya yöneliktir.
2000 civarı ne zayıflamak ne kilo almak, sabit kiloda kalmak için.
Vücudunuz sıkılaşmış olabilir spordan, o yüzden kilo almış gibi durmuyorsunuzdur.

Cok az yemek / fazla spor yapmak metabolizmanizi yavaslatip daha buyuk saglik sorunlarina yol acabilir. Kilo vermenizin yolu vucudunuzun harcadigindan daha az kaloriyi yiyeceklerle vucudunuza vermekten geciyor. Eger kalori hesabi yapmak zor geliyorsa, sporu makul bir seviyede (abartmadan) yapip yediklerinizi kademeli olarak azaltin ve kilo verdiginiz noktayi tespit edin.

Eger metabolizmaniz zarar gorduyse tam tersine yediklerinizi arttirarak kilo vermeniz dahi mumkun olabilir, bunun orneklerini goruyor ve okuyoruz.

X