Anket nasıl yemin edersiniz??

nasıl yemin edersi

• Allah belamı versin

OY: 0 0,0%
  • Şurdan şuraya gitmek nasip olmasın

• Ölümü gör

• Ölümü öp

• Allah canımı alsın

• Anam babam ölsün

• Anneannemi eşekler tepsin

• İki gözüm önüme aksın

• Çocuklarımı görmek nasip olmasın

• Bana da ... demesinler

• Yemin ederim ki...

OY: 1 5,9%
  • Valla

OY: 14 82,4%
  • Ben yemin etmem

• diğer(belirtiniz)

• Ankete Katılan
    17
  • Anket Kapalı .

Adivar

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
6.169
49
günlük hayatta hepimiz yemin ederiz değil mi arkadaşlar,hadi bakalım kim nasıl hangi kelimeleri kullanarak yemin ediyormuş??:1shok::1shok:

Valla yemin etmeyi pek sevmem:)) tabiki dillerden düşmeyen ''valla''nın vazgeçemeyenlerindenim.

Öyle kolay kolay yemin etmem ben:)Her dakka başı yemin edenlerin de, bir numaraları yalan söyledikler olduğuna inanmışımdır..
Şayet bir yanlış anlaşılma ile karşı karşıya kalmışsam,''yemin ederim!'' demek benim için yeterli..
Ne anamı,ne babamı,ne de çocuğumu asla bu durumlarda kullanmam..İnanan inanır,inanamayan inanmaz..Beni enterese etmez..
Zaten beni seven bu yeminleri karşısında saymama izin vermez:))

Öyle kolay kolay yemin etmem ben:)Her dakka başı yemin edenlerin de, bir numaraları yalan söyledikler olduğuna inanmışımdır..
Şayet bir yanlış anlaşılma ile karşı karşıya kalmışsam,''yemin ederim!'' demek benim için yeterli..
Ne anamı,ne babamı,ne de çocuğumu asla bu durumlarda kullanmam..İnanan inanır,inanamayan inanmaz..Beni enterese etmez..
Zaten beni seven bu yeminleri karşısında saymama izin vermez:))

çok haklısın arkadaşım...anayı babayı evladını karıştırmanın ne anlamı varki....çok çok zor yemin ederim..yani kimseye kendini ispat etmek zorunda olmadığına inananlardanım....ondada en fazla valla derim...

ben dürekli valla diyorum birde şu gençliğimin güzelliğimin hayrını görmeyim deyip olayı abartıyorum VALLA

pek yemin etmem ben
karşımdakinin sorunu ister inanır ister inanmaz
ama bazen şakasına derlerya hadi be die karşındaki
bende derim şakasına
yalan söylüyosam Allah depemden baksın derim:icecream:
başkada etmem
vallayı hiç kullanmıom

nedense bende walla kelimesini çok kullanıyorummtatlicadiarzu
istemediğim halde kullanıommmmm...alışkanlıkmı ne ya buuuu:çok üzgünüm:

yemin etmem öyle sürekli ama Valla diyorum arada
Anneannemi eşekler tepsin buda güzelmiş ha:roflol:

klasik bir cevap olacak ama yemin etmekten hoşlanmam edendende ama malesef vallahi diyorum ağzımdan çıkıyor bazen:çok üzgünüm:

valla kelimesini kullaniyorum ama kendime de kiziyom ha..:çok üzgünüm:.
birde su cocuklarimin ölüsünü öpeyim,göreyim gibi yemin edenlere sinir oluyomÇok üzgünüm çoook
hic birseyden habersiz cocuklari niye kendinize alet ediyonuz:mymeka:

•kelebek•;1687922 .!.:
yemin etmem öyle sürekli ama Valla diyorum arada
Anneannemi eşekler tepsin buda güzelmiş ha:roflol:

valla demek dilimize yapışmış sanki her zaman çıkıyor işte ister istemeden :roflol:

valla kelimesini kullaniyorum ama kendime de kiziyom ha..:çok üzgünüm:.
birde su cocuklarimin ölüsünü öpeyim,göreyim gibi yemin edenlere sinir oluyomÇok üzgünüm çoook
hic birseyden habersiz cocuklari niye kendinize alet ediyonuz:mymeka:
haklısın canım bende pek çocuklarını yeminlere karıştıranları sevmiyorum,ne günahları var o günahsız yavruların..
klasik bir cevap olacak ama yemin etmekten hoşlanmam edendende ama malesef vallahi diyorum ağzımdan çıkıyor bazen:çok üzgünüm:
vallahi vazgeçilmez artık
yeminlen derim ..............................:tomato:

CADIARZUa.s

valla yi bende cok kullaniyorum :1no2: esim cok kizar ama aliskanlik sanirim...bir arastirmaya gore yalan soyleyenler yemin etme ihtiyaci duyarmis.

X