Nasıl yatırım yapılır?

Altın altın altın.

Bundan 5 sene önce 100 gram altın aldım. Grami 145 liraydı. 15 bin liram vardı. Tamamı ile altın aldım.

Bu sabah uyandim ki 75 bin liram olmuş.

Ama unutmamaniz gereken bir şey var. Altının alış satış fiyatı aynı olmadığından , kısa vadede satarsanız kesinlikle zarara uğratır.

Altın en azından 5 senelik bir yatırımdır.

Babam yaklaşık 11 sene önce emekli ikramiyesi ile altın almıştı. Çok büyük bir para değildi ama.

O altın senelerce durdu hiç dokunmadı ona. Sonra sırasıyla ablamı evlendirdi, beni evlendirdi,evlerinin içini yeniletti.
Bugün 147 bin lirasi var halen daha

Altın kesin kazançtır.

Ben altin aldıktan sonra bir ara baya düştü. Ama koşup bozmadim altınımı
Uzun vadede kazandıracağını biliyordum çünkü.

Şu aralar ufak ufak kuveyt dinari, dolat ve euro alıyorum
Çok pahali diye almaktan kaçınmanın anlami yok. Önümüzdeki günlerde daha pahalı olabilir.

Altını ya da dövizi önümüzdeki 5 sene bozdurmayacaginiza söz verirseniz, kesin kazanacağınıza ben de söz veririm.

Bu isbankasi da gram olarak gösteriyor paranın kendisini gösteriyor mu ben anlamadım .
Ayrıntı kısmı var. Oraya tıklayınca kaç lira kar zarar olmuş, toplam para ne kadar, en son ne zaman işlem yapılmış hepsini gösteriyor.

Benim de bütün altın ve döviz hesaplarim iş bankasinda. Asla evde kıymetli bir şey bulundurmam

Bana altın hesabından biraz bahseder mısın mesela kaç gr alıyorsunuz, diyelim elimde 100 tl var hepsiyle ne kadar gr altın alabilirim ki
Ben senelerdir bununla uğraşıyorum. Iş bankası ile çalışıyorum. Seçenekler kısminda yatırım alanı var. Oraya tıklayinca bütün altın ve döviz kurlari önünüze çıkıyor. Alış fiyatı ve satış fiyati olarak.

Ordan alış yapabilirsiniz.

Ve asla unutmayın. Mesai saatleri dışında alim ile satım fiyatı belirgin sekilde açılır. Hiç-bir zaman mesai saatleri dışında altin ya da döviz satmayın. Asla.cok zarara ugratir

Benim bulunduğum kurum isbankasina geçti ama ben anlamadım.
Hatta altın almıştım göremedigim için bozdurdum sadece gram olarak gösterdi bende para olarak goremedim ne kadar oldu gibisinden sinir oldum.
Oncede ziraatteydi o direkt parayı gösteriyordu.

hırsızlara duyurulur boşa gelmeyin evde yok birşey

Uyarınız için çok teşekkür ederim iyiki varsınız kk

Ben temettü hissesi öneririm ,altin da mantikli tabi . Bir kismi altin , bir kismi temettü hissesi gibi.
Arastirin isterseniz. Suan borsa cok ucuz , uzun vadede kazandiracagini düşünüyorum. Tabi tum hisseler degil .

Uzun vadeli yatırım düşündüğüm için bozmamayı düşünüyorm, hatta 10 sene bile dokunmayabilirim çünkü o altınlar benim garantim olacak , eşimle çok sorunlar yaşadıktan sonra böyle bir karar aldım , kendimi her anlamda garantiye alcam inşallah Allahın izniyle

Ben temettü hissesi öneririm ,altin da mantikli tabi . Bir kismi altin , bir kismi temettü hissesi gibi.
Arastirin isterseniz. Suan borsa cok ucuz , uzun vadede kazandiracagini düşünüyorum. Tabi tum hisseler degil .
borsaya girmesin hiç bilmeyeni batırır silkeler atar.

Ilk defa duydum temettü hissesi araştırıcam inşallah, teşekkürler

hepimizin var köşede öyle garantileri.eşin hesabındaki para aram iyi olsa da benim değildir.kendi hesabım 3 kuruş da olsa candırr

hepimizin var köşede öyle garantileri.eşin hesabındaki para aram iyi olsa da benim değildir.kendi hesabım 3 kuruş da olsa candırr
Aynen öyle eşime kalsa tüm parami ona bırakayım, ama dünyanın binbir türlü hali var ve ben köşeye para atıyorum bence tüm kadınlar yapmalı

Ilk defa duydum temettü hissesi araştırıcam inşallah, teşekkürler
her temettü hissesi kar getirmez.zaman zaman hisseler taban taban dibi görürler.ülkede bir olay olsa anında düşerler.para kazanmak için şirketleri tanıman lazımm .eğitim lazım yanii.ya da işi bilen şunu al şunu sat diyecek.aksi takdirde batarsın .al unut hisseleri de var aynı altın gibi.onlardan alabilirsin işte.ama onu da sorman lazım kafaya göre alınmazz.

bu videoya bir bak istersen.
Temettü hisseleri YouTube kanalinada bakabilirsin

Katılıyorum acele etmeden arastirsin bence .
Zaten bir kisim altin da hep olmali birikim olarak .

Kesinlikle uzun vadede altinciyim hatta yarin tam alicam her ay alirim esim istemiyor bekle diyor ama
Uzun vadede kazanmama sansim nerdeyse imkansiz
Bu arada 4.770 lira falan olmus
450 tl ye almıştımm 10 katı olmuş haa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…