Nasil vericem bu kilolari yardim lutfen:(

nilayblt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2017
973
275
34
merhabalar

Derdim kilom, 3 sene once 36 beden giyerken evlendigimden beri gittikce artan kilomla suanda 40 beden giyiyorum. Totalde 2 senede 12 kilo aldim ve veremiyorum. Aslinda motive olamiyorum diyelim. Aldigim 12 kiloyu vermek istiyorum, bunun icin egzersiz ve az yeme saglikli beslenme sart tabi ama cok usengecim kendi halimden korkar oldum artik suanda 80 kiloyum ve bu gidisle gelecek parlak degil bu sene sonunda kismetse cocuk yapmak istiyoruz ve o zamana kadar kilolarimi vermis ve bi kac ay gecirmis olmak istiyorum ki cocuktan sonra 100 kilo olmayayim yani vakit yakinken vermem lazim var mi bilen ne yapmam gerektigini veya nasil bir liste uygulayabilirim, motivasyon nerden aliyosunuz yazarsaniz cok sevinirim .

80 kg ya 42 beden olur diye biliyorum. Demekki etiniz sıkı bu çok güzel bir özellik . Ben 65 kg 40 benden giyerdim. Bence akşam 6 dan sonra yemezseniz birazsa yürüyüş yapıp bol su içerseniz 1-2 ayda verirsiniz . Fazla bir kilonuz yok

En kolayi bir diyetisyenle calismak. 12 kiloyu max 4 ayda verdirir.

Instagramdan spor sayfalarını falan takip et canım, valla öyle güzel kadınlar vs.paylasiyorlar ki spor yapıp fit olan.ben şu an bile çok özeniyorum hamilelikten sonra onlar gibi olmayı iple çekiyorum. Neyim eksik, yapabilirim diyorum. Sen de öyle yap ve before afterlara bak çok işe yarıyor

Öncelikle gözünüzde büyütmeyin. Instagram'da before after fotolarına ya da tlc'deki ağır yaşamlar programına bakın. Kimler ne kilolar vermiş. 36 bedenken giyinmenin, alışveriş yapmanın keyfini düşünün. Eski fotoğraflarınızla yenilerini kıyaslayın..Cocuk planı ise başlı basina bir motivasyon olmalı zaten. Kiloluyken hamile kalmak da hamilelik de zor .

Diyetisyenden yardım almanızı öneririm. Yola çıkmadan önce kan degerleriniz vs. Cok önemli. Ayrica belli aralıklarla birine hesap vermek zorunda olmak bence çok işe yarıyor, kaçamaklar azalıyor. Onun dışında formül az çok belli. Az karbonhidrat bol protein ve yediginizi yakmak. Gercek bir zehir olan şekerden uzak durmak.. Saglik probleminiz yoksa günde 10 bin adım.. bir diger mesele de ikramlara hayır demeyi başarmak (bu ilk başlarda zor olsa da aslinda bir yerden sonra iradenizle ve kendinizle gurur duymanızı sağlıyor). Ilk bir hafta zor geçecektir ama sonrası çok daha kolay olacak.

Benim de 4-5 kilo kadar fazlam var. Aynen senin gibi üşengecim maalesef. Ve sanırım o fazla kilolar giderek artacak.
Aslında su tüketimi, beslenme ve biraz hareket ile altından kalkılabilir kilolar ama üşendiğim için su bile içmiyorum

Karatay beslenmesine gecersen hem ac kalip saldirmazsin hemde kilo verdiginde kilonu korursun
Diyet yapmak cok zor kahvaltidan sonra hop ara ogun ben o 1 meyveyi yiyince acikiyorum hadi bekle ogle yemegini
Yemekten kalkiyorum acim ara ogun 3 findik gene acim aksam yemegini yedikten sonra sapitip saldiriyorum
Diyet yapmaya tovbeliyim artik
Karatayla cok mutluyum
Bu arada ben 70 kilo 42 bedenim ne mutlu sana boyum 160

80 kilo 40 beden nasıl olunuyor boyunuz mu çok uzun ben 74 kiloyum 42 44 gi yorum
Boyun kac? merak ettim. Ben dogum sonrasi 88 kg oldugumda alt 44 ust 42 olmustu. Tabi hemen diyet yaptim
68 72 kg arasinda ust 38
Alt da tam oturan dar kotlar 38 oluyordu hala oyle.
Boyumda 160 bence bu herkesin yapisiyla alakali.

Boyun kac? merak ettim. Ben dogum sonrasi 88 kg oldugumda alt 44 ust 42 olmustu. Tabi hemen diyet yaptim
68 72 kg arasinda ust 38
benim boyum 1.68 ben simdi 74 kiloyum 38 beden pantalonum yok üştüm iyi 38 40 rahat oluyor pantolonda çok sıkınca rahat etmem 42 44 alırım

Aynen 68 ile 36 iseniz boy 175 falanfmı

Bence de azimle verebilirsiniz boyunuz kaç

80 kilo 40 beden nasıl olunuyor boyunuz mu çok uzun ben 74 kiloyum 42 44 gi yorum

68 72 kg arasinda ust 38

Boyum 1.78 , 67-68 kiloyken 36 beden giyiyordum. suanda 40 beden oldu malesef. ve nefsimede hakim olamiyorum daha dogrusu saldim diyelim. o yuzden iyi bi motivasyona ihtiyacim var , 3-4 ay icinde 10 kilo vermek hayal mi sizce?

karatay diyetiyle kilo verdinizmi? aslinda benimde aklima yatmisti incelemistim, bizde bi sorun var, esim salata sebze falan pek sevmez, pilavi makarnasi eti olacak, kizartmasi vs. ona yapinca bende tutamiyorum kendimi, oda kilo vermek istiyo aslinda ama yedigi sebzeler belli, salata sevmez vs bende calistigim icin eve gelince kolayima geliyo bi pilav yanina bisey yapmak veya en basitinden makarna. ama kilolar icin cok fena iste. o yuzden planli olmak lazim. o da beni gaza getiriyo verelim yap diye ama yemege geldimi bende ne yapsam bilemiyorum.

aynen kendimi gaza getirmem lazim, cunku resmen saldim. aman nasilsa daha kilo almam rahatligi var ama son 3 aydada 2-3 kilo eklendi ve kilom sabitleniyo bi sekilde. yani bu sekilde hamile kalirsam 100 kilo falan olcam sonra vermesi cok daha guc olcak..

Boyum 1.78 , 67-68 kiloyken 36 beden giyiyordum. suanda 40 beden oldu malesef. ve nefsimede hakim olamiyorum daha dogrusu saldim diyelim. o yuzden iyi bi motivasyona ihtiyacim var , 3-4 ay icinde 10 kilo vermek hayal mi sizce?
Bence hayal değil hem boyunuz da uzun verebilirsiniz hırs yapıp kendi motivasyonunu kendin yarat kendine şart koş benimde boyun 171 ama bende kilo alamıyorum

Ayni sorun bizde 3 tane var
2 buyuk bir bebek kizim var ve bebeginde yemegi var
Hicbiri sebze sevmez pilav illa olacak
esim tatlidan nefret eder ben diyet yaptigimdan beri tatli yemeye basladi
Karatayla 3.5 kilo verdim ama hic kasmadim 2 ay olmak uzere
Bugun menude kurufasulye pilav salata yogurt vardi
Ben kocaman bir tabak kurufasulye 1 kase yogurt ve salata(rendelenmis turp,havuc,pancar )ve fistik yedim
Sebzeyi yemek olarak degil salata olarak yapiyorum hepsi yemeye basladi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…