Aile Planlaması Nasıl Korunabiliriz ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nnunukk

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2012
48
9
14 eylülde evleniyorum ama kafam çook karıştı. ben ilk önce doğum kontrol hapı kullanmayı istemiyodum,sonradan fikrim değişti ama şimdi de kullanmaya başlamak için geç mi kaldım acaba???

aslında bi yanım hala hapa karşı,prezervatif düşünüyoduk amaa sonradan nişanlım da ben de çok istemedik açıkçası

ne önerirsiniiiz?

Bende 8 eylülde evleniyorum hapa temmuzda başladım
Sen geç kalmışsın şimdi başlasan ekim kasım gibi verim alırsın o zamana kadar da prezervatif kullanmanız gerekir
Ama hapa başlamadan önce kesinlikle doktora git onun önerdiğini kullan
Ben evlendikten 2 ay sonra gene gitcem eğer hap bana iyi gelmezse ya yöntemimi değiştircek yada hapı

2. kutuya başladığında kesin koruma başlıyor o yüzden geç kalmışsın. İlk ay ek korunmanız gerekir.

eveet,geç kaldım biraz. kesinlikle doktora danışıcam ,haftaiçi gitmeyi planlıyorum.

mecburen prezervatif kullanıcaz galiba bi süre

canım düğünden bir ay önce başlaman gerek ama adet günün geçti mi geçmedi mi bu önemli

evet canım 2. kutuda tam koruma başlıyomuş o zamana kadar başka şeyler denersin artık :/

Arkadaşım düzenlı hap kullanmaya kararlıysan koruyuculuk ılk hapla bırlıkte başlıyor. Ama ıhmale gelmez unutmaman ve aşağı yukarı aynı saatlerde alman gerekır. Bu her yerde yazar, her doktor söyler. Yalnız adetının ılk gününde alman lazım. Ikıncı üçüncü günler alsan olmaz mı? olur ama genelde ılk günü önerır doktorlar. Ikıncı kutu dedınız şaşırttınız benı. Öyle bır şey yok..
Düğününden önce adet görüceksen geç kalmamışsın demektır :) Yıne de ıçın rahat etmesı açısından bı doktorla görüşmen en doğrusu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…